[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Yorkshirsky terier

Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod dexter13 » 4. Mar 2007, 14:44

noo, to neviem kde si citala, ale konzervy nie su plnohodnotna strava na dlhdobe podavanie /leda tak orieskovi, tomu je to jedno/, pedigree sice uvadza junior, ale pozri si to sama, ako moze mala konzerva splnat potrebu dogy - a yorka?

Pri granulach to delenie je puppy large - small, prip. babydog, podla velkosti psa a jeho potrieb. Som zastancom toho, ze hafan moze byt len na granulach, ale asi to neni ten najspravnejsi nazor /i ked ja to tak robim a nemam s tym problem/ ...ludia tu na fora hovoria ze asi naj kombinacia su granule s varenou stravou /ryza, maso prip ine.../ Treba si s toho vytvorit vlastny nazor a hlavne co najviac sadne psikovi a vybrat si :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod luci919 » 4. Mar 2007, 15:13

A co si myslis o tom, kupit jej granule specialne pre yorkshirov :?: To si myslim, zeby ju potom stacilo krmit len tym. A nicim inym. Tam by uz teda malo byt vsetko, co potrebuje a netrebalo by nic pridavat.....


A este z ineho sudka. Mozeme vlciaka a labradora krmit granulami zmiesanymi s masom? Pol na pol. Stale sa im to podava. :roll:
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod dexter13 » 4. Mar 2007, 15:21

mozes, ja dokonca krmim vlciaka a labra iba granulami, tvoj pripad je este lepsi :D


Granule pre maleho yorka presne neexistuju, az od 10-12mesiacov a to ma len RC, ale staci ked mu budes davat kvalitnejsiu puppy small /mini junior a pod.../ - proste urcenu pre male plemena, ale bude to dlhsie trvat, s konzerv sa tazko prechadza -trpezlivost :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod luci919 » 4. Mar 2007, 15:40

No super, tak uz som mudrejsia.... :wink:

A neviem, asi nemas az taky prehlad, zeby si mi vedel povedat konkretnu znacku, ktora je najlepsia v tomto mojom pripade. Konkretne granule. Alebo zeby...? :)
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod dexter13 » 4. Mar 2007, 16:06

vies co tazko povedat, kolko ludi tolko nazorov, akurat ti mozem povedat co u mna pre yorkov kupuju - arion mini junior /adult/, RC mini juniuor /adult/ - zaujimave ze krmivo pre yorkov moc ludi nechce /pomer vysoka cena/nie moc odlisne zlozenie/

Takze asi tak nejak, o ostatne neako moc neni zaujem... s par vecmi som uz aj skoncil, co sa nepredavali. Je vela krmiv, bohuzial dost s nich nema delenie, ale su zamerane vseobecne, v tom pripade robi problem aj velkost granulky.

PS: z hladiska cistoty by som sa skor priklanal k arionu....ale treba skusit hocijake s tych kvalitnejsich a uvidis co mu sadne...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod luci919 » 4. Mar 2007, 16:21

Dakujem.
Uz sa len pustit do skusania.... :) zacnem teda tym Arionom 8)
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod dexter13 » 4. Mar 2007, 16:52

to je uz na tebe, ake si vyberies :wink:

ps: nemam proviziu ani z jedneho :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Miroslava Vithalmova » 5. Mar 2007, 9:10

Nic sa neboj, uska sa mu postavia (:
Aj mojmu nestali uska, dokonca aj zverolekarka mi povedala ze sa mu nepostavia a postavili (: neviem sice kedy presne, ale pockaj chvilku a to sa spravi... (:
Miroslava Vithalmova
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 9. Nov 2006, 16:16
Bydlisko: okolie Bratislavy

Poslaťod Miroslava Vithalmova » 5. Mar 2007, 9:35

Ahoj,
nic sa neboj. Nas ma uz 5 mesiacov. Tiez som sa na zaciatku velmi bala a nemala ponatia co s nim spravit, ako ho dobre vychovat.
Na zaciatku to bola hroza, lebo moj priatel si velmi potrpi na cistotu a si predstav, ze toto male stvorenie sa rano zobudilo, spravilo 3 hromadky a 6 mlacok no horor (:
Najprv som sa snazila ho ucit na noviny, ale to sa mi moc nedarilo.Az jedneho dna som sa zobudila a on sam od seba zacal cely den behat na noviny.Tosom len cumela ci mi nevymenili cez noc psa (:
Ale to bolo len jeden den a potom sa na druhy den zobudil a akoby na vsetko zabudol.Tak chvilku trvalo kym som za nim stale behala a upratovala, ale asi po troch mesiacoch som s nim zacala chodit tak na minutku do zahrady a to pomohlo.Teraz uz bude mat 6 mesiacov a je velmi cistotny. Samozrejme obcas sa stane nehoda, ale to je velmi zriedka, takzeje to v pohode.
Ja som ho zacala umyvat velmi skoro, nepamätam sa kedy presne, ale viem ze v tretom mesiaci som ho uz urcite kupala.Pytala som sa na to doktorky a ta mi sama povedala ze to nevadi ze ho kludne mozem umyt.Ved take steniatko sa zaspini raz dva.Ale zas netreba to prehanat...
A co s ohradkou? No my sme ho najprv nechali pobehovat volne po byte.Kym nam teda nieco nerozkusal.Ono to male stvorenie ma totiz dost dobre zubky (:
Najprv to bola stena pri dverach...tu okusal az po zelezo a potom roh postele. Vzhladom na to ze sme boli prave prestahovany do noveho bytu a moj priatel z toho dostaval riadne nervy, dokonca chcel dat psika prec, rozhodli sme sa mu spravit ohradku. Spravili sme mu z dreva ohradku, samozrejme taku aby tam mal dost svetla a dost priestoru. Vystlali ju dekou a hrackami a dali do spalne k nasej postely.Samozrejme on nezbednik sa z nej vzdy dostal, aj ked bola dost vysoka, tak sme ju museli spravit aj z vrchu. Nechceme aby tam bol vzdy, po case skusime co spravi ked ho znovu nechame volne behat po byte ked tam nie sme. Ale teraz vecsinou ked odchadzame do prace, davame ho tam. Priatel robi kusok od domu, tak na zaciatku ho bol kontrolovat ci neplace. Asi dva tyzdne plakal, ale teraz uz kludne spinka a caka kym sa vratime.Problem budu asi aj robit kvetiny, ak mate nejake na takom mieste kam by sa mohol dostat. Fuu hlinu z nich mi roznosil po celom byte.Treba mu par krat vysvetlict co moze a co nie a neskor sa tym uz nebudes musiet zaoberat. (: Nic sa neboj, prajem ti vela stastia a hlavne vela lasky, lebo ten psik ju od teba potrebuje.(:
My sme mali na zaciatku s priatelom vela problemov a hadok koli tomu malemu zazraku, ale teraz je to uz clen rodiny a ani jeden z nas by sa ho ani za nic nevzdal...
Miroslava Vithalmova
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 9. Nov 2006, 16:16
Bydlisko: okolie Bratislavy

Poslaťod luci919 » 6. Mar 2007, 10:38


Ahojte.
Mala by som este taku otazocku: Vecer, ked ideme spat, tak malu ulozim do jej kosika a v pohode zaspi. Ale priblizne o tri hodinky sa zobudi a pride knucat k posteli. Chvilu knuci a potom zasa zaspi. Ale o nejaku hodinku sa zasa zobudi a opat pride k posteli knucat. A takto celu noc. Parkrat som si ju vzala k sebe do postele (to bola asi chyba :roll: ) neviem, aj vam sa steniatka takto budia, alebo spia celu noc? :?: :?: tiez sa takto pytaju k vam? hm, co s tym? ignorovat to knucanie?
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod evulkak » 6. Mar 2007, 11:35

nesmies ju "lutovat" inac si na to zvykne a bude to robit celu noc az kym ju nevezmes k sebe do postele.
My sme maleho mali pri posteli len prvu a druhu noc. Predsalen odlucenie a iny domov. Potom sme mu urobili miesto v hale aj so vsetkymi jeho hrackami. Chvilu knucal potom zaspal. Trvalo to takto asi tri dni no nikto z nas nepolavil. Este podotknem ze medzi dvere spalne sme dali zabranu... nesmie do spalne (ja mu tiez neleziem do pelechu).
Dnes ked idem spat a poviem mu dobru noc tak chvilu sedi pri dverach uz ani nepipne a za minutu uz lezi na svojom miestecku.
Odporucam byt zozaciatku mozno trosku tvrda no neskor sa to vrati. Psik nebude rozmaznany a bude s nim dobra spolupraca a navyse o to menej mu budes musiet zakazovat ked bude starsi. :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod luci919 » 6. Mar 2007, 13:37

Hmm, no dobre. Vyskusame..... Ale niekedy cez den, ked sa hrame, tak ju beriem aj na postel, niekedy tam aj zaspime......takze ked jej v noci zakazem tam ist, nemyslis, ze bude mat z toho chaos? Raz moze, raz nie.....
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod evulkak » 6. Mar 2007, 14:27

myslim ze v tom chaos mat bude. Musis si rozhodnut ci psika na postel pustat budes alebo nie. No ak sa rozhodnes ze budes tak potom ti bude pod postelou knucat asi stale. Psik je velmi spolocensky tvor... snazi sa zaradit do svorky a cim je starsi aj si v nej vydobit nejake to miesto. Poznam ludi ktory pustili psika do kresla... spociatku to bolo mile... no ked neskor v tom kresle niekto chcel sediet stretol sa s velkym odporom psa ktory majitela z toho kresla vyduril.
Nerada by som sa tu niekoho dotkla. Psy mam velmi rada, no stale je to len pes. U nas doma pes nesmie na postel ani na sedacku ci kreslo. na zobranie pri stole moze zabudnut. jeho miesto je bud v hale alebo dolu pod sedackou na deke. Je fakt ze sa stale pokusa na sedacku sa dostat a vydobit si tam miesto. No verim ze ak budeme trpezlivy pochopi ze jeho miesto je inde. Hram sa s nim zasadne len na zemi.
Prajem vela uspechov.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

ušká nestoja

Poslaťod Ayrin » 13. Mar 2007, 23:38

Dávnejšie som mala briarda a tomu chovateľ zlepil spolu hrany ušiek z vnútornej strany a psík ich mal zlepené aj niekoško mesiacov,srsť narástla a ušká sa sami postavili a zároveň aj s rastúcou srsťou odlepili
lhasakom zdar a psíčkarom tiež;)
http://trihorky-lhasa.websnadno.cz
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Poslaťod luci919 » 23. Mar 2007, 16:34

Ahojte.
Chcela by som sa opytat: Boli sme aj s malou na ockovani a na tom mieste jej zostala taka mala hrcka. Co s tym? Masirovat jej to alebo....sa to samo vstrebe?
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron