Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Yorkshirsky terier

Poslaťod Aileen » 26. Sep 2005, 11:06

Tak chcela by som tohto psa, a tak chcem o nom co najviac vediet.. ked mi o nich nieco napisete, budem vam vdacna :)))
Ailkaa ;)))
Aileen
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26. Sep 2005, 11:03
Bydlisko: Košice

Re: Yoksirsky terier :))

Poslaťod Hosť » 8. Okt 2005, 18:15

Aileen píše:Tak chcela by som tohto psa, a tak chcem o nom co najviac vediet.. ked mi o nich nieco napisete, budem vam vdacna :)))



Ja mam tohto psika! ale ma len 4 mesiace je zlaty ale zurivy!
Hosť
 

Yorkshire

Poslaťod Susy » 12. Okt 2005, 22:23

Ahoj.Ja mam doma fenku Yorka a teraz uz aj nahacika.Takze k Yorkimu.Ma jeden a pol roka.Od mala malicka si ju doma striham.Dlhu srst jej nechavam na hlave,labkach a na chvoste.Je to ovela praktickejsie.Je to terier,ale ona nie je az taka temperamentna.Je velmi rozumna.Som s nou 24hodin denne.Praca,nakupovanie,navstevi,to vsetko absolvuje so mnou.Ale ked musi zostat doma,neni ziadny problem.Velmi rada aportuje,miluje deti a este radsej sa s nimi hra a nahana.Miluje celu nasu rodinu,ale k cudzim ma nedoveru.Ked bola malicka,kazdu chvilu sme museli prat koberceky a davat hlinu naspät do kvetinacov.Trvalo to asi pol roka,ale teraz je to uz na 100% v poriadku.Takze smelo do toho,lebo tento psik ti ta tolko lasky a stastia,ze dovidenia.Ak budes mat nejake otazocky na mna,tak daj vediet.Pa
Susy
 

yorki

Poslaťod gabi » 13. Okt 2005, 14:48

Ahojte chcela by som sa aj zapojit do vasej temy ohladne yorkshirskeho teriera. Takisto by som si chcela zaobstarat tohto psika a rozmyslala som nad tym ze urcite by som ho tiez nosila vsade sebou.
Susy chcela by som sa ta opytat ze kde pracujes, ze si mozes svoju fenku nosit aj do prace.
Je to fakt super ked si clovek moze sebou vziat aj svojho psika.
gabi
 

Poslaťod Susy » 13. Okt 2005, 22:11

Som z BA a pracujem ako opatrovatelka deti v jednej rodine.Oni su v rodinnom dome a psika nemaju.A okrem mojich uz ani nepotrebuju.Pacia sa im moji dvaja certi.
Susy
 

Yorkshire terier

Poslaťod Niki » 23. Okt 2005, 7:59

Yorkshire terier :lol:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Niki » 23. Okt 2005, 8:01

Tak ja mam taky problem ze si neviem vybrat Yorkshire terier alebo Maltezsky psik........ Pomozete mi??? vopred vam dakujem :!:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 8:23

Ak mám byť úprimná, ani jedného. :( Yorki je maly nervák. Je to predsa len teriér. Jediná jeho výhoda je, že je malý. Keby to bol veľký pes, tak s ním máš neustále starosti s tým, že zapára do psov. No a maltezák je niečo podobné. Je to vrták prvej triedy a čo je najhoršie, býva agresívny aj k svojim pánom. Nie, nechcem Ťa odrázať. Sama mám malé chlpaté ale rozkošné plemeno. :) Chceš vedieť aké? Nedám na neho dopustiť. Má úplne inú povahu, ako tieto dve spomínane plemena. Ale veľa záleži aj od výchovy.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 13:36

to ja neviem ale moje kamaratky maju yorshirov a su spokojny a ja som si ho tiez vybrala. :roll:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 13:43

Tak veľa šťastia pri výbere. :)
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 13:44

vdaka a tvoj havo je ake plemeno?
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 14:07

Jeden je labrador, ale o tom som Ti nepisala. A ten druhy je Lhasa apso. Poznáš? Je to maly tibetsky psík. Podobný maltezákovi. Ale nie je biely (sú síce aj biely, ale to je zriedkavé). Ak by som Ti mala poradiť, tak určite dám radšej 8 tisic za psíka s PP (napr. prave lhasa apso. Má vynikajúcu povahu, mám už druhého a nikdy na nesklamal. Je to malý sebavedomy psík a nie je AGRESíVNY voči nám doma), ako keby som mala vysoliť napr. 8-9 tisíc za yorka bez PP (žial, také ceny si nadhodia "chovatelia" psov bez PP a pritom žiadne výdaje nemajú s odchovov a krytím). Nie, nechcem Ta o nicom presviedčať, to je iba môj skromný osobný názor. Ak chceš vedieť niečo viac o lhasa apso, tak si pozri www.ivepetlhasa.sk, alebo www.lhasa-apso.cz. :D
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 14:11

Mojim cielom je maly psik no lhasa nie je velky???
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 14:20

Ako ktorý. Môj je taký z tých väčších. Je pevne stavaný a veľmi osvalený. Ale pri "súbojoch" s labríkom by ani maly a ľahký nemohol byť, lebo by bol hneď dolámaný. Ale poznám psov (teda fenky), ktoré majú max. 5 -6 kg. Takže lhasa apso rozhodne veľký nie je. A maltezák tiež nie je malilinký. Veď sa pozri na ulici, že je vidno rôzne obludy, ktoré majú kludne aj viac ako 10 kg. A to je práve to, že sú bez PP - kúpiš tak mačku vo vreci. :x
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 14:30

Lenze vies mne by stacilo aj bez pp pretoze ja s nim nebudem chodit na vystavy atd... len nech je cistokrvny :!: :!: :!:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron