Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod mimi » 28. Dec 2005, 18:54

ankous,anonym písal,že keď niekto chová šteňatá bez PP,nie že sa mu prihodí nechcené nakrytie.Tak buď tak dobrá,neprekrúcaj :cry:
mimi
 

Poslaťod ankous » 29. Dec 2005, 1:17

mimi píše:ankous,anonym písal,že keď niekto chová šteňatá bez PP,nie že sa mu prihodí nechcené nakrytie.Tak buď tak dobrá,neprekrúcaj :cry:


aaaa :twisted: ? Uz ma nebavi to skatulkovanie.

Tak vazení, zalozte si chovnu stanicu aby vase bez papierove steniatka vyzerali doveryhodnejsie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Co potom s takymi co idu iba na nutne vystavy koli chovnosti a potom uz len same porody? To su tiez chovatelia? Mozno je to tym casom /0.20/,ale niekedy mam pocit, ze sa tu bavim s pubertiakmi.
Prosim o ospravedlnenie ak je tu niekto nad 27 rokov. :wink:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod anitram » 29. Dec 2005, 8:19

ankous - ja sa Vam rovno priznam, ze pojdem s mojou fenkou na vystavu len preto, aby sa dala uchovnit. Rovno ma oznacte mnozitel a pritom ma ani nepoznate. Mozno ste citali moje prispevky, ze som mala labradora. Mate mozno malo pocetne plemeno psa, kde nie je taka konkurencia na vystavach. S velkym nadsenim som zacala chodit na vystavy, este aj psa som si pytala vystavneho od chovatela, co ma vyslo dost draho a ako som bola neskor velmi sklamana zo zisteni z vystav. Netvrdim ze som mala spickoveho psa, ale vzdy sme skoncili stvrty alebo treti, co bola tiez vyhra, ale ked raz pred nami skoncil pes, co mi skor pripominal miesanca a znaky labradora som si mohla len domysliet, som s tym prastila. Viete preco?? Lebo cele to bolo o kamaratstve a rodinkarstve, ten poznal toho ten toho rozhodcu a podla toho aj vyhravali psy. Teraz si tiez beriem mnohopocetne plemeno na vystavach, ale uz nie kvoli vystavam, ale ako domaceho maznacika. A chcem vediet ci by mohla byt vystavna alebo nie, preto chcem ist na vystavy este do triedy mladych, lebo potom by som uz nevedela udrziavat tu dlhu krasnu srst.
Tak Vas poprosim, nehadzte vsetkych do jedneho vreca.
Dakujem
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 29. Dec 2005, 12:17

anitram!!! ja mam doma asi tri tyzdne malu trojmesacnu slecnu yorkshirky a ked chces-pred tym na predoslej stranke som vypisala takmer vsetky podrobnosti Nikimu. Internet ani knizky ta nepripravia na prichod steniatka do rodiny. Vsetko zistis sama postupne. Na agility sa vraj s takym malym psikom neodporuca chodit, na to su tie vacsie plemena. Hlavne sa mu musis riadne starat o sst aby ti potom nvyzeral ako nejaka metla aj ked moja mamina z nej chce mat strapacku ale mne sa to az tak nelubi. Je to krajsie ak sa dodrzuju standardy plemena a psik ma krasnu dlhu srst-aka je u yorkshirov ziadana aj na vystavach. Budes mat psika s papiermi alebo bez? Podla mna aj podla vecsiny chovatelov/neviem ako pre psikov nikdy mi ic nepovedali :lol: je lepsi normalny obojok a z vlastnej skusenosti to najmensie natahovacie voditko. Mne sa tie "handry na spikov az tak nelubia.. Tu plati rada: su to stale psy a nesmieme z nich robit ludi len preto ze sa nam to paci! Moja havina nenosi ziadne bundy a ked je vecsia zima ide sa len chytro vyvencit ked sa zobudi a naje a utekame domov pretoze yorkshira vobec nechrani ziadny tuk on ma iby vlasy-presne take ako mame my. A dazd? jaky problem? zase ju budem pchat do nejakych prsiplastov ako keby to bol clovek? pridem domov-osusim. Keby bola v prirode, ako kedysi jej predkovia vlci, nosila by prsiplast? to tazko. A o to cikanie sa neboj. Nie je to taka tragedia ako niekto z toho robi. Moja a to ani neviem ako sa naucila cikat sama aj na noviny sice sa jej to niekedy nepodari a uz chodime aj vonku. A to o ziadnej neviemakej deke neviem. Tak sa zatial maj a napis ak este budes chciet nieco vediet.
Naposledy upravil zuzu dňa 20. Jan 2006, 18:22, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 1. Jan 2006, 14:32

Kúpila som si yorkshira ma 8 tyzdnov a ešte mu nestoja ušká. Chcela by som sa opytať či mi nevie niekto pomocť ako si mám poradiť. :roll:
Dakujem[/b]
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 1. Jan 2006, 14:39

Kúpila som si yorkshira, má 8 týždnov a ešte mu nestoja ušká.
Chcela by som sa opytať či mi nevie niekto pomocť ako si mám poradiť. :roll:
Dakujem
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Maja » 1. Jan 2006, 15:17

hmm a to šteňa nemá chovateľa,alebo chovateľku ? Asi sa veľmi o svoj odchov nezaujíma,keď hľadáš pomoc inde :cry:
Maja
 

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 1. Jan 2006, 15:21

Pre Maja: Niesom zvedava na vaše pripomienky ja chcem len radu!!!
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Maja » 1. Jan 2006, 17:27

nuž,týmto je všetko jasné...
Maja
 

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 1. Jan 2006, 17:46

To je škoda...
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod zuzu » 1. Jan 2006, 19:45

Ahoj Niki..no už je to tu!! Poznám dosť yorkshírov ktorým sa ušká nepostavili po celý život a niektorý vyzerajú možno aj krajšie...Myslím že ty už s tým nemôžeš nič spraviť aj keď štandard yorkshirov to vyžaduje..ale kupírovanie - myslím že sa tak vola aj oblepovanie uší aby stáli - to ti musí poradiť niekto skúsenejší..Ale myslím že s tým sa vôbec nemusíš trápiť...A z tvojej správy, prepáč ale nemôžem si pomôcť, vôbec neplynie nadšenie z toho šteniatka..Tak zatiaľ ahoj :roll:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 1. Jan 2006, 20:06

Milá Zuzu: Veľmi pekne ti dakujem za tvoju odpoved. Potešilo ma. Chovateľka mojho psika mi poradila,že ak sa mu nepostavia ušká tak mu ich mám oblepiť leukoplastom,ale to sa mi zdá dosť surové a tak som sa rozhodla,že sa opytam či niekto nevie niečo lepšie. :wink: Inač je veľmi zlatučky,milý,poslušny. Teraz ho učime cikať na noviny. Už mu to aj docela ide.Vola sa Ricky. :lol: Tak zatiaľ sa maj.
Ahoj :lol:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod zuzu » 1. Jan 2006, 20:34

Niki tak to som velmi rada ze ho uz konecne mas! Dufam ze sa mu bude darit a ze vam bude dlho dlho robit radost!! a s tymi uskami sa netrap - tomu psikovi je uplne jedno ci mu uska stoja alebo lezia-ver mi :lol:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 2. Jan 2006, 14:13

Zuzu: Dik za opoved. Inak ty maš fenku alebo psika?Ako sa vola???
Dnes ideme s malym Rickym ku zverolekarke na prehliadku. Som zvedava co nam povie.Uz sme mu kupili prenosnu tašku dnes v nej bude mať prvu cestu. :lol:
tak zatial sa maj
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod ankous » 2. Jan 2006, 23:55

Hohohoho.......Zuzu, nejak si sa rozohnila.... nikdy nie je na skodu si nieco dopredu precitat.... york sa nehodi na agility.... handry? tak to si este nemala doma choreho psa.....mala by si si precitat Klinicku prax u psov a ked by si ju docitala svojim kuriatkovym mozgom a zistila si na co vsetko pes moze ochoriet pri nedbalosti o jeho zdravie :?
Inak mas pravdu aj ked z predoslich prispevkov usudzujem ze si este mlada a mas sa co ucit.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron