Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Yorkshire terrier

Poslaťod Eve » 15. Dec 2005, 19:54

Dobry den, prosim Vas chcela by som sa informovat, ci niekto nevie o chovatelskej stanici Yorkov priamo v Kosiciach alebo o niekom kto predava steniatka-psikov Yorksira bez PP v Kosiciach. Rada by som si jedneho psika kupila. Dakujem
Eve
 

Poslaťod Hosť » 15. Dec 2005, 22:57

Ak niekto chova bez pp psov väčšinou nejde o chovateľskú stanicu a ja takých ľudí ani za chovateľov nepokladám
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 16. Dec 2005, 15:54

Eve ved si daj vyhladat v google...tam ti najde vsetky..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 19. Dec 2005, 21:45

Pre Zuzu: Tak Zuzi chcela by som sa spytať že kolko trvalo kym si tvoj yorki odvikol ??? myslim od čurania vnutri??? asi 26.12.2005 si ho donesieme domov....
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Hosť » 20. Dec 2005, 13:09

Niki ona si este neodvykla :lol: ona cika zatial tam, kde sa jej podari ale v poslednom case cika stale na noviny. Ale ked ho chces naucit co najskor, hned ako vsatane a hned po jedle ho ber vonku! inak budes mat mlacky vsade kde sa pozries :lol: a ked tak, vonku by yorkshiri nemali v dazdi a v strasnej zime chodit vobec...takze je dobre naucit ho chodit na noviny uz nielen ked je steniatko,ale aj v dospelosti, a radim ti, zakup si svetrik a tasku na nosenie...je to super vec :lol: Yorkui je nenormalne uzasne zvieratko...strasne stastny a vdacny psik...nechapem ako som prd tym mohla zit bez havina...teraz si to uz neviem predstavit :roll: drzim palce´a co najraychlejsie potom napis co a ako OK? tesim sa s tebou vazne je to najsupe vec aku mozes zazit...a ked nechces, aby s tebou spaval v posteli cely zivot, nesmies sa nad nim zlutovat ani prvu noc, mal by spat alebo v inej izbe ako ty, a ked bude zavyjat alebo knucat, tak ostan za dverami a prisnym hlasom ho vyhres, v ziadniom pripade nesmies prist k nemu, pretoze on caka len na to. Alebo ho nechaj spat vedla teba v pelechu ale musis ratat s tym, ze sa k tebe bude dobyjat hlava-nahlava. A ked ho nejdes brat k sebe do postele, rataj s tym ze sa niekolko noci nevyspis. A musis sa jasne poradit s chovatelkou/chovatelom ze co a ako teda co doteraz jedol lebo ona vie najlepsie co tomu psikovi chuti a co nie. Nekupuj mu zbytocne pochutky co dostat v obchodoch (take tie keksiky a umele somarinky lebo yorkshirom to nechuti. Ale co viem ja, tak maju velmi radi prasacie alebo hovedzie uska, to ti povedia v chovprodukte. Nesmies ho v ziadnom pripade bit a ani nanho vrieskat, pretoze sa ta potom bude bat ako ohna... v pripade ze spravi nieco zle, napriklad pojde do kvetinacov, co je u nas dost caste, len skrikni FUJ! uvidis ze to postaci :lol: stiahne chvost a ujde do pelechu...bude si potom davat dobry pozor kam strci nufacik :lol: a na prve mesiace ale tyzdne mu nemusis kupovat kosik, az potom ked vyjde z "hryzaveho" veku, pretoze to vsetko rozhryzie. Zatial mu postaci vyssia krabica vystlana dekou.Yorkshir zje velmi malo za den, taku vecsiu lyzicu a rozdel mu to asi na tri casti. Ciste granule ti podla mna jest nebude. Moja je len namocene v kuracom vyvare alebo vo vode. Suche je nechutia :? Mlieko by si mu nemal/a davat, pretoze z toho casto hnackuju a vyrastu potom velmi velke. Varene jedlo(kuracie stehna-nesolene! alebo pecienku a hovedzie...to miluje!)ale ved ty uz potom zistis co mu chuti a co nie... Tak to je zatial vsetko co by som ti chcela poradit...prepac ak som toho povedala velmi vela :lol: Drzim ti palce a skoro potom napis dobre? :wink:
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 20. Dec 2005, 13:21

Niki ten anonymny som bola ja...neviem preco ma to autromaticky neprihlasilo :roll: a este by som chcela vediet....aky stary bude ten psik ked ho dostanes?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 20. Dec 2005, 15:13

6tyzdnov a to hned treba ist k veterinarovi?[/b]
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod zuzu » 21. Dec 2005, 17:35

6 tyzdnov!!!!!! :shock: :shock: to nemyslis vazne! to by malo mat najmenej dva mesiace!!!!!chuda male...
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 22. Dec 2005, 1:00

Zuzu, suhlasim s tebou. Kazde steniatko /nezalezi na rase/ by malo od mamy odist aspon az po prvom ockovani cca 7-8 tyzdnov. :lol: :lol: :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzu » 22. Dec 2005, 14:31

Ale tak...jooj do puce! ved to male este ani nebude navyknute na to ako sa ma spravat a pod.!ved ono sa to vsetko za taky kratky cas co bolo pri mame nenaucilo a ...joooj dobre...rob si co chces!a le potom sa neopovaz nariekat...moj nazor je: nechat ho este min. dva tyzdne pri mame!!!! :cry: ale ved jak myslis...
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

yorkshire-terrier

Poslaťod Niki » 22. Dec 2005, 15:45

Zuzu: Ostatne uz davno predali a to moje je tam ešte stale a inak ako 7 tyzdnovy sa uz kludne moze brat od mamy takze je spravny cas!!! Mne povedali ze uz je cas :!: :!: :!: :D :D :D
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod ankous » 27. Dec 2005, 22:55

Anonymous píše:Ak niekto chova bez pp psov väčšinou nejde o chovateľskú stanicu a ja takých ľudí ani za chovateľov nepokladám


............. naozaj ? A to odkedy ? Aha, takze ked sa stane chovatelovi , ze sa mu narodia neplanovane a neschvalene / nedostanu PP / tak to uz neje chovatel. Hmmmm.........zmena je zivot.......ty vies na co narazam ANONYMNY. :twisted:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod anitram » 28. Dec 2005, 14:27

Ahojte,
zaciatkom januara sa chystam ist pre moje steniatko yorka a kedze je vas tu vela, ktorym uz prinasa radost, chcela by som sa popytat zopar veci, ktore som nestihla prediskutovat s chovatelkou a kedze vy ste uz zabehnute :lol: .
Vyskusali ste uz niekto tu treningovu cikaciu decku?? Nasla som to na internete a jasne ako kazdy predajca vravi, ze je to uzasne, perfektne, dokonale. Tak ma zaujima nazor nejakeho chovatela. Lebo ako pisete, ze aj polroka trva kym sa nauci cikat na spravne miesto v spravnu dobu (myslene ako vtip), tak ci by som jej tymto mohla pomoct, lebo ze vraj to nasaje do seba a psikov to pritahuje na cikanie. Ja som mala predtym labradora a to mozem povedat ze az na zopar malych nehod na zaciatku s nim problem nebol a to som vobec nepouzivala noviny.
A este ohladom krmiva, bolo mi doporucene krmit Eukanubou, krmi niekto z Vas uz dospeleho psika aj tym krmivom od Royal Canin urcenym priamo pre yorkshirov?? A cim krmite vy teraz ked su steniatka??
Je lepsie mat na yorkiho postroj alebo staci klasicke voditko s obojkom??
Ako sa vam dari zvykat yorkiho na tasticku na nosenie, ak ju ovsem pouzivate??
Mam vela otazok, hoci mi uz zopar psikov preslo rukami, ale predsa len labrador a yorkshir sa nedaju porovnavat a Yorki je moj vysnivany psik, tak dufam, ze sa mi aj s vasou pomocou podari vychovat milu a pritulnu malilinku slecnu.
Dakujem za odpovede
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

oblecenie, maslicky ... atd

Poslaťod anitram » 28. Dec 2005, 16:08

Bludim trosku po internete a musim sa podelit o nejake tie zistenia. Dufam, ze ma tu nikto za moje nazory nevysteka. :lol:
1. v Cechach maju lepsiu ponuku v internetovych obchodoch chovatelskych potrieb, nic proti Slovenskym
2. z mini psikov si tam niektori ludia robia dobry biznis, to co som nasla mi zo zaciatku nahnalo aj hrozu - rozne obleky (siju na mieru), kravaty, ciapocky, mikiny s kapucnami, papucky, topanocky, overaly, domace teplaciky, suknicky to vsetko pre psikov nie pre ludi :lol: , vsakovake maslicky, vankusiky, nasla som tam aj pohovku a rohovu sedacku, ktore vyrabaju na mieru pre psikov, potom pre ludi rozne taniere, pohare, obrazy, prestieranie s motivmi psikov, som si uz pripadala ako v tom filme prava blondinka, kde panicka je farebne zladene s oblecenim psika.
A potom sa cudujeme, ze si deti mylia psikov s babikami.
Nemam nic proti prsiplastu a teplym overalom na zimu, ale naco je psovi kravata?? topanky?? oblek?? co pojde robit niekam manazera :D
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod anitram » 28. Dec 2005, 16:40

Este budem chvilku otravovat, mozno by som si mala zriadit vlastnu temu :wink:
Zabudla som na jednu vec. Ake pamlsky davat yorkovi pri cviceni?? U labradora som mala piskot, ale ako odmenit yorkiho, ked nieco spravi spravne, ked jeho celodenna strava su tri lyzice granul??
Urcite sa viaceri zlakli, ze chcem z nej spravit polovnika a obranara :lol: , ale mam namysli zakladne povely a mozno aj agylity, ak sa jej to bude pacit.
Potesim sa kazdej rade ako s malym prditkom, este som take mini nemala a len knizky nestacia, ale treba aj skusenosti inych majitelov yorkov.
dakujem
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť