[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - jazvečík

jazvečík

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 17:19

rasellka má 5 mesiacov. Ozaj nemôže im to poškodiť kĺby, keď začnú trénovať také v podstate malé. Alebo trénujete iba poslušnosť, cvičenia pri ktorých nemusia skákať. Alebo vlastne s čím sa začína. V podstate nič o tom neviem, ale skúsiť by sme to mohli. Rasellka je pobláznená do lietajúceho taniera no aj to som pre istotu na čas odložila - kôli kĺbom, aby si neublížila. Vieš niečo viac ohľadom takýchto vecí.
miri
 

Poslaťod anitram » 1. Jún 2006, 17:40

zuzu to mate stale problemy s papanim?? tato sa nevie dozrat, granule a vsetko mozne okolo, ona zje granule a potom sedi a caka co dostane od nas, ked mi veceriame, musim ju krotit v zrani
inak ako sa mavate??
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 17:42

kludne mozu zacat cvicit obidve :wink:
ja som s mojou zacala agility ked mala 3mesiace :D
Tie prekazky sa davaju nizsie, aby sa prave stenatam neposkodili klby.
Lebo zvlast cvivia dospele aleo starsie psy a zvlast stenata, lebo kazdy maju prekazky inak postavene co sa tyka vysky a co sa tyka narocnosti :wink:
Ani stena ti nebude behat v takej rychlosti ako dospely pes a skor to tak ladne prebehne a vsetko sa ucia postupne :wink: a ved ked prides na niaky ten trening pozriet tak to sama uvidis :D stena hned nevie co ma robit a od stenata nemozes vyzadovat, aby robilo nieco narocne... preto jednu cast cvicia psy ktore tam chodia dlhsie a druhu stenata a tak sa to strieda :wink:
5mesiacov je poho. vek to sa ti akurat dava do puberty, co? to kludne moze zacat cvicit aj jedna aj druha :wink: uvidis ze na agility chodia aj ovela mladsie psy :wink: vlastne aj ta moja zacala v podstate mlada :D no nie? ale je dolezte ze nas to bavi :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 17:46

Ohladom papania - asi sa s tým budem musieť zmieriť že s nej nikdy nebudem mať salámu a keď hej tak o takých 6 - 8 rokov. Teraz som sa už pýtala na agility. Od kedy a čo trénujú so šťeňatami. Nevieš v okolí Nových Zámkov dobrý agility klub.
miri
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 17:56

stenata sa ucia prekazky postupne...
Najskor ako prve sme my trenovali skocku- ale bola uplne blizsko, kvoli tym klbom- potom tunel, potom sme za tunel naviazali dalsiu skocku,
zase dalsie treningy sme si to zopakovali, ale trocho zmenili trat aby si nemyslili ze to bude to iste, potom sme skusali zvlast dalsi tunel- to je latkovy, ten je tazsi... potom len cez kruh vyskusat, ale kruh je dost tazky aby sme to mohli zaradit ako napr. skocku, tak ten len zvlast vyskusame, ale kludne to mozme vyskusat aj napojit, ked robime niaky ten usek pre stenata :wink: potom slalom... a tak.... my nemame cely parkur ale do roka by uz mal byt kompletny :wink: ale vsetko zalezi od konkretneho stenata ako rychlo sa uci a podla toho mu nadvazujes dalsie prekazky :wink: skus napisat na stranku www.agility.sk tam do fora, ci niekto nepozna kontak alebo nevie kede sa trenuju agility v okoli Novych Zamkov alebo priamo v NZ.... ok?
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 18:00

a agility sa trenuje ked je pekne pocasie cize tak od jari po jesen... ale ked prsi alebo tak tak trening neni..! My mame trening 2krat do tyzdna- v utorok a nedelu- a 1trening trva 2hodiny, ale ked tam budes chodit prve razy tak tam ani cely trening nebudes, lebo asi tie tvoje hafanky to budu mat dost tak na zaciatku, proste csetko postupne, aby ich to neprestalo bavit.... vsetko je to brane formou hry :wink:
A jesne ze tie dve hod. trenuju aj dospele psy nie len stenatka....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod zuzu » 2. Jún 2006, 14:48

anitram ahojcek, problemami by som to nenazvala, skor ze este stale neprisla nejako na chut tym granulam..ale teraz som jej kupila Royal canin pre yorkov a uz 4 dni mi ich zerie celkom v pohode ( skusila som metodu odoberania misky po 10 minutach a zabrala lebo ked ich nezjedla tak bola hladna :lol: ) ale som kukala jak puk :shock: - 170 Sk za pol kila granuli! :shock: ale este ziedne granule mi nejedla tak ako tieto..tak aspon mam z toho dobry pocit...a mi sa mam fajne mrkni na www.masenka.websnadno.cz -dala som novu fotku :D a vy sa ako mate hM? inak pozdravujem- :wink:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Waldi » 2. Jún 2006, 15:30

Ahoj Miri, az teraz som opat na nete, tak som si az teraz vsimla tvoju otazku ohladom agility. :wink:
So steniatkom mozes kludne zacat dochadzat na cvicisko agility, ked ma absolvovane vsetky ockovania. Agilitaci, ktori uz maju druheho, alebo dalsieho psika ich bezne beru na cvicisko uz od druheho mesiaca(aj moj pripad). Najskor ide skor o socializaciu medzi ostatnymi psikmi. Postupne sa zacina najskor pevnym tunelom(steniatka nesmierne bavi, prebiehat cez dlhu rovnu trubku. A zvlast, ked maju moznost sa cez tunelik nahanat viacere. :lol: ) Neskor sa pridavaju kridla od skociek. Palicka je volne polozena na zemi a psik sa uci, prebiehat pomedzi kridla. :wink: S pribudajucim vekom psika sa postupne palicka na skockach zdviha a pridavaju sa aj dalsie prekazky. Ako uplne posledna prekazka by sa mala ucit hojdacka( az ked ma psik ukonceny vyvin.) :wink: Toto vsetko by ti mal poradit na cvicisku skuseny trener.
S tvojou jazvecickou uz mozes kludne zacat ( 10 mesacny jazvecik ma uz ukonceny vyvin kostry. Uz sa iba dosvaluje.) Na zaciatok vsak aj jemu treba dat skokove prekazky nizsie. Predsa len, pre jazvecika su vysoke na preskocenie aj tie co sa behaju v kategorii small, takze to treba zdvihnut postupne. S russelkou mas pre zacatie vycviku tiez najvyssi cas. Vobec nevadi, ak nemas zvladnute stopercentne privolanie. Pri agility sa buduje krasny vztah medzi psikom a psovodom, takze to privolanie pride skor, ako by si si myslela.
Prajem tebe aj tvojim psikom velmi vela zabavy pri krasnom sporte agility. A bola by som velmi rada, ak ta to chyti za srdiecko, aby sa na agility scene objavil dalsi sikovny jazvecik. Pretoze to, co dokaze tento maly, dlhy psik na parkure je proste krasa. :D
[url]http://www.clever_dogs.szm.sk[url][/url]
Waldi
 

Poslaťod anitram » 2. Jún 2006, 19:52

zuzu aj chovatelka mi hovorila, ze tie granule pre yorkov su pre nich chutne, lebo tam davaju nieco na ich mlsny jazycek, ja jej davam tiez royalky akurat este pre steniatka. Su drahe, ale co uz, niekedy tvrdim, ze ma lepsie jedlo ako my ludia :D
masenka je pekna a uz ma celkom dlhu srst, skoda ze nie je s PP mohla by si ist na vystavu, je podarena.
My prezivame, uz som ju aj sama kupala, tak sme to v pohode zvladli, sme uz komplet zaockovani, akurat mame vedla seba dva ocne zuby, mliecne aj nove, tak uvidime co s tym bude, len zacina vystekavat, najlepsie ked je v aute a vonku ide pes, tak na neho spusti stekot, a vie, ze on na nu nemoze, keby bola vonku, tak ho obide so stiahnutym chvostom, scanka mala vyscana :twisted:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 3. Jún 2006, 11:56

anitram hej aj ja lutujem ze nema papiere... :cry: ma celkom pekne sfarbenie aj srst..teraz sa uz papiere asi nedaju vybavit ze? lebo ona ma otca s PP ale mama nema..
A aj moja ma vedla seba dva ocne zuby..na obidvoch stranach a uz riadne dlho..ostatne zuby uz ma vymenene mozno este jedna stolicka tam sarapati ale inak ok..som zvedava kedy jej tie dva vypadnu :roll:
Nasa na psov absolutne nebrese, (som rada ked zabrese aspon raz za den aj to len na povel) ta by sa hrala aj s pitbullom keby mohla..ona sa ziadneho psa neboji, len takeho co na nu brese, ked na nu zacne nejaky pes brechat tak sa zacne triast a konec :D trubka mala..nemas nejake fotky malej? rada by som ju videla :wink:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod anitram » 3. Jún 2006, 21:15

trosku sme im prehodili temu, snad sa nebudu hnevat :wink:
no papiere sa uz nedaju spravit, to je na tom najhorsie
nove fotky chcem dat na net, aj z kupania, kde vyzera pomaly ako cinsky nahac a aj nieco z vystavy, ak tam najdem nieco pouzitelne
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Re: jazvečík

Poslaťod DenuLkaa3 » 14. Okt 2016, 11:13

:angel: Ahojte, mám pár otázok na chovateľov jazvečíkov :) Mám v pláne si jedného zaobstarať, teda asi radšej fenku, počula som že tie su "jednoduchšie" na výcvik, nakolko by to bol moj prvý psík. Býval by s nami v 3izobom byte, ale prechádzky v prírode a podobne by mal zaobstarané až až. Len sa neviem rozhodnúť ktorý by bol do bytu vhodnejší, či krátkosrstý alebo dlhosrstý, najmä čo sa týka plznutia, lebo ozaj s tým nemám žiadne skúsenosti, tak máme doma dilemu. A ešte by ma zaujímalo či vydrží psík aj sám bez nejakého extrémneho kňučania, štekania kým by sme boli v práci... Ešte sa obávam poničeného nábytku, pohryzených papúč a podobne , aké máte s jazvečíkovým šteniatkom a ničením vecí skúsenosti? :) Ďakujem veľmi pekne za každú jednu odpoveď !!!! :) :ahoj:
DenuLkaa3
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Okt 2016, 10:55

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť