jazvečík

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

jazvečík

Poslaťod miri » 31. Máj 2006, 19:44

Mám jazvečíčku, ktorá má 10 mesiacov a nechce žrať. Vie my niekto poradiť ako u nej docielim aby trochu pribrala?
miri
 

Poslaťod miri » 31. Máj 2006, 21:27

To naozaj všetci máte doma takých papkáčov?
miri
 

Poslaťod offca » 1. Jún 2006, 7:29

Miri, kedy to začalo? Je velmi realne, že je to jednoducho kvoli teplu (ktore teraz, dufam že nie definitivne, na par dni ustupilo). Velakrat ani nam a takisto ani psom cez leto nechuti.
Pokial to nie je nejake až moc vyhrotene, nemaj obavy.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Waldi » 1. Jún 2006, 10:15

Miri mam doma uz skoro osemrocneho jazveca. A vo veku tvojej jazvecicky sme bojovali s tym istym problemom. Velka vacsina jazvecikov je v jedle preberava. :lol: Pokial si vylucila akykolvek zdravotny problem psika a vidis, ze iba skusa kam az moze zajst( co je v jej veku viac ako samozrejme), neostane ti nic ine, iba byt tvrdohlavejsia ako ona a trvat na svojom, ze ine nedostane. Ja som to mala tazsie, pretoze v tom case som ho uz mala v zatazi a preto som nemohla dopustit, aby napriklad tri dni nejedol. Takze som musela varit a pridavat vitaminy. Jedlo si zacal vazit az v tri a pol roku, ked bol na operacii( zhltol kamen) a musel si prejst povinnou hladovkou. Odvtedy nemam strach, ze by nezjedol aj suche granule. :lol: Neviem, cim ju krmis, ale ak granulami, skus jej ich volacim prichutit. Este sa mi nestalo, ze by nejaky psik, ktoreho poznam odmietol napriklad vanicku od Animondy. Skus jej to primiesat do granul v pomere viac vanicky, menej granul a postupne to otacaj. Ja este pridavam varene kura. Granule mozes zaliat aj kuracim vyvarom.
Niekomu sa osvedcila aj metoda odoberania krmiva. Nechas ho v miske desat minut. Pokial za tuto dobu o jedlo nejavi zaujem, hold pesan ma smolu. Misku treba odobrat a predlozit az na druhy den.
Tak prajem vela trpezlivosti a verim, ze raz aj ty budes mat takeho zruta, vyliahnuteho z absolutneho nezravca. :lol: :wink:
http://www.clever_dogs.szm.sk
Waldi
 

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 14:12

Tak zatiaľ mám byť kľudná. Ok. S odkladaním misky som to skúšala, žiaľ ona nemusí jesť kľudne aj dva dni (s kostnatým jazvečíkom sa ukázať na výstave tiež nieje nič moc) aj keď sú granule zamočené. Keď je v miske zamiešaná aj konzerva povyberá si iba tie kúsky mäsa. Momentálene som jej začala dávať b-komplex , ktorý má vraj zvýšiť jej chuť do jedla. Veterinárka sa čudovala, že jej chuť do jedla nezvýšila prítomnosť ďalšieho psa, no mne skôr pripadá, že sa s ním nechce deliť o misku i keď ona je tá ktorá je staršia a aj dominantnejšia.
miri
 

Poslaťod offca » 1. Jún 2006, 14:23

joo, to je normalne, že ked je nablizku dalši pes, viac hlcu...su to prasaatka.. "moje, moje" :D

sviniam sa dava pred nos zrkadlo :lol:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 14:32

ale moja práve nechce byť tým praťom i keď robímvšetko pre to aby aspoň raz za deň bola aspoň prasiatkom
miri
 

Poslaťod Waldi » 1. Jún 2006, 14:45

Miri. Mas proste jazveca so vsetkym co ma spravny jazvec mat. :lol: :lol:
Neostane ti nic ine iba v tomto boji vytrvat. Ona raz pride na to, ze to co ma v miske ma zjest ona a nie naopak. :wink:
Inak je tak strasne chuda? Ma vtiahnute brucho? Pretoze mlady jazvec vyzera celkovo smiesne( nie, ze by ten starsi vyzeral menej smiesne) tym, ze este nie je osvaleny, tak je opticky chudsi a dlhsi ako v skutocnosti. Myslim, ze chudsi jazvec je vzdy mensie zlo, ako tie vypasene jaternice, ktore bezne vidno upnute na vodidlach po sidlisku. :cry: To mi vzdy trha srdce. :x
Waldi
 

Poslaťod zuzu » 1. Jún 2006, 14:45

A to keby ste videli tu moju aky pohlad na mna hodi ked dam pred nu granule! "To akoze toto mam jest? to nemyslis vazne!" :lol: a takto sa to toci dokola uz 6 mesiacov ..kym je kurca tak je dobre, ked su granule..ups :D
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 14:56

to je sranda, že raselka mi bez problémov schrúme aj súché granule a tento maznáčik sa tvári pritom ako by som ju bila. Od malička nedosťávala na jedenie nič od stola takže ani nemôže tušiť aké by to kura mohlo byť dobré. To by potom bol fakt dobrý pohlad keby som jej po tej ľudskej strave dala dala jesť granule.
miri
 

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 15:53

waldi nevieš od kedy zvyknú začínať trénovať agility a či nie je problém pokiaľ šteňa neovláda privolanie.
miri
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 16:06

Ahoj ja mam 4mesacne stena SH a uz vise mesiaca trenujeme agility :D
takze ked mas 10mesacneho jazvecika, tak to urcite moze zacat cvicit :wink:
aj 10mesacne je v podstate stena a to uz moze chytat alebo je v puberte, takze ked nepride na zavolanie tak sa asi nikto nebude cudovat...... moja teraz v poho. pride aj ked ma niekedy ulet, ale v celku pride vzdy:) ale aspon aby sa tam vybehal, ale aby ti zas neusiel... lebo to by uz bol problem.... ved aj keby ti prisiel na 10krat na privolanie, ale predsa by prisiel, tak by to bolo v poho. :wink:
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 16:10

a ja co chodim na agility, tak tam mame tiez 10mesacneho jazvecika a ten zacal trenovat asi tak isto ako my :wink: ale ten ma teraz pubertu takze ma dost caste ulety.......... hlavne ked zacite ze sa tam zacne niaka fenka harat alebo sa uz hara, tak sa rozbehne hned za nou....
A ty ked mas fenku, tak tvoja sa moze zase rozbehnut za psom alebo uplne mimo z drahy..... proste ulety....
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod miri » 1. Jún 2006, 16:17

s jazvečíčkou nemám až také problémy na privolanie, skôr rasellka je totálny ignorant. Mám ju už skoro 2 mesiace a som veľmi rada, že sa dá na nej občas zbadať, že ma má rada. Keď ideme von tak chodia obidve navoľno no keď ich chcem zavolať musím sa spoliehať na jazvečíčku že príde a že tá druhá krpatá sa zbadá a príde v podstate za ňou.
miri
 

Poslaťod SH a perzska macka:) » 1. Jún 2006, 16:32

tak ju skusaj zvlast trenovat a ked ti ta tvoja jazvecicka pribehne tak to je myslim v poho.
kolko ma tvoja rasellka? ale agility mozete kludne zacat trenovat :wink: aj s obidvoma :wink: tam sa vas vzrah zoceli este viac :wink: a bude aspon viacej poslucat :D
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron