civava

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Odpoveď pre Mimi a Danku

Poslaťod Zuzi » 14. Aug 2006, 15:18

Nie som anonymka, len amatérka v mailovaní, tak sa omlúvam...
Prekvapili ste ma, že poradkyňa chovu niečo také povie, keď poprední chovatelia v zahraničí, ktorých poznám, pokladajú nezarastenú fontanelu naopak za prejav ušľachtilosti zvieraťa. Moja priateľka má 4 čistokrvné čivavy, z toho u 3 má nezarastenú fontanelu dokonca vo vyššom veku. Nikto jej doteraz nič také nepovedal. Ani na popredných výstavách v zahraničí jej to nevytkli. Mne však môj veterinár prikázal prísť na kalciové injekcie, vraj kôli nezarastenej fontanele. Konzultovala som to tiež s chovateľmi a tí mi to nedoporučili. Tak teda neviem. Koľko ľudí, toľko názorov.Pravda je, že takéto zvieratko môže byť naozaj veľmi chúlostivé na úrazy. Moja fenka vyskočila všade, mala 1,75 kg, v 2 rokoch. Ale bola natoľko inteligentná, že keď nemusela, tak sa nenamáhala a nechala sa svojou paničkou vyložiť či už na posteľ, alebo na diván, alebo na okno.Dovtedy stála pri posteli a dívala sa na mňa, kým som ju nevyložila.Pritom nemala problém vyskočiť. No a po predmetnom páde si to tak dobre zapamätala, čo sa jej prihodilo, že sa začala výšok báť, a bola mimoriadne opatrná a obozretná. Predpokladali sme že nespadla na hlavu,ani na nohy, ale skôr na chrbát.Inak by sa asi naozaj dokaličila. Myslím, že skôr záleží viac na celkovej kondícii zvieraťa, a hlavne kvalite výživy. Ja som o túto moju fenku prišla bohužiaľ pred nedávnom, takže sa mi to ťažko píše. Bola úžasná a už také zvieratko nikdy mať nebudem. Jedno však viem, mne čivavy učarovali a tak fandím všetkým, kto tieto zvieratká chová pre lásku k nim.
Zuzi
 

Poslaťod offca » 14. Aug 2006, 15:52

Prejav ušľachtilosti plemena.. nad týmto mi stojí rozum.
Naozaj to nemyslim v zlom, nechcem sa teraz rozpisovať nad hluposťou ludi, ale potom je ušľachtilosť plemena aj problemy s klbami u axterierovych vlčiakov a tiež koža u shar-peiov a podobne.

Mysliím si, že celý chov každého jedného plemena by mal smerovať v prvom rade k zdraviu, ktoré ide ruka v ruke s funkčnosťou.
Ked už konkrétna časť tela a tvar tejto časti nie su k niečomu v dobrom využiteľné, potom určite ale nesmú byť proti samotnému jedincovi.
Čím už len nezarastena fontanela jedincovi prospieva?
Alebo je aspon nejak nie záporne zasahujúca do zdravia psa... respektíve, ked už nie na úžitok, aspon na okrasu, no nie zdraviu škodlivú?
Je to choré. Nie všetko, čo ide zo západu, je dobré. Vlastne myslím si, že my tu máme rozhodne zdravšie myslenie ako tí, čo majú psov za hračky a čačkaju ich parfumami pre psov.
(odbočila som)
...ale viete, čo tým chcem povedať
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

civava

Poslaťod Hosť » 14. Aug 2006, 20:00

Ak píšete,do fóra mohli by ste sa starať aj o pravopis .Ako sa píše zarobyť alebo zarobiť?
Hosť
 

Re: civava

Poslaťod Hosť » 23. Aug 2006, 19:55

Anonymous píše:Ak píšete,do fóra mohli by ste sa starať aj o pravopis .Ako sa píše zarobyť alebo zarobiť?
Ty tiež kukaj kam dávaš čiarky." SLOVENĆINÁRKA"
Hosť
 

Re: civava

Poslaťod Hosť » 24. Aug 2006, 10:30

Anonymous píše:
Anonymous píše:Ak píšete,do fóra mohli by ste sa starať aj o pravopis .Ako sa píše zarobyť alebo zarobiť?
Ty tiež kukaj kam dávaš čiarky." SLOVENĆINÁRKA"

A ty tiež kukaj, aby si dávala poriadne tie mäkčene nad tú "SLOVENĆINÁRKU" :lol:
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 24. Aug 2006, 13:34

Som nevedela, že je tu forum slovenskej gramatiky :lol: :twisted:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Hosť » 31. Aug 2006, 20:40

Milá Sima,najprv si zisti,či to bola ozaj chovateľská stanica zaregistrovaná v SKJ,alebo len ukradnuté alebo falšované papiere.Seriozny chovateľ to iste nebol aprídeš na to sama,nakoľko to čo opysuješ sa nemože stať.Ak by to tak bolo,okamžite by mu vzali chovateľskú stanicu po nahlásení a za psíka Čivavy s vadou,je to trošku " malá cena" :roll: .Malo by to tak byť,že s novými majiteľmi šteniatok chovatelia viac menej udržujú ďalšie kontakty aj kvôli tomu,že ako sa vyvíja chov.Tak si najprv zisti okolnosti a potom ohováraj nejakých chovateľov kvalitných šteniatok.Už sa psíky akože s PP predávajú aj na benzinových pumpách ...Dnes za peniaze je všetko možné a vždy sa nájde hlúpy,čo to kúpi. Maj sa
Hosť
 

Re: civava

Poslaťod ZdenkaB1 » 22. Okt 2017, 22:36

Ahojte, čivava je krásne plemeno a oplatí sa ňom dozvedieť viac. Pre tých ktorí si chcú o čivave prečítať aj niečo k veci, odporúčam článok ktorý o tomto plemene napísala skúsená chovateľka čiváv: čivava
Konečne o čivave napísal niekto kto tomu aj rozumie. Palec hore. :youarenumberone:
ZdenkaB1
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Máj 2017, 21:36

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron