granule dogex

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

granule dogex

Poslaťod luma » 18. Máj 2006, 13:44

Aké máte skúsenosti s krmivom DOGEX, je to vhodné pre stredne velké plemená???
luma
 

Poslaťod offca » 18. Máj 2006, 13:58

hmm.. DogEx su granule aby pes prežil. Ak chceš pre psika len to dobre, určite neber nič z hypermarketov a predajni Billa a podobne :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod luma » 19. Máj 2006, 8:23

Tak vravíš Offca, že tie granule nie sú dobré? Prosím ťa poraď, ktoré sú teda lepšie alebo dobré. Mám 10 mesačného labradora, ktorého sme krmili nejakými kanadskými granulami, presný názov neviem, ale boli dosť drahé/18kg za 1200,-/. Mysleli sme, že by už mohol papať aj nejaké iné, lebo tie pôvodné mu už aj tak moc neberú. Poradíš?
luma
 

Poslaťod offca » 19. Máj 2006, 8:34

Bolo by dobré vedieť, aké to boli granule, no hned na okraj ti poviem, že na ozaj dobré granule je 1 200.- na 18kg perfektná cena.
Keby som ti mala poradiť to najlepšie, cena by bola okolo 2 000.- na 15kg.
Vo všeobecnosti by ale bolo dobre pri štenati a mladom psovi, ktorý je vo vyvine a má prave v tomto obdobi najviac zaťaženú kostru a cely organizmus, granule nemeniť. Aspon do tekaho ôsmeho mesiaca.
Ked by som sa mala orientovať v dobrých granulách s čo najnižšou cenou, povedala by som ti PROnature, čo ale vyjde tiež 1 200.- na 15kg. S nižšou cenou ozaj nepoznam nič dobre.
Radila by som ti to ale aj s takýmito cenami tých zopár mesiacov vydržať, neoplatí sa robiť "pokusy" na mladom psovi...mohlo by sa to odraziť na celom jeho nasledujucom živote.

Skús zistiť, čo to boli za granule..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 19. Máj 2006, 8:35

a neviem z akeho dôvodu mi tie jeho mesiace skočili v mojej hlave na 5 :D
V každom pripade pod 1 000Sk vela kvality nie je.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod luma » 19. Máj 2006, 10:25

Ďakujem Offca, zistím presný názov a ešte sa ozvem.
luma
 

Poslaťod luma » 19. Máj 2006, 12:19

Tak Offca som späť, to krmivo sa volá Saurus puppy natural 2818, poznáš ??? Aká je jeho kvalita?
luma
 

Poslaťod offca » 27. Jún 2006, 7:31

Tak tu sa ospravedlnujem za moju nevedomosť, no granule Saurus nie su granulami Saurus v pravom slova zmysle. "Saurus" je nálepka ich dovozcu a original su to granule ProNature, čo je na svoju cenu dosť kvalitné papanie.
Táto info sa mi dostala až včera. ProNaturkami krmim už nejaký čas, no vždy 15-kilovkami (ktoré majú svoj obal s názvom ProNature). Včera som sa dostala k "chovateľskej verzii"-18kg (už ale s etiketou Saurus) za veľmi fajn cenu a myslím, že mám psa čím kŕmiť na dlhý dlhý čas.

LUMA, ak sa sem ešte dostaneš, pri tomto krmive môžeš kludne zostať, ak teda psikovi vyhovuje. A ver mi, že tamtá cena za 18kg granúl nie je vysoká ani náhodou. Toto je zrejme najlacnejšie krmivo s ešte vcelku slušnou kvalitou.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron