[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - farba srsti a krmivo

farba srsti a krmivo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

farba srsti a krmivo

Poslaťod goldenko » 10. Sep 2005, 18:40

Ahojte, prosím o radu, akými granulami krámiť šteňa čierneho stredného bradáča. Dávam mu Friskies, ale začala sa mu objavovať hnedá srsť na predných labkách a teraz som si všimla, že už sa mu takto zafarbujú aj konce srsti na brade. Toto krmivo obsahuje dosť betakaroténu a myslím si, že to môže byť tým. Vopred díky za radu.
goldenko
 

Re: farba srsti a krmivo

Poslaťod Ingrid » 10. Sep 2005, 20:48

Ahoj.Viem ,ze niektore krmiva sposobuju hnednutie ciernej srsti.Ale isto viem,ze Roayal Canin to nerobi.Vhodne je aj pridavat lanove semiacka uvarene tak 2min.Raz denne 1 cajovu lyzicku.Ale same osebe nestaci..
Tak tolko z mojich, a mojich znamych skusenosti.



goldenko píše:Ahojte, prosím o radu, akými granulami krámiť šteňa čierneho stredného bradáča. Dávam mu Friskies, ale začala sa mu objavovať hnedá srsť na predných labkách a teraz som si všimla, že už sa mu takto zafarbujú aj konce srsti na brade. Toto krmivo obsahuje dosť betakaroténu a myslím si, že to môže byť tým. Vopred díky za radu.
Ingrid
 

Poslaťod goldenko » 11. Sep 2005, 10:42

Ingrid, zatiaľ díky, skúsim zmeniť krmivo a uvidím, čo to spraví. Potom sa možno opäť ozvem.
goldenko
 

Poslaťod Maroš » 12. Sep 2005, 12:11

Sfarbenie srsti do červena robí práve ten beta karotén. Treba vyberať krmivo práve bez neho. Royal Canin je výborné krmivo, tiež je dobrá Purina a ja krmím krmivom Belcando. Inak odporúčam ti stránku www.schnauzer.cz, tam mnoho rád ku bradáčom.
Maroš
 

Poslaťod popo » 19. Sep 2005, 23:11

Ak mas rada svojho psa tak Friskies hod do kosa a daj mu nieco normalne nie tieto nekvalitne granule.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod goldenko » 21. Sep 2005, 21:13

Čau popo. A čo je normálne, poraď, budem rada. Ja som naozaj iba začiatočník, psíka mám 3 mesiace a na trhu s krmivami som sa zatiaľ nestihla zorientovať. Každá rada je dobrá a keď zoženiem niečo lepšie, tak to doterajšie krmivo mu isto dávať nebudem.
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod popo » 21. Sep 2005, 21:43

Ked navstivis chovatelsky obchod a nie supermarket budu tam mat v ponuke urcite rozne kvalitne znacky a aj krmiva pre jednotlive stadia psieho zivota.
Odporucam ti tieto znacky:Hills,Eukanuba,Bosch,Belcando,Acana,Bewi Dog,ANF,Calibra,K9,Firstmate,Royal Canin.
Samozrejme stenacie.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod goldenko » 21. Sep 2005, 22:02

Díky, niečo z toho už zháňam.
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod Ashley » 28. Sep 2005, 3:39

Popo neviem aké máš skúsenosti s chovom psov a podla čoho vyberáš vhodnosť krmiva ale tie čo si vymenoval rozhodne nepatria vedla seba. Zloženie podaktorích z nich rozhodne nepatria do sveta kynológie.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod jana » 29. Sep 2005, 11:44

Nasa bernardinka a ruska terierka maju varenu stravu skoro denne, granule len obcas.A su spokojne.
jana
 

Poslaťod popo » 29. Sep 2005, 15:38

Ashley píše:Popo neviem aké máš skúsenosti s chovom psov a podla čoho vyberáš vhodnosť krmiva ale tie čo si vymenoval rozhodne nepatria vedla seba. Zloženie podaktorích z nich rozhodne nepatria do sveta kynológie.


Vymenoval som znacky,ktore ma napadli a tie,co bezproblemov mozes zohnat.Nema vyznam spominat znacku,ktoru len tak lahko nezozenie.Inac pokial mas daco na tieto znacky negativne moze sa stat,ze jednotlivci neprosperuju na urcitom krmive,ale to sa da zistit,len ak to odskusas.
Ktore z nich nepatria do sveta kynologie podla teba?Napis to tvoje rozdelenie prosim ta.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 29. Sep 2005, 19:51

Ja mojej varim a davam Acanu
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 30. Sep 2005, 21:12

Do sveta kynológie podla mna jednoznačne nepatrí krmivo ktoré obsahuje sóju a ovos, no a produkty rastlinnej výroby hovoria za všetko. Nemám pocit že naši psy sú prasiatka a dúfam že ani ty. Ak som bola trochu moc drzá tak ma ospravedlň ale zaráža ma ako sa niektorí ludia k tomu stavajú.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod ankous » 5. Okt 2005, 0:09

Odporucam poradit sa s chovatelom otca alebo matky. Nie vzdy je na vine krmivo. Niekedy sa farba srsti meni aj vekom. Moja sucka ked bola steniatko mala jemny biely pasik cez celo, teraz ma 10mes. a po pasiku ani stopy. :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod i » 7. Okt 2005, 21:02

nie je pravda ze Royal Canin nesposobuje zmenu farby. ja mam bradaca korenie a sol a RC som krmila od steniatka. mal po nom hnedu az rysavu bradu, aj srst dole na labkach a aj na temene hlavy.
i
 

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron