jedlo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

jedlo

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 8:56

jedlo
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 8:58

Dobry ja by som sa chcela len opytať, že ake jedlo by bolo dobré jedlo pre 3 mesačného yorkshira, prípadne s čím vy krmite a ako casto denne.
Dakujem
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod bubu » 3. Feb 2006, 9:25

to si sa mala opytat chovatela,od ktoreho si si zobrala stenietko,ze cim ju krmil. Mala by si ho krmit tym istym,ale pomalicky zvykat na nieco ine. Nie je dobre,ked bolo steniatko krmene urcitym jedlom a ty mu ho teraz tak nahle zmenis....
Inak mas psika ci fenku?
bubu
 

Poslaťod :-(( » 3. Feb 2006, 9:48

no podla toho ako som si citala prispevky, zopar ludi bude nadsenych, ze je tu dalsia tema okolo yorkshira :cry:

ako pise bubu krmit tym co krmil chovatel, ale moze byt, ze to odmieta a kedze je vo vyvoji, nemyslim si, ze by bolo dobre nechat ju hladovat. Neviem cim krmis. Ja eukanubou, ale aj tak mi to nechce jest a docitala som sa, ze to uz nie je to co byvalo. Teraz jej do toho primiesavam Royal Canin a prechadzam na tuto znacku a zatial nie je problem.
Vacsinou by sa malo trikrat denne do troch mesiacov potom staci prejst na dvakrat denne.
uz si viem predstavit tie prispevky co tu budu nasledovat :twisted:
:-((
 

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 9:58

BUBU: ja mam psika
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 9:59

:-(( Tak ja ho krmim teraz pro nature yorkshire ale pocula som o eukanube je to dobre???
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod :-(( » 3. Feb 2006, 10:05

Niki nie je to krmivo uz pre dospelych?? ja osobne ho nepoznam tak neviem.
je dobre pocas vyvoja ho krmit stenacimi granulkami, pretoze maju ine zlozenie ako pre dospelych psikov
:-((
 

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 10:36

:-(( nam to povedala chovatelka tak neviem
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod bubu » 3. Feb 2006, 10:49

noo,
tak steniatko by bolo urcite najlepsie krmit kmivom pre steniatka.
Ja osobne tiez nepoznam tu znacku takze sa k tomu neviem vyjadrit 8)
bubu
 

Poslaťod Niki » 3. Feb 2006, 10:54

Asi skocim kupit nieco lepsie ale neviem co....
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod offca » 3. Feb 2006, 11:01

Ja Eukanubu poznám. S dôverou som ňou kŕmila šteňa obrieho plemena a kedže obrie plemená potrebujú naozaj kvalitu v čase rastu, preto to tu spomínam.
5 rokov dozadu bola špička Eukanuba a Royal Canin. A tým sa riadim doteraz.
Posledný rok však viac ľudí začalo hovoriť, že tomi ich psíkovi Eukanuba nechutí a že dokonca hnačkujú. Čo ale nie je tak strašné, pretože stáva sa dosť často, že krmivo psovi jednoducho nesadne a že psík na naho zle reaguje. Neexistuje krmivo, ktoré by vyhovovalo všetkým psom sveta. Každý má iné nároky a iné zažívanie.
A po týchto správach sa spustila lavína o tom, že Ekanuba je nekvalitná. Neviem prečo.
Ďalej mali aféru o tom, že vraj Iams, kde vyrábajú Eukanubu, robia pokusy na zveroch. Neviem v akej miere, tiež neviem, ako inak sa dajú testovať granule, ked nie podávať ich psom, tiež neviem, v akých podmienkach držali "testpsov". Možno to bolo v rámci ľudskosti, možno nie.
No aj tento fakt obehol svet veľmi rýchlo a dalšie správy o tom, že Eukanuba je nekvalitná.
Ja neviem. Ja sa na Eukanubu kedykolvek rada obrátim. Psy mi s ňou nikdy nemali problémy, ani psy mojej tety, tiež zažratej kynologičky (to je moje najbližšie okolie)

Možno to, že Eukanuba je nekvalitná, je len nejaký popud z tých vrchných dvoch prípadov.
Ja som sa zatiaľ ale o nekvalite nepresvedčila. Ak to nastane, dám vedieť.
Pre mna ale "testovanie na zveroch" a fakt, že to zopár psom nesadlo neznamená, že je to nekvalitné.

a a a howk
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

nechce jesť

Poslaťod pata » 3. Feb 2006, 11:14

Poradíte mi,včera sme doniesli šteniatko YT od chovatela,a nechce nič jesť ani piť,len spí a trasie sa pomerne dosť,tak neviem či má z nás ešte stres alebo čo.hoci v noci bol pomerne dosť čulý.
pata
 

Poslaťod offca » 3. Feb 2006, 11:16

Je možné, že je len stresovaný. Ako sa správal medzi štenatami?
Ak to bude trvať dlhšie, išla by som vetovi. Možno má nejaké žalúdočné problémy.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod pata » 3. Feb 2006, 11:30

on bol posledný,trvá to od včera večera ako sme ho doniesli,ale davam mu teplé mliečko a to vypije po troške každú chvíľku,ano plánujeme ísť k veterinárovi najneskôr zajtra doobeda.no bol úplne v pohode,pobehoval,hral sa,aj u nás,aj v noci balagoval,hral sa s ponožkami,možno preto teraz vyspáva.
pata
 

Poslaťod offca » 3. Feb 2006, 11:33

je to možné. každopádne ho treba nechať v klude. A ak idete vetoškovi zajtra, tak je to v poriadku. Môžeš to spomenúť, ale podla mna ho to dovtedy prejde.
A s tým mliečkom - nehnačkuje?
Mlieko je velmi prospešné, ale pokial ho psie telíčko prijme. Inak ho treba dať preč a už mu ho neukazovať :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia