jedlo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Hosť » 7. Feb 2006, 21:51

ja mam doma 11 rocnu maltezacku a jej kupujeme iba Frolicky. Ona uz skoro nema zuby a ma aj problemy so stitnou zlazou. Od narodenia je strasne chuda aj ked za den zje pomaly viac ako ona sama vazi... :roll: a tak jej ich este aj lamem. Jedno koliesko minimalne na na 6 casti. A strasne jej chutia...
A k tomu vareniu. Ona je od mala taka kustik insia,lebo sme ju zobrali od "chovatela". Ked som ju videla tak som tam nemohla toho zubozeneho psa nechat. Ona je taky maly psi autista...
A preto mi nezje vsetko. Je iba to co jej chuti. Kupujeme jej kvalitne kapsicky a konzervy ale na jedalnom listku ma svoje miesto aj kuracie stehienko,reznik alebo ryza ci cestovia s vajickom :wink:
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 8. Feb 2006, 15:41

Offca keby si poriadne citala, pochopila by si, ze ziadne granule zrat NECHCE! Tak hladam aspon jedny, co jej chutia a ked som uz take nasla, tak ich nebudem menit!! Bohuzial, take asi neexistuju.. :roll: A ako chces donaucit stena na granule ked ju doma od narodenia krmili rozkami a varenym mäsom, a granule ani nevidela? Viem ze sa to da...
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod offca » 8. Feb 2006, 16:08

sposoby existujú, ale ľudská lenivosť bohužial tiež.

Ak je to zvyknuté na varené mäso, potom to mäso vyvarím (tzv. vývar) a zopár granuliek tým zalejem. A postupne si bude zvykaž na masu granulovo-vývarovú, až kým ten vývar úplne neprestanem dávať (čo ale nemusím).
Každý pes si zvykne.
Každý pes sa naučí.
Každý pes sa dá ohýbať.

Treba nájsť správny SPôSOB.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 8. Feb 2006, 16:21

Offcina odpoved presne vystihuje vsetko. Psa naucis vela veci, AK CHCES a budes trpezliva, a naucenie na granule patri k tym najnajnaj zakladnejsim veciam - teda ak chces krmit granulami. Nieje to zase take tazke.

Zuzu myslis ze ked bude hladna neda si ani granule? To jej nedovoli putu sebazachovy. :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod bubu » 8. Feb 2006, 17:35

Treba si pamatat:
NIKDY NIE JE CHYBA VO ZVIERATKU,ALE V CHOVATELOVI 8)
bubu
 

Poslaťod :o) » 8. Feb 2006, 18:54

bubu treba si pamätať:
chovateľ má registrovanú ch.stanicu a odchováva šteniatka a majiteľ vlastní psa,neodchováva.Chovateľ a majiteľ je rozdiel 8)
:o)
 

Poslaťod offca » 9. Feb 2006, 9:17

chovateľ nemôže majiť? :D 8)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod :-) » 9. Feb 2006, 17:20

Offca nerýpať :lol: :lol: :lol: ,ty dobre vieš ako to je :lol: :wink: :mrgreen:
:-)
 

Poslaťod Brunifid » 10. Mar 2006, 20:45

zuzu píše:ako chces donaucit stena na granule ked ju doma od narodenia krmili rozkami a varenym mäsom, a granule ani nevidela?
A proč jsi rozhodnutá ji nutit? Já krmím psy masem, a to mám daleko větší psy než je jorkšír. Takovému drobečkovi přeci není problém připravit čerstvou přizozenou potravu, ne? A kór štěňátko bych už vůbec nemučila hlady na téma "budeš žrát tohle nebo máš smůlu a hlad". Nevidím důvod.
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod zuzu » 11. Mar 2006, 11:34

Brunifid ja ju nenútim..už pochopila že aj granule sú dobré..a nevravím že jej nevaríme...raz za týždeň jej varíme a to má tak na tri dni, raz za deň varené, keď jej nestačí, doje to granulami..a máš to jedno či jej varíš alebo dávaš granule...s granulami je menej starostí a myslím, že v nich má všetko čo potrebuje, možno ešte aj viac ako vo varenom mäse..ale problém s granulami už našťastie máme za sebou
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Brunifid » 11. Mar 2006, 15:53

[quote´"zuzu"]s granulami je menej starostí a myslím, že v nich má všetko čo potrebuje, možno ešte aj viac ako vo varenom mäse..[/quote] Jednak jsem nepsala o VAŘENÉM mase a jednak nevím, cože v těch granulích je tak zázračného, že to nejsem schopná přidat do kastrolu v přírodní formě? 8)
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod zuzu » 11. Mar 2006, 20:02

To im dávaš to mäso surové?
A do granulí sa pridávajú potrebné minerálne látky a vitamíny ktoré nie sú vždy súčasťou mäsa..nevravím že psy nemajú jesť len mäso...a nechápem čo ti vadí na tom, že kŕmim granulami...polovica psov na svete je kŕmená granulami...A myslím, že ešte viac :P
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Brunifid » 11. Mar 2006, 21:30

Ano, maso dávám syrové. Je rpo psa hodnotnější než vařené :wink:
Ale já ty vitamíny také přeci přidávám! Pod pojmem "krmit masem" myslím krmit pro psa přirozeně, masem plus přílohami. Samozřejmě nejde krmit jenom samotným masem, to by byl nesmysl.
nechápem čo ti vadí na tom, že kŕmim granulami
Mně vůbec nic. Ale když někd píše, že pes nechce granule, tak mě logicky napadne otázka, proč by nutně musel být jen na granulích, když mu můžu dát flákotu :wink:

Mimochodem lidi už na to začínají houfně přicházet, že ty granule only nejsou až takový samospasitelný zázrak 8)
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod Hosť » 11. Mar 2006, 21:47

V každom prípade len krmivom pre šteniatka môže byť Pro nature 28 small,alebo friskies ,v každom prípade hlavne krmivom pre šteniatka malých plemien
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 12. Mar 2006, 16:20

Ale veď aj to som ti napísala že už ich žerie..My sme jej mäso dávali ale začala potom jesť už aj granule a vtedy to bolo preto, že mala nejaké zažívacie problémy a nechcela jesť absolútne nič!
A kuracie mäso by som sa teraz neodvážila dať surové ani keby ste mi čo povedali...chutí im hovädzie? Mojej nechutilo zase bravčové..kuracinu zbožňuje..
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron