Diéta pri močových kameňoch

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Diéta pri močových kameňoch

Poslaťod siska » 11. Mar 2009, 14:05

Dobrý deň.Môj psík bol opakovane operovaný na močové kamene.Veterinár nám doporučil doživotnú diétu RC urinary.Ja by som ale rada vedela čo iné by mohol psík jest,čo by mu neublížilo a čomu sa mám úplne vyhnúť.Ide o to že táto diéta je pre mňa drahá.Mohla by napr.varenú ryžu,kuracie mäsko... Čo ešte?Samozrejme som ochotná variť čisto len pre psíka.Ďakujem pekne.
siska
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Mar 2009, 13:56

struvity

Poslaťod fosilia » 15. Mar 2009, 13:00

Neupresnila si o ake kamene islo. Predpokladam, podla nasadenej diety ze sa jedna o rozpustne struvity.
Urinary krmiva sa nadadzuju pocas 5-12tyzdnov. Potom len ako prevencia pricom po 8 tyzdnoch je potrebne opat robit rozbor mocu.
Ak je vsetko v poriadku moze sa psik krmit beznym krmivom avsak hodnoty horcika a fosforu si treba sledovat.

Urinary krmiva umoznuju znizovat ph mocu a zvysovat jeho mnozstvo, brania tym tvorbe mocovych kamenov cim znizuju riziko vzniku bakteriovej cystitidy.
Co sa tyka zlozenia RC urinary tak je uz ina tema. Vzhladom na uvedene je dobre tymto krmit len v case nutnom inac co najskor krmenie tymto krmivom opustit.

Dozivotne krmenie tymto krmivom je hlupost a odkaz veterinarovi, ze pes na ryzi a kukucnom odpade spojenim s hydinovym odpadom nie je na dozivotne krmenie. Nech si dobre precita zlozenie krmiva a nech netrapi dalej psa pokial to uz nie je potrebne.

V prvom rade musi psik pit dostatok vody a ked sa zda, ze pije malo treba mu dodat vela tzv. mokrej stravy.

Nasadenim diety-granule vsak stale pes dostava suchu stravu cim sa v pripade nedostatku pitneho rezimu zatazuju oblicky a neskor moze nastat este vacsi problem.

Idealne je psikovi dodavat kvalitne konzervy teda tie, ktore neobsahuju cerealie kde horcik je cca 0,02% zastupeni.

Dnes na trhu je uz dostatok takychto konzerv treba si len precitat zlozenie a analyzu.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia