Exclusion Diet alebo Physiologic?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Exclusion Diet alebo Physiologic?

Poslaťod keit » 9. Mar 2009, 18:11

Dobrý deň,

zvazujem kupu krmiva Exclusion len neviem ktoré by bolo vhodnejšie pre mojho psika či Physiologic alebo Diet :?:
Psík ma 8 rokov a vpodstate od malička ma problemi s citlivým žaludkom, pochodili sme aj veterinarov ale ani jeden nam nedokazal presne povedat co mu vlastne je. Presli sme granulami eukanuba, proplan, firstmate, puffins a teraz sme na trainery fitness kacka ryza i ked je to uz o dost lepsie ako predtým kym papal "normalne" granule-myslim nie hypoalergenne, predtym sa aj dost skrabal, kusal si labky zvracal zlc teraz uz nastastie nie ale vzdy po urcitej dobe 1-2 mesiace mava zazivacie problemy - jednoducho odmieta jest, zvysuje sa mu kyselina, v noci hrozne mlaska a ked mu dam na odlahcenie ryzu so zeleninkou tak hned po zjedeni fnuka a vylizuje si brusko. Takze by som chcela objednat tieto granule len neviem ktoré v podstate som si vsimla rozdiel v tom že v Diet je s pridavom Aloe vera a priloha zemiaky a v tych druhych Physiologic Jukka a priloha ryza fakt neviem že do ktorých sa pustit vie mi niekto poradiť? Má tu vobec niekto s týmito granulami vlastnu skusenost? chcu ich psíkovia papat, chutia im? ďakujem katy

Exclusion Diet napr.jelen a zemiaky:

http://www.4labky.eu/index.php?_a=viewP ... uctId=2123

Exclusion Physiologic napr. jelen a ryza:

http://www.4labky.eu/index.php?_a=viewP ... uctId=2111

Ďakujem moc :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod ...repr^zent » 10. Mar 2009, 2:52

keit, krmim s konom + zemiak a som spokojny. Skusal som aj jelena, ale ten mojmu nechutil absolutne. Je mozne, ze aj tvoj psik ma problem s ryzou, skus radsej zemiaky.
Inac tieto granule psom moc nechutia, nie su absolutne aromatizovane. By som povedal bez chuti a zapachu, ziadna kuracia pecienka, susene vajcia a podobne ... Ja krmim hlavne surovym hovadzim, na 400g pridavam 200g granuli aby mal aj nejake "cerealie". Zozere aj samotne, ale vtedy sa tvari jak keby som ho drzal na sucharoch a zhladuva zbytok.
Ja by som na tvojom mieste skusil krmit v dvoch mensich davkach a jeden postny den v tyzdni. Zlepsenie, alebo zhorsenie lahko vypozorujes a nejako vazne ublizit to psikovi nemoze.
Drzim palce. :wink:

P.S.: Aj ten kralik vyzera dost dietne.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod keit » 10. Mar 2009, 12:27

dakujem za reakciu :)

dobre ideme do zemiakov ale vravis že jelen, kon nemaju ziadnu chut tak bude asi problem aby mi to zral :( a ktovie co ryba zemiaky to predsa musi aspon trochu vonat po rybe, ci nie? ozaj a nema zo zemiakov redsiu stolicu? inak kedysi papal rybaci proplan a chutil mu :lol:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod ...repr^zent » 11. Mar 2009, 8:26

Samotne ti to asi zrat nebude, aspon kym si nezvykne. Preto by si mu to mohla nejako "ochutit" napr. kuskami mierne uvareneho hovadzieho a stavou. Hovadzim by si nemala nic pokazit. Ja som zacinal na 10% suroveho a uz vyse roka dostava maso s granulami 2:1.
Z tych granuli, ked zozere same ma kamennu stolicu. Riesim tak len obcasne sracky, ked si vonku lizne nejaku curanicu od feny. Ale to tak raz do mesiaca dvoch.
Na rybacom FM bol prvych 9 mes. zivota a hodne mu to pomohlo, ale nechcel som aby bol na granuliach cely zivot.
Ty by si mala v prvom rade zistit, co mu sposobuje tazkosti. Ci je to rastlinna zlozka, alebo zivocisna, moze byt aj aj.
Mojmu psovi vyslovene skodia klasicke obilniny, ryza menej - nedavam, kukurica uz celkom ok a zemiak mu vyhovuje najviac.
Z masa je nevhodne kura, morka sa javi lepsie ale aj tak nou nekrmim, jahna este lepsie. Nasleduje bravcove, to dostava ale minimalne, lebo z mastneho masa sa skoro vzdy posere a hovadzie je istota.
Na tom konovi je uz asi pol roka, tak mam v plane zase rybu, ked sa minie vrece. Bude AG losos, mali sme vzorku a bolo dobre aj chutilo.
http://www.ardengrange.sk/
Ked zistis z coho ma tazkosti, tak ste za vodou. Chce to trpezlivost.
Trochu som sa rozpisal lebo sa mi javia ako podobny stravnici ty nasi psi. Mozno ti to pomoze. Ale rozhodne by si nemala uvazovat tak, ze objavis dokonale granule. Myslim si, ze ak bude len na granuliach, tak nejake problemy sa casom vzdy objavia. Krmil som aj kackou od trainera. Bol problem s masom, tak zral len kacku mesiac a po mesiaci, mozno aj dvoch, uz nepamatam, zacali hnacky. Najskor sem tam a potom sa uz nedalo. Aj ked su to v pohode granule, ale pes neni kozmonaut ako tu uz bolo napisane. :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod keit » 11. Mar 2009, 12:52

Dakujem ti za tvoj cas a cenne rady :)

- vidim že to este musim prehodnotit. Krmivo AG vyzerá dobre ale ked vravis že tvojmu psovi robi zle ryza a ten losos ryzu obsahuje to mu nebude vadit? inak moj pes hnacky nikdy nemal zo ziadneho krmiva takze v tom by som problem nevidela-dufam :? on z nich mava zvysenu kyselinu :( netusim ktora zlozka v garnulach to moze sposobovat :cry: asi tak
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia