krmivo Puffins

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

krmivo Puffins

Poslaťod keit » 26. Jún 2008, 13:10

Prosím o názor na toto krmivo, viem že je to nové krmivo takže skúsenosti s ním neočakávam ale aspoň názor chovateľa čo sa vyzná v zložení či je to dobré krmivo z nutričného hľadiska a či je čisté, konzervačné látky atď. :?: Môj psíček má 7,5roka takže by som chcela pre neho kvalitné, najlepšie bez alergénov krmivo a zrejme už krmivo pre seniorov. Teraz papá Fitness trainer + konzervy FT kačka ryža ale v poslednom čase je s týmto krmivom dáky problém hlavne s konzervami takže už pátram po podobnom kvalitnom krmive ako je FT Nechela by som u neho niečo pokaziť lebo pokým sme nenatrafili na FM sme mali rôzne zdravotné problémy čo sa týka trávenia, škrabania, kúsania labiek, padanie srsti takže ten FT mu sadol vpodstate odkedy sme na ňom je to asi na 99% lepšie. Ten Puffins ma celkom zaujal, ďakujem za názory a rady :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

krmivo

Poslaťod fosilia » 27. Jún 2008, 21:41

Urcite sa tazko posudzuje toto krmivo z hladiska skusenosti s dlhodobejsim krmenim. Taktiez porovnavanie vzhladom na inu vyrobu a technologicky postup nie je jednoduche. Teda z hladiska analyzy a zlozenia:

SENIOR: kuracie mäso(min.23%), morčacie mäso(min.10%), varená ryža, jahňacie mäso(min.7%), jemne mletá kukurica, varené rybacie mäso, sušené repné odrezky, hydinový tuk, kvasnice, celé vajcia, ľanové semienka, pšeničné klíčky, zemiakové vločky, hydinová pečeň, mlieko, jogurt, rastlinný olej, mrkva, rybací tuk, rajčiny, jablčná dreň, rozmarín, nechtík lekársky, zázvor, extrakt zo zeleného čaju, extrakt z vínnych hrozien, Yucca shidigera, chondroitín, glukosamín...

Analýza:N-látky 29 %, tuky 14 %, vláknina 5,0%, vápnik 1,2%, fosfor 0,9%, sodík - 0,35%, meď - 25mg, selén - 0,3mg, β karotén - 1,6mg, vitamín A - 13.500 I.U., vit. D3 - 1.200 I.U., vit E (α tokoferol) - 300 mg, Omega 6 - 3,7 mg, Omega 3 - 0,6 mg, taurín - 0,1%, luteín - 10 mg, L-karnitín - 50 mg , chondroitín - 75 mg, Glukosamín - 350 mg

Z analyzy seniorskych krmiv by nas mali zaujimat hodnoty hlavne sodíka a L-carnitinu. V tomto pripade su plusom chondroprotektiva. Konzervacia ok. Podla analyzy skor pre starsich psikov do hmotnosti 30-40kg. Pre tazsich psov a gigantov by som hladal inu znacku seniora.

Kedze vnutro je makke bude vhodne pre psikov kde zuby uz neplnia dostatocne svoju funkciu.

Za napad vkladat maso za extruderom si vyrobca zasluzi pochvalu a ostatne rozhodnu psici pri dlhodobom kmeni. Nieco podobne vyraba aj jedna anglicka firma ale vnutro je take suche papierove teda bez tuku.
Mne to nechutilo.

Vzhladom na vyssi podiel masa je Puffins kvalitnejsi ako TF ale zase naopak nie je hypoalergenny ale len holisticky. Obsahuje totiz ryzu aj kuracie maso teda suroviny ,ktore dnes povazujeme za mozne alergeny.
I ked kuracie je v premixe s morcacim a jahnacim masom prave koli znizeniu rizika proteinovej intolerancii.

Urcite ked sa rozhodnes treba dodrzat prechod primiesavanim, pretoze v tvojom pripade je to dost dolezite.

Idealnejsie je si najst podobne krmivo, ktore obsahuje kacicu so zemiakmi. Tato kombinacia je vhodnejsia ako s ryzou tu mozes hned prejst na druhe krmenie. Konzervy kacica a zemiaky su v obchodoch tiez.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Puffins

Poslaťod keit » 30. Jún 2008, 15:03

Fosília-vážim si a dakujem za tvoju reakciu v podstate je toto krmivo kvalitné ak som dobre pochopila, môj psík má len do 10kg takže tá analýza by pre neho stačila ale zrejme ty by si na mojom mieste hľadal hypoalergénne krmivo lenže ja som hľadala ale kvalitné seniorské hypoalergénne krmivo som nenašla :(
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod krista » 13. Júl 2008, 20:38

ahoj keit :D nechcem robit reklamu,len mala pripomienka,my sme presli na puffins a stastnejsie zviera ako to moje som este nevidela :lol: Neviem sice posudit z hladiska dlhodobeho krmenia,krmime nim tot 2 mesiace,viem sudit len z vrtenia chvostika.Ale ten stoji za to.Psik má 7 rokov,neviem ci je senior 8) ale krmivo chuti aj mne :oops: Ked sme prechádzali z trainerky,samozrejme som miešala,povyberal si vankušiky a trainera sa ani nedotkol....Len len ze sme to minuli....A v neposlednom rade ,hovienka su eňo ňuňo.Tak asi v skratke tolko,zatial super volba.
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Poslaťod Bona13 » 28. Júl 2008, 15:34

Ahoj!JA som mojmu kúpila 2 kilá.Straašne im to chutilo.Je to super krmivo.Nobsahuje ani chemikálie.Má pestré zloženie čo je velmy dobré.Ja som za krmivo určite za. :D
Pes je jediný tvor,ktorý Vás miluje viac ako vy milujete seba.
Obrázok užívateľa
Bona13
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23. Aug 2007, 12:42
Bydlisko: DS

Poslaťod Bona13 » 28. Júl 2008, 15:37

Fosilia:Aké je to anglické krmivo čo sa podobá na Puffins?Som zvedavá lebo som o nom ešte nepočula :wink:
Pes je jediný tvor,ktorý Vás miluje viac ako vy milujete seba.
Obrázok užívateľa
Bona13
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23. Aug 2007, 12:42
Bydlisko: DS

Poslaťod keit » 4. Aug 2008, 10:55

takže náš výber nakoniec padon na Puffins seniors. Psíkovi chutia i keď ohrňa trochu noštek ale to aj pri čistom Traineri no, nie sú to konzervičky ako predtým dostával ku Tr. ale zje ich celkom vpohode zajtra kupujem ďalšie balenia :) Srsť má peknú, neškrábe sa ani neokusuje, len hovienka sa mi vidia byť objemnejšie ako pri Trainery- možno sa to časom upraví. Tak, dík všetkým za podporu :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Aug 2008, 18:11

Bona 13 - musim sa na to pozriet co to bolo za cudo. Po ochutnani teda nic moc. Vyrabaju aj mrazenu aj varenu stravu pre psov.

Trainer ma vkladane maso pred extruderom, Puffins vklada maso za extruderom. Trainer natural ma lepsiu rozpracovanost krmiva ale Puffins je podla mna zaujimavejsi.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Puffins - výborné!!!

Poslaťod Ayisi » 14. Nov 2008, 16:32

[b]možem len potvrdiť, je to fakt výborné krmivo, skusali sme eukanubu ale pravdupovediac, nezaujala...a ked sme v nitre na vystave dostali vzorku Puffins, tak mliaskala a robili sa jej hrce za usami...
a cena? lacnejsie ako eukanuba jednoznačne.
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia