[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - beta-karoten

beta-karoten

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

beta-karoten

Poslaťod Johana » 25. Jún 2008, 8:03

Ahojte, mám kríženú fenku, má 7 mesiacov, má cca 28 kg a je úplne čierna. Kŕmim ju s BENTO KRONEN Nutritional Balance - Maxi Growth.
Dočítala som sa, že beta-karoten, kt. toto krmivo obsahuje môže spôsobiť farbenie srsti napr. u bielych psov. Môže sa stať, že by moja tiež zmenila farbu srsti, ak je čierna?
Ďakujem.
Johana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Jún 2008, 7:44

Poslaťod puro » 25. Jún 2008, 14:36

moze. a ak ma to krmivo vysoky obsah karotenu, tak sa to aj pravdepodobne stane. mam ciernu sucku a ta zhnedne vzdy, ked dostava viac mrkvy (nebudem ju predsa vyhadzovat), ale hlavne pred vymenou srsti
Obrázok užívateľa
puro
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:23

Poslaťod Johana » 25. Jún 2008, 15:44

No to nechcem.
Aký je rozdiel v tom, keď je napísané na obale dehydrované mäso, čerstvé mäso a mäsová múčka?
Johana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Jún 2008, 7:44

Re: beta-karoten

Poslaťod raky » 25. Jún 2008, 17:15

Johana píše:Ahojte, mám kríženú fenku, má 7 mesiacov, má cca 28 kg a je úplne čierna. Kŕmim ju s BENTO KRONEN Nutritional Balance - Maxi Growth.
Dočítala som sa, že beta-karoten, kt. toto krmivo obsahuje môže spôsobiť farbenie srsti napr. u bielych psov. Môže sa stať, že by moja tiež zmenila farbu srsti, ak je čierna?
Ďakujem.


Beta karoten je vo viacerých krmivách, mne hnedla po Eukanube - v súčasnosti máme toto isté a nemám problém.....
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

provitamin

Poslaťod fosilia » 25. Jún 2008, 18:24

To je prave to co este nevieme posudit, preco si nadbytok pes uklada inokedy vyplavuje.

Preto si chovatelia vyberaju krmiva kde nie su ziadne cerealie a krmiva s krmivom kde su napr zemiaky.

susene maso - je krajsi pojem pre masovokostnu mucku
masova mucka - neexistuje pouziva sa masovokostna mucka
cerstve maso - tu si treba zistit presnu technologiu lebo sa csto zavadza.
maso - mrazene maso
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod lucik » 25. Jún 2008, 23:03

fos, toto som urobila aj ja - zacala som krmit podla barfu, bez obilovin, no cernoska mi zhnedla ajtak.. srst ma zdravu, tu ciernu vrchnu ma lesklu, ale od podsady hnedne od zadku po bokoch a za usami.. obsahuje betakaroten aj zelenina ako napriklad salat, brokolica, karfiol, spenat, petrzlen, zeler, biela redkovka?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

betakaroten

Poslaťod fosilia » 25. Jún 2008, 23:44

Samozrejme laicky povedane co bolo pocas rastu zelene do betakaroten obsahuje...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Johana » 26. Jún 2008, 7:27

Má krásnu lesklú čiernu srsť a nechcem to svojou nevedomosťou pokaziť. Inak je zdravá, mala na brušku vyrážky, vyzerá to tak, že z deky, tú som jej zobrala a natieram jej to. Vyzerá to lepšie.
Zjedla toho necelý 15 kg mech, bude vhodné zmeniť krmivo? Bojím sa, aby nemala žalúdočné problémy, aj keď neje iba granule, občas jej tam prihodím aj iné dobroty, jesť len granule sa mi zdá monotónne.
Vedeli by ste mi odoručiť nejaké krmivo vzhľadom na jej vek a váhu? Viem, že každý chce presne túto informáciu a nedá sa každému napísať presne, keďže je to individuálne. Ale predsa, poradíte? Som začiatočník a priznám sa že v tých ingredienciách sa veľmi nevyznám.
Čo by malo obsahovať kvalitnejšie krmivo a čo by nemalo mať?

Ďakujem.
Johana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 25. Jún 2008, 7:44

pigment a strava

Poslaťod Ayisi » 4. Máj 2009, 14:40

najčastejšie pigmnetuje mrkva a morské riasy.....
salat, brokolica, karfiol, spenat, petrzlen, zeler, biela redkovka? - tieto zeleniny by pigmentovanie nemali spôsobovať.
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron