ROYAL CANIN Maxi Junior

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

ROYAL CANIN Maxi Junior

Poslaťod ladon » 6. Máj 2008, 13:39

dobry den, mam steniatko labradora ktore ma 8 tyzdnov. V predajni mi odporucili krmivo ROYAL CANIN Maxi Junior, a vsade nachadzam ku tomuto krmivu tento text :

Maxi šteňatá v dospelosti živá hmotnosť 26 až 45 kg a vo veku od 5 do 15 mesiacov. Do veku 15 mesiacov Maxi šteňatá zvýšia svoju pôrodnú hmotnosť až 70 krát. Vývážený obsah energie a živín pre správny rast.

prosim poradte ci moze 8 TYZDNOVE labradorca konzumovat tieto granule. povodny majitel-chovatel mi odporucal ROYAL CANIN grown alebo tak nejako. velmi pekne dakujem za radu... :)
ladon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 6. Máj 2008, 13:31
Bydlisko: Kosice

Poslaťod krista » 9. Máj 2008, 8:04

Ahoj ladon :lol: Ja si myslím že ak chceš svojmu šteniatku dobre , RC mu ani nespomenieš :oops: Ak chceš ozaj kvalitné krmivo ( samozrejme dosiahnuteľné na našom trhu ) a bez chemickej konzervácie,choď na 4labky,zvieratka,pesamacka atď.a tam si vyber niečo slušné.....ale je to len môj názor ,držím palce :P
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Ladon

Poslaťod fosilia » 10. Máj 2008, 16:13

RC junior Maxi:
Zlozenie: Kukurica, hydinová mučka, kukuričný glutén, živočíšne tuky, hydinový proteínový izolát...

V ktorom hypermarkete kupujes toto krmivo... Fakt sa radsej pozri po krmive s kvalitnym zlozenim a hlavne bez chemie. Usetris a psikovi pomozes.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod M@co » 10. Máj 2008, 21:36

Na RC Maxi Junior je lepšie prejsť vo veku 4 mesiacov a zatiať byť na RC Baby.
Alebo skus Proplan Puppy Large Robust http://cms.proplan.cz/www/cl-700/59-pro ... -robust-s/ alebo, ak by bol vychrtlý, tak Athletic http://cms.proplan.cz/www/cl-700/60-pro ... thletic-s/ .

Odhadujem, že zanedlho sem niekto napíše, že Nestle to toho dáva šmejd a prepálené tuky.
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod fosilia » 11. Máj 2008, 10:13

Ano prepalene tuky sa pouzivaju a su vybornym additivom na zravost granul, ktore pouzivaju odpadove zivocisne produkty. Nestle ma aj krmiva v nizsej cenovej kategorii urcene hlavne do obchodnych sieti, kde vyroba vzhladom na silnu konkurenciu pouziva aj tieto suroviny. Pouzivaju to aj ine firmy takze to nie je ziadna novinka.

Proplan Selects je jedinou znackou z ich rady, ktora konecne je cista a nepouziva pri vyrobe odpad. Neviem ci sa uz predava na SK.

Zivocisny odpad v zlozeni: poultry by-product meal... co najdes v Proplane.
V EU to skryvaju pod text dehydrovane hydinove bielkoviny.

Dnes tito giganti pokryvaju reklamny trh vo velkom podiele. Silna podpora, sponzoring este stale funguje. Vysoke ceny produktov vsak neznamenaju, ze kupujete kvalitu. Platite za reklamu. Nastastie zlozenie odhali pravdu ak je niekto ochotny si to aj precitat. Vzhladom na silnu konkurenciu a pokles predaja v poslednom case u vsetkych velkych vyrobcov granul mozete ocakavat boj o zakaznika akciami 15+3kg ci 1+1gratis. Vlastne uz to zacalo tak hura do nakupovania. Vyhodou pre zakaznika je , ze nastava boj a P/G, Nestle ci Waltham sa uz do tohoto boja zapojili.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 6. Júl 2008, 13:08

Ale no, ja jem royal od malicka a mam krasnu lesklu srst vsade...aj dole :D :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod lumika » 6. Júl 2008, 22:12

bola som minuly tyzden u veta, hlavna ponuka RC. Ked som povedala, ze chcem poriadne krmivo, tak pozerali na mna ako na blba, ze lepsie ani niesu. Ostatne su vraj len odpad. :D
Obrázok užívateľa
lumika
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:55

krmivo

Poslaťod fosilia » 6. Júl 2008, 23:03

Lumika problemom asi bude to, ze si nebola u veterinara ale u dilera a tento temu vyziva este dost nedostudoval a vyrobu v zivote este ani nevidel. Len si to nepohopila, chcel povedat, ze horsie uz tazko najdes...
:lol: V prvom rade lepsie krmiva nepouzivaju hydinove mucky, zmes zivocisnych tukov, BHA, sojove mucky s tzv nizkomolekulovou hmotnostou, teda oblbovacom o vhodnosti pri alergiach atd... :(
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť