Prosím o radu

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Prosím o radu

Poslaťod Monika1 » 28. Mar 2008, 10:03

Dobrý den, potrebovala bych poradit. Mám cerstve rocniho pesana bileho svycarskeho ovcaka...Momentálně je krmen eaglepack holistik pro stenda velkych plemen..Pesa je od prirody dost hubeny (je to aktivka) a posledni dobou mu tyto granule uz nejedou a ja hledam nejakou alternativu, ketra by mela vice procent bilkovina tuku, aby mi pesas konecne neco nabral..... Bohuzel, tech granulek pro stenata, co maji kolem 27% bilkovin je malo...U nas je momentalne k dostani Artemis, o kterem premyslim. (pesa je má citlivé zažívání) A já ted nevím, jestli uz ho muzu prevest na granule pro dospelaky nebo je jeste brzo, nerada bych neco zkazila (tam je preci jen vetsi vyber...) Predem dekuji za odpovedi...
Monika1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Mar 2008, 15:32

repkovy olej

Poslaťod fosilia » 28. Mar 2008, 19:49

Na krmiva s obsahom Canola Oil si daj pozor. Ostatne suroviny v Artemise su ok. Toto plemeno je dost neposlusne aspon ten moj ked som ho mal robil vsetko napriek. 18-24.mesiacov stenacim krmivom pre velke plemena potom prechod na dospele. 27percent je v tomto veku idealne...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Monika1 » 31. Mar 2008, 8:44

fosilia, děkuji ti moc... Jen by mne ještě zajímalo, proč si mám dávat pozor na ten canola oil?? Děkuji
Monika1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Mar 2008, 15:32

Canola oil

Poslaťod fosilia » 31. Mar 2008, 19:05

Nevhodny olej do krmiva pre psov. Ma zly pomer Omeqa 6 a 3 a to 2,1:1 a tento olej urceny pre priemyselnu vyrobu granul obsahuje neziadúcu prímes kyseliny erukovej. Dalej tato forma ma dlhy retazec mastnej kyselin oznacovany ako c22 a c28, ktory nici myelin teda ochranny plast nevovych vlakien a sposobuje chorobu ALD. Znamy je tlak kanadskych distributorov, ked si v AAFCO presadili tuto surovinu. Nastastie vsetci vyznamny vyrobcovia kvalitnejsich granul tento olej ignoruju a spravne nasadzuju z rastlinnych olejov bud kukuricny alebo slnecnicovy. Je ale pravdou, ze su proti sebe dve skupiny. jedna uvadza ze repkovy olej je bezpecny a druha ze je nebezpecny.
Ak je nieco problemove nepatri to do krmiv pre psov.
Clanok: www.karinya.com/canola1.htm
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Monika1 » 1. Apr 2008, 11:13

Aha, takže jsem se s tím krmivem sekla?? Už ho mám objednané, tak teď nevím.... Když je to škodlivé, tak tím tedy krmit nebudu...Jenže co teď... No, něco budu muset najít, třeba FM ultrapremium naturally holistik nebo timberwolf, ketrý ale bude v ČR až v květnu..No, snad mu ten jeden pytel neublíží, pak to budu řešit. Děkuji ti moc za odpověď.
Monika1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Mar 2008, 15:32

krmivo

Poslaťod fosilia » 1. Apr 2008, 16:37

No FM ci TBW je urcite spravna volba. Co myslis preco tam nie je canola oil?
Zvlast u FM vzhladom na povod vyrobcu, by sme mohli ocakavat, ze tam bude. Ale ak chce vyrobca vyrabat kvalitne krmivo s minimom zdraviu skodlivych latok tak urcite tento olej tam nenajdes. So sefkou zahr.obchodu u Timberwolfu s Monikou sme si vymenili par emailov ohladom ich krmiva co sa tyka cistoty. Bohuzial u nas chovatelia davaju viacej na reklamu ako na cistotu a pouzite suroviny. Je smutne ze nikomu nevadi ze vycaluje neuveritene sumy za 15kg vreco vyrobene z hydinovej mucky s obsahom sorbanov a konzervacnych latok ako je napr.BHA. Snad aj u nas chovatelia ako aj veterinari, ktori nesu najvacsiu zodpovednost za to co sa u nas momentalne doporucuje ako kvalitna strava pre psov, pochopia ze tadialto cesta k zdravej vyzive nevedie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Monika1 » 2. Apr 2008, 8:27

Děkuji ti moc... Takže FM je dobrá volba?? ješte mne napadl platinum natural, ten má taky 27% bilkovin....prosím, jestli budes mit chvili cas, koukni se na to. Dekuju (a myslíš, že ten jeden pytel artemisu Luckymu nejak ublizi?? nerada bych si znicila psa. Diky)
Monika1
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 27. Mar 2008, 15:32

krmivo

Poslaťod fosilia » 3. Apr 2008, 21:49

Nespekuluj TBW alebo FM. Spravna volba. :)
Platinum to je akoze co za podvod? To uz nema niekto ani uroven aby uviedol ze sa nejedna o zapracovanie ale priame vlozenie cerstveho masa...
Take firmy fakt milujem..
Tu v EU si uz kazdy pise co chce. Predstav si dat do extruovanej stravy 70% masa. Granule by stali min.6000,-Sk/15kg. No comment...
Utekaj od takychto podvodnikov. Fakt milujem tychto basnikov. :lol:
Natural krmivo nesmie obsahovat sorban draselny!
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ...repr^zent » 4. Apr 2008, 1:01

V FM ultrapremium, hypoallergic ryba/zemiak, co je fakt spickove krmivo, krmil som s tym rok je E 282 – propionát vápenatý, co je tiez potencionalny alergen. Zdoraznujem hypoallergic rada..
Kedysi si mi foss napisal, ze propionat je ok.
fosilia píše:Ak je nieco problemove nepatri to do krmiv pre psov.
;)
Osobne to uz riesim tak, ze sa snazim o co najmensi bordel, teda kupujem kvalitu a zaroven striedam po par mesiacoch. Dokonale granule neexistuju! Ty to vies foss, pisem Monike.
Tak chvilu zereme tazke kovy v morskych rybach a propionat v holistickych FM, potom sa precistime nejakou hydinou plnou rastovych hormonov a antibiotik od Trainera a akurat dnes som to zabil puffynami v ktorych je nedefinovany "vegetable oil", najsor asi ten repkovy. :D
S granulami som na tom tak 50:50 voci surovemu masu, zeleninke a pod., chcem ten pomer s rastucimi vedomostami vylepsovat, zatial si netrufam, preto aj tie granule..

Btw foss. Dnes som sa rozpraval s tym distributorom puffins, mudry clovek, studovany ako ty. Aj som sa ho spytal, ci nahodou nema nick foss. Neber to ako urazku/narazku pisem to vazne. Co si ty o tom krmive myslis? Tvoj osobny nazor, mne to pride velmi pokrokove, resp. ovela lepsia technologia, ako klasicke granule. Vonaju nadherne, chutia tiez, okostoval som aj ja, ako obycajne. Uvidim, ci sa z nich do rana obidvaja neposereme. :D
Dik za odpoved.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 4. Apr 2008, 8:42

No potešil si ma aj ja dávam FM ryba/zemiak, teraj majú novonku tuším s čučoriedkami, tak asi jej s čučoriedkovím život. :lol:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod ...repr^zent » 4. Apr 2008, 14:31

ryba/zemiak puppy som bol spokojny, krasna srst, zapach z papule nie ako keby navstivil kafileriu, ukazkove ... mnozstvo, farba, tvar, konzistencia a fakt ho zasytili.
Skusal som aj kuracie cucoriedky, mojmu nesadli. Skor by som po rybe skusil nejake jahna, alebo kura od ineho vyrobcu. S ryzou, alebo kukuricou pre zmenu a trebars potom tie cucoriedky. Aby ti stale nehltala tu propiovu sol zo zemiakmi.
Btw, z puffins som trochu sklamany. Na skusku som vysadil maso, dnes poredsie..., moze byt aj nezvykom aj ked s hocijakymi prudkymi prechodmi granuli (v nudzi, den, dva) uz absolutne nema problem.
Ale co ma zarazilo, rozlomil som cca 5 nahodnych "naducanych" vankusikov a boli dute. :shock: :box:
Nejak sa im tam nepodarilo natlacit tu masovu hmotu. LOL
Zase ale 6-ta velka bola fakt natlacena "plnkou", tak nefim. Sa naserem a dam si tu robotu a vypitvam a rozkucham kilo, aj tak ich ten moj blbec hlta, takze avizovany dentalny efekt ziadny. :evil:

P.S.: Avatar in progress, check it. ;)
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron