trainer vs. arden grange

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod ...repr^zent » 25. Mar 2008, 2:18

Amaguk nepotrebujem sa hadat a zabijat cas s Energy, o mojho psa nejde, takze prajem tvojmu hafanovi dobru chut.

fosilia Vdaka za "vycerpavajucu" odpoved na vsetky moje otazky. Fakt som dufal, ze si podabatime a nalepi sa na mna nieco z tvojich vedomosti, lebo tie nespochybnujem.
V tvojom pripade asi ale skutocne plati to stare prislovie, ze mlcat je niekedy zlato. Tak som si dal tu namahu a uz po niekolky krat precital tvoje starsie prispevky.

Takze k Energy, dufam, ze nebudes mat namietky, aj ked sa tvoj post tykal RC..
fosilia píše:Vidis hned tomu rozumiem.
Pozri sa este raz na zlozenie, ktore si mi napisala. Myslis si, ze toto je zlozenie standartneho krmiva?
Ktore zlozky mozu robit problem:
cereálie - neuvedeny presny nazov pouzitych obilovin problem wheat
meat meal and animal by-products - to najhorsie co mozeme ocakavat v krmive. Nepresny text a vela moznych problemov.
oils and fats - neuvedeny presny druh ale nema nic spolocne s alergiami. Dalej sa neda nic popisat lebo nic nevieme.
Fakt som doteraz nepochopil ako je mozne, ze v taliancine je tam cerstve maso, v slovencine tiez, ale po anglicky je to uz nieco uplne ine. Ako by vyrobcovi na tom nezalezalo. Alebo?...
A btw, vzdy sa tu riesili anglicke popisy, narodny, v tomto pripade taliansky je novinka, ktoru spominas prvy krat.
Uz ma nezaujima preco! Nekrmim tym, ani nebudem, krmi s tym Amaguk a ked veri a neskuma je to jej vec.
Ja som zakaznik a nie som povinny studovat pridrb.. talianske slovniky, zvlast ked pravda bude niekde inde.
Taliancinu za medzinarodny jazyk nepovazujem na rozdiel od angliny..

A k AG:post
fosilia píše:Napis Anne Rooney anna@ardengrange.com nech ti poradi ktore z ich ponuky je dobre pre civavu.
Link:
www.ardengrange.com

To je asi najlepsie co maju v UK z ich domacich granul.

Kedze ju nemam rad ja jej uz pisat nebudem.
Ziadne z granuli AG nemaju vacsi obsah vitamin E 150 IU/kg a su konzervovane rozmarinovym extraktom (nevylucujem ze nieco zatajuju, aj ked pochybujem). Skoda, ze si nespomenul ake su skodlive nadmerne davky syntetickeho E-čka.
Verim, ze tu zensku nemas rad.

jenifer ja mam na granule plastovy kybel od primalexu. :mrgreen:
Kym som krmil len granulami, tak som vrece rozsypal do viacerych aby neoxidovali, tesnia perfektne. Ak si z ba tak darujem.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 25. Mar 2008, 9:53

repre, to je dobre, ze sa nepotrebujes hadat, alebo ani ja sa nehadam :)
ale mas pravdu - je to strata casu, takze neviem, preco ho potrebujes tolko venovat prave tejto polemike :wink:
ja to teda fakt dalej riesit nemienim, granule u nas nie su to prvorade vo vyzive, zatial si ma nepresvedcil, zeby som krmila az takym odpadom, ako sa to snazis interpretovat a zda sa mi, ze sa zbytocne rozculujes...
P.S. hafo dakuje za zelanie dobrej chuti - potrebuje to, lebo jem nechutia ziadne granule
:wink:



fosilia, no proste som nepochopila, co si chcel povedat, lebo napisat v jednej vete, ze by si niecim krmil a zaroven nekrmil, sa mi zda prinajmensom zvlastne. :wink:
btw, ako sa normalny smrtelnik dozvie o neuvadzanych konzervantoch v krmive? Na zaklade obsahu tokoferolov?

V Power Fish tie skryte konzervanty nie su? Pytam sa, lebo vsade vacsinou citam, ze ryby byvaju chemicky konzervovane este pred "granulaciou" a tieto konzervanty vyrobca granul nie je povinny uvadzat ako sucast finalneho produktu. A co obsah tazkych kovov v rybach? kvoli tymto dvom veciam som zatial mala pred rybacim krmivom zabrany, takze sa o tom rada dozviem viac. :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 25. Mar 2008, 10:30

Ano tokoferolov 250-350mg/kg staci (je to len priblizne cislo). Co som zatial pozeral rozne zlozenia vsemoznych granuli, tak pokial tam nebol dostatok E-cka, prip. skombinovane s C-ckom, tak vzdy bolo uvedene uvedene cim, pripadne minimalne konzervanty schvalene EU (ta najhorsia chemia). Fakt je mi dost zahadou, ako by si niekto, z UK, ktore v EU je, mohol dovolit neuviest sposob konzervacie. Teda ten "zatajovany". Myslim tym AG.
V Traineri je len to E-cko, je ho tam hafo, co bohate staci.
Aj taky vyrobca ako FM mal povodne v zlozeni uvedenu kyselinu sorbovu, momentalne presli na propiovu..

A uz to tolko neupravuj. :lol:

Power fish: Pokial vyrobca granuli doslovne negarantuje pouzitie cistych, dodavatelom nekonzervovanych mucok, tak tam moze byt cokolvek a nemusi to uviest. Koli kovom uz nekrmim FM ryba zemiak, preventivne.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 25. Mar 2008, 10:44

dik za info :)

no jo, s tyma rybama potvrdzujes moje podozrenia a opatrnosti. priznam sa, ze sa bojim jest aj vacsie mnozstvo tych normalnych kupenskych a pritom ryby milujem...mozno som zbytocne paranoidna :?

p.s. no, upravujem, lebo vzdy mi este nieco napadne a musim to tu dodat... :roll: :D
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 25. Mar 2008, 11:10

Ja uz mam kupeny rybarsky listok, vyhrabal som a oprasil po piatich rokoch udice a ako sa otepli, tak ideme lovit. Peso miluje ryby. Musim este vymysliet nejaku vyvazenu recepturu a bude mat hody. Aj trochu usetrim, nemyslim casu. :lol:
Aj ked to maso co kupujem z masiarstva je za slusnu cenu 75,-/kg. Hovadzie odrezky, cca 70-80% cista svalovina, zbytok slachy a tuk. A ked mam stastie a hlavne naladu sa v tom paprat, tak z 7kg sa ujde aj mne 0,5kg na gulas. 8)

edit: Tie tazke kovy hrozia najma v morskych rybach, losos, tuniak, nasich sa tak bat nemusis.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 25. Mar 2008, 12:09

som si slehla na prijemne doobedie diskusiu :) a zas som s toho kusok vedla :D
teda ak som spravne pochopila, Trainer konzervuje Eckom, AG zas rozmarinom a to je vsetko oki, ze?
repr^zent - aj ja to mam v kybliku - ale pre zmenu v kybliku od LANZA prasku :D - moj najnovsi objav :P
tvoje primalexi zneju lakavo, ale bohuzial, ja som z vychodu :oops: ja robim tak, ze presypem granule na tyzden do takeho umelohmotneho vakuoveho zatvaracieho obalu....a stamad davkujem...a po tyzdni to opat natankujem z vreca. Pricom vrece je otvorene len troska a vzdy ho zalepim paskami, aby co najviac tesnilo. A v pohode, granulky su pekne cerstve.
my sice lovit ryby nepojdeme (ked ja som na taketo sporty prilis empaticky typ :P ) tak sa pojdeme radsej pre zmenu ked sa otepli kupat. Hafula je do vody blazon. Jupi.
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

Poslaťod ...repr^zent » 25. Mar 2008, 12:57

Ak je v AG len ta stipka E-cka a rozmarinovy extrakt, tak je to ok.
Foss tvrdi, ze nieco zatajuju..na druhej strane su to podla neho vraj jedny z najlepsich granuli v UK.. Tak uz fakt neviem, co si mam o tom, alebo o nom mysliet.
Zvlastne, ze nikto na zahranicnych forach tie utajene konzervanty nespomina. Chcelo by to nejaky solidny dokaz Skoda, ze susedka co robila v statnom veterinarnom ustave zomrela, spravila by mi analyzu a bolo by jasno. :(
Skusim zistit, co stoji nejaka jednoducha analyza, len na konzervanty, cez nu by som to mal gratis, par krat mi pomohla, fakt skoda.
My sme sa kupali v nedelu, skoro mojho blazna utopili labute.. :mrgreenyes:
Nastastie privolanie zafungovalo aj vo vode, lebo uz som zhrozeny daval dolu bundu. Brrrrr
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Krmivo

Poslaťod fosilia » 25. Mar 2008, 15:23

Ano v Power Fish a v mucke predpokladam budu taktiez konzervanty BHA ci propylgallate, pokial si vyrobca nevyraba mucku sam. Tiez to nikde v zlozeni nenajdes. Tieto mucky vsak tvoria mozno 5% podielu. Co je zanedbatelne mnozstvo ked norma nam povoluje 150mg/kg v strave. Tu sa to bude pohybovat v min mnozstvach. U krmiv, ktore si uvedu na obal Natural su testy daleko prisnejsie a nedovoluju tieto latky pouzit.

AG myslim, ze sa tu bavime o tych lepsich krmivach a AG v UK patri medzi najlepsie. Proste je to tak a mozeme byt ako chovatelia len radi, ze sa to predava aj na SK. Z vlastnych skusenosti mozem potvrdit ze krmiva vyraznou mierou ovplyvnuju zdravie psov a predovsetkym psici s preddispoziciami na zlyhavanie obliciek, problemy so stitnou zlazou, pankreas a pecienkari by sa mali vyvarovat krmenim takychto krmiv so silnou chemickou konzervaciou. Velmi tazko sa tieto problemy riesia a rozne alternativne metody su uspesne len v niektorych pripadoch. Posledny moj pacient macka persian 8 rokov zlyhavanie obliciek, pokrocile stadium s vysokymi hodnotami kreatininu. Hlavnou pricinou bolo dedicné ochorenie (polycysticke oblicky - PKD). Ludia nechapu co je mnohogeneracne krmenie a co sposobuju u niektorych zvierat tieto nahle zmeny vplyvou nevhodnych dochudzovadiel, farbiv a syntetiky.

Este poznamka k syntetikam vit. E. Treba si uvedomit ze nastrek napr. slnecnicoveho ci kukuricneho oleja ide na konci bud na povrch alebo vo vakuovej komore do stredu. Jedna sa spickove oleje ziadny pretacany produkt. Tieto oleje su s pomerne vysokym obsahom prirodneho vit.E.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Predchádzajúci

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron