trainer vs. arden grange

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 15:39

jenifer píše:Trainer Fitness sme nasadili nie kvoli jeho hyperalergennosti, ale kvoli dobremu zlozeniu, ktore ma oslovilo....
Tak jenifer to napisala za mna. :)
Amaguk píše: ...na jeho zataz je Fitnesska slaba.

Energy:
Moisture........................8.0%
Crude protein...............31.0%
Crude fats....................19.0%
Crude fibre.................. 2.2%
Crude ash....................7.2%
Calcium........................1,5%
Phosphorus..................1,1%

PUPPY Rabbit & Rice MEDIUM-MAXI SIZE:
Moisture............................................................. 8,00%
Crude protein..................................................... 30,00%
Crude oils and fats............................................... 16,00%
Crude fibre............................................................ 2,50%
Crude ash............................................................. 6,60%
Calcium................................................................. 1,30%
Phosphorus............................................................ 0,90%

Velmi podobny obsah nutricnych latok a zaroven diametralne odlisne zlozenie. Nejdem to sem postovat, aby to nebol prispevok na pol strany. :lol:
Kto chce si pozrie linky.
Amaguk píše:btw, derivaty su aj vnutornosti - t.j. kuracie drobky a mas ich v kazdom priemyselnom krmive.
Kuracie drobky su dobrota, ale je to len o dobrej viere, ze tie derivaty su zrovna drobky.
Btw, v kazdom nie. ;)

Amaguk, toto je utok na Energy, nie na teba. Ak tym krmis 3 dni v mesiaci, tak ti to moze byt jedno, resp. je zbytocne obhajovat neobhajitelne. Ja som napisal, ze je to bordel oproti Fitness, lebo o tom bola rec. A moj nazor sa nemeni. Nie bordel oproti vacsine inych granuli.
Jenifer hlada nieco kvalitne (aj ked pojem kvalita je relativny) a v tomto duchu som sem postoval.
Fakt mam tazke srdce na tych talianov a ako pikosku sem hodim jeden link s hodnotenim granuli. Jasne, ze to moze byt subjektivne hodnotenie, ale IMHO je seriozne zdovodnene. Najst sa tam daju vsetky mozne znacky a cudne, ze Novafoods nikto nikam nezaradil. Preco? Lebo z toho "obsirneho" infa o zlozeni si to seriozny clovek netrufne. Na rozdiel od "seriozneho" vyrobcu, ktory sa tvari, ze je svetovy.
Ja by som to zhrnul tak. Kto si nevazi zakaznika, ten si nezasluzi jeho doveru. A to zahmlievanie zo strany Novafoods je o tom. Bohuzial zijeme kde zijeme a tak si to koli chudobnemu vyberu kvalitnych granuli mozu ty smradi dovolit.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 16:12

Tak som nakoniec nasiel:

AG Lamb 4 hviezdicky

Duck 3 hviezdicky

Lamb 3 hviezdicky

Energy 1 hviezdicka :!:

Co dodat... Jedine odporucane z tychto krmiv ja AG. Prisny meter, ale mne sa to paci. 8)
Dik za inspiraciu baby, opat sme trosku mudrejsi. :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Mar 2008, 17:46

repre, hmm, neviem preco to formulujes ako utok...hlavne sa treba dobre poobzerat ake ine moznosti su u nas v ponuke. Proplan? FM? Orijen? najnovsie Timberwolf?
Alebo ten spominany AG?

Aby sme porovnavali vramci rovnakej kategorie, tu je zlozenie AG Performance, z ich stranky

Chicken Meal* (min 26%), Whole Grain Rice (min 26%), Whole Grain Maize, Chicken Fat*, Beet Pulp, Dried Brewers Yeast, Egg Powder, Fish Meal*, Linseed, Fish Oil*, Minerals, Vitamins, Nucleotides, Prebiotic FOS (Chicory Extract), Prebiotic MOS, Cranberry Extract, Chondroitin Sulphate, Glucosamine Sulphate, MSM, Yucca Extract, L-Carnitine, Taurine, Green Tea Extract, Quercitin, Grape Seed Extract. * Preserved with mixed tocopherols and rosemary extract.

Typical Analysis

Protein 25%, Oil 18%, Fibre 2.4%, Ash 6.5%, Moisture 8%, Omega6 3.67%, Omega3 0.55%, Vitamin A 20000 IU/kg, Vitamin D3 1400 IU/kg, Vitamin E 750 IU/kg, Calcium 1.4%, Phosphorous P 1%, Copper 25 mg/kg (as Cupric Sulphate).

zase az taka pecka to nie :wink: no maju pomerne slusnu cenu...

pravdu povediac, moc si ma nepresvedcil, ze Energy je az taky strasny "bordel" ako tvrdis.
Btw, s tymi derivatmi - vacsinou su to naozaj vnutornosti a kosti, ktore sa, ci tomu veris, alebo nie, vyskytuju v kazdom krmive, ktore obsahuje mucky - t.j. v kazdom :wink:

no, ale to som uz venovala tejto teme ovela viac casu, nez by si akekolvek granule zasluzili, aj vzhladom na to, ze som v principe barfistka.
takze, idem sa radsej prebehnut s pesom :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ...repr^zent » 23. Mar 2008, 18:51

Nemam zaujem presviedcat (teba sa totiz neda :D ), nemalo by to ani vyznam, ked nevidis rozdiel medzi cerealiami a celozrnnou ryzou a kukuricou, nejakym tukom a kuracim tukom. Btw ten rovnaky bordel ako Energy dostal o 2 hviezdicky viac. http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... 53&cat=all
Ja nemam sajn, co je AG zac, v zivote som nim nekrmil, len citam zlozenie. Ideme aj my von, na kuchajdu sa cez den neda.

A k tym inym moznostiam. Vzdy som kupoval najvyssiu radu, ci uz to bol FM, Trainer... nie koli cene, ale koli zlozeniu.
Bavili sme sa o tom najlepsom, co sa da kupit na slovensku, tak neviem preco sem zase tahas AG Performance, aj ked su to min. o triedu lepsie granule ako Energy...
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 23. Mar 2008, 21:27

sory, ale asi si si nevsimol, ze nikam nic netaham :wink:
snazim sa len porovnavat v ramci rovnakej kategorie krmiva...o citovanej hodnotiacej stranke nic neviem, takze sa k nej nemozem vyjadrit, ale zrejme si tiez prehliadol, ze v tom talianskom originali sa nehovori o nejakych cerealiach ale o kukurici :wink:

a ved pisem, ze si ma nepresvedcil, neverim, ze AG su o 3 triedy inde ako Trainerka...ale v podstate ide o tom, ze ma svojou kvalitou nepresvedcili ziadne granule,(o.i. aj preto, ze na udaje vyrobcov sa velmi spoliehat neda), je to stale len vacsi co mensi kompromis, a hlavne treba prihliadat na sposob konzervacie.
Ale, kedze granule nie su prave nasa "parketa", takze aj preto uz fakt koncim. :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Trainer vs. Arden G

Poslaťod fosilia » 23. Mar 2008, 22:42

Na uvod par vysvetleni o zlozeni a uvadzani na obale. V prvom rade je velky rozdiel medzi uvadzanim zlozenia v ITA a v UK a este ine mame v EU.

Tak napr. ak sa budeme riadit v EU nikdy sa nesmie uviest napr. Chicken meat ale text musi vyzerat Chicken and derivatives meat. Preco tomu tak je dobre nechapem ale je to tak. V ramci narodneho oznacovania sa moze pouzit formula s nazvom chicken meat alebo fresh chicken meat.
Samozrejme pokial chcete zmenit nazov musite opat poziadat o zmenu. A to su dalsie financne naklady. Nove vyrobky automaticky uz pouziju narodny text. Podla udajov sa vyrobky Novafoods vyrabaju skoro 10rokov. Po vyskyte sialenych krav a silnej medialnej kampane sa krmiva tejto znacky vzhladom na hovadzie maso stratili z trhu. Opat sa objavili pred piatimi rokmi
s vlastnou produkciou masa... Podobne bol na tom Arden Grange, ktory v roku 1996 vstupil na trh s krmivom, ktore uz vzhladom na obal vyzeralo ako lacak z hypermarketov. Zlozenie tomu dalo zapravdu. Teda setrne napisane nic moc.

Po zakupeni novej linky spustil Arden G. novu vyrobu velmi podobnu recepturam Traineru. To vsak uz onedlho platit nebude, lebo Novafoods zverejnil ustup od cerealii, ktore budu u tohoto typu krmiva minulostou, pouzije sa kukuricny gluten koli stabilite granul. Uplne sa menia receptury a objavi sa telacie maso. Zdroj: Cane IT

Arden zostava pri svojej recepture a v Norimberku sa neocakava velka zmena.

A teraz k tomuto: http://www.dogfoodanalysis.com

V prvom rade sa nejedna o test to za prve. Za druhe hodnoti sa na zaklade informacii, ktore dostanu od vyrobcu. Pokial im ich nezaslu nie je krmivo u nich hodnotene. Vzhladom na metodiku a subjektivne hodnotenie kto je vacsi sponzor sa napr. vyrobca Timberwolf Organics tohoto hodnotenia nezucastnuje. Odpoved prisla coskoro, ze nedodali miesto vyroby. Fakt smiesne ked kazdy v USA vie ze su to uprchlici od neustale sa opakujucich afer spolocnosti Diamond Pet Foods, ktora vyraba Nutra Gold. Asi sa firma vyparila ked sa fabrika v Orlande nenachadza.

Vsimnite si produkt Innova kde prave Veronica Moreno z Natura Pet Products mi to vsetko jasne vysvetlila. A to maju produkty najvyssie hodnotene. Takze zhrniem ziadne testovanie ale hodnotenie na zaklade bodov, ktore musi vyrobca uviest. Hodnotit takto krmivo je velka hlupost ale citatelia si myslia ze to je test krmiv. Je to vsak velky omyl. Nieco podobne bolo aj u nas na STV a ludia to pochopili ako test krmiv. :lol:

Tazko je subjektivne hodnotit obe krmiva a oznacit nieco za lepsie a nieco za horsie. Snad nevyhodou pre hodnotenie z mojej strany je ze Anna Rooney z Albournu teda ich manazerka z Arden ma nema moc v laske, ked som jej raz vysvetloval, ze CR a SK nie je spolocny stat a ze zastupca v CR pre Slovensko je blbost.

No a po zverejneni MOC na Slovensku no comment... Zas ale ked sa pozrieme na ine krmiva, ktore vseobecne vo verejnosti su oznacovane ako kvalitne a stoja rovnako alebo viac tak Arden je na tom urcite lepsie prinajmensom podla pouzitych surovin v krmive.

Energeticke hodnotenie a stravitelnost krmiva:

Specialne pre ...repr^zent: No keby sa trochu studovalo tak opat prideme k problemu oznacovania tohoto udaju pre krmiva.

Smernice EU vydali niekolko dokumentov k oznacovaniu energetickej hodnoty krmiva. Opat vsak narazame v jednotlivych krajinach na metodiku hodnotenia a uvadzania. Takze napr. u nas tato hodnota sa vyjadruje v megajouloch (MJ) metabolizovatelnej energie opravenej na dusikovu rovnovahu (ME) v jednom kilograme krmiva. Pricom povolena tolerancia je 0,4 MJ/kg ME. Potialto je to spolocne ale metodika je rozdielna. Preto podla cl.10 členské štáty EU nesmú podla smernice vyzadovat ani povolit deklaraciu energetickej hodnoty krmiv, okrem pripadov, ak bola takato deklaracia vyzadovana alebo povolena na ich uzemi a okrem toho boli uradné metody vypoctu uz uplatnované v case, ked bola uvedena smernica prijata.

Ja som len zvedavy co ti tento udaj napovie ked mohol byt vykonany roznym metodickym postupom. Podobne to mas s udajom stravitelnosti. To je fakt uz pekna blbost. To hadam je jasne.

Zavadzanie a klamstvo je ked vyrobca uvadza na strankach a na brozurach nieco ine ako ma na obale v jazyku vyrobcu uvedene. Takychto pripadov mame az az. :cry:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ...repr^zent » 24. Mar 2008, 0:14

Zdravim ta fosilia, som rad ze si sa ozval. :wink:
Teda precital som to 3 krat, ale moc som nepochopil. Pride mi to ako rec diplomata, napisal si vsetko a vlastne nic. Ved si to ty, kto prizvukuje pozorne studovat zlozenie a vzapati napises, ze zlozenie je aj tak naprd. Teda aspon som to tak pochopil.
Je dost mozne, ze som utahany z vychadzky a uz mi to tak nepali, zajtra sa na to este pozorne mrknem.
Uz tu mame Natura Pet Products, Diamond Pet Foods, Timberwolf Organics a co ja viem co este, ale nejake porovnanie, alebo nazor na Energy nevidim, lebo my s Amaguk tocime o tom, ci to je "bordel" alebo nie. A to sme uz aj my dost mimo od povodnej temy, ale aspon sme stale pri Trainerovi a AG.
Co Novafoods bude mat, alebo chysta... psy zeru dnes, nie o tyzden, mesiac, rok, ked to Novafoods vsetkym ukaze.
Ako ja proti nim nic nemam, aj ked uz fakt moze taky dojem vzniknut, len sa snazim byt objektivny a nezaujaty.

Ok, tu energeticku hodnotu si vysvetlil, takze beriem spat, to, ze je v tom umysel, resp. ze zavadzaju.
Ale k zlozeniu a kvalite Energy si nepovedal nic. Tak keby si mohol, bol by som rad, urcite aj Amaguk. Ja som sa vyjadril, ze to je bordel v porovnani s Fitness radou. O tom, ze vsetky granule su vacsi, alebo mensi bordel nepochybuje nikto, kto ma stipku zdraveho rozumu. Ziadne granule nikdy nenahradia cerstvu, vyvazenu potravu.
A posledna vec. Ja som tu nikde jedinym slovom nespomenul, ze sa jedna o test granuli. Citujem:
...repr^zent píše:ako pikosku sem hodim jeden link s hodnotenim granuli. Jasne, ze to moze byt subjektivne hodnotenie, ale IMHO je seriozne zdovodnene.


Amaguk píše:a ved pisem, ze si ma nepresvedcil, neverim, ze AG su o 3 triedy inde ako Trainerka...

Amaguk o 3 triedy, to hadam nie, kde to vidis. :lol:
...repr^zent píše:Btw ten rovnaky bordel ako Energy dostal o 2 hviezdicky viac.
Bavili sme sa o tom najlepsom, co sa da kupit na slovensku, tak neviem preco sem zase tahas AG Performance, aj ked su to min. o triedu lepsie granule ako Energy...
To nemozes scitavat. :twisted:
Ja si myslim, ako som napisal, ze min. o triedu a ten, co im supol len jednu hviezdicku, ze o dve.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 24. Mar 2008, 1:21

my sme s trainerom fitness velmi spokojny. doteraz som si nevedela predstavit prechod na ine granule, pretoze nic ma nezaujalo.
Pre mna je priorita aby moj pes jedol co najlepsie. Preto nehladam kompromisy, ale kupim co sa mi zda ze tieto moje poziadavky bude splnat. Suhlasim, ze najlepsie je, ak pes dostava varene jedlo. Ale ja sa proste necitim na to, aby som mu varila, kedze si myslim, ze by som to mozno tak nevyvazila. Preto ostavame zatial na granuliach a varene (alebo surove ) davame skor ako spestrenie.
Teraz ma zaujal ten AG - ale najprv to musim splasit, potom to musime ochutnat a az pak kupim vrece - a otestujeme. vysledky rada napisem. Po prvom vreci sa uvidi, ci ideme dalej, alebo sa vratime k Traineru. Mna na AG zaujali najma chondroprotektiva a vitaminy+mineraly, ktore napr. trainer az v takej miere neobsahuje. Ale ak si to zoberiem v reali - kedze ja osobne pridavam do zradla chondroprotektiva, pangamin (ktory obsahuje dost vitaminov) omega 3, a ine...tak viacmenej docielim to iste. tesi ma ta infoska, ze Novafoods pripravuje cosi nove. Tesim sa, pretoze som s nimi ozaj spokojna. Na Traineri su zas super aj tie bylinky - pupava, bodliak - je to fakt dost dobre na pecen, oblicky, detox...
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

krmivo

Poslaťod fosilia » 24. Mar 2008, 10:00

...repr^zent no napisat vsetko podrobne to by bolo asi dost nudne citanie, tak som napisal len par poznamok, ktore nemusia suvisiet uplne s temou.

Pokial sa vratim k prvemu prispevku tak ideme porovnavat neporovnatelne.

Aby sme nieco mohli v tomto pripade porovnavat musi byt krmivo urcene pre stredne plemeno. Dalej krmivo musi byt oznacene na rovnake pouzitie.

Uz tato veta mi nesedi lebo lamb meal sa vyraba prave aj z tychto casti.
Vzdy sa jedna masovokostnu mucku.

AG Adult: rich in lamb & rice Super-premium ingredients – no animal derivatives or by-products used...

Dalej 80IU/kg vit.E? Tymto tazko budete konzervovat. Takze cim sa konzervuje? Sorbanom? Vela otazok...

Ake hviezdicky pridelovat? Najskor treba krmiva rozdelit pod jednotlive kategorie a podkategorie a nasledne mozem nieco hodnotit. Inac je to mix
a hodnotenie je skor k smiechu ako seriozne oznacenie krmiva za ucelom oznacenia nejakej kvality.

Hadat sa co je lepsie v tomto pripade nie je na mieste lebo nemame vsetky potrebne informacie.

Energy a s cim chces porovnavat, ked uz tak pre psa v zatazi by som si kupil Power alebo Power Fish. Energy neobsahuje chondroprotektiva.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod ...repr^zent » 24. Mar 2008, 13:06

Myslim, ze jenifer by stacil tvoj nazor, ktore a preco. Neriesime tu test a kategorie.
Napisala akeho ma psa a typ granuli. Neriesime pomer cena/vykon, alebo kategoriu. Stacilo povedat ktore a preco. Cena a kategoria ju nezaujimala. Pouzitie je zdrave zradlo, pre zdraveho psa. Je tak zlozite odpovedat? Uz mam fakt dojem, ze branis toho Trainera zubami nechtami.
Sorry.

Lamb meal s dodatkom "no animal derivatives or by-products used" jasne znaci, ze sa nejedna o podradnu kafilernu mucku, ale mucku z masa a kosti. Zvlastne, len pisem, co si kedysi postol ty sam...

80IU/kg vit.E ma maly dodatok, ktory si vynechal, takze v plnom zneni: "Preserved with mixed tocopherols and rosemary extract."
Ja otazky nevidim, okrem jednej.
Cim je lacnejsie konzervovat, syntetickym vit. E, alebo extraktom z byliniek?

S tym hodnotenim a kategoriami ciastocne suhlasim, na druhej strane, nejedna sa o crash test Daevo vs. BMW. Chapem to ako hodnotenie, bez financnych, prip. zdravotnych kategorii.
Za predpokladu, ze vyberam krmivo pre zdraveho psa a nechcem nim liecit aj krmit zaroven, tak zhodnotenie zlozenia niekym fundovanym mi ako laikovi pomoze.
Predpokladam, ze priemerne inteligentny clovek si svojho psa zaradi aj sam a nestane sa, ze bude krmit chivavu s granulami pre obrie plemena, len koli tomu, ze ich zlozenie niekto ohodnotil 6 hviezdickami...
Na tej stranke nikto nehodnoti na zaklade vhodnosti pre nimi urcene plemeno, v tom pripade by si mal absolutny pravdu.
Hodnotia len cistotu, resp. kvalitu komponentov.

Nechcem sa hadat, aj ked to hladanie pravdy mozno tak vyznieva. ;)

O Energy som napisal, ze je to bordel voci rade Fitness, ale to si uz pripadam ako verklik.
Pises, ze pre psa v zatazi, by si zvolil radsej Power, alebo Power Fish? Preco?
Naozaj nemas vyhrady proti zlozeniu Energy?

A posledna otazka. Vzdy, ked si niekto pytal radu, tak si chcel opis zlozenia z vreca v anglictine.
Naco, ked ako teraz pises, tak vlastne anglicky preklad je tak isto bezcenny, ako slovensky, ak sa nejedna o novy vyrobok a granule su vyrabane v neanglicky hovoriacej krajine. Tak toto uz nechapem vazne.
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

krmivo

Poslaťod fosilia » 24. Mar 2008, 16:26

Strucne.
1.Energy v tomto pripade nie, chybaju chondroprotektiva.
2 Vybral by som si radsej Proplan L/R . AG ma predpokladany vacsi podiel jahnaciny ale nikde to nie je uvedene. V pripade vybratia TF alebo AG zvolil by som AG i ked by som s nim koli zavadzaniu konzervacie nekrmil.
Jednoducho rozmarinom s podielom 80UI/kg vit.E kde cisty alfatokoferol nie je uvedeny nezakonzervujes dostatocne na 18mesiacov. Kolko ma AG zaruku od datmu vyroby?
3. Trainer opusta receptury ktore teraz ma AG co je cesta vpred.
http://www.novafoods.it/content/view/36/44/

zaver: Snad je dobre, ze su tu dve europske krmiva, ktore maju svoj urcity standart. To sa o viacerych krmivach u nas neda tak lahko povedat. :wink:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Amaguk » 24. Mar 2008, 19:49

Ak energy nie len a iba kvoli chybajucim chondram, tak nemam o com...obsah chondier podla mna nie je ziadne kriterium, podla ktoreho primarne vyberat krmivo, kedze ani v krmivach, ktore obsahuju chonra nie je vobec iste, kolko ich tam vlastne je, v akej cistote a ci to nie je skor marketingovy tah na lapanie "dusi".
Chondra pridavam a pridavala by som aj v pripade krmiva, ktore ich akoze obsahuje :wink: :)

ale comu vobec nerozumiem je toto:
V pripade vybratia TF alebo AG zvolil by som AG i ked by som s nim koli zavadzaniu konzervacie nekrmil.

:scratchhead:

repre len maly dodatok k tym triedam, (ze preco som povedala, ze o 3 triedy) pises:
Tak som nakoniec nasiel:

AG Lamb 4 hviezdicky

Duck 3 hviezdicky

Lamb 3 hviezdicky

Energy 1 hviezdicka


4-1 je 3, ci nie? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jenifer » 24. Mar 2008, 20:02

:) spustila sa tu zaujimava debata. A kusok mi unika podstata :)
Ako sa vnoril medzi Trainer a AG - Proplan, to mi ostava zahadou, ale Proplanom krmit nebudem z roznych dovodov, jeden z nich je aj ten, ze by mi mohol po nom hnednut pes.
preto i nadalej ostavam pri Traineri Fitness, ale skusime jedno vrece AG - kvoli zmene chuti, kvoli inemu zlozeniu a kvoli "testu". A po 3 mesiacoch sa uvidi.
Amaguk - ani ja by som kvoli tomu,ze v granulach su chondra neprestavala pridavat tabletkove chondra, pretoze si myslim, ze tie granulove chondra sa okolo "chondroprotektivnych latok" len obtreli. Ale myslim si, ze ked uz tam su, je to nieco plus a navyse a to je dobre!
Ako to napisal repr^zent
"Napisala akeho ma psa a typ granuli. Neriesime pomer cena/vykon, alebo kategoriu. Stacilo povedat ktore a preco. Cena a kategoria ju nezaujimala. Pouzitie je zdrave zradlo, pre zdraveho psa. "
tak v tom zmysle som aj cakala odpoved. nejake testy a hviezdickovanie pre mna ozaj nema vyznam, najma ak zoberieme v uvahu, ze na slovenskom trhu granule oznacene 5 hviezdickami asi nenajdeme....

fosilia-velmi ma potesilo, ze Novafoods sa posuva dopredu ku novym technologiam, avsak, nevies kedy sa to realne odrazi aj na slovensku? o kolko mesiacov?? (lebo po taliansky fakt este neviem :P)
Lebo toto je myslim podstatne....
lebo taky Novafoods mi uz vyse polroka nevie dodat objednany umelohmotny kos na granule (aby som ich nemusela skladovat vo vreci/ napriek tomu, ze ich vraj maju....ale v skutocnosti nic take sa neda zohnat....uz par mesiacov...
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

krmivo

Poslaťod fosilia » 24. Mar 2008, 21:45

Neviem co je na konzervacii nezrozumitelne, V krmive su dalsie konzervanty, ktore vyrobca zatajuje. To je vsetko. Proplan preto lebo sa mi paci viac pri Lamb/Rice.

jenifer chces to prelozit? Preco sa neobratis na distributora, alebo na nejaky internetový obchod? Ked Ti to nedokazu vybavit zozen si nadobu ich konkurencie. Napr.Proplan nadobu. :lol:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod jenifer » 24. Mar 2008, 23:52

fosilia píše:jenifer chces to prelozit? Preco sa neobratis na distributora, alebo na nejaky internetový obchod? Ked Ti to nedokazu vybavit zozen si nadobu ich konkurencie. Napr.Proplan nadobu. :lol:


Fosilia, nie prelozit :) len ci tam nehovoria o nejakom konkretnom datume, case, kedy tato nova technology bude v obehu. btw. - ja kupujem trainer priamo od distributora (velmi si pochvalujem jeho super pristup) a on to uz pred polrokom objednaval, ale zatim to proste nie je.... Hej nadobu od konkurencie....to som tiez rozmyslala...ale pravdupovediac - nechcem za umelohmotnu bednu platit....a oni su zadara, len ked krmis tymi granulami....
inak- Proplan oki - ja nemam nic proti tomu krmivku, ale ja si musim strazit betakaroten a med v krmive,aby mi pes nehnedol a co som mala referencie, po proplane niekedy zvyklo hnednut...
jenifer
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 20. Mar 2008, 1:12

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia