[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Krmenie

Krmenie

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmenie

Poslaťod Dixi » 17. Feb 2008, 3:18

Ahojte, práve som sa zaregistrovala! Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí prispievajú do tohoto fóra, lebo to dramaticky zmenilo môj náhlad - slepú dôvoeru v rady veterinárov - na výživu psov. Chcem poprosiť o radu s kŕmením - hlavne Fosiliu. Mám 4 ročného psa. Je to môj 1. pes, pouličná zmeska, kríženec NO - bradáč. U nás je od 6. týždňov života a odvtedy má zažívacie ťažkosti - 1. rok hnačky, potvredná masívna giardiaza, zle zaberal na liečbu ... až po roku sa nám podarilo negativizovať nález v stolici. Pravidelne a 1/2 roka ho preočkovávam Giardiavaxom, pri dlhšom interavale sa znovu reinfikuje (aj keď dodržiavame preventívne opatrenia na zabránenie reinfekcie). Po roku začalo zvracanie na prázdny žalúdok - žlč s primesou krvi. Biochemické parametre v norme, parazity negat, realizovaná gastrofibroskopia - v žaludočnej sliznici početné ulcerácie, hemoragie, silzica infikovaná bakteriami, aj H. pylori, prítomný duodenogastrický reflux, opakovane preliečovaný ... V strave som kŕmila granulami - Eukanuba, RC i.d., Hills i.d. - na odporučenie veta, t.č. Eagle Pack natural a je viac menej OK = striedavo lepšie, horšie, stolice. Srsť má peknú, len v poslednej dobe sa viac škrabe a vyhrýza si srsť na labke. Netrúfam si mu variť - po všetkom hnačkoval a mal zapáchajúce vetri - jedine ryža bola OK a Acidko v malom množstve. Netoleruje mäso, piškóty, suchý rožok ... Chcela by som skúsiť Trainer fitnes kačka/ryža. Hladám čo by bolo najlepšie - nie je to otázka ceny. Ďakujem
Dixi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 17. Feb 2008, 1:39

krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Feb 2008, 17:39

Dixi je toho teda dost co tvoj psik si musel prezit. Bohuzial na zaklade tvojich informacii sa da len tipovat chce to presne vysledky s vysetreni, ktore si v poslednom obdobi absolvovala.

Treba vsak na prve miesto zaradit geneticku preddispoziciu, s ktorou sa tvoj psik predpokladam uz narodil. Jeho pankreas nedostacne plni svoju ulohu a jeho probioticke kultury si v zaludku neplnia dostatocne ulohy.

V tomto pripade by som kacicu vyradil a nasadil radsej dietnejse maso ako je konske ci kralicie. Ziadne kuracie maso!

Granule by som zatial vysadil a skusal na nom kvalitnu mokru stravu. Pozor kvalitnu nie to co vidis vacsinou v nasich obchodoch

Hlavne je dolezite ako bude reagovat. Z mokrej stravy dat opat kralika alebo spomenute konske maso. Pokial nepride k ziadnej reakcii mas prvy krok uspesne za sebou. Naschval mu nedavat zatial ziadne uhlohydraty v podobe sacharidov cim zaroven odlahsis jeho oblicky pecen a srdce.

Dalsim krokom je pridat do mokrej stravy ryzu a opat si pockat ako bude
reagovat. Dalej kukuricne vlocky,ovsenne alebo jacmenne. Psenicu opat uplne vyradit. Tam je evidentna reakcia na lepok.

Toto vlastne v domacich podmienkach nasadzujes eliminancnu dietu a na zaklade tychto vysledkov sa rozhodnes pre granule. Uvedom si ze maju len 8-10% vlhkost a nedaju sa porovnat so stravitelnostou s obsahom bielkovin v prepocte na susinu k mokrej strave.

Jeho posledne reakcie mozu zjavne naznacovat alergiu na protein.

Ako spoznam konzervu urcenu pre mojho psika?

Pozriem sa na zlozenie a tam moze byt len presne oznacenie druhu masa a jeho podiel. Ziadne derivaty. Nesmie obsahovat ziadne rastlinne casti.
Teda len maso a vodu, maso a jeho vyvar, maso a rastlinny olej.
Musi mat oznacenie hypoalergenic.

Napr. Stuzzy Dog NZ - Venison/Jelenie maso 96% s celkovym ziv. proteinom na susinu 60%. Co je priam idealne. Dostanes kupit u veterinara. Pokial si z BA tak pri starom zimaku. Nakupujem to tam obcas tiez.

Ale su urcite aj ine konzervy treba si len precitat zlozenie a prepocitat si protein na susinu.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Dixi » 20. Feb 2008, 23:23

Ďakujem, Fosilia, za odpoveď - poriadne potešila! Vôbec ma nenapadlo riešiť to konzervami - ale idem na to. Som z BA, takže problém to nebude, a sú v ponuke aj cez internet.
Len sa mi vynára spústa ďalších otázok. Pozerala som si zloženie Stuzzy dog NZ venison a neviem, či je to dostatočne vyvážená strava - hlavne v zmysle vitamínov, minerálov a stopových prtvkov. Nebolo by ich rozumné v prípade dlhšieho podávania (čo je to dlhšie podávanie???) dopĺňať? (napr. C, K vit., Zn, ..) A ak dopĺňať, tak čím? Je rozumné pridávať k takémuto typu konzerv napr. čistý lososový olej (nie v úvode, ale neskôr, keď by bolo jasné, že to toleruje)?
Ešte raz Ti ďakujem za odpovede a popri odborných vedomostiach obdivujem aj ochotu a nadhlad s ktorými sa zapájaš do týchto diskusií.
Dixi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 17. Feb 2008, 1:39

Eliminancna dieta

Poslaťod fosilia » 21. Feb 2008, 13:18

Preco dlhsie krmit ... Pozor nasadzujes eliminancnu dietu a ta obsahuje len spektralne vitaminy. Pre dlhodobe krmenie si vyberies nasledne hypoalergenne granule a neskor mozno opat navrat na klasiku.

Ja som vybral len tuto konzervu ale je ich viacero druhov dokonca komplet s miner.latkami a s chondroprotektivami. Staci sa poradit v tvojom obchode.
Zober si kalkulacku a priamo si vypoctaj pred kupou hodnotu hrubeho proteinu na susinu v krmive. Ak bude mat okolo 60 kupuj. Opakujem ziadne derivaty a cerealie v konzerve.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Dixi » 21. Feb 2008, 23:54

Ďakujem! Prerátam a vyskúšam. Pozdravujem!
Dixi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 17. Feb 2008, 1:39

Poslaťod Dixi » 18. Jan 2009, 0:35

Ahoj Fosilia! Znovu ťa chcem poprosiť o radu. Rok sa trápim podľa tvojich rád s mojim chlpáčom a zrejme vďaka tebe ešte prospieva. Od februara 2008 sme začali s eliminačnou dietou- konzervy Stuzzy NZ jeleň. Bolo to dramatické zlepšenie v jeho tráviacich ťažkostiach, ale za celý ten rok sa mi nepodarilo prejsť na žiadne granulu. Vyskúšala som všetky tebou odporúčane superpremiove hypoalergenne zančky a druhy - zväčša po prechode na granule bolo chvílu dobre a po skonzumovaní 1-2 veľkých vriec granúl začali problémy - zhoršovanie stolice, neskôr zvracanie a ak som neprešla na Stuzzy NZ jeleň, tak prestal žrať úplne. Takže nakoniec som zistila, že sa nevieme pohnúť ďalej a možno sa už aj bojím skúšať ďalej?! Mám pocit, že aj keď mu dám iné konzervy Stuzzy NZ - napr. jahňa, nie je to ono a po 2. - 3. dávke sa začne zhoršovať, takže sa zase len vrátim k jeleňovi a pridávam mu k tomu ryžu, občas zemiak.
Problém vidím v tom, že pri dlhodobom kŕmení len Stuzzy jeleň + ryža a jeho pravdepodobne narušenom trávení, mu začnú chýbať stopové prvky, minerály, vitamíny ... Ako toto substituovať???
Hladala som konzervy podobnej kvalitiy ako Stuzzy NZ jeleň, ktoré by ale boli kompletné krmivo aj s minerálmi, stopovými prvkami ... no našla som len jedny ktoré by sa ako tak kvalitou mohli podobať - Exclusion. Mám ich objednané, zatial však neprišli. Ak ich nebude tolerovať, čo ďalej? Je ešte niečo čo by som mohla skúsiť? Alebo je niečo, čo by som mohla pridať k nášmu "zlatému štandardu" jeleň + ryža ako substitučnú liečbu?
P.S: Skúšala som mu aj variť - jahňacie, králičie, hovädzie mäso - lepšie ako Stuzzy jeleň to nebolo. Zdalo sa mi však, že mu dobre robili hovädzie srdcia.
Ďakujem za ochotu :-)
Dixi
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 17. Feb 2008, 1:39

Re: Krmenie

Poslaťod happydogpresov » 11. Apr 2013, 22:08

Určite s granulami od Happy dog -náš psík vďaka nim kvitne! - pozrite sa sami https://www.facebook.com/BENTLEYBijouBOX?fref=ts
gRANULE NA eshope http://happydogpresov.sk/
happydogpresov
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 11. Apr 2013, 21:56

Re: Krmenie

Poslaťod Petka1983 » 6. Máj 2013, 13:46

Ahoj, ja tiez musim povedat ze castejsie krmime konzervami nez granulami. celkom sa nam osvedcili Gran Carno, pretoze maju pomerne vysoky obsah mäsa a nasej laske krasne vonaju.. mal casto hnacky, ale odkedy podavame carna, tak uplne prestala. kupujem ich na www.krmivoplus.sk - tam maju super vyber :D
Petka1983
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 6. Máj 2013, 13:31

Re: Krmenie

Poslaťod bencohools » 16. Júl 2013, 19:09

Caute,

chcel by som sa informovat ci ma niekto skusenost so zlym jedenim psa. mam troj mesacnu fenku cane corso. Zo zaciatku, ked sme ju priniesli vsetko zjedla, nemala problem s nicim. V poslednej dobe zase mame problem ze nevie zjest dennu davku granul. Miesam jej ich s masom, sem tam jogurt, tvaroh, vajco a pomalinky to striedame. No davku zje podla chuti. Co som sa docital a informoval tak faktorov moze byt viac, ci uz zuby, zle odcervena. ma niekto nejaku skusenost?

dakujem :wink:
bencohools
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Júl 2013, 18:56


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron