maso a vnutornosti

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

maso a vnutornosti

Poslaťod zuzupes » 30. Okt 2007, 13:08

viem, ze tema jedle tu uz bola mnoho krat, no hladala som ale nenasla odpoved na moju otazku.takze: Creva v masiarstvach - moze pes? to su uz vyplachnute. ma to zmysel? moze pes kacacie maso? aj vseliake morske priserky alebo napriklad krabie maso.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 19:17

mna by zaujimali take husacie a kacacie trupy - surove - ake to ma kosti? mozme v pohode skrmit? a zajac?
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Fraga » 30. Okt 2007, 19:42

Lucik ver tomu, že husacie aj kačacie su extra tvrdé... ja by som to nedávala... sme drvili sekerkou a napriek tomu sem tam odrhli jak im to zastalo v krku... a zo zajda podla toho ktore rebra by som nedavala ani z nohy - to su svinské kosti....ak tak pochrumat hlavu, tlapy, alebo krk lopatky, chrbat ale nohy nie velmi ostre dute kosti....
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod emor » 30. Okt 2007, 19:56

8) kludne cokolvek masove - kym to nieje zdochlina neidentifikovanej priciny zdochnutia.

a vsetko z mierou.

dute kosti su pre granulozruta co ma 5-6 rokoc a k tomu maleho plemena problem. pre psa co zerie od stenata maso a kosti nepovazujem za problem. je mozne ze sa mylim ale zatial som to nespozoroval. :wink: takze nasi zosrotuju cokolvek co bolo zabite,bolo zdrave a ide na ludsky konzum. od ryb az po ..... :idea: :?:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Re: maso a vnutornosti

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 21:26

zuzupes píše:viem, ze tema jedle tu uz bola mnoho krat, no hladala som ale nenasla odpoved na moju otazku.takze: Creva v masiarstvach - moze pes? to su uz vyplachnute. ma to zmysel? moze pes kacacie maso? aj vseliake morske priserky alebo napriklad krabie maso.


hmm, hmm, fakt chces krmit psa morskymi priserkami? Vykradla si banku, ci podedila vacsi financny obnos a teraz nevies co s nim? :lol:

kacacie maso moze pes urcite, ale ja som lakoma a nedam, ved sama mam malo! :mrgreen:

a creva nema vyznam davat, nemaju ziadnu nutricnu hodnotu :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 21:29

lucik píše:mna by zaujimali take husacie a kacacie trupy - surove - ake to ma kosti? mozme v pohode skrmit? a zajac?

mas nejaky dobry a lacny zdroj?

husacie a kacacie som este nedavala, ale pravidelne davam kuracie, hoci viac lubi kridla, potvora :twisted:

zajaca mal toto leto, ale nedostal vsetky kosti, len rebra a lopatky, kedze bol peceny
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ivana1 » 30. Okt 2007, 21:46

Amaguk píše:... husacie a kacacie trupy ...
mas nejaky dobry a lacny zdroj?


No - v Tescu ich maju obcas v akcii za dobru cenu, ale zdaju sa mi mastne, pozor aj na to, aby potom nehnackovali...

Fraga pise - nedavat zajacie rebra, Amaguk dala zase rebra zo zajaca - a teraz budme mudre :idea: :idea:

Nasa psica uz dostala kacacie maso - isla sa zadrhnut, ako jej chutilo. (Ale kacacie granule nechce :) .) Samozrejme to mala skor ako pochutku. Ale ked som uvarila kacacie trupy, uslo sa jej viac, ale kosti som vtedy nedala...
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 22:10

ivana1 píše:
No - v Tescu ich maju obcas v akcii za dobru cenu, ale zdaju sa mi mastne, pozor aj na to, aby potom nehnackovali...


ha, vidis, o tom som nevedela, vdaka za tip. :)
pocitam, ze ked nehnackuje z bravcovej masti, tak nebude ani z tohoto
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 22:35

no no, v Tescu som nasla.. aj bravcove srdce za 10sk a tak..
xcem zacat BARFovat, tak robim prieskum.. uz mame mlete masko, resp. zmes.. uvidime ako to bude vyzerat po rozmrazeni..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 22:41

lucik píše:no no, v Tescu som nasla.. aj bravcove srdce za 10sk a tak..
xcem zacat BARFovat, tak robim prieskum.. uz mame mlete masko, resp. zmes.. uvidime ako to bude vyzerat po rozmrazeni..

bravc srcde za 10 sk! :shock:
tak to tam hned nabieham, nas srdce lubi velmi a moc! :lol:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 22:43

Amaguk píše:bravc srcde za 10 sk! :shock:
tak to tam hned nabieham, nas srdce lubi velmi a moc! :lol:


surove, ci varis? to boli take zlavnene, neviem ci to nemaju tak prilezitostne, cojaviem pred koncom zaruky.. chladene.. cojaviem? doteraz ma to nezaujimalo, nevarim ani pre seba, takze to bude nadlho este zistovanie..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 22:49

lucik píše:
Amaguk píše:bravc srcde za 10 sk! :shock:
tak to tam hned nabieham, nas srdce lubi velmi a moc! :lol:


surove, ci varis? to boli take zlavnene, neviem ci to nemaju tak prilezitostne, cojaviem pred koncom zaruky.. chladene.. cojaviem? doteraz ma to nezaujimalo, nevarim ani pre seba, takze to bude nadlho este zistovanie..


vacsinou davam surove, tak viac-menej podla barfu :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 22:52

Amaguk píše:
lucik píše:
Amaguk píše:bravc srcde za 10 sk! :shock:
tak to tam hned nabieham, nas srdce lubi velmi a moc! :lol:


surove, ci varis? to boli take zlavnene, neviem ci to nemaju tak prilezitostne, cojaviem pred koncom zaruky.. chladene.. cojaviem? doteraz ma to nezaujimalo, nevarim ani pre seba, takze to bude nadlho este zistovanie..


vacsinou davam surove, tak viac-menej podla barfu :)


"bravčové mäso - len dobre uvarené!" z holistika.sk - pre toto som sa pytala..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Amaguk » 30. Okt 2007, 22:53

no, ja ho vacsinou davam premrazit, to mas za jedno. Myslim, ze sa okolo toho robi zbytocna panika. 8)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 30. Okt 2007, 23:02

Amaguk píše:no, ja ho vacsinou davam premrazit, to mas za jedno. Myslim, ze sa okolo toho robi zbytocna panika. 8)


no ja som posrata.. mozno ked sa rozbehneme, rozozerieme, uz to bude ok :) dufam :roll:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron