sójové mlieko

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 13:56

Amaguk píše:hm, otazky urcite zaujimave a na mnohe poznas odpoved aj sam, tak neviem, preco ju chces pocut este aj odo mna, ale stale akosi neviem, ako suvisia s temou co je soja ok, alebo nie... :wink:
trosku OT, nemyslis?


a preco nejeme lucerku? lebo na jej spracovanie/zuzitkovanie nemame, na rozdiel od bylinozravcov, usposobeny traviaci trakt. a psi, ako masozravce uz vobec nie (to sme sa ucili uz na zakladke v prirodopise
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 14:06

Nils píše:
Amaguk píše:P.S. co mas proti zdrojom informacii typu wikipedia? ty vsetko vies sam od seba, vsetky sucasne vedomosti a poznatky mas v hlave a poznas priciny a vysvetlenia vsetkych javov, lebo si sa narodil s encyklopedickymi vedomostami? napr. aj na to, co pises vyssie si prisiel len tak prisiel sa od seba, na zaklade vlastnej uvahy? nepouzil si zaidny zdroj informacii? proste vies, ze je to tak? :P


no vieš, ja sa síce nerád chválim a je mi jedno či mi niekto verí, ale teraz urobím výnimku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mám dve vysoké školy/a nie nejaké environmentalistiky, či soc. práce/ a aby som to zvládol musel som naštudovať množstvo literatúry a tiež originárne pramene, navyše množstvo vecí ma baví - takže sa vzdelávam aj v iných oblastiach priebežne. Často obľúbené internetové "zdroje" patria k najmenej hodnoverným /to mám z overené aj mojim bývalým pôsobením v médiách/, takže dávam prednosť overeným publikáciám a prednáškam odborníkov. Ale tá pravá podstata tkvie v tom, že sa snažím kriticky myslieť a nie bezduch preberať všetko napísané. Zvyšok sú životné skúsenosti...

Chápeš?? Neodsudzujem Wikipédiu,ale zase to nie je žiadna Biblia, teda pre mňa určite. Pokiaľ ide o encyklopedistu - posledným skutočným bol Aristoteles... Aj on však o veciach najprv premýšľal... :idea: :idea: :idea: až potom písal...


ja mam tiez dve vysoke skoly. jednu dokonca spoza oceana. a co?

posudit hodnovernost zdroja viem velmi dobre, anglicka verzia wikipedia je velmi dobra, (aj tym, ze obsahuje vela odkazov na originalne pramene), ale ked sa ti nepaci, mozem pouzit Encyklopediu Britanicu. Bude vyhovovat?
iste, najlepsie su odborne clanky z etablovanych peer reviewed vedeckych casopisov ci knihy publikovane etablovanymi akademickymi vydavatelstvami...ale, kto ma tolko casu?
preto vznikli encyklopedie, ako suhrn poznatkov prislusnej doby :P (a kedze som sa na dvoch aj autorsky podielala, poznam ich aj z tej drujeh stranky - zo stranky ich tvorby, nielen pouzivania)

nikde vsak netvrdim, ze su to bilblie a pismo svate, alebo ze treba bezducho uverit vsetkemu, co clovek kde vidi, cita, pocuje...neviem, ako na toto prisiel... s takymto prostupom by som nemohla publikovat ani jednu zo svojich odbornych studii...

ale urcite su tie encyklopedie pre mna relevantnejsie zdroje informacii, ako dokumentarne filmy na Spektre (ktore btw pozeram rada, ale pristupujem k nim ako popularno-naucnym a teda zakonite selektujucim a zjednodusujucim).

a o tom, ci bol alebo nebol Aristoles poslednym skutocnym encyklopedistom, by sme mohli dlho polemizovat... ale snad to prenesiem na ine, ako psickarske forum :P :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 14:13

8) zbytocne sa natahujete ... vysoke alebo nizke skoly su vsetko fajn veci . ale ked raz povedal jeden dedo ze "mysliet, je hovno vediet" mal fakt bohowsku pravdu. a to ze soja je najlacnejsi produkt so skvelou reklamou ale uz nie s takym skvelym vysledkom pre konzumentov je holy fakt.

otazka - preco je soja najlacnesia plodina .? teda jedla plodina.? lebo je taka fajn.? e-e lebo sa jej da dopestovat na mracna za par korun. a teda je nutne pre biznis ju tlacit aby sa dala predavat cim viac. a vsade.tomu podliehaju aj komentare okolo nej.

ked strukoviny - dam si radsej fazulu.
Naposledy upravil emor dňa 4. Okt 2007, 14:14, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 14:13

...diskutovať môžeme aj tu o čom chceme- v prvom rade je to fórum, a keďže si študovala za mlákou/a nielen preto/ sloboda prejavu ti musí byť úplne jasná...

...ak čítaš dennú tlač, tak vieš do ang. mutácie Wikipédie bol robené zásahy aj zo strany amer. vlády, CIA, lobistických skupín...takže ďakujem pekne za takýto "zdroj"...

k poulár.-náučným filmom - chceš povedať, že Wikipédia je dielo prísne vedecké?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kolektívny výtvor na úrovni miestneho folklóru...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 14:17

emor píše:8) zbytocne sa natahujete ... vysoke alebo nizke skoly su vsetko fajn veci . ale ked raz povedal jeden dedo ze "mysliet, je hovno vediet" mal fakt bohowsku pravdu. .


emor, ja viem, že sa držíš hesla "neuč sa, život ťa naučí!" to ja nie som až taký jadrný empirik, aj keď vlastná skúsenosť je vždy viac ako onakvejší vedec s titulom napredku i nazadku...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 14:23

Nils píše:
emor píše:8) zbytocne sa natahujete ... vysoke alebo nizke skoly su vsetko fajn veci . ale ked raz povedal jeden dedo ze "mysliet, je hovno vediet" mal fakt bohowsku pravdu. .


emor, ja viem, že sa držíš hesla "neuč sa, život ťa naučí!" to ja nie som až taký jadrný empirik, aj keď vlastná skúsenosť je vždy viac ako onakvejší vedec s titulom napredku i nazadku...


no zas az taky buran nie som... predsa som len oprasil zahladenu sivu koru a tri roky som ju na UVL v KE trapil kynologiou. a napodiv mne samemu uspesne. aj ked som snad v duchu az prilis selektoval ziskavane poznatky a dnes ich mam v pamati len zhruba ale myslim ze v jadre spravne ulozene.

no co mi imponovalo najviac tak premna najsilnejsie vedecke kapacity sa napriek svojmu celozivotnemu vzdelavaniu a skutocne odbornej vyske drzia sedliaciny a to ma bavi. to ja mooozem 8)

najhorsie je rozpoznat vlastny sebaklam. ale pozor na schyzofreniu:-D
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 14:27

Nils píše:...diskutovať môžeme aj tu o čom chceme- v prvom rade je to fórum, a keďže si študovala za mlákou/a nielen preto/ sloboda prejavu ti musí byť úplne jasná...

...ak čítaš dennú tlač, tak vieš do ang. mutácie Wikipédie bol robené zásahy aj zo strany amer. vlády, CIA, lobistických skupín...takže ďakujem }pekne za takýto "zdroj"...

k poulár.-náučným filmom - chceš povedať, že Wikipédia je dielo prísne vedecké?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kolektívny výtvor na úrovni miestneho folklóru...


ked sme pri tom miestnom folkore: ty veris konsipracnym teoriam??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(Do coho zasahovala CIA? nepacilo sa im, ako uviedli vzorec DNA? :P)

a ked vravim, ze sme OT, to predsa nie je o slobode prejavu. Normalne konstatovanie, nie? Ci nebodaj to chces interpretovat ako zasah do slobody prejavu? :shock:
Kludne si vypisuj o com chces, ja zase mozem povedat, ze sme OT, pripadne, ze trepes, ako v tomto pripade: odkial si nabral, ze vravim, ze wiki je prisne vedecke dielo?
Ale urcite to neni taky blabol, ako sa ho ty tu snazis vykreslit. ved pisem, ze ked sa ti nelubi wiki, mozem pouzivat Britannicu - bude lepsie vyhovovat? Do tej asi CIA neyasahovala...alebo mas mozno este doveryhodnejsie zdroje. Ak hej, sem s nimi!

( A vobec, co si dnes taky podrazdeny, nabruseny a zadrapcivy? Zle si sa vyspal? Su erupcie na slnku?...? ) :
Naposledy upravil Amaguk dňa 4. Okt 2007, 14:32, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 14:31

emor píše:
ked strukoviny - dam si radsej fazulu.


mas na vyber :wink:
tak neviem, preco ho upieras inym. svet sa neriadi len podla tvojich preferencii
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 14:35

svet nema byt ohlupovany terminom SOJOVE MLIEKO .
mam na vyber. 1.suhlasit 2. mat v trubke a nezaujimat sa o to 3. zdvihnut prdel a napisat aspon na forum ze je to drist a ze je to zavadzajuce a zvlast ohladom psov.

len tolko . aby sme vedeli o com je rec. :wink:

vzdy je moznost volby. okrem jedinej skutocnosti.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 20:40

Amaguk píše:[ ty veris konsipracnym teoriam???
(Do coho zasahovala CIA? nepacilo sa im, ako uviedli vzorec DNA? :P)


...nie, ďakujem akty X nepozerám. ani sa mi to nechce rozoberať, aby som nebol OT :mrgreen: /pozor!je to len konštatovanie... :twisted: /

a ked vravim, ze sme OT, to predsa nie je o slobode prejavu. Normalne konstatovanie, nie? Ci nebodaj to chces interpretovat ako zasah do slobody prejavu?


božeuchovaj !!! to by som sa hneď obrátil na Ústavný súd :wink:

trepes, ako v tomto pripade: odkial si nabral, ze vravim, ze wiki je prisne vedecke dielo?
Ale urcite to neni taky blabol, ako sa ho ty tu snazis vykreslit. ved pisem, ze ked sa ti nelubi wiki, mozem pouzivat Britannicu - bude lepsie vyhovovat?

Amaguk, ty môžeš používať čo len chceš, hoci aj Britannicu, ja zostanem verný logike... :lol: :wink:
( A vobec, co si dnes taky podrazdeny, nabruseny a zadrapcivy? Zle si sa vyspal? Su erupcie na slnku?...? ) :

...erupcie sú na slnku každý deň/len sa ma prosím nepýtaj odkiaľ to viem :D - snáď si nemusím pamätať každú jednu publikáciu/ ...nabrúsený som stále, ale to neznamená, že som tvoj nepriateľ. Takže kľud a nohy v teple :wink: :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Predchádzajúci

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť