sójové mlieko

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod emor » 3. Okt 2007, 20:51

sojove mlieko.? soja nema z mliekom nic spolocne. a teda kto uveri nazvu sojove mlieko lahko moze dojst ku velkemu prekvapeniu.

ja psovi sojove mlieko v ziadnom pripade nedavam. a ani sebe. aj ked proti soji nic nemam . okrem tej mystifikacie ze nahradzuje aminokyseliny zivocisneho povodu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 3. Okt 2007, 22:39

emor píše:sojove mlieko.? soja nema z mliekom nic spolocne. a teda kto uveri nazvu sojove mlieko lahko moze dojst ku velkemu prekvapeniu.

ja psovi sojove mlieko v ziadnom pripade nedavam. a ani sebe. aj ked proti soji nic nemam . okrem tej mystifikacie ze nahradzuje aminokyseliny zivocisneho povodu.


sojove mlieko sa zo soje vyraba, takze s nou ma co-to az mnohe spolocne (napr. http://en.wikipedia.org/wiki/Soy_milk)

a ako zdroj bielkovin nezivocisneho povodu je soja jedna z najbohatsich strukovin, aj ked tieto su vhodne najma pre ludi, nie pre pesov :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 8:25

:wink: amagug. citaj pozorne. nedocitas sa ze sojove mlieko ma malo spolocne zo sojou. ale z mliekom. mlieko-lactus

a ci je vyborny zdroj bielkovin pre ludi.? mozno ano. ale ja si myslim ze skor nie.

inak lucerka ma 30%bielkovin... preco ju nejeme.? alebo nedavame psom.? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 10:52

emor píše::wink: amagug. citaj pozorne. nedocitas sa ze sojove mlieko ma malo spolocne zo sojou. ale z mliekom. mlieko-lactus

a ci je vyborny zdroj bielkovin pre ludi.? mozno ano. ale ja si myslim ze skor nie.

inak lucerka ma 30%bielkovin... preco ju nejeme.? alebo nedavame psom.? :mrgreen:


mlieko je hlavne zdrojom kalcia, su bohatsie proteinove zdroje...

a preco nejeme lucerku? lebo na jej spracovanie/zuzitkovanie nemame, na rozdiel od bylinozravcov, usposobeny traviaci trakt. a psi, ako masozravce uz vobec nie (to sme sa ucili uz na zakladke v prirodopise :wink: )
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 10:55

:wink: a mame usposobeny traviaci trakt na plodinu co sa v europe nikdy nevyskytovala.? :wink: ako jako fajn ok hey... ale do akej miery.? takze len som chcel povedat ze soyu a secko zo soye povazujem za akusi alternativu. a ze pojem sojove MLIEKO je strasne zavadzajuci blud ktory pripecenych veganov uspokoji s tym ze davaju svojim detom to lepsie, cistejsie a zdravsie.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 12:58

emor píše::wink: a mame usposobeny traviaci trakt na plodinu co sa v europe nikdy nevyskytovala.? :wink: ako jako fajn ok hey... ale do akej miery.? takze len som chcel povedat ze soyu a secko zo soye povazujem za akusi alternativu. a ze pojem sojove MLIEKO je strasne zavadzajuci blud ktory pripecenych veganov uspokoji s tym ze davaju svojim detom to lepsie, cistejsie a zdravsie.


sme prislusnici toho isteho druhu, ci zijeme va SR alebo v Cine, teda aj fyziologicke propcesy mame rovnake. soja je normalna potravina, ako hrach, sosovica lebo fazula, ziadna nahrada. keby sme mali jest iba nativne potraviny, tak by sme museli uplne vypustit aj vsetky pozivatiny pochadzajuce z Ameriky vratane zemiakov, Azie - vratane ryze...atd.

tebe sa nepaci ten nazov mlieko, ale kazdy, kto neni uplne vymeteny vie, aky je rozdiel medzi kravskym a sojovym mliekom. okrem toho, mnohym ludom normalne mlieko nerobi dobre alebo in nechuti.
mne napr. nechuti a ovela radsej si dam raz za cas sojove alebo ryzove mlieko, a to vobec nie som vegetarianka...
ale psovi ho nedavam, nevidim dovod :P
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 13:10

Amaguk, dám ti otázku. Prečo severoamerickí indiáni nedokážu stráviť mliečne výrobkyaspoň na tej úrovni ako belosi??

prosím použi vlastnú úvahu, nie zdroje z wikipédie... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 13:18

Nils píše:Amaguk, dám ti otázku. Prečo severoamerickí indiáni nedokážu stráviť mliečne výrobkyaspoň na tej úrovni ako belosi??

prosím použi vlastnú úvahu, nie zdroje z wikipédie... :wink:


odkial mas tuto informaciu? co to znamena na "urovni ako belosi"?

btw, aj vela "belochov" (aby som pouzila tvoj terminologiu). ktori maju s travenim laktozy tiez problemy :wink:
suvisi to so stratou istych enzymov. preto su ovela lepsie kyslomliecne vyrobky. okrem toho, su ludia, ktori su alergicky na proteiny v kravskom mlieku...

ale hlavna - bavime sa tu o traveni nativnych a "nenativnych" potravin - nie mlieka. neviem o tom, ze by niekto v nasich koncinach mal problemy s travenim ryze, zemiakov alebo napr. tej soje...


P.S. co mas proti zdrojom informacii typu wikipedia? ty vsetko vies sam od seba, vsetky sucasne vedomosti a poznatky mas v hlave a poznas priciny a vysvetlenia vsetkych javov, lebo si sa narodil s encyklopedickymi vedomostami? napr. aj na to, co pises vyssie si prisiel len tak prisiel sa od seba, na zaklade vlastnej uvahy? nepouzil si zaidny zdroj informacii? proste vies, ze je to tak? :P
Naposledy upravil Amaguk dňa 4. Okt 2007, 13:33, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 13:30

amaguk.. ver comu chces.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 13:34

emor píše:amaguk.. ver comu chces.


pleties si pojmy: to nie je o viere :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 13:36

Amaguk píše:
emor píše:amaguk.. ver comu chces.


pleties si pojmy: to nie je o viere :wink:


a o com.? mas exaktnu skusenost s tym ako prebieha proces travenia - vo vseobecnosti a na konretnych jedincoch.? ties len taketo infosky niekde pozbieras a bud im veris alebo nie takze mozno si pletiem pojmy ja. ale kazdopadne nezozerem neco co nie je v sulade zo sedlackym rozmyslanim.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 13:38

isteže aj mnohí belosi majú problémy, ja však hovorím o etniku ako celku ! Info napr. z knihy "prérijní a pralesní indiáni" - autor Lev Zachar a ešte jeden.. ale tieto skutočnosti poznám aj z dokumentárnych filmov - ak máš spektrum, Via sat history, explorer...

vývoj človeka predsa vždy determinuje aj prostredie v ktorom žije, rovanko spôsob, ktorým na prostredie v snahe prežiť reaguje - tieto fakty sú evidentné najmä v minulosti - kde formou evolúcie vznikli viaceré rasy a ich charakteristiky ...

dnešný človek - rozumej pár posledných storočí - je v dôsledku vedec.-tech. pokroku čoraz menej závislý od prírody a preto nevznikajú zásadné invarianty pozorovateľné v v minulých tisícročiach...

použi zdravý sedliacky rozum: koľko belochov súťaží na MS v atletike v behu na 100 m?

ktorá pokožkaepšie znesie slnečné lúče?

prečo majú orig. černosi široké nozdry a belosi úzke??

a prečo sev. americkí indoši nechovali kravy, ovce, kozy...a spoznali ich až po príchode belochov...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 13:45

emor píše:
Amaguk píše:
emor píše:amaguk.. ver comu chces.


pleties si pojmy: to nie je o viere :wink:


a o com.? mas exaktnu skusenost s tym ako prebieha proces travenia - vo vseobecnosti a na konretnych jedincoch.? ties len taketo infosky niekde pozbieras a bud im veris alebo nie takze mozno si pletiem pojmy ja. ale kazdopadne nezozerem neco co nie je v sulade zo sedlackym rozmyslanim.


pre mna je v sulade so sedliackym rozmyslanim normalne empiricke pozorovanie,ze v pohode ja a spoluobcania okolo mna jeme potraviny, ktore pochadzaju z iny koncin sveta a mnohe su nam dokonca k uzitku...

...teda, ty ich asi nejes, podla toho ako pochybujes o ich stravitelnosti, ale ja ich jem, lebo pozorujem, ze ich ja aj spoluobcania okolo mna travia uplne normalne: ryzu, zemiaky, paradajky, papriku, banany, pomarance... atd. je toho este hodne. :wink:
okrem toho "verim" (pri sucasnom pouziti kritickeho hodnotenia a rozumu) relevantnym zdrojom informacii, nie spekulaciam a agenturam JPP...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 13:50

Amaguk píše:P.S. co mas proti zdrojom informacii typu wikipedia? ty vsetko vies sam od seba, vsetky sucasne vedomosti a poznatky mas v hlave a poznas priciny a vysvetlenia vsetkych javov, lebo si sa narodil s encyklopedickymi vedomostami? napr. aj na to, co pises vyssie si prisiel len tak prisiel sa od seba, na zaklade vlastnej uvahy? nepouzil si zaidny zdroj informacii? proste vies, ze je to tak? :P


no vieš, ja sa síce nerád chválim a je mi jedno či mi niekto verí, ale teraz urobím výnimku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mám dve vysoké školy/a nie nejaké environmentalistiky, či soc. práce/ a aby som to zvládol musel som naštudovať množstvo literatúry a tiež originárne pramene, navyše množstvo vecí ma baví - takže sa vzdelávam aj v iných oblastiach priebežne. Často obľúbené internetové "zdroje" patria k najmenej hodnoverným /to mám z overené aj mojim bývalým pôsobením v médiách/, takže dávam prednosť overeným publikáciám a prednáškam odborníkov. Ale tá pravá podstata tkvie v tom, že sa snažím kriticky myslieť a nie bezduch preberať všetko napísané. Zvyšok sú životné skúsenosti...

Chápeš?? Neodsudzujem Wikipédiu,ale zase to nie je žiadna Biblia, teda pre mňa určite. Pokiaľ ide o encyklopedistu - posledným skutočným bol Aristoteles... Aj on však o veciach najprv premýšľal... :idea: :idea: :idea: až potom písal...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Amaguk » 4. Okt 2007, 13:51

Nils píše:isteže aj mnohí belosi majú problémy, ja však hovorím o etniku ako celku ! Info napr. z knihy "prérijní a pralesní indiáni" - autor Lev Zachar a ešte jeden.. ale tieto skutočnosti poznám aj z dokumentárnych filmov - ak máš spektrum, Via sat history, explorer...

vývoj človeka predsa vždy determinuje aj prostredie v ktorom žije, rovanko spôsob, ktorým na prostredie v snahe prežiť reaguje - tieto fakty sú evidentné najmä v minulosti - kde formou evolúcie vznikli viaceré rasy a ich charakteristiky ...

dnešný človek - rozumej pár posledných storočí - je v dôsledku vedec.-tech. pokroku čoraz menej závislý od prírody a preto nevznikajú zásadné invarianty pozorovateľné v v minulých tisícročiach...

použi zdravý sedliacky rozum: koľko belochov súťaží na MS v atletike v behu na 100 m?

ktorá pokožkaepšie znesie slnečné lúče?

prečo majú orig. černosi široké nozdry a belosi úzke??

a prečo sev. americkí indoši nechovali kravy, ovce, kozy...a spoznali ich až po príchode belochov...


hm, otazky urcite zaujimave a na mnohe poznas odpoved aj sam, tak neviem, preco ju chces pocut este aj odo mna, ale stale akosi neviem, ako suvisia s temou co je soja ok, alebo nie... :wink:
trosku OT, nemyslis?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron