acidko na granule

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

acidko na granule

Poslaťod mata26 » 20. Sep 2007, 12:03

davate to niekto havkacovi? ta nasa potvora je do tejto kombinacie blazen. inak je to taky nezravec. chuda je jak plot a je problem do nej nieco dostat. tak som zacala vymyslat psie lakadla ako tuniaka vo vlastnej stave, sardinky, alebo acidko. staci ked jej toho trosicka dam na granule a zozrala by aj misku. to sme zacali praktizovat iba posledne 2 mesiace, predtym jedla len suche granule, ale dost malo. dajte tip este co by sa tak na tie granule obcas mohlo prihodit nech je to pre nu zaujimave.
Obrázok užívateľa
mata26
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 6. Mar 2007, 16:25

Poslaťod Eva K. » 20. Sep 2007, 12:24

Keď sme prešli z varenej stravy na granule a naša fena ich nechcela žrať,
zalievala som jej to slepačím vývarom. Keď sme ju doviezli od chovateľky dokonca nechcela piť ani vodu. Chovateľka mi oznámila, že ona čistú nepije iba s jogurtom. Chválabohu už je odučená, neviem si predstaviť, že keď sme sa chodili kúpať liať jogurt do rybníka. :lol:
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Van » 20. Sep 2007, 12:53

Ak jej budes stale a od mala nieco do granul primiesavat, rozmazna sa ti a nebude ich chciet same...ak chces kombinovat granule s "negranulovou stravou" rob to po davkach, nie vsetko naraz...

...ale k tomu acidku...ja som ho pridavala, rovnako aj probioticke jogurty (ale nie take, co maju trvanlivost mesiac a viac, to je viac o chemii)...davala som bud polovicu jogurtu na jednu davku, alebo 3-4 polievkove lyzice acidka na granule...bolo to vsak ne odporucanie veta a v case, ked mal pes problemy s travenim (po operacii ked uz nabehol na riadne granule) a srstou, lupiny a tak...vsetko v suvislosti s narusenou rovnovahou v crevach. Pri steniatku neviem ako, trochu by som sa mozno bala prevapnenia, takze by som to asi striedala aj s niecim inym, ak uz teda inak nedas...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod ...repr^zent » 4. Okt 2007, 4:23

Moj sa ide zabit, ked mu primiesam do ganuli zeleninku z polievky, ktora je uvarena len zo sacku mrazenej zeleniny s lizickou oleja. Cca 10-15%. Ovela menej po granuliach pije vodu. Kukurice a hrasku davam zatial pre istotu pomenej, testujem.
Inokedy kusok nastruhanej mozzarelly, ribieho file, cottage cheese, pol rozdrvenej ususenej skrupiny z vajicka, zltko na makko uvarene...
Ale minimalne 2 dni v tyzdni priloha neni, zase az tak ho nerozmaznavam, ako by sa zdalo. :wink:
Granule FM Potato & Fish Puppy.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 8:20

v kazdom pripade je mlieko pre psa dobra cast potravy. kysle mlieko este o nieco lepsia ,vdaka milecnym bifido-kulturam a lepsej stravitelnosti.

ovciarksy a pastiersky psi boli storocia chovani na mliecnych "zvyskoch" a bola to ich primarna potrava. - o granuliach a vyvazenom krmeni ich majitelia ani nechyrovali a nelamali si tym hlavu. psi boli v zatazi o akej sa dnesnym ovciakom moze len snivat a dozivali sa bezproblemov 13-17 rokov.

reprezentat - slepacie vajce je vpohode aj surove. ale ked chces aby ti ho pes zuzitkoval maximalne efektivne - tak zltko surove a bielko uvarene na tvrdo. preco.? - lebo . fosilia ti to objasni.vygugluje to
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

mlieko

Poslaťod fosilia » 4. Okt 2007, 8:38

Emor v kazdom pripade je mlieko pre psa dobra cast potravy.
Hmm je divne ze si negoogloval. Lebo by si sa dozvedel ze si napisal peknu hlupost. Dospely pes berie mlieko ako bielu vodu a nema z neho ziadny prospech. Dnesne mlieka ala hypermarket tzv trvanlive su uplne nieco ine ako kedysi koncom 80-tych rokov.

Vzhladom na laktozu a nedostatok enzymu laktaza u psov sa salasnickym psom podava napr. kozlie mlieko. Mliecne vyrobky ako take je nieco uplne ine. Samozrejme najidealnejsi je tvaroh.

Intolerancia sa zmiernuje neustalym podavanim uz od malicka. :wink:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: mlieko

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 9:02

fosilia píše:Emor v kazdom pripade je mlieko pre psa dobra cast potravy.
Hmm je divne ze si negoogloval. Lebo by si sa dozvedel ze si napisal peknu hlupost. Dospely pes berie mlieko ako bielu vodu a nema z neho ziadny prospech. Dnesne mlieka ala hypermarket tzv trvanlive su uplne nieco ine ako kedysi koncom 80-tych rokov.

Vzhladom na laktozu a nedostatok enzymu laktaza u psov sa salasnickym psom podava napr. kozlie mlieko. Mliecne vyrobky ako take je nieco uplne ine. Samozrejme najidealnejsi je tvaroh.

Intolerancia sa zmiernuje neustalym podavanim uz od malicka. :wink:


FOSILIA.. kecas. a to co si najdes na google je sice pekne ale kedze to nepisal stvoritel tohoto sveta je to tiez len nazor nejakej dalsej fosilie.

moje skusenosti su uplne ine ako tvoje tu predlozene tvrdenia.

inak este jednu vec mi vysvetli. - ked dospely pes zozerie cca LITER mlieka .. preco nevycura tiez "bielu vodu".? co sa s tym mnozstvom tuku ,mineralov a bielkovin z mlieka v psovi udeje.? skus to objasnit :lol: :lol:

:lol:

a este skus k tym bajkam co sem mozes napisat aby si sa nestrapnil aj to ako funguje metabolizmus tukov, bielkovin a ako sa distribuuje energia s traviaceho traktu do krvi.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod rybicka » 4. Okt 2007, 10:18

emor, nase 2 fenky su co sa tyka mlieka uplne ine, jedna ho moze vypit aj liter a pohoda, ale druha, ked si da mlieko, tak hnackuje....otazka: Ty ked vypijes mlieko, curas biely moc? Ide o to, ze dnesne hypermarketove mlieka nie su to, co bylali, ako napisal Fosilia. A prave niektori psy sice necuraju bielu vodu, ale vsetko vyseru-riedko....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 10:33

v zásade ide o to, že dnešné mlieko sa hlavne riedi s vodou a krátkodobo zahrieva na určitú teplotu... ale pokojne oslávme návrat k prírode a ľahnime si ku kravskému vemenu a nasajme chuť prírody...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 10:41

rybicka píše:emor, nase 2 fenky su co sa tyka mlieka uplne ine, jedna ho moze vypit aj liter a pohoda, ale druha, ked si da mlieko, tak hnackuje....otazka: Ty ked vypijes mlieko, curas biely moc? Ide o to, ze dnesne hypermarketove mlieka nie su to, co bylali, ako napisal Fosilia. A prave niektori psy sice necuraju bielu vodu, ale vsetko vyseru-riedko....


..." Dospely pes berie mlieko ako bielu vodu a nema z neho ziadny prospech..."

toto napisal fosilia. google majster a velky odbornik na vyzivu. aspon podla svojich tvrdeni.
to ze nie kazdy pes dokaze stravit mlieko. neznamena ze je vobec pripustne rozmyslat o niecom tak hlupom ako napisal fosilia.

tak ako clovek s chorobou zvanou celiakia nemoze jest psenicny chlieb ,rozky a podobne lebo by ho to zabilo.. nemoze zbytok planety povazovat chlieb z psenice a vsetko co obsahuje lepek za zle a nestravitelne a skodlive.

povytrhat veci z kontextu v tom je fosilia majster. a myslim ze dost vela ludi mu zerie veci ktore su na hrane . a dost na hrane spravnosti alebo nepodstatnych bludov.

mlieko je stravitelne psom uplne v pohode. samozrejme az na vynimky. aj to len preto ze po odstave bola z ich stravy vylucena mliecna bielkovina a mliecne tuky a cukry. pretoze ziaden cicavec sa nedozil dospelosti bez toho aby mlieko necical:-P a netravil ho.

ze sa jedna o pozivanie mlieka medzidruhovo... to moze byt problem ale za nijakych okolnosti zasadny a a tak postaveny ako to tu uviedol fosilia.

bodka.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 10:43

Nils píše:v zásade ide o to, že dnešné mlieko sa hlavne riedi s vodou a krátkodobo zahrieva na určitú teplotu... ale pokojne oslávme návrat k prírode a ľahnime si ku kravskému vemenu a nasajme chuť prírody...


neriedi sa. - ale odstreduje a takzvane sa "zmyka"
kratkodobe zahriatie na urcenu teplotu a rychle ochladenie nie je z hladiska travitelnosti nijaky problem.

ze je mlieko chudobnejsie. ? je. ale je rozdiel medzi jednotlivym producentom tej ktorej znacky.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 10:57

emor píše:
neriedi sa. - ale odstreduje a takzvane sa "zmyka"

ze je mlieko chudobnejsie. ? je. ale je rozdiel medzi jednotlivym producentom tej ktorej znacky.


...riedenie - myslel som skôr na výsledok - vyšší obsah vody, než na technológiu...

rozdiel je akurát tak v cene a v obaloch :idea:

kto chce, nech si chová kravu, ja by som však s hustým prirodzeným mliekom mal problém...

k zahriatiu - no problem...

a na ende - psovi dávam len zakysnuté mliečne výrobky, tvaroh, syry, mlieko skôr šteňaťu...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod emor » 4. Okt 2007, 11:04

ja tiez. ale krasne vykysnu aj dnesne trvanlive mlieka . staci do nich pridat spravnu kulturu. nie je to nijaky kumst.

inak mlieko priamo s cecku je podstatne hustejsie je pravda a mne osobne moc nechuti. radsej mam predavanu verziu :wink:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Nils » 4. Okt 2007, 11:08

emor píše:ja tiez. ale krasne vykysnu aj dnesne trvanlive mlieka . staci do nich pridat spravnu kulturu. nie je to nijaky kumst.
:


moja mama robí takto z predávaného mlieka tvaroh - a ver, že je skvelý :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod ...repr^zent » 4. Okt 2007, 13:47

V dnesnej dobe je vsetko (jedlo) bordel, len mlieko je chvala bohu voda. Nahodne vypocute prislovie, hodne sa mi paci. :)
Samozrejme, ze nie doslovne. Pijem ho a lubim aj ked mi kamoska, co robila v rajo chcela dokladne popisat vyrobu. V polovici som ju zastavil mrchu.
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia