Domacky vyrabane granule

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Domacky vyrabane granule

Poslaťod Katarina » 13. Aug 2007, 15:31

Ahojte, od znameho sa mi dostalo do ruk po domacky vyrobene krmivo - granule. 10 Kg=280 Sk. Ja svojho psika krmim Trainerom, ale kedze ho uz mam doma, chcem sa spytat na vas nazor.
Zlozenie: obilniny, maso a vedlajsie produkty zivosisneho povodu, kvasnice, oleje a tuky, vitamino-mineralny premix, mineralne latky, sol, cukry
Deklarovane akostne znaky:
Tuk min 10%
NL - bielkoviny min 230g/kg
Lyzin min 13g/kg
Met.+cyst min 7g/kg
Ca min 14g/kg
P min 9g/kg
Na min 3,5g/kg
Vitamin A min 8000mj/kg
Vit D min 800mj/kg
Vit B1 min 2 mg/kg
Vit B2 min 3 mg/kg
Vit E min 65mg/kg
Susina min 90%
Katarina
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Aug 2007, 15:18

Poslaťod DKo » 13. Aug 2007, 16:12

Už je to tu :!: Už sme natoľko zhlúpli z večných debát o granuliach, že si ich ideme vyrábať na kolene :!:
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod oreganka » 13. Aug 2007, 16:47

DKo.. no comment :lol: :lol:
oreganka
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 20. Jún 2007, 14:17

Re: Domacky vyrabane granule

Poslaťod fosilia » 13. Aug 2007, 17:52

Katarina píše:Ahojte, od znameho sa mi dostalo do ruk po domacky vyrobene krmivo - granule. 10 Kg=280 Sk. Ja svojho psika krmim Trainerom, ale kedze ho uz mam doma, chcem sa spytat na vas nazor.
Zlozenie: obilniny, maso a vedlajsie produkty zivosisneho povodu, kvasnice, oleje a tuky, vitamino-mineralny premix, mineralne latky, sol, cukry
Deklarovane akostne znaky:
Tuk min 10%
NL - bielkoviny min 230g/kg
Lyzin min 13g/kg
Met.+cyst min 7g/kg
Ca min 14g/kg
P min 9g/kg
Na min 3,5g/kg
Vitamin A min 8000mj/kg
Vit D min 800mj/kg
Vit B1 min 2 mg/kg
Vit B2 min 3 mg/kg
Vit E min 65mg/kg
Susina min 90%


Katarina no trochu si sa pomylila v texte. Po domacky vyrobene granule je mozne vyrobit ale su dve moznosti spiect v trube co je ta najhorsia vyroba alebo metodou tzv.nabalovania. Tato metoda pouziva ako zaklad
kukuricu a jej vlastnost pukancov. Na nu sa nabaluju dalsie ingrediencie.

Tvoje krmivo vsak nie je po domacky vyrobene. To by niekto musel byt uz dobre padnuty na hlavu aby pouzil taketo suroviny pre krmivo a krmil s nim svojich psov. Okrem prvych styroch udajov su ostatne cisla zle.
Krmivo mozno vhodne pre velke plemena psov ale chce to inac vybilancovat a pouzit okrem odpadu aj kvalitne maso.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Katarina » 13. Aug 2007, 18:32

Fosilia dik za odpoved. No, je to dost mozne, ze som sa v oznaceni toho krmiva sekla, ale nevedela som ho pomenovat. Islo mi len o to, ci ho mam radsej hned vyhodit alebo ho mozem niekomu dat (niekomu, kto krmi lacnejsimi krmivami). Krmivo vyraba chlapik z Detvy, jasne, ze to nevyraba doma v kuchyni, ale urcite ma na to nejake zariadenie. Takze este raz dik
Katarina
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 13. Aug 2007, 15:18

Poslaťod Nils » 14. Aug 2007, 7:40

Katarina píše:Fosilia dik za odpoved. No, je to dost mozne, ze som sa v oznaceni toho krmiva sekla, ale nevedela som ho pomenovat. Islo mi len o to, ci ho mam radsej hned vyhodit alebo ho mozem niekomu dat (niekomu, kto krmi lacnejsimi krmivami). Krmivo vyraba chlapik z Detvy, jasne, ze to nevyraba doma v kuchyni, ale urcite ma na to nejake zariadenie. Takze este raz dik


...pravdaže - má rezačku na ďatelinu a mlynček na šrot...

...opakujem - nerobte zo psov kozmonautov-na ISS ich aj tak nepošlú :!: :idea: :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť