Ake kosti ? ake maso ?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Amaguk » 8. Aug 2007, 18:46

:D
tak potom daj vediet, ake maju ceny. Ci nemam zmenit dodavatela :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucifer » 30. Aug 2007, 11:48

No neviem ako vy ale ja preferujem urcite radsej maso aj pre mojich psikov ale obcas aj granule ved nie som milionar.
Fotky mozme poslat na mail.
lucifer
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12. Júl 2007, 10:04

Poslaťod Amaguk » 30. Aug 2007, 13:41

lucifer píše:No neviem ako vy ale ja preferujem urcite radsej maso aj pre mojich psikov ale obcas aj granule ved nie som milionar.

mna krmenie prirodzenou stravou vzchadza cenovo rovnako a mozno aj lacnejsie ako granulami :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 11. Mar 2008, 23:05

Ahojte,
myslite ze sa nemusim bat, ked dam mojej surovu bravcovu kost, ktoru som pred tym mala v marznicke? Viete, mam na mysli tu chorobu na A, teraz si zapana nespomeniem na ten nazov :oops: ale je smrtelna a tak sa toho bravcoveho obavam, to jej davam vzdy len uvarene, ostatne maska surove, no chcela by som jej dat aj bravcovu kost, no bojim sa, a varenu nechcem davat, ostava jej to v zaludku a zvracia.dokonca aj z paprciek uvarenych alebo udenych.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod lucik » 12. Mar 2008, 20:48

zuzu, z paprciek a bravcovych uvarenych kosti zvracala havina aj mne.. akokeby sa jej to zasprajclo niekde a vzdy na druhy den rano to vyvratila.. dokonca raz vyvratila kusok kosti obden (vecer mala huspeninu, na druhy den zeleninu s mletym maskom a vecer vlocky s acidkom a na dalsi den rano vyblivla kusok kosti z tej huspeniny).. ktovie precoto.. inak jej ziadne ine kosti nerobia problem, dokonca velku bravcovu ked dostala a rozkusala, tak to bolo v poho..
tu surovu kost neviem, ja by som sa tiez bala - Aujezskeho choroba ci ako sa to vola.. koncom mesiaca idem na seminar o krmeni, opytam sa na to, ci sa ten virus ci bacil ci co to je, da zabit hlbokym zmrazenim..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 12. Mar 2008, 23:32

Napodobne. Varene kosti vyvrati, surove nie, alebo len fakt vynimocne lebo pako hlta obrovske kusy. Takze nevarim uz nic. S bravcovym mam tiez dilemu. Rebierka miluje, ale najskor sa asi na bravcove vykaslem, lebo Aujeszkyho virus mrazom urcite zabit nejde. Na druhej strane osipane by mali bit povinne vakcinovane, ale zase v pdf, co som odniekial stiahol sa pise, ze:
"Prípravok bráni úhynu a symptómom ochorenia a zmierňuje šírenie vírusu."
Co sa da vylozit rozne a ze imunita trva len 3 mesiace. Preockovava sa kazde 4.. takze prasa symptomy pred porazkou nemusi mat, ale virus ano. Tak neviem, nechcem strasit, ale aj ked som s tym krmil, uz nebudem. Nahoda je blbec. ;)
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lucik » 13. Mar 2008, 1:05

jj, ja tiez bojim bojim..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ...repr^zent » 13. Mar 2008, 3:09

Bojis az tak, ze nespis? :twisted:
Inac napadlo ma, ked sa daju vakcinovat prasata, ci by sa nemohli aj psi. :?:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 12:37

Na toho Ajuzskeho som sa informovala. V SR a CR sa virus nevyskytuje :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 13:11

Môžem sa niečo spýtať? Vy všetci, čo sem píšete, že kŕmite mäsom kŕmite aj granulami? To mi príde nejaké divné. keď sa niekto rozumie do výživy a varí svojmu psovi tak je to v poho ale keď niekto varí a aj kŕmi granulami je to podľa mňa blbosť. Načo narúšať presne vyvážené pomery jednotlivých látok a živín v už dosť drahých a kvalitných granuliach ?
Opravte ma ak som nesprávne pochopila diskusiu.....
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 13:20

Lucia.ja píše: Načo narúšať presne vyvážené pomery jednotlivých látok a živín v už dosť drahých a kvalitných granuliach ?


okrem ineho aj preto, ze toto nie je az tak celkom pravda... :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 13:59

ok ospravedlňujem sa ale ako môže niekto presne vedieť čo v tom krmive chýba? Ak je to nejaký odborník, čo sa v tom fakt vyzná tak beriem, ale inak si myslím že obyčajný "smrteľník" nemá šancu.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 14:07

napr. vo velkej vacsine granul chyba maso :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 14:25

to je pravda, ale aj tak by som sa to toho nepušťala bez prislušných vedomostí.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 14:33

bez vedomosti nie, ale v dnesnej dobe je tych informacii uz dostatok, staci trochu pohladat :)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia