Ake kosti ? ake maso ?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 14:36

informacie je dosť ale niektorí ľudia sú leniví si info vyhľadať a to mäso alebo poprípade niečo iné psíkovi dávajú len tak "od oka", len preto aby psík "chudiatko" nejedol stále len to isté.....
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 14:42

to hej, ale to je uz na inu diskusiu - t.j. o ludskej pohodlnosti a lenivosti :wink:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 13. Mar 2008, 15:00

áno to je pravda :) Mne len išlo o to, že túto diskusiu číta množstvo laikov (tým seba nepovyšujem na odborníka) a myslia že: aha na tom fóre písali, že dávajú svojim psom mäso, tak aj ja začnem. Lenže ako som už x-krát spomínala na to človek potrebuje určité info a zručnosti, lebo to nie len tak pridám trochu mäsa, kostí atď len tak od oka. A tie info je viac ako polovica ľudí neschopná alebo lenivá si vyhľadať.
Takže tak :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod zuzupes » 13. Mar 2008, 16:51

Aj ked sa ta choroba nevyskytuje v SR a CR, aj tak sa bojim, ale zevraj vela ludi dava surove bravcove kosti. No este si to premyslim, no asi ostanem len pri hovadzich.No dakujem za nazory.
Vidite, ked sa bavime o tych kostiach, zevraj aj kuracie kosti zo stehna sa mozu davat pokial su surove. Davate?Ja radsej nie.
Ja osobne granulami nekrmim.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ...repr^zent » 13. Mar 2008, 18:25

Lucia.ja ja predpokladam, ze ludia ktori su lenivi hladat viac informacii o negranulovej vyzive zostanu z pohodlnosti pri granuliach. Je to logicke.
Z vlastnej skusenosti viem, ze ludia su vacsinou lenivi dokonca uz len pocuvat. :?
Dalo by sa este oponovat tisickami zdravych psov vsezrutov na dedinach, ktory super vyvazenu granulu v zivote v hube nedrzali, ale naco. Toto je diskusia o kostiach a mase, nie o vyvazovani potravy. Ked to niekoho hlbsie zaujme, tak si pri troske snahy spravne informacie najde, alebo trebars zalozi nove vlakno, kde to mozme rozoberat.
A na druhu stranu, kus surovej svaloviny nemoze ani tomu najpreslachtenejsiemu psovi ublizit. Maximalne sa posere. :twisted:
Naposledy upravil ...repr^zent dňa 13. Mar 2008, 22:14, celkovo upravené 2
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Amaguk » 13. Mar 2008, 19:48

zuzupes píše:Aj ked sa ta choroba nevyskytuje v SR a CR, aj tak sa bojim, ale zevraj vela ludi dava surove bravcove kosti. No este si to premyslim, no asi ostanem len pri hovadzich.No dakujem za nazory.
Vidite, ked sa bavime o tych kostiach, zevraj aj kuracie kosti zo stehna sa mozu davat pokial su surove. Davate?Ja radsej nie.
Ja osobne granulami nekrmim.


ja davam kosti vsetkeho druhu, ktore mi peso zozerie. najviac lubi kuracie kridla a bravcove chvosty. :)
ani tie kuracie sthenne nevadia, pokial ich basti v surovom stave a najlepsie prirodzene obalene masom.
Velke hovadzie spikove davam ja varene
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 13. Mar 2008, 23:36

Tak ja skusim tie kuracie stehna, hadam to pezijeme v zdravi :)
vidis, bravcove chvostiky som este nedavala mojej, ale ani neviem ze by sa take cosi dalo zohnat, akurat u nas v masiarstve som videla bravcovu hlavu, ale neviem si predstavit co by som s nou robila :lol:
Ja by som jej kupovala vselico mozne, len ked v masiarstvach neponukaju vseliake specialitky ako napriklad slepacie nohy atd. a to je skoda.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod ...repr^zent » 13. Mar 2008, 23:53

Slapacich noh mas v granuliach pozehnane. :smiech: Tak za nimi nesmut, myslim za nohami, nie granulami samozrejme. :mrgreen:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzupes » 14. Mar 2008, 11:28

Keby len noh! Pocula som vselico mozne co sa nachadza v granulach az mi ostalo zle :oops:
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod Ester » 6. Máj 2008, 20:13

moja sučka surové kuracie nechce, neviem, ako ju mám naučiť.. na hovädzinu si zvykla, kuracie chce len varené - takže bez kostí ...
Obrázok užívateľa
Ester
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Dec 2007, 15:43
Bydlisko: Tatry

Poslaťod Silwuska » 7. Máj 2008, 9:54

Maly nas tiez moc nechcel, davala som kridelka...tak som mu stiahla tu kozku dole, a to masko som narezala na viacerych miestach...aby sa do toho mohol zakusnut...zbastil :wink:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

ano

Poslaťod kotras » 24. Sep 2008, 19:02

Kuracie kosti nedavaj ani dospelemu, môjmu otcovi sa stalo to ze sa psovi zapichla rozstiepena do krku a musel it hned k veterinarovi
Obrázok užívateľa
kotras
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 21. Sep 2008, 17:02
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Predchádzajúci

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 3 hostia