Krmivo KRONCH vzorky

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivo KRONCH vzorky

Poslaťod marcellik » 27. Júl 2007, 14:47

Ak by ste mali záujem vyskúšať toto premiové krmivo KRONCH z morského lososa s lososovým olejom, tak napíšte mail na obchod@vetnet.sk, a pošlú Vám vzorky krmiva aj lososového oleja. Mne už poslali a mala som možnosť pred jeho kúpou ho dať vyskúšať môjmu havovi... Či je to dobré alebo zlé krmivo si môže teraz overiť každý sám... 8)
marcellik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 7. Jan 2007, 17:02

Re: Krmivo KRONCH vzorky

Poslaťod Peto » 27. Júl 2007, 17:58

marcellik píše:Ak by ste mali záujem vyskúšať toto premiové krmivo KRONCH z morského lososa s lososovým olejom, tak napíšte mail na obchod@vetnet.sk, a pošlú Vám vzorky krmiva aj lososového oleja. Mne už poslali a mala som možnosť pred jeho kúpou ho dať vyskúšať môjmu havovi... Či je to dobré alebo zlé krmivo si môže teraz overiť každý sám... 8)


Vzorku lososoveho oleja som si vypytal na info@4labky.sk uz davnejsie. Poslali mi aj vzorku krmiva, aj ked som nepytal. Pozrel som si zlozenie v popise a za tu cenu veeeeelka slabota. Granule tvrde a tmave, co je vysledkom uzasneho doplnku, ktory uz dnes nepouziva vyrobca kvalitneho krmiva - KRV. To ma fakt prekvapilo. Vzorka ma len presvedcila o tom, ze krmivo nie je dobre. Pes to sice zozral, ved co je ochutene a vonia zozerie asi kady pes. Cital som debatu aj na http://dogforum.dog.sk/forum.php?action ... 13292&od=0 kde vetnet rovnako robi reklamu, tam sa docitate viac. Sorry za moj nazor, zrejme nim vetnet nastvem, ale len zamyslenie - preco to nevozite priamo z Danska a prekupujte z CR, ked to nehorazne zvysi cenu uz tak draheho priemerneho krmiva?
Peto
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Júl 2007, 17:51

Krmivo

Poslaťod fosilia » 27. Júl 2007, 19:40

Peto prinosom je to, ze niektori chovatelia konecne zacali citat zlozenie krmiv
a mnohi bohuzial pochopili, ze nekrmia kvalitou aku im predavac tvrdil a ospevoval.
Aj mne osobne sa nepaci trapna reklama s textami na mnohych strankach krmiv. Zvlast su vysmechom tzv podiely masa v krmivach kde niektori sialenci napisali extremne cisla nad 60% masa a pod.

Dalsie mozne riziko hrozi prave pri krmeni s krmivami kde nemame presne definovane druhy ryb a ich cistota teda ci boli ocistene od napr. od pecene.
V poslednom case sa na nas trh dostava vela takychto krmiv kde vyhladom na dobre vlastnosti ryb spojenych so zemiakmi ci s ryzou sa dosahuju dobre vysledky pri alergiach. Lenze nie kazde krmivo je aj kvalitne.
Preto sa moze dostavit novy problem vyvolany dlhodobym krmenim prave krmiv kde rybacia mucka sa vyrobila hlavne z odpadov a vnutornosti ryb.
Tieto produkty sa pred dalsim spracovanim silne chemicky konzervuju a vyrobca krmiva to uz nemusi uviest. Dalej organizmus psa je zatazovany nadmernym mnozstvom tazkych kovov a nebezpecnych karcinogennych latok. Pri tomto trende premiovych rybacich krmiv sa coskoro dockame problemov.

Taketo krmiva maju pre vyrobcu najvacsi zisk, pretoze nizkocenové rybacie mucky zhodnocuju vysoko produkt uz len s nazvom Fish a cena potom je pekne zvysena. Toto vsak s kvalitou nema nic spolocne, jediny uspech je nizky alergen.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Amaguk » 7. Aug 2007, 9:38

foslia, obavam sa, ze ani s tym nizkym alergenom to nebude az take ruzove, ked budu psici do seba ladoval propylgalat :?
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia