trainer

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

trainer

Poslaťod janka_b » 25. Júl 2007, 13:46

chcem poziadat o radu
mam 4 mesacne stena.
krmim od zaciatku Trainer baby medium.
Steniatko ma vsak lupinky /hoci malo/ a casto sa skriabe. Obcas ma aj vyrazky na brusku /stenacie akne/

to skrabanie nie je take silne /nema s toho problemy typu lysinky,alebo tak.../ ale i tak som rozmyslala, kedze mi dochadza vrece, ze by som presla na Trainer fittnes - vyskusat..... chcem sa opytat, ci je to rozumne riesenie?

a ake by bolo vhodnejsie - Puppy fish+rice medium maxi
alebo puppy rabbit+rice medium maxi.........

dakujem velmi pekne za vasu radu.
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

krmivo

Poslaťod fosilia » 25. Júl 2007, 19:38

Pre moju pracu by ma viac zaujimal ten puppy rabbit/rice.
Pretoze to je zlozenie, ktore len tak nenajdeme v suchom krmive.
Je vsak jasne ze Fish/potatoes sa nasadzuje ked uz mame trochu vacsie problemy s alergickym prejavom na kozi.
Prejavy u tvojho steniatka su bezne a neznamenaju ze pes ma alergiu.
Jasnym prikladom je zacervenanie usí a neustale skriabanie.

Tak ak mozem poradit tak ten kralik. V pripade vacsich problemov to moze byt ktorekolvek krmivo kde mas rybu a zemiaky.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod janka_b » 25. Júl 2007, 22:16

dakujem velmi pekne za tvoju pomoc! vazim si to! :P

aj ja si myslim,ze nejde o alergiu....uska ma v poriadku.
neskrabe sa stale, len obcas, ale lupinky ma. je to dlhosrste plemeno, na srsti lupinky vidiet malo, ale ked rozhrniem kozu, tak na kozi ich ma...

islo mi o to,ze ci nie je lepsie krmit steniatko radsej dalej klasickym trainerom, pretoze fittnesko je dietne krmivko - da mu vsetko co potrebuje? ale ak prenho bude fittnesko lepsie, rada nanho prejdem....

inak na tie lupinky skusam pridavat olivovy olej do granuliek. malu lyzicku. je to dobry postup?

alebo mam radsej kupit kronch olej? pocula som aj o rozdrvenych lanovych semienkach,ze su skvele na srst....
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

krmivo

Poslaťod fosilia » 25. Júl 2007, 23:12

Janka-B no toto je teda pekna tema na velmi dlhu debatu lebo to chce okrem vedomosti mat urobene min. krvne a kozne vysetrenia u psika.

Ono to vobec nie je take jednoduche ako nas o tom reklama ubezpecuje.
NMK - nenasytene mastne kyseliny

Ak nieco o tom vies tak najcastejsie sa stretavame s oznacenim Omega 3,6 a 9.
Este spomeniem dva pojmy aby to od zaciatku bolo jasne.
Pozname neesencialne mastne kyseliny, ktore si pes syntetizuje teda vie si ich sam ziskat, avsak esenciálne mastné kyseliny (NMK) musí pes prijimat v potrave.
Teda aby sme nieco urobili napr. so suchou kozou a vznikom lupin musime sa zamerat na omega-3 a k nej vyvazit pomer omega 6.
Nas vsak zaujima Polyunsaturated a teda hlavne dve kyseliny EPA - kyselina ikosanová DHA - kyselina dokosahexaenová.
Nas problem s kozou riesi DHA v spravnom pomere k EPA.
Takze najlepsim riesenim je pridavat spominany losovy olej pretoze, tento je ziskany z masa lososa - obsahuje prirodne karotenoidy, zluceniny, ktoré sú známe svojou antioxidačnou úlohou.
Mnozstvo v lososovom oleji: 18% EPA a 12%DHA
Pouzitim omega-3 mastných kyselín znižujeme mozny zapal a nasledne svrbenie kože.
Aby som bol presny mame tu este jednu kyselinu z Omega 3 a to s oznacenim ALA. pre nas vsak v tomto pripade nezaujimava.

Preto je dobre pred kupou lososoveho oleja sa opytat ci je vyrobeny z masa alebo pecene. A ake ma hodnoty EPA a DHA.
Dolezite je aby hodnota DHA bola nad 10%.

Olivovy olej - nie
Slnecnicovy olej - ok
Lanovy olej - ok
Lososovy olej - idealne a najlepsie riesenie.

Trainer Fitness je dietne krmivo ale bohuzial mnoho ludi si to pletie s redukcnou dietou.
Slovo dieta neznamena chudnutie ale zostavenie stravy tak aby sme dosiahli pozadovany efekt. Preto taketo krmiva nesu dalsie oznacenie, ktore nas informuje co ideme riesit.

Wellness a Fitness - oznacenie nesu krmiva urcene na specialnu zdravú vyzivu zvlast na spravnu tvorbu svalstva s podporou krvneho obehu a srdca.
Hypoallergenic - krmiva urcene do eliminancnych diet pri proteinovych alergiach
Holistic - vychadza uz z davnejsej cinskej filozofie k navratu k prirode cez prirodzenu stravu silnych prirodnych antioxidantov ci uz ovocia,zeleniny a liecivych rastlin.

Takze odpoved k tejto teme je: Trainer Fitness Rabbit/Rice puppy a Kronch alebo Timberwolf ci inu znacku - cisty lososovy olej.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod janka_b » 26. Júl 2007, 0:40

mily Fosilia!
dakujem ti velmi pekne za vycerpavajucu odpoved.
odbornik teda nie som, ale co to sa snazim vediet, ved mi ide o blaho psika! kedze to je este steniatko, potrebuje v tomto veku obzvlast spravnu vyzivu!

dakujem ti za rady, budem sa ich pridrzat. skusim mu kupit ten trainer fitness, najprv mensie balenie, budem par dni miesat so starym krmivom a pak nanho prejdem a ked bude dobre zrat, kupim 15 kg :) a po spotrebovani vreca by sa mali verim ukazat vysledky :)

prajem krasny den!!! :P
janka_b
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 25. Júl 2007, 13:39

krmivo

Poslaťod fosilia » 26. Júl 2007, 7:08

Velmi spravny postup. Podobne prajem pekny den.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia