Doplnkove krmivo na kosti

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Doplnkove krmivo na kosti

Poslaťod schnauzee » 15. Júl 2007, 17:52

Mohol by mi niekto poradit, resp. poskytnut svoj nazor? Mam steniatko psika velkeho plemena, teraz ho krmim s Eagle Pack pre stenata velkych plemien, potom by som chcela vyskusat napr. EP holistiku a pod. Od chovatelky som dostala odporucanie pridavat mu nejaky pripravok na kosti, ona konkretne podava Chassoton, neskor tusim Caniviton. Na veterine mi zas nasa vetka poradila Gelacan baby plus. Co je pre psa lepsie podavat? A nebude to vela, ked aj v krmive je cosi pridane, ked je to pre stenata velkych plemien a dostaval by este aj doplnkove krmivo? Prosim o nejaku rozumnu radu. Dakujem.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod dexter13 » 16. Júl 2007, 14:53

osobne ja by som pri kvalitnom krmive doplnok nedaval, ale chovatelka ma urcite viac skusenosti s konkretnou rasou.... :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod schnauzee » 16. Júl 2007, 15:17

No ja som tiez kedysi citala, ze pri kvalitnom krmive nie je potrebne podavat doplnky, no aj chovatelka krmi kvalitnym krmivom a dava, hlavne steniatkam vo vyvoji. Preto som sa pytala aj na veterine, tam mi odporucili spomenuty Gelacan a ze to psikovi urcite uskodit nemoze, lebo obsahuje vyvazeny pomer vapnika a fosforu. Ale zas, tam na veterine to aj predavaju, takze je celkom pochopitelne, ze to odporucaju. Ja si len chcem byt ista, ze tym psikovi neuskodim alebo naopak, ze mu neuskodim, ak mu to davat nebudem, ked ma kvalitne krmivo. Skratka, mam v tom teraz trosku zmatok.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod dexter13 » 16. Júl 2007, 16:27

No to som si neni taky isty, ze gelacan neuskodi... predsa v kvalitnom krmive mas davky vapnika a fosforu, ktore pes potrebuje, ked mu este pridas gelacan prevapnis ho a budu problemy.

Pokial vyslovene nema pes problemy a vystacuje mu davka Ca/P s krmiva naco pridavat?

btw. nech sa vyjadria aj iny :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Dog

Poslaťod fosilia » 16. Júl 2007, 19:11

Dexter13 k comu sa maju dalsi vyjadrit ked si to spravne napisal za ostatnych.

Vetreinar po zisteni druhu krmenia a vysetreni moze doporucit ale bez neho len tak koli zarobku je to neseriozne. Ale na to si treba zvyknut. Ved mu neublizi.

Se,Ca,P a vit.E a C.

Pozri si davky. Vacsinu aj tak pes vyplavi mocom.

Se - na co anorganicku formu?
Ca - pre velke plemena navysovanie moze byt vazny problem
P - dostatok v mase uplne zbytocne je tam len na vyvazenie pomeru
vit.E - i ked v smienom mnozstve co nemoze sposobit problem.
vit.C - pre starych psov ale pre stenata, ktore si syntetizuju vlastny vit.C?
provitamin vit.A - betakaroten opat uplne zbytocne.

Ostava teda len hydrolyzovaná kolagénna želatína. Toto je Ok.

Velmi kvalitna prirodna masova aroma len z coho pochadza toto syntetikum a vrcholom tohoto pripravku je ochudzovadlo. To bude tiez velmi prirodny produkt.

Ked uz chces nieco riesit a preventivne nasadit klbovu ochranu ak nie je v krmive z prirodneho zdroja tak hladaj produkty s obsahom Boswellinu Boswellia serrata, glukosamínsulfatu a chondroiitínsulfatu. Bez dalsich mineralov ci vitaminov.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 17. Júl 2007, 6:07

Ahojte, ja mam velke plemeno-5 mesiacov, mam krmivo s obsahom glukosaminu a chondroitinu a pridavam do krmiva chassoton, lebo ako moja fenka rastla, krivili sa jej nohy. DOborucila mi to chovatelka, pouzivala bud biocal, alebo chassoton, alebo este jedno, to si teraz nespomeniem. Chassoton 4% uzivame cca 2 mesiace a musim povedat, ze nam to pomohlo, lebo nohy sa jej drzia, chodi relativne rovno oproti tomu ako chodila, mala tie nohy naozaj zaujimave, ale kedze este bude rast, tak sa to snad este viac upravi. fosilia a dexter13 myslim, ze v kvalitnom krmive je vyvazeny pomer Ca/P, ale podla mna to nie je vzdy dobra hodnota pre velke plemeno a ked vidite, ze ten pes nema dostatok tychto veci, treba pridavat.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 17. Júl 2007, 10:30

dexter13 píše:Pokial vyslovene nema pes problemy a vystacuje mu davka Ca/P s krmiva naco pridavat?



rybicka kuk, to som povedal :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 17. Júl 2007, 12:00

dexter13 ved ja viem, citala som pozorne, preto som to tak aj napisala, ze kvalitne krmivo nie vzdy staci...ak je pes v poriadku, nie je to potrebne, ale ak nie, ako v nasom pripade, dost to pomaha...preto schnauzee odporucam pridavat to do krmiva len v pripade, ze sa objavia problemy...a navyse nenapisala ake ma plemeno, aj podla toho sa da zistit, ci trpieva na tieto problemy, alebo nie, treba aj zistit, ci mali rodicia, alebo maju surodenci tieto problemy. Ak sa nevyskytuju u nikoho z nich a ani u steniatka, nie je to potrebne. Ak hej, tak ako prevenciu by som to nedavala, ucinok to ma az ked je problem patrny, inak by sa to mohlo prehnat a bol by to mozno este horsi problem.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 17. Júl 2007, 14:05

tak tak, zrejme schnauzer ked schnauzee, nech sa vyjadri :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod schnauzee » 17. Júl 2007, 15:11

ano, dexter13 to urcil presne, mam riesenschnauzera, cize velkeho bradaca :)

Ok, gelacan u mna padol, ono tazko s veterinarmi, ale prave preto som sa radsej prisla aj sem poradit, lebo vy mi ho predavat nebudete :)
Moje steniatko problemy zatial ziadne nema a dufam, ze ani mat nebude. Rodicia su tiez OK a surodenci tiez, ale su to zatial len male dvojmesacne stenata, takze mozno skoro hodnotit. Ten Chassoton mi odporucila chovatelka, ze ona vzdy svojim psikom dava ako doplnok. Kamoska ma napr. teraz stena labradora a jej chovatel tiez odporucil akysi pripravok, uz ho aj podava. Ale prave preto, ze som nie raz citala a pocula, ze pri kvalitnych krmivach doplnky nie su potrebne, som chcela pocut opat dalsie nazory. Eagle Pack, ktorym krmim, obsahuje aj glukosamin hydrochlorid, a potom vapnik, fosfor, betakaroten, rozne vitaminy... teda ak som spravne pochopila, psikovi by to malo stacit a nic netreba pridavat..? Alebo skusit nieco z toho, co spomenul fosilia? Co je lepsie?
Este k tej veterinarke...nijak zvlastne ho nevysetrila, tan gelacan odporucila len tak, ako prevenciu, ze aby mu spravne rastli kosti a pod., spomenula som aj cim krmim, no ona to krmivo nepoznala. A tiez som sa pytala, ci toho potom spolu s krmivom nebude mat uz vela, ale ze vraj urcite nie, lebo ak krmivo obsahuje vyvazeny pomer danych latok, aj gelacan obsahuje vyvazeny pomer, tak sa nic nenarusi a vsetko je ok :( Dnes sa je uz tazko spolahnut aj na veterinarov...
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod dexter13 » 17. Júl 2007, 16:00

:lol: jedno slovo - biznis

ps: eagle podla mna bohate staci...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Glukosamin

Poslaťod fosilia » 17. Júl 2007, 16:08

Otazkou ostava ci podpora z Ciny je dostatocne kvalitna alebo nie.
Vseobecne panuje nazor ze superpemiove krmiva by nemali pouzivat glugosamin dovezeny z Ciny.
Eagle Pack tvrdi ze je kvalitny aj ked je z Ciny o tom vsak ja velmi pochybujem podobne ako tvrdia odbornici na tuto temu.

Takze radsej dodaj osobitne podporu alebo zmen krmivo.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod schnauzee » 17. Júl 2007, 17:24

Aha, takze tak s EP :( no ja som len pred par dnami otvorila 15 kg balenie, takze kym dokrmim, obzriem sa po nejakom doplnku, potom by som mohla prejst na nieco ine, konkretne som mala v plane Pro Plan, Trainer Fitness, Hills...samozrejme, vsetko pre velke plemena. Pri tychto krmivach by to uz bolo o.k.? Povodne som planovala najprv prejst na EP holistiku, ale ked sa veci maju takto, skusime nieco ine.
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

Poslaťod schnauzee » 17. Júl 2007, 18:15

Popozerala som po nete a nasla akurat toto: Canvit chondro maxi a Alavis MSM + glukosamin sulfat, aj ked ani jedno nie je s obsahom Boswellinu Boswellia serrata, to som nasla akurat pri gelacane xxxxx, ale tam je zas kopec inych veci.

fosilia, popripade ak vies este o niecom, mozes poradit :)

Vdaka vsetkym ;)
schnauzee
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 28. Jún 2007, 9:47

EP

Poslaťod fosilia » 17. Júl 2007, 21:24

Na druhej strane aby sme boli spravodlivy, tak tu je vyjadrenie firmy Eagle Pack Pet Foods o tom, ze priznavaju ze maju tieto latky z Ciny ale len od overenych dodavatelov. Trochu im to trvalo. Firmy totiz neradi priznavaju ze beru suroviny z Ciny. Co tak zaviest podmienku uvadzat zdroj klbovej podpory.

Ono je to samozrejme na kazdom rozhodnuti chovatela ale nie je to len o kvalite ale aj o niceni zivotneho prostredia vdaka likvidacii morskych zivocichov ci uz makkýsov alebo inych korovcov len preto ze to Cina vie vyrobit lacno. Ceny vsak pojdu hore lebo zacina byt nedostatok tychto zivocichov.

Due to the global economy and worldwide outsourcing, some ingredients or supplements are not made in the U.S. or are not made in sufficient quantity. Most pet food and human food companies and makers of supplements most likely source some supplements from China. Most B vitamins for human and pet consumption come from China. In our supplements, U.S. vitamin maker BASF sources some vitamins from China. This will be true of the vitamin content for most pet foods you buy and for many pet or human vitamins you use. The Glucosamine we humans take as well as the Glucosamine in your pet’s food most likely is sourced from China. The same is true for human grade Taurine. Some pet food makers seem unaware that some ingredients of necessity must be sourced from China; scary they don’t know.

Our China sourced products are purchased only from suppliers that are on an approved material list. The list assures that product is only purchased from companies that have and continue to meet the quality demanded in our ingredients.

We know the word China is not welcomed by pet owners, so why are we even mentioning it?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia