zeby Acana?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

zeby Acana?

Poslaťod veverka24 » 6. Júl 2007, 8:47

:( uz ma z mojho hava porazi...chcela som zmenit granule z Proplanu salmon.uz ich papa dlhsie a ma 11 rokov,mylsim, ze by potrboval lahsie, menej bielkovinove aj ked mu tieto velmi chutia.
skusila som kupit kilo trainer fitness-kacka, ale po 1,5 dni len trosku odjedol a uz moc nechce.. :roll:
acana jahna aj kura mu celkom este brala alebo keby som skusila proplan senior?
ACANA-Novozélandské jahňacie mäso ve forme múčky, ryža, jačmeň, slnečnicový olej (konz.vit. E, kys. citrónovou a extraktom z rozmarínu), repná dužina, ľan , přírodní jahnacia aroma, mananooligosacharidy (MOS), inulín (FOS), dikalciumfosfát, uhličitan vápenatý, chlorid draselný, cholinchlorid, kvasnice, L-lyzín, cesnak, vajcia, juka schidigera, soľ, vitamíny C, A, D3, E, síran železnatý, chelát zinku, oxid zinočnatý, niacinamid, panthotenán vápenatý, síran meďnatý, chelát medi, oxid mangánatý, chelát mangánu, riboflavín, jodičnan vápenatý, thiamín, pyridoxín, kyselina listová, biotín, seléničitan sodný, uhličitan kobaltnatý
Proplan - Kuřecí maso (13%), kukuřičný lepek, pšenice, dehydrované drůbeží bílkoviny, rýže (10%), kukuřice, kukuřičná mouka, kukuřičné otruby, vedlejší živočišné výrobky, řepná dužina, živočišný tuk (konzervován směsí tokoferolů), sušená vejce, pivovarské kvasnice, rybí tuk, difosforečnan vápenatý, chlorid draselný, chlorid sodný, uhličitan vápenatý, minerální látky, L-lysin, síran měďnatý pentahydrát (měď 12 mg/kg).
Vitamín A 21000 m.j./kg, vitamín D3 1600 m.j./kg, vitamín E (alfa-tokoferol) 280 mg/kg, vitamín C (kyselina askorbová) 70 mg/kg. S antioxidantem: směs tokoferolů bohatá na extrakty přirozeného původu.

inak vsimla som si , ze proplane je sol :o
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod ivana1 » 9. Júl 2007, 14:42

Ja nie som velmi za Acanu. Skusila si holisticke ANF? Alebo Canidae? Ja keby som si mala vybrat medzi ProPlanom a Acanou, tak len ProPlan. :?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod veverka24 » 9. Júl 2007, 18:58

nemala by sa sol v krmivach pre psov nepouzivat??je aj v proplane, co ma dost sklamalo..
objednala som to canidae to pre vs. (nejako nevychadzaju prasule a to druhe alebo jahna je dost uz drahe)
ANF sme neskusali,,dufam, ze to canidae uz bude papat.
ten fitness kacku zje len ked sa s nim hram, ze mu ich kotulam a schovavam, alebo pomiesam s konzervou..nejako uz dopapame,kym pridu canidae..len ma hneva , ze proplan dost tucny a seniorka nie je jahnacia..kura moc nemusi a losos mu veeeelmi chutil, ale vraj by sa ryby nemali stale papat :cry: uz ma nebavi kupovat po kilach,k ed nic nece papat:( a proplanka bola fakt zrava ako ziadne..
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

krmivo

Poslaťod fosilia » 10. Júl 2007, 19:17

Tak v prvom rade mas seniora tak mu kupuj krmivo Senior a netestuj krmiva pre adult. Potrebujes krmivo kde sa navysuje vit.C, kde mas podporu klbovej ochrany kde proteiny su lahko stravitelne a ich hodnota nesmie presiahnut 25% u malych plemien je vynimka a moze byt vyssie cislo, kde tuky sa tocia okolo 10%.

Cinnost obliciek a pecienky , vlastna synteza uz tak nefunguje atd.

V kazdom krmive je sol zalezi vsak kolko. Staci ochutnat granulu ak je slana je vysoko zrava ale nezdrava.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod veverka24 » 11. Júl 2007, 10:07

ach jo..keby to bolo take jednoduche..to asi skor budem zrat tie granule ja :cry:
presadzujeme chut ryby a jahnata..pocula som , ze dlhodobo nie je zdrave skrmovat rybu?je to pravda?
vybrala som-proplan senior - jahna alebo ryba / ale na to, ze su seniorske maju dost bielk. aj tukov..skoro ako adultky/
trainer senior - je v nom morca, kura aj ryba / hadam by sa dal ukecat/
nutra gold - iba kura:(
acana myslim tiez :(
ANF-tak isto:(
kebysi som skusala animondu senior- tiez mu moc nebrala
este mam na skusku objednane tie canidae pre vs.

hadam uz nieco z tohto bude chciet.. :cry:
otazka: keby ste boli peso a vsetky vam chutili, ktore by ste vybrali ako mensie zlo?
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod ivana1 » 11. Júl 2007, 10:57

veverka24 píše:ANF-tak isto:(


preco? a ANF Holistic Fish & Potato ?
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod veverka24 » 11. Júl 2007, 11:06

ked seniorske nemaju..ryby mu chutia, ale neviem co je pravdy na nevhodnosti ich dlhodobej konzumacie
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod Mendy » 11. Júl 2007, 11:14

veverka24 píše:ked seniorske nemaju..ryby mu chutia, ale neviem co je pravdy na nevhodnosti ich dlhodobej konzumacie


Pozri sa na Trainer, tam je pre Senior urcite. Ako napisala Fosilia - mas seniora tak krmivo pre seniorov. Moj zerie tiez, ma9 rokov a vsetko v pohode.
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

Poslaťod ivana1 » 11. Júl 2007, 11:52

Ach ano, senior, zabudla som :oops: . Skus to Canidae Platinum, ja viem, ze je drahsie, ale staci ho menej, aspon sa mi zda :oops: .

A o tomto si pocula: Solid Gold WolfKing :?:
špičkové granulované krmivo vhodné pro všechny dospělé psy s nadváhou, dospělé psy s menší aktivitou a ideální pro psy starší a staré, krmiva Solid Gold udržují psa ve zdravé kondici, zvyšuje imunitní systém, zlepšuje kvalitu osrstění a pigmentu, krmiva Solid Gold pomahájí odstraňovat alergické reakce na běžná průmyslově vyráběná krmiva, bílkoviny 22%; tuky 9%; popeloviny 7%, vláknina 1%; vlhkost 8.5%, omega6 1.9%, omega3 0.5%, vápník 1.3%; fosfor 1.1% (Ca:P = 1.2:1); energie 3.355 kcal/kg
čerstvé maso bizona (min. 21%), moučka z lososa (min. 21%), naturální rýže, proso, ječmen, rýžové otruby, olej z canoly, rajčatové pyré, lněná semínka, přírodní aroma, olej z lososa, cholin chlorid, taurin, sušený kořen čekanky, petržel, dýně, mandlový olej, sezamový olej, yuka, tymián, borůvky, mrkev, brokolice, vitamín E, železo, zinek, měď, biotin, vitamín A, vitamín B12, vitamín D3

http://www.ekramek.com/ - vraj trochu nahrada timberwolfu :roll: :cry:
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

problem

Poslaťod fosilia » 11. Júl 2007, 21:49

Veverka24 pytas sa neustale na problem dlhsieho skrmovania rybami. Lenze asi nevies tak je rozdiel krmit kvalitnou rybacou konzervou alebo cerstvou rybou a krmivom z rybacej mucky. Problem je v tom ze granule sa nemozu vyrabat z cerstvej ryby ale tato sa musi spracovat a vyrobit z nej mucka. Tato je dva krat prepalena a s nizkou cistotou to znamena ze podiel cistej ryby je maly ale jej ostatne casti su zastupene v dostatocnom mnozstve. Taketo krmivo moze pes zrat neustale bez problemov. Pecienka ani nevie ze pes zerie najaku rybu. Skor citi ten smrad mozno pre niekoho vona.
Rybacie krmiva v zastupeni napr. cisteho lososa 20% by predstavovalo mat v 15kg vreci 3kg cisteho lososa pri 10% vlhkosti. Hmm to by stalo trochu ine peniaze ked si uvedomime kolko cisteho cerstveho lososa potrebujeme na vyrobu 3kg sucheho.
Tak sa nemusis nicoho obavat na Slovensku taketo kvalitne rybacie krmivo nie je tomu ver.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia