krmivo ORIJEN

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Van » 4. Dec 2007, 17:18

raky, ak ma problem s lupinami a su vylucene nejake vaznejsie ochorenia (Stitna zlaza, alergia na cosi v strave atd) a je to len zazivanim, davaj jej probio vyrobky (acidko, jogurty), kludne kazdy den trochu. Nam toto vet poradil po operacii (otvorenie criev) kedy mal pes dlhu dietu a rozhodene travenie a nasledne aj po prechode na normalnu stravu par mesiacov dezolatnu srst a kozu. Zabralo. Ja som to este kombinovala s pupalkovym olejom (podla navodu) do jedla. Ale to len pre bliziacu sa vystavu. Inak ked sa objavia lupiny, zacnem davat acidko a raz okupem vo Vetriderme proti lupinam a je to. Zatial vzdy uspesne zvladnute :)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 18:35

Raz som lupiny spôsobil nekvalitným/ale drahým/ prípravkom proti klieštom, jednak mala otrasnú až strapatú srsť a keď som jej dal na cvičenie retiazku, tak okolo nej to po chvíľe vyzeralo naozaj otrasne. Značku si už nepamatám, ale už nikdy nebudem experimentovať...
Ešte aj toho kliešťa sme asi po týždni znova našli.
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod Amaguk » 4. Dec 2007, 20:42

raky píše:amaguk,
vtierať až pri končeky, alebo len na povrch?


papat :)
(ako spomina Van)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 4. Dec 2007, 20:44

Amaguk píše:
raky píše:amaguk,
vtierať až pri končeky, alebo len na povrch?


papat :)
(ako spomina Van)


už viem dik, :idea:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod ZEwa » 5. Dec 2007, 16:04

Na problemy s kozou - lupiny, so srstou - kvalitou, vyfarbenim a pigmentaciou oka a nufaka je na trhu pripravok Gelacan champion /color pre farebne psy a pre bile a cierne psy/ pripravok s obsahom biotinu, morskej riasy + mineraly a vitaminy /myslim skupiny B nemam to tu so sebou v praci tak sorry/. Svojej 8mesacnej sucke pridavam do zrania asi 3tyzdne, po trimovacke nahodila krasnu novu srst, dobra kvalita, farba, hustota, ziadne lupiny, u mna spokojnost. Pripravok som kupila v lekarni /balenie 380.-sk/. Trochu to smrdi za riasami a sucka to najskor odmietala zozrat, teraz nema problem.
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice

Poslaťod emor » 5. Dec 2007, 21:50

ZEwa píše:Na problemy s kozou - lupiny, so srstou - kvalitou, vyfarbenim a pigmentaciou oka a nufaka je na trhu pripravok Gelacan champion /color pre farebne psy a pre bile a cierne psy/ pripravok s obsahom biotinu, morskej riasy + mineraly a vitaminy /myslim skupiny B nemam to tu so sebou v praci tak sorry/. Svojej 8mesacnej sucke pridavam do zrania asi 3tyzdne, po trimovacke nahodila krasnu novu srst, dobra kvalita, farba, hustota, ziadne lupiny, u mna spokojnost. Pripravok som kupila v lekarni /balenie 380.-sk/. Trochu to smrdi za riasami a sucka to najskor odmietala zozrat, teraz nema problem.


s prááááškama opatrne... to co na nejaku dobu da psa do skvelej pohody nemusi byt az tak fajn... ale skor by to trebalo riesit cez krmenie... tu srst a jej kvalitu.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod ZEwa » 6. Dec 2007, 10:31

Jasne, suhlas, je to o krmive, vyskusane a potvrdene:
mlada bola krmena u chovatelky granulami, ktore sme dostali aj domov - z tych mala suchsiu pokozku a lupiny, hned sme zmenili znacku + varena strava a pohoda, pripravok fakt len po prvom trimovani ako podpora nasadenia kvalitnej srsti /mala jemnejsiu hodvabnu srst - na ircana nepripustne, sice standard farba ale ina farba na chrbte ina na labach/ a ako priprava na vystavu. Hladala som krmiva s obsahom betakarotenu, kt. podporuju hnednutie, ale clovek cita vselico a aj nadbytok betakarotenu nie je o.k. Zlata stredna cesta, takze radsej to necham na prirodu, mladu mam rada taku aka je, dalej neriesim.
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron