BENTO KRONEN

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

BENTO KRONEN

Poslaťod Tara » 28. Jún 2007, 13:52

Bento kronen - aký máte názor na toto krmivo?
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Tara » 5. Júl 2007, 10:03

Fosilia, prosim ta vyjadri sa k tomu. Teraz sme ho kupili psom a zatial sa javi celkom dobre a hlavne konecne nejake krmivo po dlhom case co chuti aj nasmu BSP.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Júl 2007, 12:10

Tara píše:Fosilia, prosim ta vyjadri sa k tomu. Teraz sme ho kupili psom a zatial sa javi celkom dobre a hlavne konecne nejake krmivo po dlhom case co chuti aj nasmu BSP.

Versele Laga ma pod svojim portfolium prave znacku ktoru uvadzas. Premiove belgicke krmivo nieco podobne ako Euro-premium. Neviem co mam hodnotit. Takychto krmiv je na trhu az az. Mozno par poznamok na zamyslenie co je to poultry v krmive. Ako sa konzervuje krmivo ked viditelne alfatocoferol to neumozni.
Co stoji vreco okolo 1000,-Sk? Asi tak nejak ma mozno hodnotu na trhu.
A na druhej strane ich Lamb/Rice large z rady Nutritional Balance je v zlozeni nadstandartne premiove krmivo a tu je jasne vidiet ze konzervacia je naozaj prirodna.
Rada Happy Life a Classic smer hypermarket.

Ked chces vediet viac napis konkretne krmivo lebo takto vzhladom na niekolko tried krmiva neviem k comu ti mam pisat.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Tara » 5. Júl 2007, 13:46

Dakujem, takze je to nutritional balance maxi growth. 15 kg vrece stalo 1400SK, predavajuci nam povedal, ze zlozenim, ale i kvalitou je toto krmivo podobne eukanube.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Júl 2007, 15:22

Tara píše:Dakujem, takze je to nutritional balance maxi growth. 15 kg vrece stalo 1400SK, predavajuci nam povedal, ze zlozenim, ale i kvalitou je toto krmivo podobne eukanube.

A v ktorom to obchode mozeme hladat tohoto uprimneho predavaca.
Ono do Eukanuby to ma teda pekne daleko.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Tara » 5. Júl 2007, 17:25

Mne sa to taktiež nezdalo, ale zatiaľ to vyzerá celkom dobre. A ked som sa pozrela na zlozenie, taki sa mi nezdalo byt najhorsie.
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod fosilia » 5. Júl 2007, 20:20

Tara píše:Mne sa to taktiež nezdalo, ale zatiaľ to vyzerá celkom dobre. A ked som sa pozrela na zlozenie, taki sa mi nezdalo byt najhorsie.


Ono si kazdy z nas moze vybrat sam ak zhodnotis ze za premiove krmivo je cena 1400,- prijatelna tak si ho kupis. Pre mna je to uroven raz tak predrazena. Ked vsak predavac hodnoti krmivo ze je ako Eukanuba tak to je len predavac a nic viac. Ako som uz spomenul hodnotit ho s Eukanubou je prinajmensom smiesne.

Ak si myslis ,ze ked je v zlozeni napisane poultry a mas kvalitny produkt tak sa hlboko mylis. To je velmi nepresny udaj a dnes sa pouziva len u tzv.lacakov. V pripade alergii je tipovanie trochu drahsie.

Hodnota 120mg/kg vit.E je malo. Velmi vela rastlinnych zloziek zvlast vela psenice a tym az 10mg betakarotenu. Pozor na sfarbovanie. Ca a P v poriadku ako aj ostatne hodnoty vit.A,D3.

Psenica sa pouziva bud bezlepkova alebo najradsej ziadna. A v tomto krmive jej dopriali.

Versele laga ma velmi dobre produkty pre vtakov ale v odvetvi krmiv pre psov a macky je to len slaby standart.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod tigricka » 6. Júl 2007, 14:32

Ahoj fosilia,
a eukanuba je podľa teba zlé krmivo? Lebo mne ho odporučil veterinár pre mojho dobermanka 11 týždňového, ktorý prekonal parvovirózu. On to papá, síce slabo, lebo podľa prospektu by mal spapať 275 g a ked do neho narvem polovicu z tejto krmnej dávky, tak som rada. Ale ako chutiť mu to chutí, len má potom bruško ako pavúčik. A kaká 5 krát denne. Je to možné? A trus mi pripadá taký ako keby granulový. Vraj z tých granulí všetko strávi, tak ja neviem. A aby mu nebolo málo chudáčikovi, kúpila som mu rovno 30 kg. Ty máš akého havina a čím krmiš?
Ahojte
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

krmivo

Poslaťod fosilia » 6. Júl 2007, 19:14

Tigricka dobre alebo zle to sa tazko takto hodnoti pretoze pes je samostatny jedinec podobne ako u ludi.
Najskor napis presny nazov krmiva nie len znacku lebo potom ti mozem napisat viac.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod tigricka » 9. Júl 2007, 10:12

Ahoj fosilia,
tá eukanuba je puppy large. to je napísané na obale. akých chováš psíkov? čo papajú?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron