Diéta - pažravý pes

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Diéta - pažravý pes

Poslaťod tanulik1 » 27. Jún 2007, 11:36

Ahojte,
skúste prosím poradiť diétu pre neskutočne pažravú fenku malého bradáča, ktorá by najradšej vybrala jedlo ešte aj mne to čo mám v ústach a pritom práve dojedla svoju plnú misku. Má asi 1,5 kg naviac (podľa štandardov, ale je to aj na nej vidieť, že má viac ako by mala mať). No vzhľadom na to, že má vyoperovaný´bedrový kĺb, si nemôžme dovoliť žiadnu nadváhu. Už som jej aj znížila kŕmnu dávku, ale stále nič. Keby som ju nechala jeden deň bez jedla, tak by od hladu zjedla asi mňa.
Ako na ňu?

:wink: :?
tanulik1
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 31. Máj 2007, 11:04

Poslaťod Michaela » 27. Jún 2007, 12:43

skus jej davat omnoho mensie davky 2-3 krat za den ak je to stena ak dospela tak 2 krat
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tanulik1 » 27. Jún 2007, 13:16

Pred mesiacom mala rok, už som skúsila aj 2 x denne ale nebolo to k ničomu. Ani neviem kedy nabrala to kilo navyše. Skúsim ešte jej aj zmeniť granule za slabšie, teraz dostáva RC a asi sú príliš mastné alebo čo. Už som ich aj zmiešala so slabšími, no zatiaľ nič. Nechcem jej ale dávať "smeti", RC-čko má strašne rada. Hmmm, keď tak nad tým uvažujem ona má strašne rada všetko. Doslova všetko: od zeleniny, cez ovocie, jogurty, mäso granule, všetko jedno, zchrúme kompletne všetko. Ako hovorím, ešte aj mne z úst by vybrala. :roll:
tanulik1
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 31. Máj 2007, 11:04

Poslaťod Anja » 27. Jún 2007, 16:02

tanulik1 píše:Pred mesiacom mala rok, už som skúsila aj 2 x denne ale nebolo to k ničomu. Ani neviem kedy nabrala to kilo navyše. Skúsim ešte jej aj zmeniť granule za slabšie, teraz dostáva RC a asi sú príliš mastné alebo čo. Už som ich aj zmiešala so slabšími, no zatiaľ nič. Nechcem jej ale dávať "smeti", RC-čko má strašne rada. Hmmm, keď tak nad tým uvažujem ona má strašne rada všetko. Doslova všetko: od zeleniny, cez ovocie, jogurty, mäso granule, všetko jedno, zchrúme kompletne všetko. Ako hovorím, ešte aj mne z úst by vybrala. :roll:


tak jej nemusiš davat preto nekvalitne granule... ved su aj pri kvalitnych granulkach rady -light pre obeznych hafanov...
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Re: Diéta - pažravý pes

Poslaťod sonča » 27. Jún 2007, 16:44

ja ti poviem, ako na ňu. Presne tak, ako na pažravých tučných ľudí, čo sú tuční preto, že sa prepchávajú. Lebo ja mám ročnú čivavku, a viem, čo hovorím. Pretože na psíkov platí v podstate to isté, čo na ľudí: to je: pri chorobách (a sú to skoro všetky tie isté ako ľudské) berú rovnaké lieky ako my, potrebujú veľa lásky ako my, ale takisto aj disciplínu a výcvik, aby z nich niečo bolo. V podstate môžu jesť (až na pár vecí), to isté, čo my ľudia, a môžeš im dávať rovnaké vitamíny. Niektorí chrápu a niektorí nie, tak ako ľudia. Takže čo sa týka tej pažravosti, aj môj havino v sekunde zožerie, čo má na tanieri, len to prevracia jazykom rovno do žalúdka, ani nemá kedy žuť. Takisto je jeden milimeter od mojich úst, keď jem, a ešte nadrzovku mi škrabká po ruke s chlebom. To v prípade, že mu to dovolím. Ale keď natvrdo poviem, ODCHOD, tak sa po čase stiahne. Ver mi, dá sa tá pažravosť odnaučiť. Dávaj mu 2x denne primeranú dávku, neboj sa, od hladu neumrie, ani sa mu nezhorší zdravie. A keď uvidíš, že by začal byť nejaký chudý, tak zas zvýš dávku. Chce to len odolať, keď havino začne robiť oči, a nepopustiť.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Prejedanie

Poslaťod Kveta » 3. Júl 2007, 22:04

Súhlasím s tým, že žrať má 2x denne. Ale len svoje jedlo a nie tvoje a len určité množstvo a nie dietne jedlo. Pri pravidelnom jedle schudne aj bez diety. Jeho pažravosť ťa nemôže rozhádzať, lebo jeho prípadná tučnota je tvoja vizitka. Trošku viac prísnosti pomôže. :P
Kveta
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia