Kto nám pomôže s varením? alergik

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Kto nám pomôže s varením? alergik

Poslaťod keit » 20. Jún 2007, 15:49

Ahojky, už som znova tu :( pred týždňom som sa tu radila aké vet.hypoalergénne granule by ste mohli ev. poradiť na koniec sme zakúpili RC - hypoalergenik, po týždi papania týchto granúl nám krásne prešli všetky príznaky alergie /škrábanie sa, hryzenie a lýzanie paciek, začervenalé ušká/ no, zdalo by sa že je všetko v poriadku. Ale nie je :( Psíček mi tieto granule od včera začal odmietať a ešte k tomu sa mu v nedeľu náhle zhoršil zdravotný stav /viď. vet.poradňa-Zápal močových ciest?/. Takže sme na ATB a psíček odmieta granule. Som z toho zúfalá a neviem kudy kam.
Uvažujem nad varenou stravou. Ale vôbec neviem odkiaľ začať keď eliminačná diéta nebola dokončená a vlastne nevieme z akej bielkoviny by sme mohli začať variť. Papal už tuším všetky granule: kuracie, teľacie, rybacie, vajco-ryža a kačka a všetky mu po určitej dobe 1.prestali chutiť a po 2.objavilo sa škrábanie, lýzanie, hryzenie.... naozaj už neviem čo mu mám dať jesť už sa strašne bojím aby som mu nepoškodila zdravie aj tak je teraz na tom tak všelijak, ale na nete som čítala prípad jedného psíka ktorý mal tiež 6 rokov a neustále zdravotné problémy ako ten náš tak mu začala panička variť a všetky problémy postupom času zmizli a psík začal prospievať. Tak som sa toho chytila ale potrebujem pomoc a radu skúsených ako zostaviť pre psíka dennú kŕmnu dávku aby mu nič nechýbalo aby mal všetko pekne vyvážené /bielkoviny,tuky,glycidy, vitamíny, minerály, vláknina/ Mám knižku Váš pes od Davida Taylora ktorá mi pomáha ale niektoré veci by som potrebovala skonzultovať s niekým znalým. Tak Vás týmto prosím o pomoc :) Ďakujem.
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Vysetrenia

Poslaťod fosilia » 20. Jún 2007, 18:57

Neda mi aby som nezopakoval moju vetu s pred niekolkych tyzdnov.

Vyšetrenia - krv v poriadku... Hmm tak to neverim.

Bohuzial mam pocit ze by si mala vymenit veterinara. Prepac ale priznaky, ktore si uviedla malo spolocne a s alergiou len tolko ze sa znizoval imunitny system psika ale liecba psika mala ist inym smerom.

Zapal mocovych ciest a krv v poradku. Hmmm? Len ph mocu silna zasada. Dufam ze odber bol robeny na mieste alebo cas, ktory uplynul nebol vacsi ako 1 hodina.

Inac dalej no comment. Mozno este posledna rada vela vody, vody a vody.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Vysetrenia

Poslaťod Nils » 21. Jún 2007, 7:35

fosilia píše:Neda mi aby som nezopakoval moju vetu s pred niekolkych tyzdnov.

Vyšetrenia - krv v poriadku... Hmm tak to neverim.

Bohuzial mam pocit ze by si mala vymenit veterinara.
Prepac ale priznaky, ktore si uviedla malo spolocne a s alergiou len tolko ze sa znizoval imunitny system psika ale liecba psika mala ist inym smerom.

Zapal mocovych ciest a krv v poradku. Hmmm? Len ph mocu silna zasada. Dufam ze odber bol robeny na mieste alebo cas, ktory uplynul nebol vacsi ako 1 hodina.

Inac dalej no comment. Mozno este posledna rada vela vody, vody a vody.



urobil by som to o čom píše skamenelinka
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod keit » 21. Jún 2007, 8:59

Fosília-ak si pozorne čítal tak by si si všimol že veterinára sme zmenili a krv je skutočne v poriadku, moč bola odobratá priamo u veterinára, inak z vetnetu sme dostali takúto odpoveď :

Vasa odpoved na otazku zadanu na vetnet.sk je /pýtala som sa to isté čo tu v rubrike vet.radí/ :

Pravdepodobne podľa opísaných príznakov ide o niektorú formu ochorenia močového ústojenstva Dysúria, Strangúria, Tenezmus moč.mechúra so zápal.zmenami obličiek a močových ciest. Dif.diagnosricky treba vylúčíť aj urolithiazu , prípadne nefrolithiazu. Všetky tieto stavy sa prejavujú veľkou bolestivosťou, zhrbeným postojom, kolik.bolesťami, bolesť.močením, tenezmom, matnosťou a bolestivosťou v bedrovej krajine, ktorá môže vyžarovať aj do pánvových končatín.. Na začiatku Vašej otázky bola zmienka o problem. defekácii- veterinár však zápchu vylúčil. Nikde som nezachytil zmienku o zvýšenej telesnej teplote. Podľa Vášho popisu liečba zaberá treba v nej pokračovať.

Dakujeme za vasu navstevu

-Inak v tejto rubrike som prosila o pomoc pri zostavení varenej stravy pre nášho psíka tak by som bola veľmi rada ak by sme sa vrátili späť k téme :) ďakujem
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Krmivo

Poslaťod fosilia » 21. Jún 2007, 20:35

Keit a preco varit ked mas na trhu konzervy prave pre tvojho psika.

Uz po prvych tvojich poznamkach bolo celkom jasne ze to nie je alergia.

vetnet.sk a odpoved pre teba je dost zrozumitelna a presne oznacuje to co som predpokladal. Hlavnu pozornost treba venovat oblickam a preto tie slova voda , voda a voda. Vsetko zacina tam.

Musis odlahcit nizkoproteinovou dietou oblicky a dodat do organizmu vela vody. Ake boli hodnoty kreatinínu. Na trhu mas niekolko dobrych produktov z mokrej stravy so znizenymi hodnotami proteinov oznacene ako Low Protein alebo Renal. Tieto su aj silne zrave lebo sa vyrabaju z cerstvej stravy.
Veterinarna rada k/d a h/d sa vyraba zo suchej suroviny a vacsinou su malo zrave.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 22. Jún 2007, 13:09

Fosília,
prečo variť? lebo som prestala veriť kupovaným hotovým potravinám, granulám, konzervám lebo ma vždy sklamali a sú to všetko...... a keď navarím aspoň budem vedieť na 100% čo psíkovi dávam i keď to pre mňa bude znamenať určité zaťaženie hlavne čo sa týka pohodlia a času ale rada to risknem lebo zdravie nášho psíka mi za to stojí. Možno ak by som našla naozaj kvalitnú konzervu bez chemikálií, prírodnú ale dosť tomu neverím že také niečo existuje ešte by som to možno raz skusila ak o takých konzervách vieš /myslím si že áno/ tak prosím poraď aj na môj súkromný meil, ďakujem

Fosília aký máš dôvod si myslieť že náš psík nemá proteínovú alergiu? momentálne má síce chytené močové cesty to je 2.vec ale už asi od jeho 1.r. života má príznaky potravinovej alergie preto sme aj tak často menili krmivo a je pravda že odkedy papá ten veterinárny RC-hypoal. /cca 1,5 týždňa/ tak všetky alergické prejavy zmizly a to zo dňa na deň a teraz ľutujem že som sa skôr na tú eleminačnú diétu nedala ale som sa nechala zlákať krmivami ktoré zaručovali "hypoalergénny charakter" :(
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Re: Kto nám pomôže s varením? alergik

Poslaťod sonča » 22. Jún 2007, 15:14

tak ja síce nemám psíka (ročná čivavka) alergika, aj keď sa každý deň škrabe, hryzie si labky, a líže si ich (ale nie často). Len toľko ti poviem, že mne sa osvedčilo, okrem potravín zakázaných pre psa, a tých, ktoré mu nechutia, že mu dávam, to čo by som jedla aj ja, teda normálne ľudské jedlo (biele pečivo len málo, a tučné mäso vôbec, nie korenené, slané, nie čokoládu). Základ má kuracie stehná (varené 20 minút) + ryža (striedam bielu a pololúpanú), alebo rezance z polievky. Do toho mu nakrájam na kúsočky žltú papriku, asi 1/4. A niekedy varenú mrkvu. Ako pamlsok medzi jedlami plátok tvrdého syra na kocky, morčaciu šunku, z mojej praženice, strašne ľúbi kyslú kapustu. Okrem toho občas dávam hociaké varené mäso, ak mám v polievke. (zajac, hovädzie, bažant). Alebo aj dusené na šťave. Takže mu ponúknem ako doplnok skoro všetko, čo jem aj ja, aj z každého ovocia a surovej zeleniny, keď nemá na to chuť, tak nezje. Ale základ je 2x denne to kuracie (musí byť štavnaté), s ryžou a paprikou. A čo sa týka vitamínov, kupujem mu salámové tyčinky (kus za 32,-) s vitamínom E, minerálmi, alebo inulínom, sú rôzne. A ešte mu dávam na kĺbiky Kolafit kocky (z lekárne, také penové kocôčky). A všeliaké tie tvrdé žuvacie malé farebné ryžové kostičky, a dentálne tvrdé kostičky, a kalciové, aby kúsal aj tvrdé, lebo granule nežerie. A je úplne v poriadku a zdravý. Snaž sa mu dávať aj zásadité potraviny, lebo psíkovia majú väčšinou prekyslený žalúdok.
sonča
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 10. Máj 2007, 12:36

Imunita

Poslaťod fosilia » 22. Jún 2007, 18:19

Budem sa opakovat Imunita.
Hypoalergenne granule su v nazve ale v skutocnosti je to klasicky recept pre renalne problemy.
Pozri si zlozenia tychto dvoch produktov hypoalerg a renal a pochopis preco prisla zmena.
Tvoj pes by bol zazrak keby za par dni vsetky alergicke prejavy zmizli.
Pozri sa lepsie cim si krmila. Uplne si odlahcila oblicky. Ryza a isolat soje doplneny o hydinove pecienky lebo inac bez nich by to tvoj pes vobec nezral.
Klasicna renalna receptura. Keby si nasadila krmiva pre renalne problemy v mokrej strave stalo by sa to iste.
Mnohi chovatelia vsetko hadzu na alergiu, ale vacsinou je na vine pri alergiach alergen - psenicny lepok ale najcastejsie znizena imunita.
Zober si ako hovadzie maso sa oznacovala za vazny alergen, potom prislo kuracie maso a uz mame pripady na jahnacie maso.
Podobne nove pripady na ryzu su varujuce.
Nemozem tvrdit ci je tvoj pes alergic alebo nie, lebo eliminancna dieta so sojou s uplne rozbitou molekulou je len zaciatok dlhej cesty.
To ukaze cas, len som ti chcel naznacit ze u tvojho psika je uplne iny problem ale mozno som sa mylil...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 22. Jún 2007, 18:45

Fosília-súhlasím s tebou naozaj to má logiku čo hovoríš a preto ťa prosím o názov konzervy na renálne problémy lebo na nete som nenašla :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod dexter13 » 22. Jún 2007, 20:28

Hypoalergenne konzervy su aj stuzzy dog s 99%podielom masa alebo aj eagle pack holistik, ale neviem ci myslite tie
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Re: Kto nám pomôže s varením? alergik

Poslaťod Kveta » 23. Jún 2007, 8:31

Pre keit: Môj psík mal podobné problémy okrem zápalu,ktorý spomínaš. Granule som vylúčila okamžite a dostával:
2x denne varené:kuracie mäso biele+ryža biela+zelenina(bez soli a korenín) približne v pomere 3:2,5:1.
1xdenne:Calo-pet,pupalkový olej,0,5 tbl.B-komplex. Zabralo to elegantne a rýchlo. Natešená som začala dávať hypo-granule.Problém sa po 2 mesiacoch vrátil ešte výraznejšie. Takže opäť varím aj keď k výsledku sa tentokrát asi dostanem neskôr. U veta som dostala len všeobecné pokyny a vyšetrenie na kožné parazity bolo neg. Hľadám teraz urýchlene inú vet.ambulanciu.
Čo sa týka odporúčania piť veľa vody, no pravda je taká,že pes vypije len toľko koľko sa mu žiada, alebo nie?
Držíme tvojmu psíkovi s mojimi hafanmi palce vlastne pacečky. :P
Naposledy upravil Kveta dňa 25. Jún 2007, 21:50, celkovo upravené 1
Kveta
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48

Diagnoza

Poslaťod fosilia » 24. Jún 2007, 23:15

Kveta vela vody neznamena len cista voda ale vsetka strava co s najvacsim % podielom vody. Co logicky znamena vylucit granule.
Dexter13 nie to su hypoalergenne konzervy a nie renal.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 26. Jún 2007, 11:25

Fosília-prosím a ktoré sú Renal? buď konkrétny alebo je to problém?
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod keit » 27. Jún 2007, 10:26

Ahojky,

po preštudovaní článkov o výžive psíka som mu zostavila takúto kŕmnu dávku na deň:

Edy váži 9,2kg, jeho energetická spotreba na deň jeho hmotnosť a vek činí cca 2888,8kj a potreba bielkovín je na 1kg/deň 4,8g x 9,2= 44,16g

základná strava: ryža nevarená: 2/3šálky
mäso /morka stehno/: 1/3šálky

prepočítané na gramy: ryža suchá 154g = 2240kj a 13,31g bielkovín
morka stehno 77g= 339kj a 18,48g bielkovín

spolu je to : 2852kj a 32,64g bielkovín

-k tomu jedna tobolka losový olej /nie od Kronchu ten obs. propylgallat-môže spôsobovať alerg.reakcie/ , pol lyžičky soli, zeleninka, semienka /ľan/, vláknina /ovs.vločky/ a Nutrimix alebo Vitamix od Biofaktory :idea:

http://www.biofaktory.com/sk/produkty.html

môže byť? :) kľudne píšte pripomienky alebo ďalšie nápady a rady, ďakujem
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod keit » 2. Júl 2007, 11:49

ahojky,

akosi to tu viazne :( nikto nemá dotaz ani prípomienku? tak som to zrejme zostavila dobre :idea: ďakujem :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia