Krmivo KRONCH

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivo KRONCH

Poslaťod marcellik » 12. Jún 2007, 16:48

Na vetnet.sk som našla krmivo dánskej firmy KRONCH vyrobené z morského lososa, ktoré sa mi celkom pozdáva vrátane lososového oleja... Aký máte na neho názor??? Skúšal ním už niekto krmiť ??? :roll: viac info o tomto krmive na linke http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=198
marcellik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 7. Jan 2007, 17:02

Krmivo

Poslaťod fosilia » 12. Jún 2007, 19:15

16% cisteho lososa zober kalkulacku a zacni pocitat. Pekna blbost.
To bude nejaky omyl v texte alebo mozno oblbovanie zakaznikov.
Zloženie: Ryby 16 % - čistý losos, sušené ryby...
Ake susene ryby hadam rybacia mucka. To je v ramci AAFCO trochu iny pojem a hlavne rozdielna cena.
Takyto text by urcite nepresiel normou AAFCO. Dobry vtip.
Nenechavate sa balamutit spatnymi prekladmi a upravovanymi textami ved papier znesie vsetko. Ozaj a co je napisane na originalnom obale. Moze to sem niekto uviest.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod marcellik » 13. Jún 2007, 8:47

V anglickom originály je zloženie napísané takto:::::
Fish (16% fresh salmon, fish meal), rice, maize, barley, lard, blood meal, brewers yeast, sugar beet, lecithin, garlic, vitamins, minerals.
Mne sa vidí, že je to to isté alebo nie???
marcellik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 7. Jan 2007, 17:02

Kronch

Poslaťod fosilia » 13. Jún 2007, 11:29

Presne ako som to tipoval. To je to iste? To hadam nie. Vyrobca pouzil dva produkty pri vyrobe. Losos co znamena pouzite len makke casti. Ako druha surovina je rybacia mucka. To je ten produkt ktory vyrazne zlacnuje vysledny produkt. Laicky povedane veskery odpad pri spracovani ryb, pevne a makke casti dohromady.
A teraz to dolezite.
Kolko % ryby je v krmive? Preco to vyrobca neuvedie. Preco uvadza az dalsi podiel v rybach. Predstav si ze mas v krmive 5% ryby a z toho 16 losos a zbytok rybacia mucka.
Z daneho vyplyva ze sa jedna o premiove krmivo, nepoznam cenu ale tipujem okolo 800-900,-Sk/15kg.

Blood meal tomuto by som sa vyhol.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Krmivo KRONCH

Poslaťod Mendy » 22. Jún 2007, 23:19

marcellik píše:Na vetnet.sk som našla krmivo dánskej firmy KRONCH vyrobené z morského lososa, ktoré sa mi celkom pozdáva vrátane lososového oleja... Aký máte na neho názor??? Skúšal ním už niekto krmiť ??? :roll: viac info o tomto krmive na linke http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=198


Krmivo je slabe, ale ten olej je zaujmavy. Pozri sa ale na www.4labky.sk tam o maj alcnejsie a dokonca este aj akciu 5% zlavu do konca mesiaca.
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

Olej

Poslaťod fosilia » 24. Jún 2007, 23:20

Lososovy pravy olej ok, vyborne na upravu srsti a zvysenie apetitu nemozem si ale odpustit propylgallat. Viem ze je to nedostatocne preskumany antioxidant tak zatial ho asi budeme tolerovat.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Olej

Poslaťod Mendy » 24. Jún 2007, 23:26

fosilia píše:Lososovy pravy olej ok, vyborne na upravu srsti a zvysenie apetitu nemozem si ale odpustit propylgallat. Viem ze je to nedostatocne preskumany antioxidant tak zatial ho asi budeme tolerovat.


Pozerala som sa na ich domovsku stranku a maju tam uvedene, ze ho ziskavaju z morskej riasy. Neviem, nerozumiem tomu - je rozdiel ak je antioxidant ziskany z prirodneho zdroja, alebo vyrobeny umelo? Dufam, ze ano. Mojej Kike to pridavam do krmiva od vystavy v Bratilave a kazdy mi teraz hovori, ze ma krajsiu srst.
Mendy
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jún 2007, 23:08

E 310

Poslaťod fosilia » 25. Jún 2007, 8:32

Propyllgalate (s obsahom Taninu) ma je len jeden svoj vzorec a sprava sa divne v pripade vacsieho mnozstva v organizme. Zvlast je nevhodny podavat stenatam.
Pokial citam nejake forsa tak aj nemcom to nevonia.
Trotzdem glaub ich das mit dem K3 nicht, deklariert muss es ja nicht werden und schon mancher hat so eine Aussage kurzer Hand gemacht und schwups aus der Liste genommen. Auf der HP der Hersteller hab ich noch 'Propylgalat' als Antioxidant gefunden, macht irgendwie nicht so Sinn, wenn im restlichen Text von 'Lebensmittel tauglichen Stoffen' geschrieben wird.
Auch die Zuckerrübenschnitzel oder eben 'Pillen' find ich nicht so toll......

Hills, von gewinnorientierten Veterinären empfohlen, enthält laut eigener Deklaration BHT, BHA und Propylgalat. Ein Hund von 20 Kg nimmt so innerhalb eines Jahres allein 12 Kg dieser Konservierungsstoffe auf. Propylgalat zum Beispiel, führt bei Säuglingen zu Blausucht, schädigt die Immunabwehr, löst Allergien aus und darf seit langem in Babynahrung nicht mehr eingesetzt werden....

Preto este nepreskumane lebo sa spravaju v organizme divoko.

Taníny sú endogenne zlozky rastlinnej potravy a majú potenciálne toxické úcinky. Niektoré sa pouzívajú aj ako aditívne látky do potravín (E 310 - propyllgalate). Niektoré taníny majú karcinogénne úcinky, napr. v Karibskej oblasti vedie vysoká spotreba cajov s vysokým obsahom tanínov k velkému výskytu rakoviny pazeráka. U niektorých tanínových derivátov (kys. gallová, kys. elagová) sa však zistili aj antimutagénne úcinky.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia