[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - hypoalergénne granule-veterinárne

hypoalergénne granule-veterinárne

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

hypoalergénne granule-veterinárne

Poslaťod keit » 11. Jún 2007, 12:17

Ahojky, mám psíka alergika /potravinová alergia/ ktoré granule by ste mi odporučili, kto s týmto má skúsenosti? veterinárka nám dala na výber: eukanuba, RC, specifik, ďakujem :) musia mať samozrejme pečiatku Veterinary diets nie tie akože hypoalergénne od First mate, Trainer a podobne bez pečiatky, Ďakujem :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod evulkak » 11. Jún 2007, 16:18

No neviem co je s peciatkov a co bez ale kludne a bez obav mozes zacat krmit First Mate. Su na to velmi dobre ohlasy, by dokonca poznam dvoch chovatelov ktori si ich nevedia vynachvalit ako krasne pomohli ich psikom zbavit sa ochoreniam koze.
Ja osobne si myslim ze nie vsetko s peciatkov je vzdy dobre. To ze ma RC napis veterinary diets neznamena ze zaberu. Moj psik z nich mal lupiny a otrasnu stolicu. Takze je to na zvazeni.
Ja ale niesom odbornik na to su tu iny.. toto je len moje laicke stanovisko.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Re: hypoalergénne granule-veterinárne

Poslaťod Anja » 11. Jún 2007, 18:45

keit píše:Ahojky, mám psíka alergika /potravinová alergia/ ktoré granule by ste mi odporučili, kto s týmto má skúsenosti? veterinárka nám dala na výber: eukanuba, RC, specifik, ďakujem :) musia mať samozrejme pečiatku Veterinary diets nie tie akože hypoalergénne od First mate, Trainer a podobne bez pečiatky, Ďakujem :)


No o first mate som počula aj ja same dobre ohlasy a dokonca ich odporučil aj veterinar takže sa ich chystam vyskušat.
Obrázok užívateľa
Anja
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 24. Mar 2007, 16:43

Re: hypoalergénne granule-veterinárne

Poslaťod fosilia » 11. Jún 2007, 19:01

keit píše:Ahojky, mám psíka alergika /potravinová alergia/ ktoré granule by ste mi odporučili, kto s týmto má skúsenosti? veterinárka nám dala na výber: eukanuba, RC, specifik, ďakujem :) musia mať samozrejme pečiatku Veterinary diets nie tie akože hypoalergénne od First mate, Trainer a podobne bez pečiatky, Ďakujem :)

Fakt uroven, to tvoja veterinarka si nedokaze aj nieco prestudovat.
Krmiva ako RC, Eukanuba ci Specific zaspali dobu a niektoré svojou chemiou nenadchli odbornikov. Chces eliminancnu dietu. Ved si ju nasadila. A ked sa Ti nepaci hladaj ine krmivo, ktore ma v sebe Duck/Potatoes.
Co myslis preco nie je dobra Lamb a ani Fish pre dlhodobe krmenie? Je to problem si dat vyhladat studie o liecbe alergii vo svete. Doporucujem Japonsko a USA zvlast specialne kliniky tam sa dozvies od odbornikov a nie sprostosti od slovenskych veterinarnych dilerov, ktori nepoznaju ine specialne krmiva. Skus sa opytat na specialnu hzpoalergennu mokru stravu vyrobenu z cerstveho masa a nie z mucok.
To sotva najde vo svojej veterinarnej predajni.
A aby som ukazal priklad krmiva a jeho zlozenia tak si precitaj zlozenie RC hypoallergenic a opytat sa veterinarky preco prave toto zlozenie ked na prvom mieste je ryza dnes uz klasicky alergen.
Na druhom mieste soja presnejsie soja o nizkej molekulovej hmotnosti proteinu mierne alergenogenna. Finta je hlavne v troch pouzitych latkach. Rybaci olej, boragovy olej a lutein. Chudak pes.
Toto vsak je zlozenie dnes uz nevyhovujuce nielen koli eliminancnej diete ale pes aj v tomto obdobi nemoze trpet za to, ze majitel nedaval spravne krmivo. Musi dostat kvalitny zivocisny protein z exotickeho masa doplneny o co najmensi alergen z uhhlohydratu. Jeho kondicia a imunita sa nesmie oslabit. Toto treba brat velmi vazne lebo mozu hrozit dalsie sprievodne problemy. A napichavanie antibiotik je len dalsie zatazovanie a nie je riesenie.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 12. Jún 2007, 12:06

Som z toho dosť zmetená, viem že RC nie je najlepšia cesta ale si zase myslím že keď je to veterinary diets tak ten štenpel tam nie je len tak zo srandy, kŕmila som aj First mate ryba-zemiaky a psíkovi sa pohoršilo, posledne som mu kúpila Trainer fitness kačku a tiež má s toho komplikácie preto sme šli po radu veterinárke a tá nám navrhla hore spomínané veterinárne diéty pre hypoalergénnych psíkov alebo varenú stravu napr. kačka, zajac, ryba, klokan... takže ona mi tieto granule nevnucuje to nie :-O len som chcela vedieť názor o tých granulách tiež tá soja v RC ma dosť irituje a taktiež tá chcem. konzervácia ale nenašla som zatial nič lepšie a musela som to riešiť v podstate zo dňa na deň, tak som sa rozhodla preto RC na tých osem týždňov a medzi tým chcem hľadať niečo lepšie alebo premyslieť aj varenie ale zase mám strach že keď budem variť aby som niečo nepokašľala už som jedného času mu varila ryba-ryža a nedopadlo to dobre alergické prejavy sa mu znova dosť zhoršili :( takže variť odvtedy mám dosť strach :( , neviete mi prosím poradiť hypoal.veter.diétu pre psíkov v ktorej by neboli chem.konzervačné látky a malo to kvalitné bielkoviny ? Proplan má tiež takéto diéty aj tuším Hills len neviem ako su konzervované o ďalších netuším, inak ten Spcifik vajco-ryža nebol zlý alergické prejavy úplne ustúpili len psíček mi to po dvoch mesiacoch nechcel :( ďakujem :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

problem

Poslaťod fosilia » 12. Jún 2007, 12:10

keit píše:Som z toho dosť zmetená, viem že RC nie je najlepšia cesta ale si zase myslím že keď je to veterinary diets tak ten štenpel tam nie je len tak zo srandy, kŕmila som aj First mate ryba-zemiaky a psíkovi sa pohoršilo, posledne som mu kúpila Trainer fitness kačku a tiež má s toho komplikácie preto sme šli po radu veterinárke a tá nám navrhla hore spomínané veterinárne diéty pre hypoalergénnych psíkov alebo varenú stravu napr. kačka, zajac, ryba, klokan... takže ona mi tieto granule nevnucuje to nie :-O len som chcela vedieť názor o tých granulách tiež tá soja v RC ma dosť irituje a taktiež tá chcem. konzervácia ale nenašla som zatial nič lepšie a musela som to riešiť v podstate zo dňa na deň, tak som sa rozhodla preto RC na tých osem týždňov a medzi tým chcem hľadať niečo lepšie alebo premyslieť aj varenie ale zase mám strach že keď budem variť aby som niečo nepokašľala už som jedného času mu varila ryba-ryža a nedopadlo to dobre alergické prejavy sa mu znova dosť zhoršili :( takže variť odvtedy mám dosť strach :( , neviete mi prosím poradiť hypoal.veter.diétu pre psíkov v ktorej by neboli chem.konzervačné látky a malo to kvalitné bielkoviny ? Proplan má tiež takéto diéty aj tuším Hills len neviem ako su konzervované o ďalších netuším, inak ten Spcifik vajco-ryža nebol zlý alergické prejavy úplne ustúpili len psíček mi to po dvoch mesiacoch nechcel :( ďakujem :)


Ake mas vysetrenia spravene. Ake su prejavy .Toto sa mi nepozdava. Tam bude iny problem.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Mirra Starr » 12. Jún 2007, 14:42

Ja mám vlastnú veľmi dobrú skúsenosť s veterinárnou diétou Royal Canin hypoalergenic DR21.
Po pár týždňcoh kŕmenia nimi môjmu psovi zmizli všetky príznaky alergie (jej alergia spočívala v tom, že si lízala do krvi predné labky z hornej strany a zubami si do krvi hrýzla diery do kože na zadnej končatine). Mala z ich krásnu stolicu, oveľa menšiu, menej vodnatú a tuhšiu ako inokedy.
Po troch mesiacoch kŕmenia týmito granulami nám povedal veterinár, že môžeme začať kŕmiť nejakými trošku menej kvalitnými (lacnejšími, keďže tieto stoja 3.155,- SKK 14 kg vrece, čo má 32 kilogramový pes tak na 6 týždňov), tak sme jej kúpili Hill´s Science plan pre alergických psov s jahňacinou a ryžou. Teraz to žerie asi 6-tym týždňom, no a má v srsti lupiny, začala jej strašne padať, stolicu má z toho takú veľkú a vodnatú ako z granulí Jednota Coop, no a čo je najhoršie, začala si do krvi lízať prednú labku zo spodnej strany. Takže musíme prejsť opäť na predražený, ale podľa našich skúseností pre ňu vhodnejší, Royal Canin.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod keit » 12. Jún 2007, 16:49

fosília
vyšetrenia - krv v poriadku a už žiadne ak myslíš na alergiu veterinárka povedala že eleminačná diéta je v tomto prípade jednoduchšia aj lacnejšia ako testy na alergiu /5000,-Sk/ a príznaky? lízanie a kúsanie predných labiek z hora až vyhryzkaná srsť našťastie zatiaľ nie do krvi, škrabanie sa, vypadávanie srsti, srsť nepekná, suchá, robia sa mu malé lysinky, tráviace problémy, grganie, zvracanie žlče, niekedy zácpa, bolesti v brušku, niekedy malátnosť a nechuť k jedlu to je asi tak tuším všetko :(

Mirra Star
si ma potešila my si tiež ideme dnes pre tú diétu RC hypoal.DR21 a myslím že mu to pomôže je mi lúto že tvojmu psíkovi sa to znova zhoršilo ono je to tak že ak dieta zaberie väčšinou už na nej psík ostáva po celý život aspoň tak som to čítala. Inak Hills má tiež veterinárnu radu aj Proplan len neviem koľko stoja. Keď je psík naozaj alergik tak musí iba veterinárne granule a tie sa dajú zakúpiť len u veterinára alebo varenú stravu na ktorú sa ale už neodvažujem možno časom ak si niečo naštudujem pre zdravého psíka je ľahšie variť ale pre alergika to je horšie.
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Diagnoza

Poslaťod fosilia » 12. Jún 2007, 19:07

Vyšetrenia - krv v poriadku... Hmm tak to neverim.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Mirra Starr » 13. Jún 2007, 9:57

Pre Keit:

Nám povedal veterinár tak, že keď jej vymiznú príznaky alergie, tak môžeme skúsiť dať aj niečo iné ako veterinárnú diétu, že tak vlastne pôjdeme vylučovacou metódou, aby sme zistili, čo znesie, a čo jej robí zle. No a dopadli sme tak, že po pár týždňoch nekonzumovania veterinárnej diéty RC sa jej príznaky vrátili :? .
Ono je to pre nás finančne dosť veľký problém kupovať každých 6 týždňov granule za viac ako tritisíc Korún, ale varenie by nás vyšlo ešte drahšie a navyše je to aj nereálne, lebo zohnať jahňacie mäso je u nás prakticky nemožné a nemáme ani čas variť.
V podstate máme len dve krajné možnosti: 1.) buď kŕmiť psa veterinárnou diétou RC alebo 2.) pripravovať sa na jej smrť, lebo veterinár povedal, že toto je neliečiteľný problém, vraj sa to nedá vyliečiť len umelo udržiavať v dobrom stave silnými kortikosteroidnými liekmi, z ktorých psovi do cca roka odídu obličky alebo iné orgány, takže v konečnom dôsledku by ho bolo treba dať utratiť. Dosť desná perspektíva! Ešte pôjdem na konzultáciu k inému veterinárovi, aby som počula viac názorov na túto problematiku.
Ono keby sme mali peniaze, tak by šlo všetko - nebol by probém kupovať psovi celý život každých 5-6 týždňov balík granúl za 3.000,-, lenže tak dobre na tom nie sme, možnože s odretými ušami to zvládneme - uvidíme, ako nám to bude vychádzať.
Tento štvrtok sa chystáme ísť kúpiť nové vrece RC DR21. Možnože potom skúsime kúpiť zasa nejaké iné lacnejšie hypoalergénne granule, že či jej náhodou nebude robiť dobre aj niečo iné než RC DR21... no uvidím, poradím sa ešte s veterinárom.
To som nevedela, že aj Hill´s, aj Proplan majú veterinárnu diétu, poinformujem sa o nich u veta. Ďakujem za tip!
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod katbary » 13. Jún 2007, 13:29

Tiež sa rada zapojím do diskusie...mám šteňa NO päťmesačné a od dvoch mesiacov od kedy ho máme,má problém s kožou.Škrabe sa kam dočiahne a tak isto sa hryzie až do krvi.Tiež som si myslela,či nebude alergický na krmivo a zmenila som ho už trikrát.Teraz dávam Hill´s pre šteňatá veľkých plemien,ale nemalo to žiadny vplyv na zlepšovanie stavu.Už som tiež aj varila,ale mám obavy,že nebude mať toľko vápnika a fosforu koľko potrebuje,teraz keď najrýchlejšie rastie,tak som s tým radšej zatiaľ prestala.
Robili mu vyšerenie srsti a zislilo sa,že má stafylokoky,na ktoré teraz užíva lieky a kúpeme ho v nejakon špeciálnom roztoku,čo smrdí ako naftalín a myslím,že táto liečba mu konečne zabrala.
Bola som ubezpečená od veterinára,že šteňa do jedného roka nemáva alergie.Preto som zvedavá,či psíkovia,o ktorých píšte,že sú alergici na nejakú zložku potravy,či sú starší,alebo mladší ako jeden rok.
Mám totiž obavu,či sa všetko po ukončení liečby nemôže vrátiť,keď zostanem pri pôvodnom krmive....ale na druhej strane tiež nechcem toľko experimentovať s výmenou krmiva,keďže si myslým,že je kvalitné.
katbary
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 13. Jún 2007, 13:05
Bydlisko: Košice

Poslaťod Mirra Starr » 13. Jún 2007, 14:11

Katbary:

Môj pes (teda sučka :D , je to labradorka bez PP) dostala alergiu, keď mala štyri roky, čo je zvláštne, lebo veterinár hovoril, že alergia na krmivo by sa mala prejaviť v prvých dvoch rokoch života psa.
Mám pocit, že nič sa už nedá povedať všeobecne, že na každého platí niečo úplne iné :? .
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod keit » 14. Jún 2007, 14:49

Katbary

môj psíček má 6,5roka je to kríženec a problémy nastali okolo jedného roka jeho života :( takže sa tým už dosť dlho trápime, začínali sme krmiť šťenacou Eukanubou kura-ryža, potom jahňa, proplan-ryba to bolo celkom fajn aj problémy ústáli len mu prestali chutiť, ďalej nasledoval Veterinárny Specifik vajco-ryža, First mate ryba-zemiaky, Trainer Fitness kačka-ryža a teraz veterinárne RC.
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Re: hypoalergénne granule-veterinárne

Poslaťod eja » 30. Dec 2012, 16:06

Moj malý čivaviak mal asi 3 roky problém s nechutenstvom, menili sme všetky možné druhy granuliek, varenú stravu.... Prišlo to do štádia, že nejedol nič, len sedel so sklonenou hlavou, v stolici sa mu objavovala krv, zvrackal penu v ktorej boli tiež stopy krvi. A to sme boli u veterinára každý 4 deň. Zobral aj infúziu. Zistili mu intoleranciu na krmivo a múku. Prešli sme na bezlepkové granule FORZA 10 (predtým sme skúšali Royal canin -ale nechutili). Odvtedy je to už rok a nebol chorý, pribral a je veselý, úplne zdravý havo. Len musíme ustriehnuť, aby mu niekto nedal nejaký ten koláčik, alebo rohlík.
eja
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30. Dec 2012, 15:56

Re: hypoalergénne granule-veterinárne

Poslaťod anana » 22. Feb 2013, 14:51

Náš čivaviak celkom rád RC...
anana
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22. Feb 2013, 14:45

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť