a zas to krmivo

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

a zas to krmivo

Poslaťod FLEUR » 3. Jún 2007, 15:43

uz len jedna otazka.ktore krmivo je najlepsie pre krizenca
Euro pemium,Canutra alebo Ontario??? a su vobec dobre???
Dogs aren´t our whole lives but they make our lives whole.
Obrázok užívateľa
FLEUR
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 31. Mar 2007, 20:07

Ale ake

Poslaťod fosilia » 3. Jún 2007, 17:19

CANUTRA sa vyrába zo surovín svetovej kvality, ktoré sa pestujú na úrodných pozemkoch kanadských fariem.
Vyrobca: Vsade kde to je mozne. V byvalej fabrike sa uz nevyraba.

ONTARIO je vysoko kvalitné prémiové krmivo vyrobené podľa originálnej kanadskej receptúry.

Vyrobca: ČR

Euro premium vysokokvalitné prémiove krmivo. Aby bolo dostatocne kvalitne tak pouziva tuto formulaciu. Obsahuje EÚ schválené antioxidanty a konzervačné látky.

Výrobca: Belgicko

V tomto je to len na tebe co budes kupovat. U takychto krmiv nie je co hodnotit. Dnes su dobre vsetky krmiva ale ci aj zdrave alebo kvalitne...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod FLEUR » 3. Jún 2007, 18:04

diiiiiiiiiiiiiiiiky moc tak najprv skusim Canutru. :D
Dogs aren´t our whole lives but they make our lives whole.
Obrázok užívateľa
FLEUR
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 31. Mar 2007, 20:07

Poslaťod Nils » 4. Jún 2007, 8:07

...fleur, som ti dlžný odpoveď o krmive - ja kŕmim z 90 % len prirodzenou potravou mäso, chrupavky, vnútornosti, ryža, jogurty, trochu ovocia...nakoľko je môj pes "rozumný" a nie je práve vo vesmíre - uprednostní takéto normálne krmivo pred tou najonakvejšou a najvyváženejšou značkou granulí. Mne sa zdá vtipné, ak tu niekto na dekagramy určuje kŕmnu dávku tej a tej značky v takom a takom veku, pre také a také plemeno...som zvedavý koľko z týchto "poradcov" sa tak zodpovedne stravuje a doržuje presne podľa rozpisu zásady zdravej výživy :mrgreen: "Vodu kázať a víno piť..." Aj keď človeka a psa nemožno rovnocenne zrovnávať, pricíp je rovnaký...
Ak chceš vedieť aké g.krmivá(ak už vôbec) - v zásade nekupujem suprémiové krmivá, z prémiových som kŕmil acanou a ontariom, ale je to po určení si istých kritérií - (zdroje surovín, pomer živín, využiteľnosť, chemické konzervanty) len o pokuse a omyle. Podľa mňa je však zbytočné a na slovenské pomery zväčša nerealizovateľné kupovať dráhé superprémiové krmivá - istotu aj tak nemáš a zorientovať sa v spleti množstva výrobcov a ich produktov je viac ako ťažké...

... opakujem : Nerobme zo psov kozmonautov. Pri jednom psovi sá dá kŕmiť aj prirodzenou stravou... :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

krmivo

Poslaťod fosilia » 4. Jún 2007, 8:36

Nils ale je to po určení si istých kritérií - (zdroje surovín, pomer živín, využiteľnosť, chemické konzervanty)
Z prvou castou tvojej poznamky sa da len suhlasit. Ale zaklincujes to tymto sa mi zda trochu divne.
Zaujima ma napr. Ontario a jeho kriteria na pouzite suroviny a pomer zivin.
Hmm tak na toto som fakt zvedavy.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: krmivo

Poslaťod Nils » 4. Jún 2007, 15:54

fosilia píše:Nils ale je to po určení si istých kritérií - (zdroje surovín, pomer živín, využiteľnosť, chemické konzervanty)
Z prvou castou tvojej poznamky sa da len suhlasit. Ale zaklincujes to tymto sa mi zda trochu divne.
Zaujima ma napr. Ontario a jeho kriteria na pouzite suroviny a pomer zivin.
Hmm tak na toto som fakt zvedavy.


myslel som na pomer bielkovín, tukov, sacharidov a potom zdroje - kuracina, jahňacina, obiloviny - a tiež či ide o múčku apod. - jasné, že nestojím priamo vo fabrike a nesledujem koľko gramov toho a toho je v jednej granuli - a ani po tom netúžim :twisted: , rozhodujem sa na záklede informácií na obale(iste, že nemusia byť a pravdepodobne ani nie sú vždy kóšer) a najmä podľa skúseností mojich známych chovateľov a v konečnom dôsledku podľa toho - ako dané krmivo prospieva môjmu psovi -vitálnosť, hmotnosť, energia, srsť...

...ak chceš môžem to vajadriť aj pomocou rovnice alebo celkom lopatisticky s jedným podmetom a jedným prísudkom + prihodím nejaké to citoslovce :mrgreen:

...neber to tak dramaticky skamenelinka, chcem len povedať(čo už raz tvrdil Dko), že "najvhodneší a najkvalitnejší" druh granulí nie je všeliek na problémy, rast či vitalitu psa. Takýto pohľad na vec je podľa mňa úzkoprsý a skreslený. Aj keď pre niekoho aj "cesta môže byť cieľ".

Snáď si pochopil a ja som azda ukojil tvoju zvedavosť. :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Info

Poslaťod fosilia » 4. Jún 2007, 18:54

Ved preto som tu otazku polozil lebo pri krmive Ontario tazko budes hladat kuracinku ci jahnacinku, lebo to musis hladat trochu v inom krmive.
Ale ako marketingovy tah so slovickom Canada od ceskeho vyrobcu pre privat Placek to nie je zle.

O pomeroch proteinov , tukov atd po odhaleni vo firme Menu Food by som bol tiez dost opatrny. Dnes uz sa sa da verit len poriadnemu kusu masa...
Mozno.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Re: Info

Poslaťod Nils » 5. Jún 2007, 8:03

fosilia píše:Ved preto som tu otazku polozil lebo pri krmive Ontario tazko budes hladat kuracinku ci jahnacinku, lebo to musis hladat trochu v inom krmive.
Ale ako marketingovy tah so slovickom Canada od ceskeho vyrobcu pre privat Placek to nie je zle.

O pomeroch proteinov , tukov atd po odhaleni vo firme Menu Food by som bol tiez dost opatrny. Dnes uz sa sa da verit len poriadnemu kusu masa...
Mozno
.


...ako tej bravčovine nadopovanej steroidmi pred pár rokmi v Nemecku :twisted: , heh, ale jasné, že je to len jeden z odhalených príkladov - toť dôsledok ekonomického tlaku a politiky veľkochovov...

práve preto dnes Taliani s obľubou vykupujú od našich chovateľov napr. ekologicky(na paši) odchované ročné býčky a sami si ich dochovajú a až potom predávajú, práve preto sa tak čoraz viac farmárov v EÚ preferuje orientuje na ekochov formou voľného chovu pod šírym nebom...

a ešte ad Kanada - v zásade ide len o certifikát receptúry, málokto dnes verí tomu, že bavoráky sa vyrábajú len v Nemecku, McDonaldy v USA a že Nike nie je z Taiwanu :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 689
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Podvod z melaminom

Poslaťod fosilia » 5. Jún 2007, 19:28

Tak mame potvrdene na UKSUPe melamin v Europe.
Odbor krmív a výživy zvierat. Posledné zistenia kompetentných orgánov zistili melamín v gluténe pôvodom z Číny v Portugalsku, Španielsku, Francúzku a v Poľsku.
To teda znamena ze vsetky krmiva vyrabane v tychto krajinach idu na kontrolu.
Kolko krmiv mame na SK z Polska, z Francuska a Spanielska?
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť