Krmivo pre čivavu?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivo pre čivavu?

Poslaťod MariaH » 2. Máj 2007, 17:15

Dobrý deň!

Chcela by som poprosiť o radu, čím kŕmiť šteniatko čivavy. Väčšinou preberáte len väčšie plemená, preto by som sa chcela spýtať. Ďakujem
Naposledy upravil MariaH dňa 24. Máj 2007, 21:29, celkovo upravené 1
MariaH
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 27. Mar 2007, 17:38

Poslaťod dexter13 » 2. Máj 2007, 17:38

arion puppy, ANF puppy
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod MariaH » 2. Máj 2007, 17:51

Ďakujem za odpoveď. Krmim s RC a šteniatko vyzera spokojne, predtým bolo krmené ProNature, ale z toho sa mu zapalovali ušká. Po prečítaní všetkých príspevkov som z toho úplne zmätená. Mala by som prejst na ine granule???
MariaH
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 27. Mar 2007, 17:38

Poslaťod dexter13 » 2. Máj 2007, 19:03

Hlavne pri steniatku moc nemenit, ked je z rc mini junior spokojne, uz radsej nemen, lebo ho zmagoris a mozu byt nasledky, skor si sa mala informovat pri prechode s pronature :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod MariaH » 3. Máj 2007, 8:19

Práveže som sa aj informovala u zverolekárky a tá mi s obrovským nadšením odporučila RC. Vidím to tak, že kým vyrastie (teraz má 3 mesiace) zostanem u týchto a potom skúsim niečo iné.
MariaH
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 27. Mar 2007, 17:38

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 9:47

Tak tak

ps, veterinarka to nadsenie nema z lasky psom ale z niecoho ineho... :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 10:49

maria H

nerada sice prispievam (nie preto ze nerada radim no o krmivach tu bolo napisane habadej a nerada by som aby sa to tu zase zvrhlo lebo to aj tak nikam nepovedie) ale len pre info. Tiez som krmila RC no moj psik mal z toho srajdu, zhnednutu srst a lupiny. Takze som presla na inuo. mala som First Mate to sa tazko zhana. Stolicu mal taku posuchsiu.. presne ako tie granulky takze po dvoch tyzdnoch sme presli na Hills. A musim povedat ze je to fajn.
Aaapropo... tu ma niekto zjazdil ze RC je shit. :) takze po studiu siahodlhej rozpravy o tom ktore krmivo a preco.. som prisla k tomu istemu zaveru ze RC je SHIT za vela penazi. Jedna pani z petshopu mi dokonca povedala ze "Malokto vie ze RC je superpremiove krmivo na rovnakej urovni ako "tesco krmivo" "
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 3. Máj 2007, 11:26

No FM nie je problem zohnat, staci zavolat milankovi /majitel/ a doveze ti ho sam az domov. K RC jedna pani povedala... je to krawina, je pravda ze RC ma vysoku cenu a nizku kvalitu, vzdy sa ale radi do tych lepsich krmiv ako "tesco", pouzivaju sice chemiu, ale kvalita tam urcite vo vnutri niekde je :D no asi tolko - rozhodne su ale lepsie novsie "cistejsie" krmiva...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 3. Máj 2007, 13:29

dexo

:wink: verime.
Co sa tyka FM to som fakt netusila. Ale teraz je to uz jedno som zasobena Hillskou na pol roka. A musm povedat ze ta stolica je momentalne vo velmi slusnej konzistencii. Uvidime ako sa upravia tie lupiny.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod Fanny » 4. Máj 2007, 12:39

Ja krmim mojho civavaka uz 1,5 roka ANF a som velmi spokojna a psovi stale chuti. Pred tym sme skusali rozne, mali sme aj RC - od toho mal blbu alergicku reakciu, cely sa osypal vyrazkami.
Veterinari vacsinou odporucaju RC.... aby mali po par mesiacoch stale viac pacientov :evil:
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Poslaťod MariaH » 4. Máj 2007, 13:58

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Rozhodne sa podla nich zariadim.
MariaH
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 27. Mar 2007, 17:38

Krmenie čivavy

Poslaťod Ayrin » 4. Máj 2007, 22:04

Existuje vyslovene Royal canin pre čivavy je drahé,ale koľko už toho tá čivka zje.Je malá a fakt potrebuje len kvalitu.
lhasakom zdar a psíčkarom tiež;)
http://trihorky-lhasa.websnadno.cz
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Re: Krmenie čivavy

Poslaťod fosilia » 4. Máj 2007, 22:45

Ayrin píše:Existuje vyslovene Royal canin pre čivavy je drahé,ale koľko už toho tá čivka zje.Je malá a fakt potrebuje len kvalitu.

Máš pravdu potrebuje kvalitu tak tu je zloženie špeciálneho krmiva pre civavu.
ryža, kukurica, dehydrované hydinové mäso, pšeničný glutén, živočišný tuk, hydinová pečienka, repné odrezky.
Toto tzv. mexicke plemeno potrebuje min. 2-3x do tyzdna mat varenu stravu. Hlavnym jedlom ma byt avokado s lupanou ryzou a s kuracim alebo kacacim masom. Vyslovene sa zakazuje davat tomuto plemenu hovadzie maso. Naopak sa doporucuje divina. Napr. jelenie mäso je ich veľkou pochúťkou.
Pšenica a kukurica by mala byt zastupena v co najmensej miere. A pozor co je velmi dolezite ziadny doplnkovy vit. C nesmie byt v krmive. zaroven je chybou znizovanie Ca podla starsej literatury z dovodu tvorby oblickovych kamenov. Je to chyba a teraz si pozri specialne krmivo pre civavy. Kolko je tam vit.C, uplne zbytocne lebo tento psik si ho asimiluje dostatocne sam.
Mnozstvo Ca a P je velmi znizene. O zlozeni krmiva ani radsej nepisem lebo v prvom hypermarkete najdem aspon podla vlozenych zakladnych surovin lepsie krmivo.
Please do not feed this breed of dog any supplemental vitamin C (ascorbic acid, sodium ascorbate, calcium ascorbate or ascorbal palmitate) because of the kidney and liver damage it can do.
Doporucujem veterinarom aby toto krmivo ponukali svojim klientom Urcite ponukaju kvalitu... Specialne krmivo pre civavy neexistuje! :roll:
Vdaka specialnym krmivam sa doziva toto plemeno dnes uz len okolo 13 rokov. V minulosti to bolo okolo 20 rokov.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Ayrin » 4. Máj 2007, 22:57

Ja krmím hoci čím,či už Pedigree,alebo bono-mini,alebo šunky:) a musím povedať,že mi čivka prekvitá.kúpila som ju,a mala len 1,4 kg a asi preto ju aj predali,že bola malinká vo veku l rok.Teraz umňa má 1,7 kg ,čo je optimum,takže jú môžem aj uchovniť.Ja zloženia nedodržiavam, či C vit,či čo. Moja čivka zje úplne všetko.
lhasakom zdar a psíčkarom tiež;)
http://trihorky-lhasa.websnadno.cz
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Poslaťod Kveta » 4. Máj 2007, 22:59

Ahoj, mám čivavku 6mesačnú.Krmila som ProNatura28,veľmi mu chutilo
ale po dvoch mesiachoch sa objavilo niečo ako šupinatenie vnútorných častí uška a tiež malé miestečko bez srsti-lysinka. Veter.mi nevedel pomôcť.
Prestala som okamžite krmiť ProNat. Ako prvé som mu davala var.stravu,po
piatich dňoch som začala prechádzať na Trainer-holistic. Stav sa mu báječne upravil do troch týždňov. Teraz je všetko OK.Trainer môžem len odporúčať. :P
Kveta
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 4. Máj 2007, 22:48

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia