Tender na krmiva

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Rozdiel

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 19:31

Wheat flour, maize, fresh poultry meat, fresh meat meal, animal fat, wheat middlings, rice, beet pulp, wheat germs, fish meal, hydrolysed meat, powdered egg (dehydrated)...
Neviem ja citam toto zlozenie ak sa bavime o krmive pre stenata velkych plemien. Odpovedal som Ti z dvoch moznosti ine si mi nedal.
Mimochodom pes travi inac suchu a inac mokru stravu, tak pri tvojom krmeni nemiesat krmiva navzajom v davke.
Radsej len var ak mozes a neviem ci je vhodne to este doplnat nejakymi lacnymi premiovymi krmivami.

Guabi a Eukanuba je velky rozdiel prave v proteinoch ako takych. Potom pri zmene krmiva moze dochadzat k tzv.hnackam. Ak sa to neupravi je jasne ze sa bud vratis ku Guabi alebo si vyberies ine podobne premiove krmivo.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod RJP » 21. Apr 2007, 9:54

Cau fos

No vidíš ten originál preklad Boschu v nemčine má napísané zloženie podobné ak nie horšie ako

bewi-dog.Ktoré je správne?Takže ja chápem a to som bral ako fakt hneď,že ty posudzuješ

kvalitu,pretože do nej vidieť nemožeš/nie si vo výrobe/,len podľa toho čo uvedie výrobca a

akú chémiu v tom majú.Lenže pokiaľ sa ten preklad tak líši,ako sa v tom vyznaŤ,že?

Druhá vec.Mna zaujal ten guabi natural už len koli tomu,že ho na forach spústa ľudí považuje

ako shit.Neviem či si zrovna Ty nebol jedným z tých ktorý toozančil za humus.Ja som mal velmi

dobru skusenosť,aj keď som toho skrmil veľmi malo.Ale cez to všetko aby som aj dokázal,že mi

nestačí len niečo prečítať na forach a hneď to budem brať ako svatu pravdu tu máš

zloženie.Vieš mne pripadá vzhľadom k tej vacsej masovej zložke lepší ako aj Eukanuba.

Co ty nato?


Natural Guabi.

Chicken meat meal,Fresh Chicken,Brewers Rice,Chicken fat, a potom su už všeliake vitaminy

no a je to kontrolované AAFCO ak to ničo vobec znamená
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Guabi

Poslaťod fosilia » 21. Apr 2007, 10:15

Farinha de Carne de Frango, Carne de Frango, Arroz Integral, Gordura de Frango...
Ziadny Fresh tam nevidim. Len mucka a opat mucka. Guabi nema technologiu na spracovanie cerstveho ani mrazeneho masa.
Precitaj si to na ich strankach.
Guabi poznam velmi dobre tak viem o com pisem. Importer ho sem nedotiahol aby konkuroval Eukanube, ale aby si pokryl trh premiovym krmivom.

AAFCO nie je API a pre mna toto oznacenie nic neznamena zvlast ked podporuju antibiotika a steroitika v krmivach...
Ak si precitas ich normu tak kto cez nu neprejde nema co robit na trhu.
Otazkou je ci niekto aj neprejde.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod RJP » 21. Apr 2007, 11:00

fos opísal som ten anglicky preklad z vreca!
Nieje to potom tak,že si tam každý píše čo chce?AKo si to vysvetluješ TY.Ved si skontroluj na strénke boschu nemecky preklad.

Nieje potom lepšie krmit agrotrend ,ked si tam píše kto chce,čo chce a ako chce?
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod RJP » 21. Apr 2007, 11:09

A ešte niečo:

Fos :Carne de frango nieje mučka ,ale kuracie maso.

Farinha de Carne de Frango, Carne de Frango, Arroz Integral, Gordura de Frango...


preklad z PC translatora-*portugalsky

Mouka masný kuøecí, maso kuøecí, rýže úplný, tuk kuøecí...
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod sylva » 23. Apr 2007, 7:52

Dexter13 presne s tebou suhlasim. Niektori si to beru moc k srdcu. Nieco pochvalis tak tu nemenovana ma ironicke poznamky ak nieco vytnes opat poznamky.
To ako keby som jej napisal ze ich predajna v Petrzalke na terase ma otrasnu uroven pripominajucu poslednu dedinu na Ukrajine. Tiez by sa jej to nepacilo.
Jasne, Fosi, niektorí si možno výmenu názorov na fóre k srdcu určite berú viac ako je zdravé. Ale ja to určite nebudem. Tvoje biochemické rozbory krmív ma ozaj za srdce nechytajú, lebo tieto stále dookola opakované témy ma až tak nezaujímajú, občas ich preletím, či niekto neprispeje niečím novým. Moja otázka nemala byť ironickým rýpnutím. Nezaregistrovala som totiž od Teba žiadne iné príspevky, než o zložení a kvalite krmív. Tak som sa slušne opýtala, či máš aj psa, lebo ma to ozaj úprimne zaujímalo :wink:
A vravíš, že sa Ti nepáči úroveň našej predajne. :lol: Je to možné, dôraz kladieme na kvalitu poskytovaných služieb a tovar dodávame na objednávku, preto nepotrebujeme honosné priestory. Ťažisko našej práce je inde. A Tvoja otázka na môj vek mala byť pravdepodobne pokus o vtip, či irónia. Myslím, že sme tak rovnako starí. Či vlastne mladí :twisted:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod palma » 23. Apr 2007, 10:42

Ja mam taky nazor, ze ak nie som odbornik a niecomu nerozumiem, tak si to mozem vyhladat na webe (vsak, anitram? :lol: ) , pripadne sa staci opytat autora... iste rad vysvetli. A komu sa nepaci tema tendra, nemusi si ju predsa citat, tak nechapem, preco sa treba navazat do autora. Ja som rada, ze existuju veci znali ludia ako napr. fosilia, aspon mam moznost ziskat nove informacie.
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Poslaťod sylva » 23. Apr 2007, 11:15

Do autora sa tu nikto nenavážal. A už vôbec nie pre tému.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod palma » 23. Apr 2007, 11:29

staci si nalistovat napr. prvu stranu temy a precitat si prispevky :roll: najprv sa pozriem, potom odpovedam... :lol:
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Poslaťod sylva » 23. Apr 2007, 11:41

Ďakujem za podrobný algoritmus. Som síe blond, ale všetky písmenká abecedy poznám. Nevidí sa mi, že by tu chcel niekto niekoho uraziť.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod anitram » 23. Apr 2007, 12:08

palma podla tvojich "rad" tipujem, ze vsetko svoju mudrost si objavila na webe, web je sice informaca dialnica, ale zial nie vsetko sa tam da najst, hlavne odborneho
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

web

Poslaťod palma » 23. Apr 2007, 12:27

Da sa tu najst vsetko, co treba, staci ak je clovek aspon trochu jazykovo zdatny a hlavne ma aj zaujem to najst :wink:
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Poslaťod Nikka » 23. Apr 2007, 13:52

S tymto suhlasim s Palmou. O vsetkom sa v knihach clovek nedocita a co mi treba si pozriem na nete. Mam velmi rada prispevky na urovni, ktore mi nieco daju. Hlavne tie zdovodnenia preco tomu tak je a pod. :wink:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod anitram » 23. Apr 2007, 16:49

aha, chapem, nuz a ten co nevie anglicky sa moze dat akurat tak vypchat :roll:
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

len tak...

Poslaťod fosilia » 23. Apr 2007, 17:41

Sylva no ved prave o to ide. To nebola od teba velmi trefna poznamka, a tak isto aj moja. Vies, ked nepoznas pozadie nie je to moc vhodne...
Podla stranok, ktore uvadzas mas za sebou vysledky lebo sa psom venujes profesionalne. Ja uz nie. Ale to uz som pisal niekolkokrat. Svoje mam za sebou hlavne vsak v zahranici. Okrem jedneho clena rodiny mam okolo seba denne dalsich posov bohuzial vsetko pacientov s diagnozou nezhubnych ci zhubnych nadorov. Tomu sa momentalne venujem viac. Pre mna prave rozbor krmiva je velmi podstatny a kto ma zaujem vediet viac, rad mu napisem. Pokial mam presne informacie lebo ako si si vsimla vacsina to podstane zatajuje viem dalej aspon ako tak posudit spravnu vyzivu. Inac je to len trepanie. Niektore produkty poznam viac niektore menej a nesnazim sa ich posudzovat podla nejakej kvality lebo tam urcite u granul nie je ale na zaklade aspon zakladneho standartu. Lahsie sa hodnoti tzv mokra strava ci uz varena,surova alebo konzervovana.
No a vzhladom k uvedenemu nie su prave krmiva so syntetikami u mna oblubene a najradsej by som dal tymto firmam zaplatit vsetky skody a utrpenia ktore sposobuju zvieratam. Dnes sa viacerym firmam inac dycha kred maju za sebou tazke testy na zvieratach a dodnes z toho mnohe firmy profituju. Nie je tazke potom vyrabat lacne krmivo vlozit tie spravne additiva vybilancovat ho a vdaka masivnej reklame uspesne predavat. Nikto sa nestazuje. Od vyrobcu az po veterinara kde cely kolotoc konci.
Som rad ze si moju poznamku pochopila...
Prajem ti pekny den.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia