Tender na krmiva

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Tender na krmiva

Poslaťod fosilia » 18. Apr 2007, 22:49

Verejnú súťaž na granule pre psov vypísali Ministerstvo obrany SR a Veliteľstvo logistiky v Trenčíne. V tendri chcú vybrať dodávateľa granulovaného krmiva pre služobných psov vo vojenských útvaroch a zariadeniach ministerstva obrany a ozbrojených síl na obdobie 18 mesiacov.

Armáda plánuje nakúpiť vyše 41 ton granúl, predpokladaná hodnota zákazky je 4,8 milióna korún. S dodávateľom uzavrie rezort rámcovú dohodu. Vojaci požadujú krmivo na letné obdobie, so zvýšeným obsahom tukov na zimné obdobie, so zvýšeným obsahom bielkovín pre psov v zvýšenej záťaži a krmivo so zníženým obsahom tukov pre starších psov.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do 29. mája.

Och ked nieco novinari napisu tak to ma velku informacnu hodnotu.
Hura podme vsetci sutazit. Oh pardon zabudol som zijeme na Slovensku a tak zacneme pekne vsetko manipulovat. Najskor sa pozrieme kto neustale vyhrava. Potom sa pozrieme na podmienky ako niekto opise zlozenie toho praveho krmiva ktore ma vyhrat a hura do sutaze. Pardon este si vyberie vhodnu dovolenku pre celu rodinu a az potom zacne tender. No v komisii su este dalsi clenovia. Nevadi pojdu vsetci na VIP Camp.
Za peniaze danovych poplatnikov sa rozdava lahko...
Ze by sam minister obrany ani nevedel co sa v rezorte deje.
Tradicia je tradicia. Pockajte si na vitaza. Co si myslite kto to bude?

Poznate ten film Este vacsi blbec ako sme cakali...

Skuste si tipnut kto bude vitazom. Ja to uz viem dnes. Ved sme na Slovensku alebo pride k zmene.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 18. Apr 2007, 22:54

Myslim, ze to uz prilis rozoberate...ti co vedia vedia a ludom to moze byt suma fuk...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod palma » 19. Apr 2007, 12:22

Tipujem RC... chudaci psi :roll:
http://scottie.szm.sk - info o škótskych teriéroch
Obrázok užívateľa
palma
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13. Apr 2007, 10:17

Re: Tender na krmiva

Poslaťod Nils » 19. Apr 2007, 12:32

fosilia píše:Verejnú súťaž na granule pre psov vypísali Ministerstvo obrany SR a Veliteľstvo logistiky v Trenčíne. V tendri chcú vybrať dodávateľa granulovaného krmiva pre služobných psov vo vojenských útvaroch a zariadeniach ministerstva obrany a ozbrojených síl na obdobie 18 mesiacov.

Armáda plánuje nakúpiť vyše 41 ton granúl, predpokladaná hodnota zákazky je 4,8 milióna korún. S dodávateľom uzavrie rezort rámcovú dohodu. Vojaci požadujú krmivo na letné obdobie, so zvýšeným obsahom tukov na zimné obdobie, so zvýšeným obsahom bielkovín pre psov v zvýšenej záťaži a krmivo so zníženým obsahom tukov pre starších psov.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena. Ponuky môžu záujemcovia predkladať do 29. mája.

No vidíš, tak máš ešte niečo vyše mesiaca, aby si skúsil odvrátiť pohromu. Teraz vážne, ako biotechnológ skús poradiť a pritom zohľadniť cenu. Jedmu - max. dve značky - nie ako najvhodnejšie krmivo, ale ako najvhodnejšie vzhľadom k požiadavke a tiež realite. Snáď sa nevyhovoríš na propagovanie /nepropagovanie toho ktorého výrobcu :?: :!:
Och ked nieco novinari napisu tak to ma velku informacnu hodnotu.
Hura podme vsetci sutazit. Oh pardon zabudol som zijeme na Slovensku a tak zacneme pekne vsetko manipulovat. Najskor sa pozrieme kto neustale vyhrava. Potom sa pozrieme na podmienky ako niekto opise zlozenie toho praveho krmiva ktore ma vyhrat a hura do sutaze. Pardon este si vyberie vhodnu dovolenku pre celu rodinu a az potom zacne tender. No v komisii su este dalsi clenovia. Nevadi pojdu vsetci na VIP Camp.
Za peniaze danovych poplatnikov sa rozdava lahko...
Ze by sam minister obrany ani nevedel co sa v rezorte deje.
Tradicia je tradicia. Pockajte si na vitaza. Co si myslite kto to bude?

Poznate ten film Este vacsi blbec ako sme cakali...

Skuste si tipnut kto bude vitazom. Ja to uz viem dnes. Ved sme na Slovensku alebo pride k zmene.

A ešte tvoj tip...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Re: Tender na krmiva

Poslaťod DKo » 19. Apr 2007, 12:35

fosilia píše:Skuste si tipnut kto bude vitazom. Ja to uz viem dnes.
Prípadne si skúste tipnúť kto neuspeje :idea:
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Re: Tender na krmiva

Poslaťod Nils » 19. Apr 2007, 12:38

DKo píše:
fosilia píše:Skuste si tipnut kto bude vitazom. Ja to uz viem dnes.
Prípadne si skúste tipnúť kto neuspel :idea:


Tesco?? :lol: alebo :arrow: ...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod evulkak » 19. Apr 2007, 14:22

Ved je to jedno.. ten tender bol vyhraty este predtym nez ho vyhlasili. Takze neviem vobec o com je tu rec. :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Krmivo

Poslaťod fosilia » 19. Apr 2007, 18:45

Nils netipujem pretoze nie je co tipovat...
Dostali sa mi do ruk od novinara znameho platku podmienky sutaze a nech napisem k tomu moje stanovisko.
Precital som si to a vratil mu to spat.
Podmienky vypracoval kapitan XY a ako odborny poradca je tam uvedeny.
Jednoducho opisal zlozenie krmiva ktore ma vyhrat a nedal si ziadnu namahu k tomu aby aspon poprehadzoval jednotlive nazvy analyz. Potom je tam uveden, ze ak nesplnite tieto podmienky analyzy tak ste zo sutaze vyradeny.
Tato uvedena receptura vsak je uz pomerne stara este ked s nou zacali vo firme Mastery, neskor ju prebrala aj dalsia francuska firma a dnesne technologie a poznatky z vyzivy psov su uz niekde inde.
Drzim palce vsetkym sutaziacim a prajem im vela elanu z tendra, ktory jasne znevyhodnuje vsetkych ucastnikov okrem jedneho vyvoleneho.
No pokial si to armada plati z vlastnych vrecak tak nech si robia co chcu ale platia to z penazi danovych poplatnikov. System im dodnes fungoval ale ... :lol:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 19. Apr 2007, 19:01

Farmakofola s rayol konin, prip. Tatarpet s k9 a bryt :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod fosilia » 19. Apr 2007, 19:36

Tu su podmienky z konca analyzy pre psov na letne krmenie:
Cholin (mg/kg) 3000
Vitamín E (mg/kg) 500
Vitamín C (mg/kg) 200
Taurin% 0,1
Glukosamin + chondroitin mg/kg 500

Vsimni si tie vysoke davky vit. E, cholinu a vitaminu C. Kedze dnes su uz dost podrobne popisovane syntezy vlastneho vit.C u psa nie je mi dobre jasne preco tak vysoke davky pre psa v letnom obdobi.
Podla normy je max. hranica vit.E 900U.I./kg Oznacovanie mg/kg sa nepouziva. Tato hranica je pre psa toxicka. Vit.C sa dodava hlavne do krmiv pre starsich psov a jeho hodnota sa pohybuje okolo 100-150U.I./kg
Zvysene davky vit.E a C mozu za urcitych okolnosti napomahat nadorovym ochoreniam u psov zvlast sa to tyka obliciek a stitnej zlazy.

Optimalne mnozstvo maju napr. vsetky krmiva Eukanuby.
Zdroj
http://www.peteducation.com/article.cfm?cls=2&cat=1662&articleid=710
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod sylva » 20. Apr 2007, 7:30

Optimalne mnozstvo maju napr. vsetky krmiva Eukanuby.

To je síce fajn, ale moji ak si k eukanube čo len privoňajú, už aj majú hnačky :? A to ich nepočítam k citlivým žalúdkom.
Fosília, máš Ty aj psa? 8)
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Apr 2007, 8:05

Lenze ja nepisem o krmive , ktore nakupujes na Slovensku. V Holandsku sa vyraba pod inymi recepturami ako v materskej fabrike.
Hnacka? A vyjadrila si sa spravne. Vies co je nizka molekulova hmotnost proteinov? A preco po granulach v ktorych su pouzite taketo aminokyseliny nenastane nahromadenie zaludocnych stiav? No a mimochodom ja pisem o vitaminoch tak nechapem ten odskok od temy. Ked si alergicka na Eukanubu tak si to ries inde.
Tvoje ironicke poznamky nebudem komentovat. Kolko mas rokov? :wink:
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod anitram » 20. Apr 2007, 10:58

tak k tomuto sa vyjadrim, lebo mi to neda,

fosilia myslim si, ze svoj nazor moze vyjadrit kazdy, a to ze sylva nieco napisala o Eukanube, neznamena ze jej mas odpisat takym sposobm ako si to spravil, tvaris sa ako pupok sveta co sa tyka krmiv, ale ja ani tvoje prispevky necitam, pretoze tie tvoje odborne vyrazy vacsine laikov chovatelom vela nedaju, ked mienis zaposobit svojou mudrostou pis do odbornych casopisov

a co sa tyka krmiv tiez sa nazorovo priklanam k Sylvi, prvy pes mal z eukanuby riedku stolicu a byval nafuknuty, druhy mi ju prestal zravat este za stenacieho obdobia, niektorym moze vyhovovat niektorym nie, ale tak tupo odpisat niekomu na jeho nazor je bezocive a arogantne

a k teme ti poviem len tolko k statnym tendrom sa nevyjadrujem, aby si bol spokojny, ze je prispevok k teme :twisted:
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod RJP » 20. Apr 2007, 11:11

Ja zas nechápem tvoju reakciu.Teraz mi začali z eukanuby tiež hnačky,prešiel som z /guabi natural na eukanubu/,ale prosim Ťa bud rád,že su ludia ktorý o tejto problematike čosi vedia a Laikom spustu veci vysvetluju.Vieš ja nepotrebujem dotyčného osobne poznať,ale dokžem si všimnut podľa argumentácie a faktov ktoré uvádza,že je znalý veci.Tak jeho prispevky necitaj dalej,ale ver ,že spustu ostatných to tu zaujima i ked vniektorych veciach na vec mozu mat iny nazor.A rozumejú tomu alebo sa snazia rozumieť.
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod anitram » 20. Apr 2007, 11:34

RJP, tak to je skoda :lol: ze ma nechapes, ale uz som si precitala fosilin prispevok vyssie, sice neviem ci je chlap, ci zena, ale to neriesim, a uz mi je jasne, preco tak zareagoval na niekoho kto mu vniesol zle svetlo na eukanubu, nech si nou krmi je mi to jedno, ale nech neskace do ludi, ktori napisali len svoju skusenost

co sa tyka odbornych vyrazov, nestudovala som lekarstvo, ani veterinu, nemam sajnu co je cholin a taurin, ale ostatni urcite hej

a urcite vela ludi zaujima statny tender na krmiva, ked sami nevedia vybrat to spravne krmivo pre svojho psika a aj tak musia najskor skusat, ze ktore hafanovi bude vyhovovat :twisted: tak vas nebudem vyrusovat a ucte sa odborne vyrazy, nech viete ze je v odbore odbornikom :lol:
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť