Tender na krmiva

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod sylva » 24. Apr 2007, 7:38

Asi som natvrdlá, ale nechápem. Nemusím poznať žiadne pozadie, aby som sa zaujímala, či svoje vedomosti aj uplatňuješ v praxi, alebo je Tvoj záujem len teoretický. Ozaj som nerýpala, normálne som sa spýtala. Keď chcem byť uštipačná, tak to vyzerá úplne inak :twisted: Čo som napísala o hnačkách mojich psov po Eukanube, myslela som to úplne vážne a bez akejkoľvek irónie. O to viac sa čudujem, lebo ak ma pamäť neklame, aj Ty sám si v ktorejsi téme povedal, že po svojich predchádzajúcich skúsenostiach by si dnes už Eukanubou nekŕmil. Ale ak to napíšem ja, tak "si mám ísť liečiť alergiu na Eukanubu inam" :roll: Tvoje príspevky beriem, určite sú prínosnejšie, než mnoho iných, len sa občas musím pousmiať pri predstave, že niekto sa hodiny morí s prekladom Tvojich príspevkov, nakoniec podľa návodu hádam aj zoženie krmivo, nasype psovi do misky a pes mu to buď nebude žrať alebo sa mu vyser.... z podoby :lol: Určite som za to, aby ľudia boli informovaní a ešte lepšie správne informovaní, ale netreba lietať v oblakoch.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Re: len tak...

Poslaťod DKo » 24. Apr 2007, 9:56

fosilia píše:Okrem jedneho clena rodiny mam okolo seba denne dalsich posov bohuzial vsetko pacientov s diagnozou nezhubnych ci zhubnych nadorov. Tomu sa momentalne venujem viac. Pre mna prave rozbor krmiva je velmi podstatny a kto ma zaujem vediet viac, rad mu napisem.
Čo ak si sa vo svojej karcio-fóbio-mánii úzko upol jedným smerom. Netvrdím, že nesprávnym, ale možno iba jedným nestačí, aby to nebolo ako stláčanie pneumatiky = čím viac na jednom mieste tlačíš, tým viac iné vydúva.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 24. Apr 2007, 11:35

V záujme vylepšenia vzťahov navrhujem, aby každý pes kozmonaut (rozumej odchovaný čisto na granuliach) uviedol svoje skúsenosti s jednotlivými druhmi tejto neprirodzenej stravy a detailne popísal priebeh trávenia a enzymatických štiepnych reakcií vo svojom tele. Tiež by nebolo od veci, aby sa dotknutí psi vyjadrili k chuťovej stránke granulí, konzistencii, respektíve jednotvárnosti starvy. Tiež by mali uviesť, či sú zástancami delenej stravy podľa známych Diamondovcov, alebo aplikujú stravovanie podľa ajurvédy, či krvných skupín. Záverom žiadam vytvorenie kongregácie psov všetkých plemien, aby vytvorili spoločné odborné kolokvium presahujúce organizáciu typu FCI a vydali pre výrobcov krmív metodický materiál, ktorý by raz a nyvždy vniesom svetlo do temného a hmlovinami opradeného tajomstva hľadania vhodného, zdravotne nezávadného, biologicky komplexného, cenovo prijateľného granulovaného krmiva. :idea:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod RJP » 24. Apr 2007, 12:06

Nils celkom si ma pobavil ,teda hlave s tými kozmonautami.Neviem ako dlho krmiš masom ,ale fakt je ,že ja s tým mám bohaté skúsenosti a poviem,že veľmi dobré.Odsledované dlhodobo na minimálne 90 psoch,krmených surovým masom.Ale pokial ide o granule ako istú nahradu nechám sa rád poučiť i keď rozdelovanie do tried superpremium a premium...atd, som povrchne chápel už pred 10timi rokmi.Ja krmim dospelých granulami vtedy ked mi dojde maso,alebo sa mi nechce variť-maso ktoré uznam,že je rozumné radšej povariť-bravčovinu a tak..Štence krmim prevažne granulami /občas tvaroch,alebo a nejaké maso či vývar/najma koli tomu,že na 90% ich noví majitelia budu chovat ako kozmonautov a to možná aj ako supermarketových kozmonautov,takžne rád by som aby im doma nežrali granule a boli nejaké problémy.No a tiež sa priznám,že ked žerú granule lepšie s...u a to mi celkom tiež vyhovuje.

Takže ked už mám platiť za granule,chcem mat v tom prehlad aby som za primeranú nekvalitu/granule nikdy nemožu konkurovat cerstvej potrave/ zaplatil primerané peniaze a nenechal sám seba okrádať blbou reklamou.V tom mi príde aj táto diskusia prínosná.




Aj ked mi fos na posledné pripmienky neodpovedal:-)
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod RJP » 24. Apr 2007, 12:10

sorry ".......doma žrali granule a neboli nejaké problémy......" :D
RJP
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 17. Apr 2007, 14:58

Poslaťod Nils » 24. Apr 2007, 12:15

RJP píše:Nils celkom si ma pobavil ,teda hlave s tými kozmonautami.Neviem ako dlho krmiš masom ,ale fakt je ,že ja s tým mám bohaté skúsenosti a poviem,že veľmi dobré.Odsledované dlhodobo na minimálne 90 psoch,krmených surovým masom.Ale pokial ide o granule ako istú nahradu nechám sa rád poučiť i keď rozdelovanie do tried superpremium a premium...atd, som povrchne chápel už pred 10timi rokmi.Ja krmim dospelých granulami vtedy ked mi dojde maso,alebo sa mi nechce variť-maso ktoré uznam,že je rozumné radšej povariť-bravčovinu a tak..Štence krmim prevažne granulami /občas tvaroch,alebo a nejaké maso či vývar/najma koli tomu,že na 90% ich noví majitelia budu chovat ako kozmonautov a to možná aj ako supermarketových kozmonautov,takžne rád by som aby im doma nežrali granule a boli nejaké problémy.No a tiež sa priznám,že ked žerú granule lepšie s...u a to mi celkom tiež vyhovuje.

Takže ked už mám platiť za granule,chcem mat v tom prehlad aby som za primeranú nekvalitu/granule nikdy nemožu konkurovat cerstvej potrave/ zaplatil primerané peniaze a nenechal sám seba okrádať blbou reklamou.V tom mi príde aj táto diskusia prínosná.




Aj ked mi fos na posledné pripmienky neodpovedal:-)


Moja reč. Inak k tvojej otázke som sa vyjadril v príspevku Krmivá, str. 18. :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Predchádzajúci

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť