kosti

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

kosti

Poslaťod mari » 14. Apr 2007, 10:32

ake cerstve kosti su najvhodnejsie pre psy?
mari
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Apr 2007, 10:27

Poslaťod SH a perzska macka:) » 14. Apr 2007, 10:56

sa mi zda, ze z kosti su najvhodnejsie chrupavky (aj ked dospelemu psovi sa daj aj ine...) ak sa nemylim tak nemaju ukoncenie spicate,aby sa pes nahodou nepridrhol :wink:
a mozu sa dat aj surove, ale my ked raz za cas dame, tak to radsej vopred prevarime...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod keit » 14. Apr 2007, 11:09

čerstvé neviem :(

ale viem že dobre do mäkka uvarené špikové kosti lebo tie sa pri hryzaní drvia :wink:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod SH a perzska macka:) » 14. Apr 2007, 11:14

aaano, totalne som zabudla, to mali byt spikove kosti.. ale ja by som radsej uvarila,... ale videla som aj ako jedli surove...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod mari » 14. Apr 2007, 11:58

ale myslela som hlavne ake druhy, ci hovedzie, bravcove, telacie atd., viem ze kuracie nei su vhodne, ale ktore su najlepsie z tych ostatnych (najmenej sa stiepia atd.)
mari
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Apr 2007, 10:27

Poslaťod dexter13 » 14. Apr 2007, 12:00

kuracie nie su vhodne? :lol: heh, ja davam vacsinou len kuracie aaaale sak mojej je to jedno ta zere aj kamene od mala :shock:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 14. Apr 2007, 15:31

dexter13 píše:kuracie nie su vhodne? :lol: heh, ja davam vacsinou len kuracie aaaale sak mojej je to jedno ta zere aj kamene od mala :shock:


....takže najjednoduchšie bude psovi nazbierať za vedro štrku a nie donemoty mudrovať o najvhodnejšom krmive.že??


....inak skrmovať dlhé rúrkovité kosti z hydiny(stehná a krídla) je riadna blbosť. pokračuj a je pravdepodobné, že spoznáš ako vyerá pes s perforovaným črevom alebo poranením hrtana... :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 14. Apr 2007, 17:07

Nils nikto tu nemudruje, nepaci? Necitaj :wink:

Zaujimave davam to psovi uz 9rokov, okuse klby a tie tvoje rurky neha tak, neni tak blby, aby to zral. A nikto tu nehovori o skrmovani... takychto ludi milujem cmuck :wink:

ps: ja som mal skor problemy s bravcovymi, mala zapchu...kamen, no zozere, vygrca a ide sa dalej, co s nou. Ale teba som o radu neprosil, viem co a ako... :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 14. Apr 2007, 21:59

dexter13 píše:Nils nikto tu nemudruje, nepaci? Necitaj :wink:

Zaujimave davam to psovi uz 9rokov, okuse klby a tie tvoje rurky neha tak, neni tak blby, aby to zral. A nikto tu nehovori o skrmovani... takychto ludi milujem cmuck :wink:

ps: ja som mal skor problemy s bravcovymi, mala zapchu...kamen, no zozere, vygrca a ide sa dalej, co s nou. Ale teba som o radu neprosil, viem co a ako... :wink:


...to si mal hneď povedať, že si taký expert. Toto fórum má šťastie. že ho svojou prítomnosťou poctil odborník tvojho kalibru. Inak čítam všetko. rád sa pobavím...

Ja nie som macher na všetko, len ma rozosmeje, keď si chlapec ako ty otvorí obchod s chov. potrebami a už je z neho odborník - teda podľa toho ako sa tu prezentuješ. No nič. aspoň sa na teba môžem obrátiť. keď budem potrebovať radu. Keďže tvoj vzťah ku mne je mimoriadne vrelý. určite mi pomôžeš. Vopred Ďakujem! :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod dexter13 » 14. Apr 2007, 22:32

? Tvrdil som ja niekedy, ze som odbornik? Hovorim, len to co viem, nic si nevymyslam, nezavadzam, nechapem o co ti ide, ak ta trapi, ze sem vo volnom case zajdem a snazim sa poradit ako viem... ja sem chodit nemusim a kraluj si tu :wink:

ps: pozdravuj kolektiv dog.sk, lebo mi velmi pripominas jedneho clena, btw. ako tak citam, komu si ty tu stihol poradit?
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nils » 15. Apr 2007, 10:20

Len sa hneď neurážaj. NILS NA DOG SK A NILS NA CHOVATELIA SK JE JEDNA A TÁ ISTÁ OSOBA - SHERLOCK!!! :lol:

Ja neradím. len konštatujem. Kraľovať tu tiež nemôžem, pretože vzhľadom na moje ego mi titul kráľ nepostačuje. :lol: Navyše o psoch viem len niečo, nie všetko - občas však musím zareagovať - najmä keď si prečítam - ako to povedať a nedotknúť sa ťa :? - nepresnú informáciu - môže byť?? :wink:

Sám si už na tomto fóre písal. že si taká dynamická povaha - preto sa čudujem, že mne to netoleruješ :roll:

A na rovinu. aj ja ťa milujem - preto tie sympatie z mojej strany... :wink:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod mari » 15. Apr 2007, 10:51

dakujem dexterovi13 a Nilsovi za zaujimave odpovede na moju otazku, velmi ste mi pomohli, hahaha, cauko chlapci :D
mari
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 14. Apr 2007, 10:27

Poslaťod keit » 16. Apr 2007, 11:32

mari

hovädzie špikové ale aj bravčové hlavne nech sú dobre uvarené aby sa drvili a nie lámali a nedávaj naraz veľa aby psík nemal zácpu samozrejme podľa velkosti psíka :)
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Re: kosti

Poslaťod DKo » 16. Apr 2007, 11:53

mari píše:ake cerstve kosti su najvhodnejsie pre psy?
mladé tzn. teľacie, jahňacie, kozľacie, srňacie, ..
surové sú bezpečnejšie, lebo sú pružnejšie, tzn. neštiepia sa na ostré úlomky
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nils » 19. Apr 2007, 12:09

keit píše:mari

hovädzie špikové ale aj bravčové hlavne nech sú dobre uvarené aby sa drvili a nie lámali a nedávaj naraz veľa aby psík nemal zácpu samozrejme podľa velkosti psíka :)


špikové kosti(surové ) sa lámu?? Pozri sa niekedy ako pes tú kosť spracúva - strúha si z nej, ohryzáva ju - až v závere(ak sa tam dopracuje) ich drví. Vždy v zásade surové kosti - najmä z mladých zvierať s prevahou chrupaviek :!:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia