Hypoalergénne granule Trainer fitness

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Hypoalergénne granule Trainer fitness

Poslaťod keit » 4. Apr 2007, 11:38

Ahojky, mám psíka kríženca 6,5 roka a 9,7kg ktorý trpí na proteínovú alergiu, momentálne papá granule MF - ryba-zemiaky ale nakoľko mu moc neberú a má hrozne objemné hovienka :shock: chcela by som mu tie granule zmeniť. Poraďte mi prosím nejaké hypoalergénne kvalitné granulky pre môjho psíka ktoré by mu chutili a mal by aj peknú srsť a aby mu nerobili zle na žalúdku, lebo práve alergia u neho sa prejavuje nasledovne: zhorší sa mu stav srsti-vypadáva, lupiny je suchá, štetinatá, hryzie a olizuje si packy, škrábe sa a zvracia žlč. U veta sme s tým boli a ten nám dal veter.granule Specifik vajco-ryža síce jeho hore popísaný stav sa zlešil ale srsť mal aj tak v hroznom stave a po mesiaci mi ich začal odmietať tak sme prešli na FM - srsť má teraz nádhernú ale tie hovienka-hrôza. Uvažovala som nad granulami Trainer fitness Adult kačica-ryža mini, čo poviete je to dobrá voľba? ak nie tak poraďte prosím niečo lepšie, ďakujem :wink:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod fosilia » 4. Apr 2007, 16:32

Keit posli mi na pm vsetky vysetrenia, ktore ma pes za sebou. Ono podla toho co pises este tam je nieco ine ,ale nechcem to tu rozpisovat.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 4. Apr 2007, 20:10

fosília - Edy čo sa týka vyšetrenia na alergiu nemá :( veterinárka to usúdila podľa toho čo som vlastne napísala aj tu vyššie, že to sú typické príznaky psíka-alergika. Povedala že najprv skúsime hypoalergénnu diétu či sa to zlepší keď nie že potom sa spravia vyšetrenia a vlastne tá diéta zabrala packy si nelíže, je veselý chutí mu papať, nezvracia ani sa neškrábe aj srť sa mu zlepšila hlavne odkedy papá tú FM len chcem zmeniť tie granule FM zrejme na ten Trainer. Dnes som kúpila 800g na skúšku a Edkovi to chutí :D čo som veľmi rada len neviem čo sa týka kvality tohto krmiva by som bola rada poradiť, inak veľmi pekne ďakujem že nám chceš pomôcť :lol:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Apr 2007, 7:57

Kvalita u hypoalergennych krmiv sa tazko hodnoti ale skor by som pouzil vyraz kvality ako vysledku reakcie krmiva na organizmius presnejsie imunologicky system psa. Je niekolko moznosti ako krmivo vyrobit. Vyrobca pouzije jednej protein a jeden uhlohydrat alebo pouzije protein isolat s rozbitou molekulou a nizkou molukularnou hmotnostou.
Podla zlozenie FM ci FIT splnaju vsetky predpoklady krmiva urceneho na eliminancnu dietu. Tu je opis zo stranok:
Firstmate Potato Fisch: Proteiny:23% Tuky 10%
Jediným zdrojom živočíšneho proteínu je ryba. Jediným zdrojom uhlohydrátov sú zemiaky odrody Idaho. Pri šetrnom spracovaní systémom gentle manufakturing dochádza k premene škrobov na jednoduché cukry, ktoré sú zdrojom okamžitého prísunu energie do organizmu.
Ideálnym zdrojom kĺbovej výživy je extrakt zo žraločích chrupaviek a mäkkýšov. Vynikajúci obsah mastných kyselín Omega 3 a Omega 6, ktorých zdrojom je predovšetkým ryba, má pozitívny vplyv nie len na posilnenie celkového imunitného systému, ale aj na odstránenie problémov ako zápal kože či uší, pôsobí pri zvýšenom krvnom tlaku, srdcovej arytmii atď.
Zloženie: sledia múčka, zemiakové vločky, kurací tuk / konzervovaný zmiešanými tokoferólmi /, repné rezky, rybí olej, dihydrofosforečnan vápenatý, cholínchlorid, soľ, kyselina sorbová / , vitamín C, extrakt z Yuccy, vitamin A, vitamin D, vitamin E, vitamin K, tiamín, riboflavín, niacín, pyridoxín, vitamín B12, kyselina D-patoténová, kyselina listová, D-biotín, železo, zinok, mangán, meď, jód, kobalt, selén, glukanáza, proteáza, amyláza, celuláza, / Bacillus subtilis / MSM , Glukosamín.

Trainer Fitness Adult Mini hypoallergenic+holistic: Proteiny25% Tuky14%
Ananás (Ananas): je zdrojom vitamínu C, B12 a E a obsahuje unikátny enzým zvaný bromelín, ktorý pri trávení pomáha rozkladať v potrave proteíny. Zlepšuje tým trávenie, urýchľuje spaľovanie tukov a zabraňuje tvorbe nového. Od čias jeho objavenia v roku 1957 sa neustále objavujú nové vedecké publikácie o rôznorodom využití bromelínu vo veterine a jeho význame pre zachovanie zdravia zvierat. Dnes už vieme, že bromelín môže napomáhať pri rozpúšťaní krvných zrazenín a byť nápomocný pri liečení chorôb srdca. Veterinári predpisujú bromelín psíkom, ktorí majú ťažkosti s trávením bielkovín, alebo tým psom ktorí potrebujú znížiť hmotnosť. Bromelín zlepšuje trávenie mäsa a predchádza dyspetickému syndrómu.
Rumanček kamilkový (Matricaria recutita): so svojimi utišujúcimi a sedatívnymi účinkami zmierňujú žalúdočné kŕče, nevoľnosť a bolesti. Pomáha pri plynatosti, hnačke a zácpe a takisto pri zvýšenej kyseline. Pri prechladnutí zmierňuje bolesti hlavy a horúčku u šteniat.
Chmeľ (Humulus lupulus): obsahuje lupulín, ktorý tlmí mozgovú kôru, používa sa pri podráždenosti, pocitoch napätia a nechutenstve.
SUROVINY:
Ryža, čerstvé kačacie mäso (min. 20% ), dehydrované kačacie mäso, kukuričný olej, ryžový glutén, frukto-oligosacharidy, vitamíny a minerálne látky, cholín chlorid, ananás, kamilky, chmeľ.

Vacsinou sa momentalne na alergie nasadzuje kacica a zemiaky tak mozno kacica bude lepsie riesenie ale sleduj psika a potom napis ake boli vysledky.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 5. Apr 2007, 11:03

fosilia-ďakujem za vysvetlenie k téme :) áno to som čítala že kačka v tomto prípade je fakt dobrá takže čas ukáže ešte musím ale najprv dokrmiť Edka FM-tom a potom pomali prejdeme na Trainer fitness - kačku, už som mu skúsila dať vzorku a zlupol ju ako malina :lol: kúpila som mini /podľa váhy/ ale tie granulky sa mi zdajú veľmi malinké ako mini lentilky nevieš náhodou aké sú tie médium bojím sa že tie mini bude po čase prehltať celé :shock: Edko má 9,7kg je o niečo vyšší než vestík, želám pekný deň, pá
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod dexter13 » 5. Apr 2007, 11:04

kacku ma uz aj ANF, o tom nieco viete?

ANF holistic duck-potatoe - http://www.shop.mraja.net/node/4445
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod keit » 5. Apr 2007, 11:39

dexter 13,

ANF holistic tiež nie je zrejme zlý a dokonca ako čítam zloženie sa mi zdá aj možno lepší :o , cena podobná Traineru a kačka-zemiaky je ešte ideálnejšia kombinácia než s ryžou ale čo mi vadí je tá kačacia múčka v Traineri je čerstvé kačacie mäso a ešte ten kurací tuk-nemôže spôsobovať alergiu? veď kura je alergén alebo tuk už nie len je ho bielkovina? inak vieš o tom že si ma teraz pekne zmiatol? :idea:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod dexter13 » 5. Apr 2007, 12:04

uvidime, co povie fos, ja to krmivo tiez este nepoznam je to novinka :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod keit » 5. Apr 2007, 12:33

dobre, tak si počkáme ja som tiež veľmi zvedavá, názory a rady fosílie naozaj berem :wink:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

krmivo

Poslaťod fosilia » 5. Apr 2007, 18:22

V prvom rade si treba skontrolovat ci sa jedna o hypoalergenne krmivo alebo holisticke alebo oboje. ANF je slusny produkt a je dobre ze na Sk trhu sa nachadza. Skoda ze to nie je Duck/Potatoes ale Duck/Potatoes/Rice.
Inac zlozenie slusne a urcite krmenim nic nepokazis ale nie je vhodne na zaklade zlozenia pre eliminancnu dietu. Ma viacero uhlohydratov.
Ale na krmenie zdraveho psa velmi vhodne zlozenie pre malé plemena psov.
Pre stredne a velke uz by malo krmivo v zlozeni vyzerat inac.
Zdroj cerpania na http://www.anf.com/canine14.asp
Pekne sviatky vsetkym a hlavne nech aj nasi psikovia z toho nieco maju....
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 5. Apr 2007, 18:59

ahá, takže zostávam pri Traineri fitness kačka, ešte raz ďakujem a takžiež želám pekné sviatky ak bude pekne a to dúfam ideme s Edkom do prírody :) šibačku ignorujem :D
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Poslaťod dexter13 » 7. Apr 2007, 11:55

kvak kvak, aj ja dakujem...

ps: ak je ako ine holistici od ANF tak to bude zas pekna drt, akurat tak pre civavu - strasne drobne granulky
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod keit » 7. Apr 2007, 13:50

Ahojky :)

Trainer fitness kačka je superprémiové krmivo? inak to mini je fakt mini :shock: nabudúce kúpim médium :idea:
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Krmivo

Poslaťod fosilia » 7. Apr 2007, 14:24

Na www.novafoods.cz to mas napisane. Ano rada Trainer je superpremiove krmivo. Osobne by som sa tohto oznacenia nedrzal, ale cital zlozenie a hladal pouzite suroviny. To je rozhodujuce pre kvalitu krmiva.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod keit » 8. Apr 2007, 13:38

fosília-zneistil si ma :( chceš tým povedať že Trainer fitness sa tvári ako superprémiové ale podľa zloženia to tak nie je? alebo si to myslel všeobecne.

Prosím ťa a podľa teba ktoré hypoalergénne krmivo je najlepšie čo sa týka zloženia a použitých surovín: FM, ANF, Trainer fitness, Eagle pack select, RC, Eukanuba, Specific.... vynechala som nejaké? Musím sa už na 100% rozhodnúť lebo sa nám míňa FM ešte ho máme asi tak na 10 dní a čo potom? a to nepočítam ešte prechod cca 5dní na nové krmivo :(
Obrázok užívateľa
keit
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 3. Apr 2007, 19:51

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia