proplan, alebo arion?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

proplan, alebo arion?

Poslaťod mata26 » 27. Mar 2007, 18:33

obidve Large breed puppy. konkretne pre moje steniatko Zlateho retrivra. pytam sa na tieto dve krmiva, uplne vazne mi prosim niekto povedzte s ktorym z tychto dvoch mate lepsie skusenosti. viem,ze v konecnom dosledku zavisi od psika. mame vzorku Arionu, zajtra ju vyskusame. dakujem za kazdy nazor. :o)
Obrázok užívateľa
mata26
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 6. Mar 2007, 16:25

Poslaťod dexter13 » 27. Mar 2007, 19:59

Ahoj, ja mam bohuzial len z arionom, psikom chuti aj z hladiska vyzivy vyzera byt ok. O pro plane som akurat pocul, ze kedysi byval dobry, ale z hladiska toho, ze ho vyraba nestle - purina, kt. Ma aj dog chow, darling a pod...ruku do ohna bych za nho nedal.
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Tara » 28. Mar 2007, 9:10

Ahojte, ja som moje steniatko NO krmila Proplanom uz odmalicka, pretoze ho tym krmil aj chovatel. Krmila som ho az do jedneho roka a nikdy ziadne problemy neboli. Aj nasho dospeleho psa BSP sme asi pol roka krmili Proplanom a tiez v pohode. :lol: Treba vyskusat kazdemu psikovi sadne nieco ine. :wink:
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod šeltie » 28. Mar 2007, 15:21

O pro plane som akurat pocul, ze kedysi byval dobry, ale z hladiska toho, ze ho vyraba nestle - purina, kt. Ma aj dog chow, darling a pod...ruku do ohna bych za nho nedal.


dosť som sa na tom zabavila :lol: Posudzovať krmivo podľa toho, že ho produkuje nestle, no fajn...myslím, že zájdeš veľmi ďaleko keď budeš krmiť krmivom podľa výrobcu a nie zloženia .... :lol:
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod dexter13 » 28. Mar 2007, 15:29

ze by som zasiel az na predajcu :roll:

Z hladiska kvality hra dost rolu aj kvalita vyrobcu, ake suroviny pouziva, ci ma na kvalitne suroviny atd atd., tak sorry ale niekto kto vyraba sackove polievky a hrabe sa v madarsku do vyroby premiovych granul?

btw. tak ma pouc, mozno ho zacnem predavat, povedal som nazor, nestojim za tym, ze musi byt na 100% pravdivy, ved som aj napisal - POCUL SOM.

PS: keby ludia neposudzovali podla vyrobcu, preco zavrhuju darling, dog chow, delikan a pod /castokrat nepoznaju zlozenie iba vyrobcu/, hm? ...a bezhlavo kupuju RC a eukanubu, len za to, ze maju meno, pri tom mozu obsahovat aj velke gulove, ale ved je to RC!!! :wink:
Naposledy upravil dexter13 dňa 28. Mar 2007, 15:34, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod šeltie » 28. Mar 2007, 15:34

pokial viem purina - proplan sa vyrába v o francuzsku, nie?
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod dexter13 » 28. Mar 2007, 15:38

nie som isty, purina ma vyrobu hlavne v madarsku, ale je to mozne... ktorakolvek psaca nestle tovaren to moze robit a tych je po svete vela :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Nikka » 28. Mar 2007, 16:30

Ja by som bola osobne za ProPlan. Vsak si to mozes osobne porovnat.


Pro Plan Puppy Large Breed
Kompletní krmivo pro štěňata velkých plemen na bázi drůbežího masa. Lehce stravitelné. Receptura obsahuje směs mastných kyselin (CLA), která pomáhá redukovat procento tělesného tuku uloženého během růstu.
Procento bílkovin: 29.00 %
Procento tuku: 15.00 %
Druh obilniny: rýže, pšenice, kukuřice
Zdroj živočišných bílkovin: drůbež, bez specifikace, ryba, vejce
Zdroj minerálních látek: anorganický
Způsob konzervace: směs tokoferolů bohatá na extrakty přirozeného původu
Věková kategorie: štěňata velkých a obřích plemen
Suroviny:
kuřecí maso (17%),rýže (15%), kukuřičný lepek, dehydrované drůbeží bílkoviny, pšenice, kukuřice,ovesná vláknina, živočišný tuk, vedlejší živočišné výrobky, řepná dužina, dehydrované bílkoviny z tuňáka, hydrolyzovaný slunečnicový olej (1%), sušená vejce, pivovarské kvasnice, rybí tuk, vitamíny a minerály
Záv. dekl. znaky:
vlhkost 8%, Nl 290g/kg, tuk 150g/kg, popel 70g/kg, vláknina 30g/kg
Další: Ca 12g/kg, P 10g/kg, vit A 21000 m.j./kg, vit D3 1600 m.j./kg, vit E 170 mg/kg, vitamín C (kyselina askorbová) 70mg/kg

Arion Premium Puppy Large Breed
Hlavné znaky:
- Znížená energetická hustota (ME 3604) umožňuje správny rast väčších šteniat a pomáha zabraňovať poškodeniam kostí a svalovej štruktúry
- Obsahuje malé množstvo kalcia a fosforu pre zdravý vývoj kostí a kĺbov
- Glukosamín a chondroitín zabraňujú problémom s kĺbami
- Frukto-oligo-sacharidy (f.o.s), prirodzené prebiotiká s nezvyčajne priaznivým vplyvom na črevnú flóru
- Omega-6 a omega 3 mastné kyseliny pre zdravú kožu a peknú srsť
- Vysoká stráviteľnosť
- Juka-extrakt prísada
Deklarované akostné znaky:
bielkoviny 26%, tuk 14 %, vláknina 2,0%, popol 6,0%, vlkosť 9% vápnik 1,2%, fosfor 0,80%, meď 5 mg/kg, vit. A 20000 I.E., vit. D3 1500 I.E., vit. E 150 mg/kg, vit C 40 mg/kg, biotín 0,20 mg/kg
Obsah:
obilniny (ryža, kukurica), mäso a mäsové vedľajšie produkty (hydina 20 %), bielkoviny, rastlinné vedľajšie produkty (pšenica, repový rezen), oleje a tuky, vajcia a vaječné výrobky, ryba a rybie výrobky, minerálne látky a vitamíny, lecitín, pivné kvasinky, F.O.S., chondroitín, glukosamín, juka-extrakt. Neobsahuje farbivá.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod dexter13 » 28. Mar 2007, 20:52

Konec koncov si to rozhodne stena samo, tazko radit :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod DKo » 29. Mar 2007, 6:51

Nikka píše:Pro Plan Puppy Large Breed
Ak ProPlan, tak aj u GR, LR a pod. sa mi lepšie javi do 3-4 mesiacov Puppy Lamb & Rice príp. Puppy Salmon & Rice až potom Puppy Large Breed.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod Nikka » 29. Mar 2007, 7:40

Ja som pri tak malych stenoch krmila granulami, na ktore boli zvyknute od chovatelov. Jasne, ze to neboli nejake obilne bobule :D
Large Breed krmivko viem, ze davaju pesom az tak od par mesiacov a niekde som to aj videla na obale. Ale na to je najlepsie opytat sa veta.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Nikka » 29. Mar 2007, 7:42

Dko, nemas ty nahodou zlatu retriverku a nebol si u nas v ZA na skuske z canisterapie? Tak vas zdravim :D
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod DKo » 29. Mar 2007, 8:06

Nikka píše:... u nas v ZA na skuske z canisterapie?
ak ZA = ZÁvodie, tak boli a zas radi prídeme 8)
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

mata26

Poslaťod fosilia » 29. Mar 2007, 8:31

Chces vediet o dvoch rozdielnych krmivach. jedno patri do superpremiovej rady Nestle a druhe do premiovej rady Trouwn. Obidve spolocnosti maju vela spolocneho s vyrobou inych produktov a sluzieb a krmivo maju na vyuzitie suroviny, ktore pouzivaju. V dnesnej dobe z hladiska vyroby u tychto firiem je jedno kde budu vyrabat, Nestle nema vyrobu Proplanu len vo FRA ale aj v ITA a myslim ze este aj inde. Pokial vsak piseme o produkte Purina, pretoze Nestle vyraba aj dalsie lacnejsie verzie krmiv oznacovane napr. Purina One. Prave tieto verzie, kde kvalita je cudzi pojem sa vyrabaju napr. u nasich juznych susedov.

Ako sa vyraba Proplan. Pri vyrobe pouziva mrazene mäso a samozrejme masove mucky. Konretne je to vidiet na uvedenom zlozeni. Prave hydinová mucka, zivocisny tuk naznacuju, ze vyrobca zlacnuje vyrobu na ukor kvality ,aby produkt bol na trhu konkurecny. Neznamena to vsak, ze krmivo je zle ale cena nezodpoveda zlozeniu. Pochvalou pre obidve krmiva je konzervacia. Taketo krmiva pri nizsom podiele mrazeneho masa + lacna hydinova mucka ma realnu cenu okolo 1000,-Sk/15kg na pulte. Al platite viac preplacate produkt.

Ked sa rozhodnes pre Arion ci Proplan z hladiska zlozenia je na tom lepsie Proplan ale aj tak o vsetkom rozhodne pes.

Este dobra rada na zaver. Necitajte priamo preklady na strankach zvlast u ceskych dovozcov sa mozeme u niektorych stretnut so zavadzanim a prekrucanim textov.
Takze tu je original zlozenia krmiva uvedeneho hore:
Chicken, brewers rice, corn gluten meal, poultry by-product meal (natural source of glucosamine), whole grain corn, whole grain wheat, animal fat preserved with mixed-tocopherols (form of Vitamin E), pea fiber, fish meal

Porovnajte si to a rozmyslajte...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 29. Mar 2007, 11:12

large breed - od 3-4 az 5 mesiacov v zavislosti od krmiva
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02


Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron