nové krmivá ?

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

nové krmivá ?

Poslaťod Dušky » 21. Mar 2007, 17:28

Zdravím som tu nový a tak som sa posnažil prečítať všetky Vaše príspevky.
Chcel by som taktiež poradiť kvalitné superprémiové krmivo pre NO / 10 mesačné/ za rozumnú cenu, t.j. do 1500,- Sk -2000 Sk za cca 15-20 kg balenie.
Výrobcovia toho napíšu veľmi veľa preto by ma zaujímalo osobná skúsenosť referencie s nimi.
Zatiaľ som prikrmoval z Saurus Puppy ....nekôr Pronature Puppy ...ale po vyskúšaní všetkých možných klamaní to jednoducho nechutí a momentálne prevláda varená strava, chcel by som predsa len granule...
Dík za odpovede / P.S. zatiaľ sa mi pozdávali názory dexter13- a
Dušky
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 21. Mar 2007, 17:12

Poslaťod dexter13 » 21. Mar 2007, 17:53

no v podstate ta trosku poopravim saurus puppy a pronature - ten isty vyrobca iba saurus, je domaca znacka menej kvalitnych granul dovezenych s kanady, pronature je to iste iba o nieco kvalitnejsie.

odp. by som precept growth, arion puppy large breed alebo trainer..aj co to do kvality aj predajnosti :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod sylva » 22. Mar 2007, 8:13

Dexter, nechápem odporúčanie na základe "predajnosti" :shock: To akože, čo sa dobre predáva, je kvalitné? Skôr má distribútor šikovných predajcov, nie? :twisted: Nevravím, že Arion nie je v pohode, tiež ho predávame :wink: A Dušky, zbytočne budeš vyberať kvalitné granulované krmivo, keď ho potom Tvoj pes nebude žrať a ukecá Ťa aj tak na varenú stravu :twisted:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

krmivo

Poslaťod fosilia » 22. Mar 2007, 8:34

Nie je vela kvalitnejsich superpremiovych krmiv na nasom trhu a uvadzat znacku je dost zavadzajuce, pretoze nie vsetky produkty danej znacky su az tak dobre.
Pri vybere superpremioveho krmiva pre velke plemena oznacene tiez Large puppy je dolezite aby malo dostatok masovej casti teda na prvom mieste je uvedene druh meat alebo meal. Dalej pre chondroproteika pre podporu klbov, v 10 mesiaci uz zacina mensia potreba hrubych proteinov t.j. krmiva medzi 26-28% a potreba CA a P takisto klesa. Hodnota ma uroven niekde okolo 1Ca a 0,8P. Uplne idealne si zobrat nieco z BARFu, vlastneho varenia a granul. Pestrost je trapenim enzymov co psikovi pomoze neskor v pripade zmien stravy ci nevhodneho pozratia.
Dusky krmil si premiovymi krmiva z tej najlacnejsej rady.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod sylva » 22. Mar 2007, 8:45

Mne príde zavádzajúce tvrdiť už i to, že ideálne by bolo kŕmiť takto a takto :twisted: Alebo, táto a táto značka je kvalitná. Ak by sme sa náhodou dobrali k nejakému zhodnému záveru (o čom pochybujem), bolo by možné, že práve to by nebolo to pravé orechové pre psa Duškyho :lol:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 22. Mar 2007, 8:57

sylva :lol: mozem sa akurat zasmiat, rypat mozes, ale to je vsetko.

Ano pisem konkretne, lebo to ludia chcu, kazdy neni raketovy inzinier aby riesil molekuly zlozenie, btw. predajnosti - t.j. ako psom chuti a ci su spokojny pes aj majitel, clovek ti nebude kupovat to co psovi neprospieva...mozno raz, takze o tej sikovnosti predajcov asi tak.

No a surove neni moj styl - parazity choroby, fuj
Varene - kto ma cas nech sa paci, aj ja obcas dam... ale malokedy... napriek tomu psi ziju, dychaju...fine :wink:

tot vsio, haf! :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Ivka » 22. Mar 2007, 13:25

Tiez som tu nova a precitala som si skorsiu siahodlhu debatu o krmivach. Chvalim to tu, je tu niekolko mudrych prispievatelov :lol:
A preto chcem poprosit o radu, resp. o usmernenie :?:
Mam doma 3 mesacneho weimara. Od chovatelky sme ho vzali tak, ze zral Pro plan lososovy. Zo zaciatku sme ho krmili tym, popripade sme to prestriedali kuracim pro planom a na radu chovatelky sme mu davali kazde 3-4 dni calciovu tabletku so zelatinou.
Kedze sa nam aj znamym celko znalych veci zdalo, ze nepribera tak sme chceli vyskusat RC a zacali sme pridavat tvaroh a dalsie pamlsky. Po RC ma vsak prisernu stolicu a nejako obzvlast mu to nechuti, tak zase ideme zmenit granule.
Po zanietenom browsovani po diskusnych forach som sa prepracovala k Trainer Baby Maxi 1-9. Kedze sa este rozhodujeme, chcem Vas poprosit o radu, co by ste Vy na mojom mieste dali 3 mesacnemu weimarovi.
Dakujem za vsetky nazory, napady a pod., velmi mi ako zaciatocnicke pomozete :)
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 22. Mar 2007, 16:35

fu, na 3mesacneho weimara ste ho dobre zmagoril...dost zmien granul, a to co zral vobec bolo pre tak male baby?

ked pes nema spravne typ granul, cize babydog a pod, kt. su napratane vsetkym co taky mali potrebuje /preto su aj najdrahsie/ - potom prejde na junior 4-5mesacny, ktory je takisto "priberaci"... o neakych vyraznych zasahoch by som u tak maleho nehovoril. To ze ste davali biocal je pekne, avsak tiez by som ho odlozil az na 5-8mes....netreba prehanat, vacsinou granule splnaju potrebu glukosaminu a chodroitinu a netreba pridavat
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Ivka » 22. Mar 2007, 17:12

jasne, davali sme mu stale granule pre baby resp. puppy :)
lososove pro plan sme zmenili kvoli tomu, ze nejako specialne mu to nechutilo. a vseobecne po pro plane nepriberal, tak sme postupne presli na RC a vysledok som opisala.
Chapem, ze najdolezitejsie je zlozene granule a to ci to psovi chuti a tiez viem, ze je dost tazke povedat, ktore krmivo je naj. Preto by som chcela vediet nejaky nazov znacky, ktory by ste vy davali na mojom mieste, chcem vela?? :wink:
Ivka
 
Príspevky: 139
Registrovaný: 22. Mar 2007, 12:14
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 22. Mar 2007, 17:50

u mna nie, pisal som to aj duskymu, ale cca precept, arion, alebo trainer. Vsetky maju dobre zlozenia a v blizkej buducnosti pojdu pravdepodobne dole s cenou kvoli znizovaniu nakladov na prepravu a silneniu meny :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Jaro » 22. Mar 2007, 18:21

Ivka ten odbornik veci znaly ako prisiel na to ze psik nepribera ???? Podla coho ste usudili ze psik nie je dobre stavany na svoj vek ???Aky prirastok by si chcela aby mal 3mes weimar . sak vsetko zalezi od pohybu a metabolizmu psa . dalsia vec je ako napisal dexter tie zmeny v granuliach to ste mu rozhasili cele travenie . krmenie psa nie je ziadna qvantova fyzika . chovatelka vam dobre poradila a aj vam dala odporucenie na nejake krmivo ktore ma osvedcene tak preco spekulovat . ked tak uz sa drz jednej znacky do urcitej doby . ja hlavne odporucam stavacom ako takym davat granule pre velke - obrie plemena . pri nich psici tak markantne nepriberaju . treba brat ohlad na vyvoj kostry . co sa tyka krmenia a granul ako takych tak fosilia ti da o tom prednasku vysokoskolskeho profesora ale neviem ci ti to bude nieco platne .
Takze sa drz rád pani chovatelky urcite vie co a ako . Tu su ludia ktori vedia dobre poradit ale zacinajuci psickar tu z toho ma akurat tak riadny gulas .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sylva » 23. Mar 2007, 8:43

Dexter, vôbec nešlo z mojej strany o rýpanie. Len zvyknem čo na srdci, to na jazyku. O šikovnosti a praktikách predajcov viem svoje, rovnako i o naivite spotrebiteľov :) Ja by som sa pri výbere krmiva o jeho predajnosť neopierala, pre mňa je vždy v prvom rade dôležitý pohľad na psa, to, ako mu prospieva. U nás drží prím Hillska, na tú nedám dopustiť. Bežne ňou nekŕmim, pri našom počte psov je to finančne neúnosné, ale na vylepšenie kondície, v zime a pri záťaži ju nasadím. A som maximálne spokojná.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

krmivo

Poslaťod fosilia » 23. Mar 2007, 9:14

Ivka myslim , ze ti bolo uz zodpovedane. Calciovu tabletku ? Nechapem preco. Moze dojst uplne opacnemu efektu a to je prevapnovanie. I ked ak nedostava spolu s Ca aj D3 tak vacsina aj tak konci vyplavenim.
Preto velke az giganticke plemena maju tak znizeny podiel a mnozstvo Ca a P.
Losos v krmive nie je ten pravy losos krasne ocisteny ako si mozno mnohi myslia. Taketo krmiva nie su vacsinou na priberanie, pokial tam nie su dalsie zlozky ako su ine rastlinne ci zivocine. RC z ich kvalitnejsej ponuky nenajdes na SVK nic. Tuto asi postacuje to co ponukaju. Skoda. Zvlast ked prave v tych kvalitnejsich produktoch Natural Blend ziadnu chemiu uz nastasie nenajdete.
Ak si sa uz rozhodla pre krmivo tak ho skus a uvidis na tvojom steniatku ci si urobila dobre alebo nie. V zlozeni TB1-9 krmivo je to vhodne krmivo ale ci to bude aj tak uvidis sama. Prechod vsak musi byt postupny lebo RC aj Proplan ma silne rozbite molekuly aminokyselin. Pri vyrobe dochadza 2x k tzv prepalovaniu.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod Veve » 23. Mar 2007, 10:44

Ivka
aj my mame weimara 5 mes., od zaciatku je krmeny proplanom puppy pre velke plemena (ryza+kura) nema ziadne zazivacie problemy.
Weimar ako taky je stihle plemeno preto nemozete ocakavat ze z neho bude hned "RAMBO" - svalova hmota sa mu tvoti postupne a hlavne dostatocnym pohybom. Ten nas zacal az teraz v 5m formovat postavu a tvori sa mu postupne viac svalstva, ale pri tom je stale stihly. Ono nie je problem psa prekmit, takze to s tym priberanim neber velmi vazne.
Pokial je stihly, vitalny a plny energie je to v pohode.
Veve (Archie)
Veve
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 23. Jan 2007, 11:20
Bydlisko: Blava

:o)

Poslaťod evulkak » 23. Mar 2007, 11:19

debata stále o tom istom rozoberaná na 100 fórach.
Skúste si prečítať tento článok možno sa dozviete niečo nové resp. pochopíte isté súvislosti.

http://www.schnauzer.cz/clanek.php?id=76

8) :wink:
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť