Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod dexter13 » 2. Mar 2007, 12:38

1. nerozumies tomu nehaj tak :wink:

2. preco by isli proti sebe vidis tu neaku obrovsku konkurenciu distributorov farmak? Dieta sa pouzivaju velmi casto a su aj ucinne...

3. "fujtabl" preco pes zere smradlavy syr? preco sa vala v zdohcline? - pachy, chute. Nie ze by si lovil zdochnutu ryby na brehu.... Aj ty urcite varis ako mnoho ludi polotovary - rybie rpsty a pod /ulov si ryby a urob si ich sama do mraznicky :roll: - a to sprav s kazdym jedlom/ jednoducho granule su nieco ako predpripravena hotov strava....

4. myslim, to takm, ze domestikovany pes uz davno nie je masozravec ale vseravec

5. firtsmate - muckove krmivo
orijen - 70% masa :lol: pekny vtip a ta cena este vacsi...

Ciste krmivo je ako co podla teba? asi 100% suroveho masa nahadzaneho vo vreci...

Nie nesedim v pet-shope som tam malo kedy, okrem ariona predavam aj ine znacky, ale rozmyslam ze zaradim vykuchanu kravu prehnanu extruderom :wink:

Rada: ludia kupte psikovi neake to kare, pocitam ze tak pol kila denne a bude dobre, rozhodne vas to vyjde lacnajsie ako granule a pod... :wink:

PS: moj oresnik zozere vsetko, co sa tyka aj domacej stravy, granul, konzerv, ale surive maso ani nezobere do papule, napriek tomu ze fujtajbl si da.... asi nema v sebe to spravne prirodzenie.... :wink:

evula - o granulovanych krmivach su lepsie diskusie v druhej teme, tu sa pani zootechnicka vyburuje a hadze na mna surove maso :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod evulkak » 2. Mar 2007, 12:58

A nieje to jedno ci zerie granule alebo mrtve meso? Ked mu to chuti tak co. Ani my nejeme vzdy to prave co by sme mali. Samy MCDonald a ine sragory. Ale nikoho to netrapi.
Podla mna niekde ten zlaty stred musi byt.
Jeden fakt je ze co sa tyka dnesneho mrtveho mesa davam za pravdu Dexovi... tie humusy a kadejake viry co meso obsahuje... to by som nedala zrat nikomu. Aj clovek kedysi pozieral len mrtvolinu.. tiez si nevaril.. tak preco by mal domaci pes zrat surove. To je ako ked niekto povie ze drzanie psa v byte je trapenie. To je blbost. Ako si ho naucis tak to bude brat. Ak by ste sa vy naucili zit v dzungli bol by pre vas byt trapenim. Tym ze zijete v byte je pre vas dzungla neprirodzena. Tak je to podla mna aj so stravou. Ak si psa naucite na surove ok.. ak na granule tiez ok. No doba sa zmenila... vsade je chemia a to sa podpisuje aj na organizmoch. Preto by som psovi surove meso nedala. Tot moj nazor ako laika.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 2. Mar 2007, 13:14

v podstate laik som aj ja a mam rovnaky :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod korra » 2. Mar 2007, 13:16

dexter:

muckove krmivo, a si myslis ze v Arione mas karmenadlu so svieckovocou? :-)

bola rec o obilninach - to s zivocisnou muckou nema nic spolocne :-)

to "ciste krmiva" som myslela bez obsahu obilovin, nebavili sme sa o mase...v tomto pripade! :D

to ze firstmate pouziva mucky - ok, a kto ich dnes nepoziva v tych granulach?

co sa tyka orijenu, 70% podiel masa, ano to mas pravdu to zmatlali - hold marketing, ale k uvereniu je viac ze je tam 70% zivocisnych bielkovin, tomu uz mozes porozumiet aj ty dexter, nie?! :D Co sa tyka ceny, suhlasim, drahe...ale ak si to preratas na krmu davku a pocet krmnych dni, tak to nie je vobec strasidelne.

A okrem toho dexter, nevyburujem sa, mala som pocit, ze je to len taka debata, nazor proti nazoru, argument, nic viac nic menej....ale ked chces byt silou mocou ironicky....zatial si nehodil ani jeden argument - nie jedna pani povedala :-) ale coho sa da chytit, popripade rozvinut...ale co sa cudujem....niekto zootechnik, niekto diler...kazdy sa niecim zivime :D


to evulka:

nemusis sa spoliehat na petshopy, kde mas fakt nejakych 5 druhov krmiva, skus internet....alebo mozno narazit na petshop kde ti aj doobjednaju to co chces...
a evka prazdne reci su to neni, prave to je ten problem mnohych ludi, povedzte presne co ano a co nie. Nie je lepsie utvorit si nazor sama, mozno si aj rozsirit svoj vedomostny obzor? Neber to prosim ako atak na tvoju osobu. Myslim, ze je tam popisane dost, uz to len aplikovat na etiketu z vreca. Co mas vlastne za hafana?
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod dexter13 » 2. Mar 2007, 14:29

Aa to nerobia vsade, ze ti objednaju co chces? to len ja som taky sprosty? :lol:

Nemyl si ma s dealerom, petshop je len moj bocak :wink:

Inac nie kazdy vyrobca pouziva mucku, niektory aj cerstve maso vid. Trainer, ale o tom by ti uz porozpraval fosilia.... ja som len taky ako zakaznici povedali, alebo neake tie moje "chabe" skusenosti od skupiny psickarov a 2 asi "zlych" vetov, ak ti to nestaci je mi luto, nemam cas zhanat po internete ine fakty :wink:

Zdar

ps: preco su tu na tema krmiva 2temy :lol: adminko, co tak spojit
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2007, 14:35

dexter13 a fosilia, ocividne vam jedna tema na dohadovanie nestaci. Fos dexter ma v jednom pravdu, ty vsetky krmiva strasne obkecavas a laikovi, ktory nerozumie vsetkym tym rozpisom zlozenia je to vsetko naprd. Ked chce niekto poradit znacku, alebo nazov krmiva je uplne zbytocne rozpisavat obsahy a zlozenie a litanie. Dexter ma pravdu aj v tom, ze napr. ja vas sledujem od zaciatku a snazim sa to vsetko poriadne precitat a zapamatat si, ale cim viac to rozkecavas, tym menej tomu rozumiem a absolutne prestavam chapat, co je teda z krmiv NA SLOVENSKU aspon DOBRE podla teba!!! Ak sa niekto pyta na znacku, tak napis napr. 8 znaciek, ktore povazujes za DOBRE, ale nerozpisuj stale dokola to iste, zlozenie a Belgicko a Kanadu a farmy niekde v prd...lebo to je nam na slovensku uplne na ho...o. My sme lajci a chceme poradit znacku, lebo sa nevyzname v zlozeni. Mne nepomoze, ked mi napises, ze to a to ma tolko a tolko % toho a toho, ked ja ako lajk ani neviem, ci je to teda dobre %, alebo zle %. Ja osobne som sa ta pytala, co je dobre pre gigantov a ty si mi opisoval zlozenia vsetkeho mozneho, ale tym si mi absolutne neporadil. Ked uz to krmivo opises, tak pridaj aspon nejaku znacku, ktora to bud obsahuje, alebo sa tomu aspon priblizuje, lebo ja nepoznam vsetky krmiva a vsetky zlozenia a nerozumiem tomu. Uz ma to nebavi ani citat, aj ked radu fakt potrebujem, ale tu sa okrem dohadov dextera a fosilia nedockam nicoho... :(
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod korra » 2. Mar 2007, 14:44

dexter:

ved ano, s tou muckou, len sa mi zdalo, ze si to proste zamienas s tymi obilninami, niekedy je problem ta teda sledovat, na to na co clovek caka co sa spytas, to prehliadnes, potom si vytiahnes slovko nejake a uz ideeees :P ale neva.

trainer - pouziva maso, a aj pro-plan, tusim mrazene, trainer cerstve. trainer sa mi dokonca aj pozdaval, celkom, ale sme ostali nadherne hnedy, tak som ho vylucila, nakolko hneda BSP-cku nepristane.

Este k tomu objednavaniu. Nakolko evulka uvadzala nejakych 5 znaciek krmiv a na SK je ich viac. Ja mam skusenost ze mi objednaju aj to co nemaju v shope - kamennom. Na SK je toho predsa viac ako RC, EU a Hills (pedigree, darling a pod...to hadam ani neni zradlo...).

co sa tyka skupiny psickarov...no, nemozeme byt obklopeny tou istou, a ja v nazorovej rozmanitosti nic zle nevidim
2 veti...ci zly a ci dobry, to musis vedet ty. Netvrdim, ze teraz musis lietat kade tade po ordinaciach a konzultovat. Niekto sa vsak k nim dostane aj inak, alebo ich pozna aj za inych okolnosti, len ako vo vztahu lekar-pacient. Vtedy je aj vacsia sanca, alebo moznost sa dozvediet aj ich osobny nazor.

A v jednom mas uplny suhlas: s tym adminom! :D
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2007, 14:52

opravujem a doplnujem, uz je to dexter a korra a ako uplny lajk sa priklanam k evke.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 2. Mar 2007, 14:58

korra:

nieje zle vediet vsetko to o tych krmivach. Ale mohol by niekto napisat spravne rozlozenie ingrediencii potrebnych pre spravnu vyzivu psov aby som si utvorila nazor a zorientovala sa v cislach. Mam maleho cierneho bradaca.

rybycka:

ja presne suhlasim s tvojim nazorom. netusim ake je spravne % toho ci onoho v granulach. preto som sa pytala na krmiva bezne dostupne v shopoch.

to all:

este mi povedzte jednu vec. ale po lopate poprosim :lol: Preco tie "lepsie" tesa asi lepsie krmiva sa nerobia v roznych prichutiach. narazam teraz konkretne na RC. Ten sa robi len ako jedna "chut" zatial co tie ostatne uz mnou vyssie spomenute krmiva sa robia v prichutiach ryba, kralik, hovedzie zelenina kuracina. CO je lepsie? Krmit "jednozlozkovym" krmivom alebo "dvojzlozkovym"
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2007, 15:03

no ja by som rada konkretne vedela, ked uz sa nedozviem znacku, tak si prosim poradit a napisat poporade a tiez polopate zlozenie pre spravnu vyzivu pre giganta-IW???ak budem vediet presne spisane spravne zlozenie, tak si tu znacku podla toho najdem aj sama. Len neviem, ake to SPRAVNE zlozenie je...dakujem
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 2. Mar 2007, 15:04

korra:

spomenula som len tie co ma prv napadli... ale doplnila som tam atd. :wink: viem ze ich je viac. Hlavne u veterinarov.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2007, 15:06

korra a s priatelom krmime fenku krizenku darlingom a veeelmi jej chuti. Dostava aj konzervy, maso, kosti, zvysky, od stolu, ale vyskusali sme viacero granul a darling jej chuti najviac, tak preco by to akoze nemalo byt ani krmivo???
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod evulkak » 2. Mar 2007, 15:09

rybycka

tiez mi pride tak nejak lepsie ked pes nezerie 4 roky tu istu chut ale sa to obmiena. Preto ma zaujima preco tie mnou spomenute krmiva niesu vlastne krmiva.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 2. Mar 2007, 15:49

nevim, preco ma radite stale medzi nieco viac ako laika :lol:
Ved ja viem len o tom co predavam, pripadne co povedia ludia a psickari... nic viac nic menej

K tej spravnej vyzive, neviem, neriadim sa nou, dam psovi granule na dlhsiu dobu a podla reakcii, zravosti, stavu koze...atd sam usudim :wink:
Taktiez im to obmienam.

Neodsudzujem ani komercne krmiva ako darling, ked psovi chuti a staci mu to, neni problem. Napr. aj konzervy darling a pedigree ma moj rad.

Takze ma nezaradujte niekde vyssie hey, som len bezny clovek, mam svoju pracu a popri tom petshope, ale to nic neznamena. Moj nazor ma rovnaku cenu ako vas :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod korra » 2. Mar 2007, 16:06

no baby, vy ste sa rozbehli :D

ako uz spomenul fosilia niede davno predomnou a tusim v inej teme:

Kvalitne granule nie su, su lepsie a horsie.
Vzdy je to kompromis ako sa priblizit k "naj" potrebam s ohladom na zisk. To je jednoducho tak.

S tych "masovajsich" - davam do uvodzoviek, to su vyrobcovia, ktory uvadzaju ze v granulach je maso (cerstve, mrazene...)
Trainer, Pro-plan, Nutra-gold
Muckove -
FM, ANF, Eagle-pack (holistická rada a majú aj rozne prichute), Precept, Pro-pac....

Orijen - neviem ci zaradit do masovych, alebo muckovych, nevieme coho je tam kolko, ale dokopy by toho malo byt 70%.

Co sa tyka konzerv:
Celkom nam smakovali traineracke (ale nie s rybou) a Animondacke, tie hadam vsetky mozne "prichute".

Z tohto by som si vyberala ja.

Este aj pre fosiliu, ak si precita:
Uvadzal niekde, ze sa pytal na zlozenie toho Orijenu (neviem, ci priamo kanadanom, alebo cechom (weber-mlyn). Ja som sa obracala s otazkou, ako je to s tymi 70% na nich tiez, a dalsi 4 ludia v mojom okoli takisto, odpoved nikto neobrdzal).

Pes pokial viem, si nepotrpi na chut ako taku, nema vela chutovych buniek, riadi sa cuchom...a tak je to asi aj pri tych granulach, alebo mu vonaju, alebo mu nevonaju a kasle na ne.

A preco tie krmiva nie su v inych prichutiach? To neviem, treba sa pytat vyrobcu.

Co sa tyka cisiel, co kolko potrebuje:
Uvadzal fosilia v prvej teme, je to tam, treba si to kuknut, su tam aj bielkoviny, potreba v case rastu a potreba Ca, P....


Este k tomu darlingu, psovi chutit moze, ale ci to pokryje jeho naroky, na to musis brat ohlad ty: takze zlozenie:

obiloviny - hned na prvom mieste? a pre psa?
maso a produkty živočišného původu - ake maso a kolko?
vedlejší výrobky rostlinného původu - viac menej odpad z rastlinej výroby
oleje a tuky - bez nejakej špecifikácie
zelenina, minerální látky.
Jakostní znaky: proteiny 180 g / kg, tuk 60 g / kg, popeloviny 75 g / kg, vláknina 35 g / kg, vlhkost 9,5%, vápník 13 g / kg, fosfor 10 g / kg, vitamín A 5000 m.j./ kg, vitamín D3 500 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 50 mg / kg.

Z tohto zlozenia nevies nic. Skor je to pre vyrobcu (koniec koncov, na obal nieco napisat musi, ale vyhyba sa akejkolvek specifikacii, t.j. nevies o tom krmive nic). Darling je aj konzervovany chemicky.
Cena je mozno prijatelna, ale z tej psik terno neurobi.
Fakt doporucujem zmenit.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia