Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Krmivo

Poslaťod fosilia » 20. Jan 2007, 17:17

Lenka Mikšová je tazke radit ked nenapises vek a momentalny zdravotny stav.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod jarka » 21. Jan 2007, 20:06

My kŕmime nášho psíka granulami Eukanuba a Arion.Ako bonus dostáva rôzne dobroty zo stola a občas konzervu Pedigree pal. Vyzerá to, že mu to chutí a zažívacie problémy má len keď von zožerie nejakú kravinu. Je úplne zdravý a v 100 pecentnej kondícii. Má 9 mesiacov a je šťastný. Myslím si, že každý pes si určí čo mu chutí a čo mu robí dobre. Každé krmivo v petshope stojí okolo 2 000 sk. Takže pokiaľ človek nekupuje v Tesco tak asi nehrozí, že človek kúpi blbosť (bullshit- to pre toho kanaďana). :lol:
Obrázok užívateľa
jarka
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 15. Dec 2006, 17:36
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dexter13 » 22. Jan 2007, 10:24

no hello, ja momentalne psov krmim Arionom, kt. im v celku chuti, krmil som uz acanou, fidesom /breeder line/, RC, ANF, Euro-premium... a vsetkym moznym, momentalne testujem uz spominany Arion, nakolko mam petshop u mna ochutnaju moji vsetko :D . krmim vyhradne len granulami+obcas nejaka ta odmena /napr. v nedelu/. Vidim, ze niekto ma nazor, ze psovi treba varit... ja toho nazoru nie som, odchoval som uz zopar psov a kazdy bol len na granulach - s dostatkom vody je to plnohodnotne krmivo, ziadne ZP.... nic. Je pravda, ze pes vam nebude zrat tie iste granule cely zivot.

Ku krmivam:

Acana - kedysi bola dobra, dnes uz nie, vysoka cena slaba kvalita.

RC a Euk - maju svoje meno, ludia ich chcu nezalezi na tom, co v nich je, nikto si ani nevsimne ze ADULT a SENSIBLE je v podstate to iste zlozenie...

ANF, Precept, StarPro - mozno dobre zlozenim, ale ludia sa noveho boja

Arion - kvalitou dobre krmivo s vyrobami v nemecku a belgicku

Pedigree, Darling, chappi a pod - komercne, ma svoje meno, nic extra

FIDES/EP, BL/ - v celku slusne belgicke krmivo

Canutra - mozno dobra, ale prtave granule

ProNature - ludia trvdia, ze dobre, ale za taku cenu a s Kanady? mylia si ho z krmivami Saurusu

Eminent, Delikan - sukromne znacky nie moc slavnych krmiv

Eagle pack - podla mna predrazene am.krmivo

Napisal som vlastne skusenosti, nie poucky od dodav.
Ku CANIDAE - moze to byt dobre krmivo, bohuzial na slovensku nema meno, cena by bola omnoho vyssia ako RC, mal som zaujem o distribuciu avsak Kanadania maju vysoke poziadavky - prvy odber 2x40K lodny kontajner, co je zhruba 80ton krmiva, kt. v podstate nikto nepozna....


:) na uvod trochu rozsiahle
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod rybicka » 22. Jan 2007, 11:52

dexter13 slušné skúsenosti s krmivami:) my s priatelom teraz krmime Darlingom, vyskúšali sme toho veľa, ale fenka nám jasne ukázala, že Darling jej chutí najviac. Keď mala iné granule, tak aj keď bola hladná veľa ich nezožrala, ale do Darlingu sa pustila ako keby to bolo to najlepšie v jej živote, čo žrala. Dostáva aj pamlsky, rôzne tie keksíky, občas mäsovú konzervu a kosti, niekedy aj ryžu a tú žerie tak pohltno, že by sa ňou bola schopná aj zadáviť. :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod dexter13 » 22. Jan 2007, 12:18

Skusenosti mam, hlavne so psami, od inych ludi, a vlastne... to bol len okrajovy popis :wink:

Kazdy pes si vybere sam, strycovmu napr. chuti aj nejaky tescac :D

PS: mam aj skusenosti z vymyslami ludi so shopu, a neverila by si ake krawiny si dokazu vymyslet, co sa tyka krmiv pre psov...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod kikaaa » 22. Jan 2007, 16:51

A čo si myslíte o krmive Pro natura?
kikaaa
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Feb 2006, 12:20

Poslaťod dexter13 » 22. Jan 2007, 17:44

kikaaa píše:A čo si myslíte o krmive Pro natura?


Krmivo Pro nature som uz hore spomenul, je to kanadske krmivo, niektorym psoch chuti, ale neviem co obsahuje po vyzivovej stranke a co tomu psovi da, lebo krmivo dovezene s Kanady a za cca 60SK/kg mi pripada dost malo za kvalitne /naklady na prepravu, marza vyrobcu, marza distributora, marza predajcu, vyroba pekneho sakla/ a ak akej cene sa dopracujes?

Treba vyskusat, pes sa sam rozhodne... Ale davaj bacha, nepomyl si ho s krmivom SAURUS, je to spolocnost, kt. pro nature distribuje a k tomu si spravili vlastnu znacku s podobnym nazvom + cislo, vela ludi si to myli....
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Krmiva

Poslaťod fosilia » 22. Jan 2007, 18:34

dexter13 pekny prehlad a da s tvojim nazorom celkom suhlasit. Trochu poopravim krmivo pronature a saurus su od rovnakeho vyrobcu ale Saurus je vyrobena privatna znacka. Tu ti dnes vyrobi na poziadanie kazda firma co ma extruder. Neviem ci sa aj nejako tieto dve krmiva lisia od seba.
Arion je krmivo,ktore si kapitalova holandska spolocnost Nutreco. Belgicka spolocnost Trouw http://www.trouwnutrition.com a vyrobca spanielska firma Nanta. Vyraba sa v Spanielsku v tejto firme http://www.nanta.es/inicio.asp
Nepoznam kvalitu krmiva tak je tazke hodnotit. Skor napovie zlozenie ale najlepsie je v tejto krajine hodnotena firma Visan.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 22. Jan 2007, 18:59

dik, ludia ma uz vycvicili :D , hey, Arion je nutreco, kde to vyrabaju alebo plnia neviem, ale na breedroch je povod belgicko a na MO rade nemecko, spanielsko som zatial nevidel, ale moze byt. Kvalitou uvidime, moji psy uz zeru treti mech a chuti im zatial najviac z RC a ostatnych.... Dost podstatnym rozdiel europskych a kanadsky znaciek je pouzitie C vitaminu, ci uz ako konzervantu alebo v zlozeni. RC a ine pouzivaju krystalicky C vitamin a mineraly - pes to nema sancu v sebe cele rozlozit, kdezto kanada a usa pouziva prirodne chelatove Cecko /vytazok z kapusty a pod./ ktore ma slusnu vstrebatelnost.....tot vsio :D
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod dana » 27. Jan 2007, 14:03

mam 9 mesacnu vyzlu a pred nedavnom sme kupili vrece pro planu...vyzera,ze jej chuti,raz davnejsie sme kupili male vrece na skusku a chutilo jej... chceli sme neaky stred,no ten sme nenasli,tak sme kupili radsej lepsie...chceli sme povodne hills no vraj velmi zdrazelia uz ich nebudu objednavat... pred tym sme krmilu Willow gold... co si o tom mylsite... no nasa je na svoj vek trosku mala,myslite si,ze to suvisi s granulami, moze este podrast?ved vraj fenky a zvlast u vyziel rastu az do 2 rokov.... diky...
dana
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod dexter13 » 27. Jan 2007, 15:36

No ProPlan je asi tak stred, psom celkom chuti, aj zlozenim neni najhorsi. Z novym rokom standardne zdrazie skoro kazde krmivo, to ze HILLS vyrazne zdrazal mi neni zname, mozno sa len tvoj predajca rozhodol ho nepredavat a pouzil slovnu hracku :D. Willow alebo willovy je proste lacak, ale napriek tomu niektorym hafom chuti. No myslim, ze geneticke predispozicie moc nesuvisa z granulami, granule moze rast posilnit, ale nie donho vyrazne zasiahnut - hlavne granule so zvysenym obsahom Glucosaminu a Chondroitinu na podporu rastu klbov a chrupaviek. Fenky byvaju mensie, ale poriadna dama sa s nej bude stavat okolo 1,5roka prip. viac, je to bezne skoro u kazdeho vacsieho plemena :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

krmiva

Poslaťod fosilia » 27. Jan 2007, 16:51

Kazde europske krmivo, ktore pouziva kvalitnejsiu raslinnu zlozku v novom roku zdrazelo. Svetove ceny vzhladom na nizke urody v roku 2006 vzrastli priblizne o 5-10%. Preto mozno cenovy pohyb.

Proplan je vyrabany z mrazeneho kuracieho masa, jahnacie mucky dovazaju
z NZ. Suhlasim s Dexterom s oznacenim stredna kvalita.

Hills so svojou kvalitou je na tom horsie i ked sa v poslednej dobe vyhyba textu soja. Vyraba sa v Holandsku hlavne z kuracich mucok, cistota neuvedena. Veterinu ma vsak lepsiu ako Proplan.

Dana: Osobne by som dal u spomenutych dvoch krmiv prednost Proplanu.
Ludia si vsak casto zamienaju Proplan Purina s krmivom Purina. Mozno je to zamer.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dana » 27. Jan 2007, 19:47

sak aj mne sa to zda zvlastne,ze na vreci je pro plan a ajpredavacka "to vola " purina... aky je to rozdiel?to je ine krmivo?
dana
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod dexter13 » 27. Jan 2007, 20:25

Toto krmivo az tak nepoznam, ale mam taky dojem, ze purina vyraba kopu krmiv ako dog chow, darling a ine, medzi ne patri aj proplan. To ze ho tak predavacka vola nie je podstatne pokial je na vreci normal napis pro plan...;-)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Lenka Mikšová » 27. Jan 2007, 21:06

Ahoj Fosillia, náš psík je nemecká doga 5 mesačná s PP,ktorú vystavujeme a nechceme zanedbať hlavne vývoj,ktorý je pri veľkom psovi dôležitý,ale to nemusím rozoberať. Kŕmili sme s RC,ale u nás sa ťažšie zoháňa a počula som,že kvalitou už nič moc. Teraz křmime Hillsom a Trainerom. Chcela by som vedieť tvoj názor na Trainer,lebo psíkovi veľmi chutí a je tam žraločia chrupavka a celkom dobré zloženie,ale ja sa tomu moc nerozumiem a radšej si dám poradiť od skúsenejších. Hľadali sme krmivo v dobrej kvalite za neprehnanú cenú,nakoľko mu nestačí 17 kg vrece na mesiac. :)
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť