Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod Nils » 5. Okt 2007, 10:33

Zolo píše:Nechcem vstupovať do Vašich vysokoodborných debát. To, čo chcem dať do Vašej pozornosti je len jedna veta - múdrosť klasika Immanuela Kanta : Skúsenosť bez teórie je slepá, ale teória bez skúseností je iba intelektuálna hra... :shock: Nech si každý z tohto vyberie čo uzná za vhodné a čo mu pasuje, prípadne nech sa vidí v jednom, či druhom.


Zolo, Imanuel povedal aj iné veci napr: "Dve veci napĺňajú moju dušu šťastím - hviezdne nebo nado mnou a mravný zákon v nás." Vzhľadom na môj morálny kódex radšej čumím na oblohu... :mrgreen: :mrgreen:

...inak dookola debatovať o krmive pre kozmonautických psoch je podľa mňa strata času.../ak sa nechystáte na Mars/
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

granule

Poslaťod yuyacho » 7. Okt 2007, 3:58

ahojte, mam 4 mesacne steniatko - krizenec, krmim ho eukanubou pre puppy strednych plemien, co chcem vsak po tychto prispevkoch o eukanube zmenit. Fenka ma stale suchu kozu a dost lupin, preto vas prosim o tip na krmivo ktore by pomohlo, odporucili mi prejst z kuraciny na jahnacinu s ryzou/eukanuba?proplan?trainer?, alebo first mate -potato a fish? poradte prosim
yuyacho
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Okt 2007, 0:57

Poslaťod tigricka » 7. Okt 2007, 10:59

yuyacho,
ja som tiež krmila dobermana Eucanubou. Psík mával časté hnačky a aj tie lupiny. Teraz papá Trainer, síce len od piatku, ale má už pevné výkali, veľmi mu to krmivo chutí. Uvidím, ako to bude ďalej, alemyslím, že by sa to nemalo zhoršiť. Kúpila som mu rovno dva druhy (s kuracím mäsom-menšie balenia a fitnes z jahňacinou). Dávam mu to kuracie a je to fajn. A na tie lupiny mi poradili klasický detský olejček aviril, natriť s ním po kúpaní psíkovi srs. To pomohlo už dávnejšie, aj keď to divne znie... Ale pomáha.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod tigricka » 7. Okt 2007, 11:01

yuyacho,
a tu EU jahňaciu ti odporučil vetoš, čo ju predáva, však? Aj u nás to bolo tak :D . Ale som situáciu vzala do vlastných rúk. Tu som si všetko prečítala aj mi tu poradili.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod ...repr^zent » 7. Okt 2007, 14:16

Prihovaram sa za FM potato & fish, skusali sme aj Trainera, redsia stolica, ale ako pamlsok nam chuti. Proplan nemam skusenosti, nastuduj si zlozenie ci je ok, ak chces vyskusat. Trainer by tvojmu psikovi mohol sadnut, je tam lepsia cena ako pri FM. Moj je dost specificky, tak FM, aj ked to ide viac do penazi. 4 mes. steniatko by som moc nekupal, po zmene granuli by sa to mohlo upravit samo. Drzim palce. :wink:
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Fraga » 7. Okt 2007, 18:49

Nils tak to som potom v tejto téme úplne správne :lol: moji dvaja psi sú totižto mimozemšťania... Stale sledujú čo človek robí, ak niečo niekde položim, alebo zoberiem a dam inam tak to idu skontrolovať a dam krk na to, že večer vysielajú na svoju planétu, tak si myslím, že práve táto granulová predpríprava sa im šikne :wink: Ledaže by tomu bolo inak... :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod Nils » 8. Okt 2007, 8:12

Fraga píše:Nils tak to som potom v tejto téme úplne správne :lol: moji dvaja psi sú totižto mimozemšťania... Stale sledujú čo človek robí, ak niečo niekde položim, alebo zoberiem a dam inam tak to idu skontrolovať a dam krk na to, že večer vysielajú na svoju planétu, tak si myslím, že práve táto granulová predpríprava sa im šikne :wink: Ledaže by tomu bolo inak... :lol: :lol: :lol:


...varovanie rady pre vysielanie a retransmisiu: "Pričasté sledovanie seriálu Star Trek spôsobuje, že prstenník a prostredník na vašich rukách sa začnú výrazne oddeľovať. " ...ale, prečo by si to mali odnášať aj psy?...
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Fraga » 8. Okt 2007, 19:15

:lol: :lol: :lol: ja neviem prečo by si to mali odnášať samy, ja im pomôžem ved predsa len su to jazvece a isto im to je priťažké. Človek by mal byt predsa svojmu psovi priateľom a teda mu aj pomahať napr. v nosení niečoho nie? :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod yuyacho » 8. Okt 2007, 19:27

diky vam za odpovede, skusim asi FM potato a fish, dam potom vediet, ci sa jej to zlepsilo, ak by ste mali este tip dajte vediet, este mam tak pol vreca
yuyacho
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Okt 2007, 0:57

Poslaťod Fraga » 8. Okt 2007, 19:42

yuyacho píše: ak by ste mali este tip dajte vediet, este mam tak pol vreca


Yuyacho namoč a daj sliepkam isto neohrdnú...
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod streethawk » 9. Okt 2007, 8:43

Ahooojte, chcel by som vas poprosit o radu pri vybere krmiva pre moju 6-mesacnu sucku NO, zatial krmim HILLSom, ale za mesiac-dva by som chcel zmenit (poradil fosilia), len neviem na ake, on hovoril, ze by bolo idealne nejke holisticke krmivo, ale ja ziadne pre stenata nepoznam, rozmyslal som nad TRAINER-om, ale neviem ci ma nejake take. Prosim poradte, vdaka
Obrázok užívateľa
streethawk
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Aug 2007, 21:55

Re: Hills

Poslaťod streethawk » 9. Okt 2007, 8:52

fosilia píše:streethawk - tazko sa hodnoti krmivo ked na niektorych strankach su rozne zlozenia. Polozim ti otazku myslis si ze tvoj pes NO bude v 12mesiacoch dospely? Ak ano pokracuj v krmeni ak nie precitaj si asi kedy dospieva NO a prisposob k nemu stravu.

Problemom u Hillsu je, ze pomerne casto meni receptury a podla oficialnej stranky su mozne rozne krmiva pod spolocnym nazvom.

Podla tohoto oficialneho zlozenia: Ground Whole Grain Corn, Chicken By-Product Meal, Corn Gluten Meal, Dried Beet Pulp, Chicken Liver Flavor, Animal Fat (preserved with mixed tocopherols and citric acid), Fish Oil, Flaxseed, Soybean Oil, Iodized Salt, Potassium Chloride, L-Lysine...
to nepatri medzi kvalitnejsie krmiva. Skus si precitat co to je chicken by product meal.
zdroj:
http://www.hillspet.com
Avsak ty mas krmivo s inym zlozenim aj ked maju spolocne nazvy. Vypadol v krmive odpad a je nahradeny kuracou a morcacou muckou, teda idealny mix ako prevencia pred proteinovou alergiou.
Animal Fat - neviem co to je. Nepresna definicia.
maiz a maiz gluten - jeden karbohydrat a silnejsi protein ok
konzervacia - ok

Pri tomto krmive si u psa v 4 mesiacoch nic nepokazil pretoze jeho hodnoty su spravne. Vsimni si pomer Ca a P. Velmi dobre.
Dalej si vsimni hodnotu popola. Mozno udaj, ktory si nikto nevsima. V krmive nie je bordel.
Lenze v 8-9mesiacoch tvoj pes vyzaduje zmenu. V pripade NO je nutne nasadit krmivo uz aj s chondroitikami zvlast ked rodicia mali displazie.
Krmivo uz by nemalo byt proteinovo zatazene. Idealne 26-28%. Tuky ostavaju. V tomto obdobi je dobre nasadit krmivo s jednym uhlohydratom
a jednym zivocisnym proteinom doplnenym o bylinky a ovocie.
Hovorime im holisticke krmiva.
Ovocie: cucoriedky a ananas
Bylinky: zihlava,zazvor,pupava,harmancek

Vsetko smerovane na spravny vyvoj psa, osvalenie, kostra tvorba chrupaviek.

Zaverom este mas cas menit krmivo, dovtedy citaj a skus hladat to prave krmivo cez zlozenie a nie cez reklamu ci doporucenia veterinarov ci inych znalcov - dilerov.

Poznamka: Tento navod je pre psov v normalnej zatazi.


Alebo to spravim takto, uved mi prosim par takych krmiv , ktore by boli zlozenim vhodne pre moju vlciacku, vdaka

PS: Tu je este raz screen z balenia granul, ktorymi teraz krmim moju fesandu:
http://img411.imageshack.us/my.php?imag ... 052vd0.jpg
Obrázok užívateľa
streethawk
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Aug 2007, 21:55

Poslaťod ivana1 » 9. Okt 2007, 9:23

streethawk píše:...idealne nejke holisticke krmivo, ale ja ziadne pre stenata nepoznam, rozmyslal som nad TRAINER-om, ale neviem ci ma nejake take. Prosim poradte, vdaka


Holisticke pre stenata - Trainer fitness, napr. Trainer Fitness - Puppy Rabbit&Rice Medium Maxi, alebo ANF holistik puppy, ale tam by som v pripade vacsich psov dala pozor, lebo ANF ma len jeden druh malych granuliek a Tvoj pes potrebuje asi ine granule, ako moja mala shiba. Tak asi ten Trainer Fitness - to je holistická rada, mozes vyberat...
:)
Obrázok užívateľa
ivana1
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 1. Apr 2007, 17:20
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod emor » 9. Okt 2007, 20:41

holisticky sa zbavit penazi je celkom kuuul :lol:
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Amaguk » 9. Okt 2007, 21:49

emor píše:holisticky sa zbavit penazi je celkom kuuul :lol:

furt lepsie ako sa takmer dva krat takej sumy zbavovat prostrednictvom RC :wink: :P :twisted:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia