Krmivá

Tu píšte všetko, čo sa týka výživy a krmív pre psov

Poslaťod lucik » 28. Jan 2008, 19:49

marial píše:
lucik píše:viete niekto nazov noveho krmiva, ktore distribuuju Hamsystem (nie FM, nieco nove)? zabudla som nazov.
pripadne prosim vyjadrenie co to je za zradlo :)

myslis OmniPro? poznam len z netu, skusenosti s nim tiez nemam. :?


ano, to je ono, dakujem.. no info na webstranke nic moc, idem pohladat original zlozenie ;)
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Omnipro

Poslaťod fosilia » 28. Jan 2008, 21:58

Dolezite je co ocakavas od takehoto druhu krmiva. Ono totiz kuracia masovokostna mucka s kukurircou nie je zla, pokial sa to s tou kukuricou neprehana a nerozdeluje do troch poloziek aby nahodou kukurica nemusela byt v zozname na prvom mieste v zlozeni. Ground Yellow Corn, Corn Flour, Corn Gluten Meal... Ono totiz je vsetko nakoniec kukuricna mucka, ktora cim viac sa melie tym je kvalitnejsia. U Lamb & Rice sa opat v nazve pozabudlo na Maiz asi sa nehodi do nazvu. Osobne taketo taketo texty nemam rad zvlast ked vyrobca sa chce tvarit aku velku kvalitu vyraba. Ono tu totiz uz su ludia dost zhyckani a vela USD nie su ochotni platit pokial krmivo nie je predavane ako Organics. Omnipro je kopia kanadskych krmiv a naschval dnes som obehol par obchodov a nikde som to nevidel. Takze asi som na zlom mieste.
Ako hlasa reklama na uvedenom linku: Kvalitné krmivo pre psov a mačky dostupné aj na Slovensku. Otazkou ostava co tym autor chcel naznacit. Toto oznacit ako kvalitne krmivo... Hmm asi kazdy z nas ma inu predstavu o slove kvalita. Mna tento typ krmiva teda osobne vobec nezaujal a odhadujem to na 15$ za vreco pri nakupe. No mozno sa mylim ale skusim sa aspon opytat ci to tu poznaju a ake su skusenosti. Moje oblubene fora mi bohuzial slovo Omnipro nepoznali.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod raky » 29. Jan 2008, 20:52

Ahojte,
kedže ani po prečítaní viacerých strán som sa nedozvedel, čo by som mohol kúpiť, skúsim otázku, ale najprv zopár info...
_20mes cierna fenka
_najprv sme krmili Eukanubou asi do pol roka, potom začala hnednúť, mohlo to byť aj výmenou srsti fakt je, že po zmene krmiva bola lepšia v srsti
_dalšieho pol roka Bento Krone, chutilo, ale pribrala
_dalšieho pol roka Acana, schudla, ale rozhodli sme zmeniť na Trainer, kde v súčasnosti už dobrá váha a nemáme výhrad, akurát jej to nechutí, točí sa ako okolo horúcej kaše a nakonie to zje, nám sa páčila aj forma granúl aj kondícia, ale asi zas zmeníme, teraz kvôli jej nechuti...
Tak a teraz budem vdačný za každú radu, mám zásoby asi na týžden... :) :?: :?: :?:
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

rada

Poslaťod fosilia » 30. Jan 2008, 9:58

Raky ale tebe je tazko nieco radit ked postupujes spravne. Snad by nebolo zle striedat chute. Ked nechudi kura dam jahna kedze chcem aby pribrala dam beef alebo duck,turkey granule, ked chces stabilizovat vahu dam fish alebo rabbit. Predpokladam ze vacsinou su v ponuke kuracie granule a tie po case nemusia chutit.

Co sa tyka znacky granul je to jedno tak z tych co si uviedol pohladaj ine chute.

Pripadne trochu obohat granulu aj kvalitnou konzervou.
Dobru noc prajem.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod tanita » 30. Jan 2008, 19:50

Ahojte. Som tu nová a na uvod sa chcem podakovat všetkým za naozaj záživné a cenne diskusie, luskam ich už pekných pár večerov.. :wink: Pomohli mi pre mojej dileme, ako inak, ohladne výberu krmiva. Ale vynorila sa mi dalšia otázka.. Takže rada by som prednostne požiadala o radu fosíliu, ale privítam názor od každého. Máme 9týž. štena angl.mastiffa, kt. si so sebou priniesol od chovatelky vrece k 9 - growth large formula (osobne si myslím, že nie je najvhodnejše pre štenátá, velké granule, tiež určené pre lakt. feny..) ale bez ohladu na to chcem poskytnut nášmu moloskovi niečo kvalitnejšie. Rozhodla som sa pre trainer baby maxi 1-8 a tu sa dostávam k pointe.. Trainer b.maxi 1-8, proteín-29,5 a tuk 17,5. Znepokojuje ma skor ten vysoký tuk. Ale trainer b.maxi 9-24, prot.-27,5 a tuk-14,5, čo mi pripadá ovela priaznivejšie zloženie. Pozorne som si preštudovala zastupenie aj iných prvkov (zloženie surovín, vit.,stop.prvky..) ale su navlas rovnaké u obidvoch kategorii. Konkr. otázky zneju: možem si dovolit jednoducho preskočit tuto fázu a hned začat krmit b.maxi 9-24 ? Alebo začnem b.maxi 9-24 krmit povedzme v 7 mes., ked najvačší rast je ukončený? Apropo- je to ok? 17,5 % tuku pre 3mes. štena gigant. plemena? Je to možné a rešpektujem výrobcu krmiva, len tak bezdovodne by nevyvinul tuto kategoriu... Zaujíma ma váš názor a za odpovede vopred díky.
tanita
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 28. Jan 2008, 23:33

Re: rada

Poslaťod raky » 30. Jan 2008, 19:57

fosilia píše:Co sa tyka znacky granul je to jedno tak z tych co si uviedol pohladaj ine chute.

Pripadne trochu obohat granulu aj kvalitnou konzervou.
Dobru noc prajem.


Ďakujem za odpoveď a skúsim tú rybu, dlhšie sme chudli a teraz by som chcel vydržať na terajšej váhe. No a pozriem aj kvalitnejšie konzervy na primiešanie...
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 247
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

AM

Poslaťod fosilia » 31. Jan 2008, 9:28

Tanita: V prvom rade mas krasne velke plemeno takze papac to bude dobry.
U tychto tazkych plemien sa najvacsi doraz kladie na prevenciu pretoze casto trpia na displazie. Druhym problemom su alergie z kuracieho masa teda masa, ktore nepatri spolu s jahnacinou ako vhodne do jeho jedalnicka. Tento obor ma najradsej hovadzie maso. U tychto plemien nepsosobuje psenica a teda jej lepok ziadne problemy dokonca krmiva so psenicou su velmi idealne na krmenie. Je zaujimave ze podobne ako niektore male plemena psov oblubuje Avocado.

A teraz uz odpoved na tvoje otazky. Pokial si sa rozhodla pre uvedenu znacku je dolezite si skontrolovat ci obsahuje chondroprotektiva. Ak ano mozes si dalej skontrolovat dolezite udaje a to je Ca,P a vit.D3. Steniatka maju pomer podla odbornych knih 1,2:1. tento pomer sa zachovava ale neskor musi mnozstvo klesat a nie navysovat. To znamena ze pri krmivach napr. od jedneho roka je mnpzstvo nizsie a po 2rokoch kedy predchadza do adult este nizsi. Vit. D3 by nemal byt nizsi ako 1000 U.I.
Az teraz si mozes skontrolovat dalsiu analyzu a to hlavne vlakninu. Urcite by nemala byt nizsia ako 2% ale toto plemeno potrebuje dostatok vlakniny a preto by mala byt vyzsia. Proteiny 30% a tuky 20% prvych 6 mesiacov potom pokles a v adult veku 24 a 14. Toto je teoria a zalezi este od viacerych faktorov ale dodrzoval by som postup ako uvadza vyrobca. Obcas prestriedaj a zmen chut maju tam rabbit pre stenata velkych plemien.
http://www.novafoods.it/inglese/prodott ... ?idProd=80
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod M@co » 1. Feb 2008, 4:06

tanita píše: rešpektujem výrobcu krmiva, len tak bezdovodne by nevyvinul tuto kategoriu...
ľudia sú leniví myslieť a tak za nich myslia tí, ktorým to vynáša :idea:
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod tanita » 1. Feb 2008, 20:28

Dakujem za odpoved, fosilia. Mám objednaný Trainer baby maxi 1-8. Skontr. som podla tvojich rád zloženie krmiva a myslím, že to sedí: Ca a P - 1,2 a 1 , D3- 1350 m.j., vláknina 2,3%.
Máš pravdu, je to velký papáč, takže rád privíta vlákninu aj z iného zdroja- nastruhaná mrkva, jablčko.. :) Chondroprotektíva su obsiahnuté vo forme žraločej chrupavky, čo sa mi pozdáva. Prevenciu som nepodcenila, aj vzhladom na to, že u prarodičov sa dysplazia vyskytla. Štenatá už u chovatelky dostávali gelacan baby, ja pokračujem s alavis MSM. Nemám v úmysle dlhodobo krmit rovnaké granule, vie mi niekto povedat kde dostanem kúpit Trainer fitness-puppy rabbit maxi? (BA kraj) Na i-nete nepredávaju a žial, moment. nemám čas chodit po pet-shopoch. K tomu hovädziemu. Viem o tom, že je vhodné pre molosoidné plemená, ale vidím tu malý problém. Na slov. trhu sa neviem dopátrat granúl s hovädzím mäsom požadovanej kvality. Možno mi niečo ušlo:?: Dajte prosím vediet, ak máte tip. Inak zvažujem alternatívu kombin. stravy. Nie som zástanca granulovaného krmiva ako takého (ani u koní!) čiže hovädzie pripravené doma napr. raz za den + ostatné krmenia granule. Uvedomujem si že nie je jednoduché toto krmenie, hlavne vybilancovat takuto KD. Ale je to možnost a vzhladom na apetít nášho mastífka, nemyslím, že mu bude robit problém komb. suchej a mokrej stravy. Čo si o tom myslíte?
tanita
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 28. Jan 2008, 23:33

Poslaťod Lada » 1. Feb 2008, 22:22

Ahoj Raky, Fosilia.
Moja zo začiatku papala granule pekne poctivo,potom jej prestali chutnať. Ale ja aj viem prečo začala dostávať ždipky od stola a občas mäsko do granulí. Začala som pridávať konzervu ale kvalitnú Gran Carno stačilo fakt len na lyžicu a moja dostala opäť chuť a zjedla všetko behom chvýľky. Zvykla si na to až tak, že keď konzervu nedám, nechce jesť. Nevýhoda toho je, že sa ti zvýšia náklady na stravu. :wink:
Alebo skús prejsť na varenú kuracinku.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

krmiva

Poslaťod fosilia » 2. Feb 2008, 0:11

Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

ake krmivo

Poslaťod janusik » 5. Feb 2008, 21:26

Po precitani celej diskusie by som sa rada spytala ake krmivo by ste doporucili mojmu labradorskemu retrieverovi 9 mesiacov,ma nabeh na DBK doteraz krmeny RC maxi junior alebo labrador retriever,avsak uz dlhodobo ma kozne problemy vylizuje a hryzie si labky nie vsak stale ale z casu nacas tam ma male hole miesta.Uvazovala som nad Pro planom Puppy Salmon and Rice alebo Pro planom Puppy Large Breed alebo Trainerom tam zatial nemam vyhradeny druh..vedeli by ste mi poradit co je vhodnejsie?respektive aj uplne ine krmivo co by bolo pre nu co najvhodnejsie..dakujem
janusik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 5. Feb 2008, 21:18

Poslaťod briadogs » 5. Feb 2008, 21:47

Keď počujem slovo royal tak už mám alergiu aj ja , lebo je to humus . Vlastná skusenost.
Skrátka nemám slov.
Mal som podobný problém zo srstou a odkedy kŕmim purinu - proplan tak je to OK. Je to super krmivo.
briadogs
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 22. Feb 2007, 21:25
Bydlisko: Nové Mesto n/V

Re: ake krmivo

Poslaťod lucik » 6. Feb 2008, 7:31

janusik píše:Po precitani celej diskusie by som sa rada spytala ake krmivo by ste doporucili mojmu labradorskemu retrieverovi 9 mesiacov,ma nabeh na DBK doteraz krmeny RC maxi junior alebo labrador retriever,avsak uz dlhodobo ma kozne problemy vylizuje a hryzie si labky nie vsak stale ale z casu nacas tam ma male hole miesta.Uvazovala som nad Pro planom Puppy Salmon and Rice alebo Pro planom Puppy Large Breed alebo Trainerom tam zatial nemam vyhradeny druh..vedeli by ste mi poradit co je vhodnejsie?respektive aj uplne ine krmivo co by bolo pre nu co najvhodnejsie..dakujem


pokial viem, tak FirstMate ma dobre vysledky co sa tyka alergii koze, resp. problemov s kozou a srstou.. my sme nemali nic vazne (teda asi), iba lupinky a suchu kozu (neskrabala sa, ani nic), ale FM Maintenance pomohlo..
inak hocico z toho, co si napisala, je lepsie ako RC
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod ZEwa » 6. Feb 2008, 14:39

Keď to tu tak čítam, ktorým plemenám sedí aký druh mäsa a obsah vláknin a obilovín mám v tom trochu chaos a teda neviem svoju hafu priradiť k žiadnej doteraz spomínanej skupine plemien.

Poprosila by som fosiliu o tip, resp.zhodnotenie doterajšieho výberu pre 10 mesačnú sučku írskeho teriéra /stredné plemeno, žiadne zdravotné problémy, alergie, žerie s chuťou a všetko/. Teraz dožrala vrece ANF puppy holistic /kuracie/ no veľmi malé granulky a celé ich hltala a nerozkúsala tak som prešla na Trainer fitness králik + ryža no hnačkovala aj po postupnom primiešavaní nových granúl ku starým tak sme na rybacích. Je to zatiaľ o.k. a chutia.
Vzhľadom na vek a typ psa do kedy kŕmiť štenacími granulami? Druhú 2,5 ročnú sučku kŕmim Trainer fitness kačka + ryža a spokojnosť na oboch stranách, no mladej hrozne vykrúca nos keď spolu žerú tak či jej už tiež nemôžem dávať tie dospelácke kačacie. Ďakujem Eva
Obrázok užívateľa
ZEwa
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 6. Sep 2007, 10:23
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživa, krmivá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron